vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

100 επισκέπτες, 8 χρήστες
chkontog, Milarepa, Buliwyf, ΨΗΛΟΣ, bloodlessz, grag, thanos1071, Geraki

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2430 στις: Φεβρουαρίου 26, 2015, 23:07 »
κάνε και ενα σκουπισματάκι.....

Αποσυνδεδεμένος acupuncturist

  • **
  • 242
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2431 στις: Φεβρουαρίου 26, 2015, 23:47 »
ενταξει ειναι.μαλλον στραβοβιδωσα τοσο που δεν το εβλεπα με το ματι.τον ξαπλωσα στο τραπεζι και το ειδα.λοιπον μολις εκανα ενα στησιματακι πολυ καλο...τουλαχιστον για τα γουστα μου.2μμ τρυπανακι 0,32 κανθαλ 1,3 αντισταση.βαραει πολυ καλα και εχει και φανταστικη γευση στα 9,5-11 βατ

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2432 στις: Φεβρουαρίου 27, 2015, 10:35 »
Ας ξαναρωτησω μια και δεν απαντηθηκε...Vertical coil εχει δοκιμασει κανεις σας στον KLP? Κι αν ναι ποιες οι εντυπωσεις και αν αξιζει τον κοπο...

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2433 στις: Φεβρουαρίου 27, 2015, 10:45 »
ενταξει ειναι.μαλλον στραβοβιδωσα τοσο που δεν το εβλεπα με το ματι.τον ξαπλωσα στο τραπεζι και το ειδα.λοιπον μολις εκανα ενα στησιματακι πολυ καλο...τουλαχιστον για τα γουστα μου.2μμ τρυπανακι 0,32 κανθαλ 1,3 αντισταση.βαραει πολυ καλα και εχει και φανταστικη γευση στα 9,5-11 βατ

Δοκιμασέ αυτό το στήσιμο και με 2-3 W παραπάνω....  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος acupuncturist

  • **
  • 242
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2434 στις: Φεβρουαρίου 27, 2015, 10:59 »
θα το δοκιμασω αυριο  :thumpup: σημερα την εχω καταβρει ετσι

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
sorry μπερδευτηκα.νομιζα 2-3 ohm παραπανω.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 27, 2015, 11:09 από acupuncturist »

Αποσυνδεδεμένος John K

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2435 στις: Μαρτίου 03, 2015, 09:22 »
Καλημέρα σε όλους,


Έχω παραγγείλει το Top Cap G4 της Steam Tuners για τον Kayfun Lite Plus μου έτσι για να του αλλάξω λίγο την εμφάνιση. Επειδή όπως είναι τώρα (εργοστασιακό look), μου μαζεύει λίγους υδρατμούς στο Drip Tip, και αναγκαστικά το βγάζω και το καθαρίζω με χαρτοπετσέτα, μήπως με το νέο top cap χειροτερέψει η κατάσταση; Το έχει κανένας ώστε να μοιραστεί εμπειρία χρήσης του;


Ερώτηση: Το θεματάκι με τους υδρατμούς, μήπως ξεπερνιέται εύκολα με νέο drip tip με μεγαλύτερο άνοιγμα για να περνάει ο ατμός;


Στην αρχή πήγαινα για το Clear View, αλλά επειδή φοβάμαι ότι θα το γρατσουνίσω γρήγορα το απόρριψα. Αν δεν αξίζει τόσο το νέο top cap, τι άλλες επιλογές προτείνετε για αλλαγή εμφάνισης χωρίς να μεγαλώσω το μέγεθος του KFL+;

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2436 στις: Μαρτίου 03, 2015, 12:16 »
Λογικα οι υδρατμοι οφειλονται στο οτι το driptip σου δεν σφηνωνει αλλα ειναι χαλαρο επανω στον ατμοποιητη σου.

Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2437 στις: Μαρτίου 06, 2015, 21:49 »
Για ενα istick 50watt που μου εκαναν δωρο να ταιριαξω kfl+ ή subtank mini ;;

via tapa talk for n9005


Αποσυνδεδεμένος dimicoco

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2438 στις: Μαρτίου 07, 2015, 00:57 »
Εγώ όταν έψαχνα για επισκευάσιμο είδα παρουσιάσεις κ των 2 που ανέφερες κ κατέλειξα στον kfl+. Ευχαριστημένος έιμαι.
Κ ήθελα να ρωτήσω αν κανένας έχει πάρει από fasttech  διάφανο δοχείο για τον kfl+. Θέλω να να έιναι διάφανο κ αν γίνεται μικρότερο από το κανονικό. Χωρητικότητα 3ml περίπου..


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2439 στις: Μαρτίου 07, 2015, 02:09 »
subtank για να το δουλευεις στα 30 +- watt το modακι σου

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2440 στις: Μαρτίου 07, 2015, 13:11 »
Έχω έντονα τη σκέψη να προχωρήσω κι εγώ στην παραγγελία του, μιλάμε πάντα για τον γνήσιο και όχι για κάποιο κλώνο από αυτούς που κυκλοφορούν εκεί έξω. Μέχρι σήμερα έχω δοκιμάσει αρκετά πράγματα και σήμερα βρίσκομαι κολλημένος στα istick μου και στα subtanks mini και nano της kanger. Oμολογώ ότι το επισκευάσιμο κομμάτι του mini με έχει ρίξει με τα μούτρα στο χόμπι, μου αρέσει τόσο πολύ που αλλάζω τις αντιστάσεις πολύ πριν φτάσουν στο τέλος τους! :))


Ο συγκεκριμένος ατμοποιητής μου κεντρίζει το ενδιαφέρον, χωρίς να τον έχω δει από κοντά αισθάνομαι ότι είναι ένα κομμάτι που θέλω επειγόντως να προσθέσω στη συλλογή και την καθημερινή μου ενασχόληση, μόνο απ'τα βίντεο του Ρένου απέκτησα πάθος μιλάμε! Βασικά τεράστιος πόθος είναι ο kayfun V4 αλλά το budget δεν φτάνει με τίποτα τόσο μακρυά.


Απλά αναρωτιέμαι βρε παιδιά, κι επειδή διαβάζω συνέχεια για προβληματάκια δηλαδή (διαρροές κλπ), να το προχωρήσω το πράγμα ή να συμβιβαστώ με το mini RBA του kanger μου; Είμαι σίγουρος ότι θα πάρω ακόμα καλύτερη γεύση με τον kayfun (έχω ήδη παραγγείλει και KGD βαμβάκι αφού μέχρι σήμερα είχα μόνο το ιαπωνικό της kanger που εξαντλείται σιγά σιγά) κι επίσης έχω την επιθυμία να ασχοληθώ αρκετά μαζί του, να τον ψάξω, να τον μελετήσω, να πειραματιστώ.. δεν ψάχνω δηλαδή μια λύση σαν το subtank, "έβαλες υγρό και ατμίζεις" δηλαδή..
Επίσης υπολογίζω ότι βρίσκομαι και στην επαρχία πια, σημαντικός παράγοντας να με φοβίζει για το αν θα καταφέρνω να βρω ανταλλακτικά αύριο μεθαύριο τη στιγμή που τα χρειάζομαι, ακόμα και για τα απλούστερα όπως είναι τα o'rings που πιθανότατα θα χρειαστώ στο μέλλον.
..και τελικά η καθημερινή χρήση του, πέραν της ασχολίας να τον στήσεις δηλαδή. Μπορεί εύκολα να επιτύχει κάποιος μαζί του μια απροβλημάτιστη λειτουργικότητα ή πρέπει να βρίσκεται συνεχώς με μια χαρτοπετσέτα στο χέρι; Ο Ρένος μιλάει για μια απλούστατη κατασκευή με μεγάλες "ανοχές" στο στήσιμο. "Εύκολη για τον αρχάριο" δηλαδή, είναι όντως έτσι;


Ελπίζω να τα λέμε σύντομα και από εδώ.! :)

Αποσυνδεδεμένος acupuncturist

  • **
  • 242
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2441 στις: Μαρτίου 07, 2015, 13:18 »
φιλε μου ειναι πραγματικα απροβληματιστος.δεν ειχα ποτε μου διαρροη.οτι στησιμο και να εχω κανει παιζει καλα.φαντασου αγορασα και δευτερο.ειχα τον subtank mini και τον πουλησα.ο kayfun ομως ειναι για τσιγαρισιες τζουρες θα ελεγα.ελπιζω να βοηθησα λιγο.


το μονο λιγο ισως που με εχει δυσκολεψει ειναι στησιμο με 40αρι συρμα

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2442 στις: Μαρτίου 07, 2015, 13:36 »
Συνήθως παίζω με 30άρι οπότε δεν θα έχω θέμα, έχω και 28άρι αλλά και 25άρι στην άκρη, όλα καλά!
Κάτι ακόμα που θυμήθηκα μόλις, επί της ευκαιρίας δηλαδή. Τον lite τον στήνουμε με αντιστάσεις άνω του 1ohm; Δεν προτείνεται subohm στήσιμο για τον συγκεκριμένο;
Όχι ότι έχω πρόβλημα με αυτό, απλά εγκυκλοπαιδικά για να ξέρω για το τι πρόκειται.

Ένα βήμα πιο κοντά σε αυτόν θα έλεγα, ευχαριστώ! :)

Αποσυνδεδεμένος acupuncturist

  • **
  • 242
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2443 στις: Μαρτίου 07, 2015, 13:37 »
εγω τον στηνω καμμια φορα και κατω απο 1.τωρα ειναι στημενος με 40αρι σε 2αρι τρυπανι 0,9 ωμ

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2444 στις: Μαρτίου 07, 2015, 14:45 »
Αν και τον sub mini μου δεν τον αλλαζω, παρήγγειλα και γω εναν lite ετσι για να εχω να αλλάζω  ;D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 0 14 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:01
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 83 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20371 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207797 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65200 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173857 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312460 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13623 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124421 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93417 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4128 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix