vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

83 επισκέπτες, 7 χρήστες
camber, lounik, bloodlessz, Doubt, Milarepa, manoslykos, Tem

Twitter

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑΛΗΛΟΤΕΡΑ ΥΓΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ Η.Τ

Αποσυνδεδεμένος mikeegr

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
εγώ προτείνω για αρχή 16mg για να γεμίζει τον "ατμιστι" και μην αρχίσει πάλι το τσιγάρο και μερικά από αυτά που προτείνω είναι ry3 και cigar απο nobacco
λέω nobacco γιατί δεν έχω δοκιμάσει αλλα υγρά


Αποσυνδεδεμένος Menelaos

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
ξεκινα με ενα φρεεντομ απο χαλο 9αρι και θα δεις οτι εκει θα μεινεις...και φυσικα το τριμπεκα μετα...ολα τα αλλα ειναι ετσι κ ετσι.... :angel:

Αποσυνδεδεμένος TDMas

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Για μενα το καλυτερο για εκκινηση υγρο ειναι το Torque 56. Γεματο πολυ καπνικο και τρελο καπνο (με eGo-TankB) το μονο κακο οτι δεν το βρισκεις ευκολα οπως και ολα τα Halo.... :(

Y.Γ.
Γεια σας και απο εμενα ! Καινουριος στην παρεα ! Γιωργος απο πειραια, 2 μηνες ατμιστης !

Αποσυνδεδεμένος striker

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
ρε παιδια εχω διαβασει οτι υπαρχει γευση red bull :o
αληθευει?την εχετε δοκιμασει?μπορειτε να μου πειτε αποτελεσματα και που μπορω να το βρω????? :respect:
γενικα πως σας φανηκε?αξιζει?

Σε nobacco που το εχω δοκιμασει (το μονο υγρο που εχω δοκιμασει σε low νικοτινη), μου αρεσε πολυ!
Οταν ανοιξεις το μπουκαλι, μυριζει ακριβως σαν να ανοιγεις ενα red bull.
Σε γευση ειναι κατι μεταξυ, red bull και τσιχλοφουσκα!

Αποσυνδεδεμένος yianniss

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Nα πω και εγω την ταπεινη μου γνωμη απο τα λιγα εντατικα που εχω κανει τις τελευταιες μερες..

Καταρχην ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ γευση ΗΤ που να μοιαζει με του κανονικου.
Οι λογοι ειναι αυτονοητοι, ο ατμος δεν μπορει να γινει καπνος. Αλλη διαδικασια το ενα και διαφορετικη το αλλο.

Δευτερον, επειδη οι ουσιες που χρησιμοποιουντε σαν βασεις για τα υγρα ειναι και οι δυο γλυκαντικες, σιγουρα ακομα και το πιο "πικρο" θα σου αφησει μια γλυκαδα καποια στιγμη.

Τριτον οπως κανενος μας δεν αρεσε το πρωτο του τσιγαρο, ετσι με καποιον τροπο θελει την ψυχολογια του και το σπρωξιμο του να δεχτεις και το ατμισμα μονολοτι ειναι πολυ καλυτερο σαν γευση σε συγκριση με το κανονικο.

Τελος νομιζω πως οι γευσεις ειναι τελειως υποκειμενικες σε σημειο που μπορει να μας κοροϊδευουν οι εταιρειες απο ενα σημειο και μετα.

Η ουσια ειναι να εχει καλη ποσοτητα νικοτινης γιατι ετσι δεν παει το χερι με τιποτα σε κανονικο τσιγαρο. Ειναι σιγουρο.
Κατα τα αλλα μια γευση οσο γινεται τσιγαρισια ή πουρου (οχι γλυκια γιατι παχαινει και αποπροσανατολιζει!!).

Εχω δοκιμασει 3 γευσεις τσιγαρισιες απο flavouarts ως τωρα: Η maxboro ηταν γλυκια, η dark vapure ηταν πολυ "χημικη" και ανεβαζοντας την νικοτινη συνεχιζω με tuscan. Ολα σε vg (δεν εχω δοκιμασει την αλλη).  Επειδη πιστευω ειναι παρομοια η φαση και στην PG, καλυτερα γλυκερινη που ειναι πιο "φυτικη" και σιγουρα βρωσιμη..
Γνωμη μου τα παραπανω, αν ειπα κατι λαθος διορθωστε με. :)

Αποσυνδεδεμένος Dep-ON

  • ***
  • 900
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί-Ζω ProVari+Iatty+GG Stealth+Zeus+DVW
TOBACCO ECHO 18mg  απο novacco..... δυναμίτης  :yes:

Αποσυνδεδεμένος saks2

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Marlboro απο flavouart medium.... ;)

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Το έχω πει-γράψει και αλλού.
24αρι Tribeca της HALO και 18-12αρι της NOBACCO RY4 & Mystique Golden Margy.
Δεν αλλάζω εύκολα γεύσεις που με καλύπτουν.

Τώρα on topic, για να ξεκινήσει κάποιος το άτμισμα δεν υπάρχουν κατάλληλα και μη υγρά.
Υπάρχουν κατάλληλες ή μη δυναμικότητες νικοτίνης.
Άποψή μου είναι ένας καινούργιος στο άτμισμα να ξεκινά με 18αρα νικοτίνη και μετά να προσαρμόζει την νικοτίνη ανάλογα τις ανάγκες του. Δεν μπορώ να πω γεύση γιατί αυτό είναι πολύ υποκειμενικό, σε άλλους αρέσει το τυραμισου, σε άλλους το εσπρέσο.
Καλύτερο όμως να ξεκινά με καπνικές γεύσεις.

Αποσυνδεδεμένος sabas1908

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
  • e-medium ατμιστής
Καλησπέρα,
Επειδή είμαι καινούργιος ατμιστής και πρόσφατα (πριν μια βδομάδα) μπήκα σε αυτή την διαδικασία:
Χάλασα κάποια ευρό παραπάνω προκειμένου να βρω κι εγώ έναν καλό καπνικό ατμό... Η μόνη εταιρία που χω δοκιμάσει προς το παρόν είναι η flavourart και είναι όλοι οι παρακάτω καπνοί σε 12 mg.
Ιδού τα αποτελέσματα ως τώρα:
1)Maxx - smoke blend(Marlboro)                 6/10 (καμία σχέση με Marlboro - γλυκίζον)
2)Cowboy - smoke blend                            5/10 (Υπερβολικά γλυκό)
3)Shade - smoke blend                               8/10 (Βαρύ - ελάχιστα γλυκίζον - αρκετά καλή μίμηση Κ.Τ.)
4)Virginia - smoke blend                             9/10 (ελαφρύ - πολύ καλή μίμηση Κ.Τ.)
5)RY4 - smoke blend                                   7/10 (ελαφρώς κοντά σε Κ.Τ. - γλυκίζον)
6)Tobacco 7 - smoke blend                         7/10 (μέτρια καπνική γεύση)
7)Perique - αρωματικό                               2/10 (θυμίζει ποδαρίλα-χαλασμένο τυρί-δεν μπορώ να προσδιορίσω ακριβώς!!)
8)Vanilla (από Decadance) - αρωματικό     8/10 (Η πρώτη φορά που θα ατμίσει κάποιος μια τέτοιου τύπου γεύση πιστεύω θα πάθει πλάκα με την ακρίβεια της προσομοίωσης της γεύσης! Ανυπομονώ να δοκιμάσω σοκολάτα - καπουτσίνο κι άλλα τέτοια ωραία :D )

Κοινώς, προτείνω Virginia γι' αρχή και μετά ψάχνοντας και βρίσκοντας!

Αποσυνδεδεμένος nektarios1974

  • **
  • 258
  • Φύλο: Άντρας
Είμαι εδώ και 1 περίπου μήνα ατμιστής, αλλα μου αρέσει α) να διαβάζω και β) να δοκιμάζω.
Λοιπόν το φορουμ μπορεί να βοηθήσει αρκετά τον κάθε χρήστη του, με το να διαβάζει από απλά έως εξειδικευμένα θέματα. π.χ για τα υγρά υπάρχει μια φοβερή ανάλυση του Atmos, εξηγεί το τι είναι τι και τις διαφορές τους, όπως ότι " Η βασική διαφορά της PG με τη VG σε ό,τι αφορά το άτμισμα είναι ότι η PG προσφέρει καλύτερο «χτύπημα» (αυτή την αίσθηση «χτυπήματος» στο λαιμό που έχουμε με το κάπνισμα) ενώ η VG παράγει περισσότερο ατμό, γι’ αυτό και πολλά υγρά άτμισης περιέχουν ποσοστό και των δύο". Δηλαδή έαν θέλουμε πολύ pg επιλέγουμε εταιρίες που έχουν pg. Απο τις εταιρίες που έχω δοκιμάσει ( δεν τις ξέρω όλες και είναι μια καλή ιδέα, ο καθένας απο εμάς να γράψει το ποσοστό της βάσης που χρησιμοποιεί η εταιρεία που δοκιμάζει ..) Νobacco 70%pg , FLAVOURaRT μόνο VG ( δεν γράφει αναλογία, υποθέτω <70%).
Με το να δοκιμάζω κατέληξα στο εξής α) το PG με ενοχλεί πολλές φορές στο λαιμό β) το VG, δεν με γεμίζει τόσο.
Πιστευώ ότι όλα αυτά είναι υποκειμενικά σε άλλους αρέσει η vg σε άλλους η pg.
Η Συμβουλή μου.
Διαβάστε και δοκιμάστε, αποφύγετε  στην αρχή,  για να μην εγκαταλείψετε το ΗΤ,  τις ακρότητες π.χ γέυση Σπανακόπιτα , Φυστίκη αιγίνης κλπ. Καλά είναι αυτά αλλά μετά απο ενα διάστημα χρήσης του ΗΤ.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Είμαι εδώ και 1 περίπου μήνα ατμιστής, αλλα μου αρέσει α) να διαβάζω και β) να δοκιμάζω.
Λοιπόν το φορουμ μπορεί να βοηθήσει αρκετά τον κάθε χρήστη του, με το να διαβάζει από απλά έως εξειδικευμένα θέματα. π.χ για τα υγρά υπάρχει μια φοβερή ανάλυση του Atmos, εξηγεί το τι είναι τι και τις διαφορές τους, όπως ότι " Η βασική διαφορά της PG με τη VG σε ό,τι αφορά το άτμισμα είναι ότι η PG προσφέρει καλύτερο «χτύπημα» (αυτή την αίσθηση «χτυπήματος» στο λαιμό που έχουμε με το κάπνισμα) ενώ η VG παράγει περισσότερο ατμό, γι’ αυτό και πολλά υγρά άτμισης περιέχουν ποσοστό και των δύο". Δηλαδή έαν θέλουμε πολύ pg επιλέγουμε εταιρίες που έχουν pg. Απο τις εταιρίες που έχω δοκιμάσει ( δεν τις ξέρω όλες και είναι μια καλή ιδέα, ο καθένας απο εμάς να γράψει το ποσοστό της βάσης που χρησιμοποιεί η εταιρεία που δοκιμάζει ..) Νobacco 70%pg , FLAVOURaRT μόνο VG ( δεν γράφει αναλογία, υποθέτω <70%).
Με το να δοκιμάζω κατέληξα στο εξής α) το PG με ενοχλεί πολλές φορές στο λαιμό β) το VG, δεν με γεμίζει τόσο.
Πιστευώ ότι όλα αυτά είναι υποκειμενικά σε άλλους αρέσει η vg σε άλλους η pg.
Η Συμβουλή μου.
Διαβάστε και δοκιμάστε, αποφύγετε  στην αρχή,  για να μην εγκαταλείψετε το ΗΤ,  τις ακρότητες π.χ γέυση Σπανακόπιτα , Φυστίκη αιγίνης κλπ. Καλά είναι αυτά αλλά μετά απο ενα διάστημα χρήσης του ΗΤ.

Μπραβο ρε φιλε :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Ωραιο για μεσημερι :laugh_cantstop: :laugh_cantstop: :laugh_cantstop: :laugh_cantstop: :laugh_cantstop: :laugh_cantstop:

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9598
  • Φύλο: Άντρας
Για πρωινό υπάρχει και Bacon  ;)
http://www.johnsoncreeksmokejuice.com/product/J011/juice?r=hotproducts

Σερβίρεται στα 0 , 11 και 18 mg νικοτίνης

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Για πρωινό υπάρχει και Bacon  ;)
http://www.johnsoncreeksmokejuice.com/product/J011/juice?r=hotproducts

Σερβίρεται στα 0 , 11 και 18 mg νικοτίνης

Αυτο για να ξεκινησει καποιος το ατμισμα;Με αυτο ο ατμος που θα βγαινει θα μυριζει τσικνα.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Αυτο για να ξεκινησει καποιος το ατμισμα;Με αυτο ο ατμος που θα βγαινει θα μυριζει τσικνα.
Αυτο σιγουρα ειναι καλλιτερο απο το δικο μου το "γρασιδι"!!!!!!!!  :laugh1: :laugh1: Δεν νομιζω να υπαρχει τιποτα χειροτερο απο εκεινο το υγρο απο Κινα!!!!!!!!!!  :yes: :yes: :yes: :yes:

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9598
  • Φύλο: Άντρας
Αυτο για να ξεκινησει καποιος το ατμισμα;Με αυτο ο ατμος που θα βγαινει θα μυριζει τσικνα.
Mάλλον για να ξεκινήσει την ημέρα. Πάντως τα υγρά της συγκεκριμένης εταιρείας είναι αξιόλογα αν και μάλλον όχι για all day vaping.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499416 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 212 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7343 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20902 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194694 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1643 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4801 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109363 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180736 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2054 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25455 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy