vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

58 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, Milarepa, Ηρακλης

Twitter

Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #225 στις: Νοεμβρίου 07, 2015, 20:32 »
Απλά προσέξτε, για να μην μπερδεύουμε την τρίχα με την τριχιά (για να μην πω το άλλο με την βούρτσα...), άλλο είναι το Natura: Babas Bounty, και άλλο το Alien Visions: Bobas Bounty.
Οι παλιοί που γνωρίζουν και τα χουν δοκιμάσει και τα δυο, ξέρω, κρυφογελάνε με τους άτυχους παραλληλισμούς. Δεν κάνει όμως να αφήνουμε έναν θρύλο έτσι. Πρέπει να τα ξεχωρίζουμε. Γιατί εδώ δεν μιλάμε για το κλασικό "εκδοχή Tribeca" και έτσι. Μιλάμε για δύο τελείως ανόμοια πράγματα.

Αποσυνδεδεμένος aenaos

  • **
  • 220
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #226 στις: Νοεμβρίου 07, 2015, 23:53 »
serendipity
kfl 0.18 ohm muji 200C με 0.25 ni200 σε 2.5 τριπανακι
πιστευω να το επιλεξατε αν οχι...χανετε
ενα δροσερο coctail φρουτων που για μενα ειναι οτι πρεπει
φραουλα-μπανανα-πεπονι? :confused1: -και κατι αλλα φρουτα του δασους που δεν ξερω πως τα λενε :laugh1:
δροσερο οχι απο μεντα  γλυκο αλλα οχι πετιμεζι,φρουτενιο σαν μια τσιχλοφουσκα
αλλο φρουτο στην εισπνοη αλλο στην εκπνοη
για μενα  :baby:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 07, 2015, 23:58 από aenaos »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #227 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 01:21 »
RY6 0.9mg σε kfl+ και 0.25άρι kanthal σε 2mm πυρήνα, 7 σπείρες και 1.7ohm

Από τα 15 υγρά που παρέλαβα νόμιζα ότι θα ήταν το τελευταίο που θα δοκίμαζα κι αυτό επειδή το έβαλα λόγω βιασύνης στην παραγγελία μου. Επίσης επειδή νωρίτερα διάβασα ότι φέρνει σε tribeca σκέφτηκα "Έλεος! Έχω παραλάβει ήδη δύο Manhattan και άλλα δύο Liberty, όχι άλλο tribeca!!"
Για κάποιο λόγω πριν μια ώρα σκέφτηκα να στήσω τον kayfun και να το ρίξω στο λίγο πιο καπνικό, μπούχτισα με το γλυκό (άλλης εταιρίας γι'αυτό δεν το αναφέρω ) στον V4 και το baba's (επίσης γλυκό ) στον expromizer. Είπα λοιπόν ας το πιάσω και βλέπουμε..

Παύση για να το απολαύσω λίγο.. :D

Επιτέλους βρήκα ξανά το καπνικό που θα αγοράζω στο μέλλον!

Κατ'αρχήν η προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι φέρνει απίστευτα στο Maori της Ecocig (παλιό αγαπημένο ), λίγο προς tribeca δηλαδή αλλά με περισσότερους τόνους ως προς το καβούρδισμα των ξηρακαρπίων κι όχι ως προς εκείνους της καμένης καραμέλας, λες και ήρθε για να καλύψει απόλυτα το κενό που είχα αυτή τη στιγμή..
Μόλις 5 τζούρες μαζί του, το αγαπάω!


Προς την openprotocol που μας έκανε αυτή τη δωράρα:

Τουλάχιστον για τα 4 που δοκίμασα μέχρι σήμερα απ'όσα μας στείλατε συνολικά, για τα 2 από αυτά (RY6 και Manhattan ) να είστε βέβαιοι ότι κερδίσατε έναν ακόμα πελάτη.
Κι επειδή μου αρέσει η ειλικρίνεια αλλά και η επιβεβαίωση προς αυτόν ή αυτούς που κάνουν κάτι τόσο μεγάλο για μένα, τα συγκεκριμένα δεν θα τα δοκίμαζα ποτέ αν δεν μου δίνατε αυτή την ευκαιρία. Για επιβεβαίωση λοιπόν, αυτή σας η κίνηση, τουλάχιστον σε εμένα βρίσκει απόλυτη ανταπόκριση.! ;)


Αν και θα κολλήσω για μέρες με το RY6, τα ξαναλέμε σύντομα στην επόμενη δοκιμή που θα ακολουθήσει. :)

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #228 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 01:38 »
Θέλω να κάνω μια παρατήρηση και να δω αν συμφωνούν κι όλοι όσοι έχουν κάνει ήδη δοκιμές. Μέχρι στιγμής έχω δοκιμάσει μόνο 4 από τα υγρά (Liberty, Maxboro, Baba's bounty, Project entropy) και μπορώ να πω πως και τα 4 ήταν φιλικότατα προς τις αντιστάσεις και το βαμβάκι.

Αποσυνδεδεμένος lemon78

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #229 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 01:51 »
Επιβεβαιωνω και εγω τον φιλο απο πανω για την φιλικοτητα των υγρων στις αντιστασεις. Επισης εχω ξεχωρήσει μεχρι στιγμης το London rain και το Project entropy! Σιγουρα θα τα αγορασω αυτα τα δυο

Αποσυνδεδεμένος kapogias31

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #230 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 13:31 »
 πρώτη φυσικά ENERGY BOOST απλά θα πως ήταν το πρώτο υγρό που έκανα και απλά κόλλησα και είμαι ακόμα θαυμαστής του!έχει υπέροχη γεύση και αυτή η γλύκα που αφήνει στο τέλος με τρελαίνει ακόμα και τώρα

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #231 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 15:19 »
και συνεχίζω με το μανταρίνι στον kayfun, 1.4 ωμ, 2χιλ,28άρι σύρμα,10-11 βατ.
Το υγρό στην εισπνοή είναι μανταρινάκι φυσικό φρούτο, όμως όταν ο ατμός φτάνει στο λαιμό αφήνει και μία ελαφριά γλύκα σαν καραμελάκι τικ τακ!Στην εκπνοή τα πράγματα αλλάζουν αρκετά και ξαφνικά δαγκώνουμε τη φλούδα (όπως κάναμε μικρά για να δημιουργήσουμε πιάσιμο και να τα καθαρίσουμε) και η γεύση είναι έντονη, όξινη και πικρή.Πικρή όπως εμένα μου αρέσει και περιμένω από ένα τέτοιο υγρό.Θα το ξαναέπαιρνα και με ευχαρίστηση θα συνοδέψω ένα καμπάρι ή μία βοτκίτσα μ'αυτό.

Το καρπούζι τώρα στον ελπρίνζ,1.6 ωμ,2 χιλ,28άρι σύρμα 11 βατ.

Εδώ θα συμφωνήσω με το συνατμιστή που είπε ότι στη γεύση είναι και καρπούζι καί πεπόνι.Αρκετά έντονο σε ποσοστά αρώματος μου φάνηκε πλην όμως αρκετά ευχάριστο.Βέβαια, το καρπούζι θυμίζει το καρπούζι των παγωτών και της τσίχλας, είναι δηλαδή τεχνητό.Για να μην είμαι άδικη όμως, δεν έχω βρει σε κανένα υγρό καμιάς εταιρίας καρπούζι που να έχει φυσική γεύση. Ο λόγος που δε θα το αγόραζα, αν και πάντα υπάρχει στο οπλοστάσιό μου καί το καρπούζι καί το πεπόνι καί ο συνδιασμός τους, είναι ότι είναι σχεδόν ίδιο με τα diy μου.Δεν μου βγάζει κάποια πολυπλοκότητα που δεν έχω καταφέρει και μόνη μου.Σε κάποιον φρουτάκια που δεν φτιάχνει υγρά όμως, θα το πρότεινα.Το δικό μου θα το ενισχύσω με κάποιο cooler και θα το καταναλώσω με χαρά.

Το sunrize fantasy σε στήσιμο παραπλήσιο με τα παραπάνω

είναι μπιγκ μπάμπολ με τριντέντ δυόσμο σε μιξάζ.Είναι τσιχλόφουσκα με μενθόλη νομίζω.Δροσερό, όχι όμως brain freezer και αξιοπρεπές.Δε φανταζόμουν ότι θα ταίριαζαν αυτά τα δυό μαζί κι όμως είναι καλή η γεύση.Δε με κέρδισε από την αρχή γιατί η μενθόλη μου θυμίζει βιξ, όμως μετά το πρώτο τανκάκι που δεν ένιωθα τη γεύση της μενθόλης αλλά τη δροσιά της, συνειδητοποίησα ότι το άτμιζα με ευχαρίστηση.

Η τσιχλόφουσκα είναι η τσιχλόφουσκα του παραπάνω υγρού, αλλά σκέτη.Μια μπιγκ μπάμπολ στην εισπνοή, την οποία όμως θα ήθελα πιο έντονη και πιο ζαχαρένια.Ετσι λίγο να μου τρέξουν τα σάλια βρε παιδί.Στην εκπνοή τα χαλάσαμε λίγο γιατί μου έβγαλε κάτι φαρμακευτικό.Όμως νομίζω ότι προσφέρεται για ανακατέματα με φρούτα και έτσι θα χρησιμοποιηθεί μιας και στο προηγούμενο υγρό με τη μενθόλη η χημική αίσθηση αυτή δεν διακρινόταν. Νομίζω θα την μιξάρω με το καρπούζι για φρουτότσιχλα!

Τέλος, για σήμερα, το μπισκότο κανέλλας.

Εδώ απογοητεύτηκα γιατί είμαι φαν της κανέλλας και δεν την εντόπισα πουθενά.Ίσως λίγο στη μυρωδιά στο ντριπ τιπ, πουθενά όμως δεν τη γεύτηκα.Το μπισκότο, είναι μπισκότο γάλακτος, πολύ άτονο όμως και άχρωμο.Δε ξέρω αν θα το ατμίσω.Ίσως σε συνδιασμό με την αγαπημένη μου μπανάνα που έχει σώσει πολλά υγρά από το νεροχύτη.

Πάντως, αφού στα 6-7 υγρά που δοκίμασα, μέχρι στιγμής, βρήκα δύο που θα τα ξαναγοράσω με χαρά και μόνο ένα που δε μου άρεσε καθόλου, θεωρώ ότι είναι επιτυχία.Εχω την αίσθηση ότι με τα φρούτα τα πάει πολύ καλά η εταιρία και αυτό με προκαλεί στο μέλλον να δοκιμάσω και τα υπόλοιπα σιγά σιγά.

Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #232 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 15:53 »
Μέσα στο μανταρίνι αν βάλεις και λίγη βανίλια το απογειώνει, βέβαια μετά μιλάμε για μανταρίνι γλυκό του κουταλιου :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #233 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 15:57 »
Θέλω να κάνω μια παρατήρηση και να δω αν συμφωνούν κι όλοι όσοι έχουν κάνει ήδη δοκιμές. Μέχρι στιγμής έχω δοκιμάσει μόνο 4 από τα υγρά (Liberty, Maxboro, Baba's bounty, Project entropy) και μπορώ να πω πως και τα 4 ήταν φιλικότατα προς τις αντιστάσεις και το βαμβάκι.


Baba's Bounty 10 ml και Quake 15 ml άνοιξα τους Τηλεμάχους να δω κατάσταση.
Η αντίσταση ελαφρώς θολή και το βαμβάκι σαν να έκανε μισό ml.
Κρίμα που δεν έβγαλα φωτό. Θα το κάνω στην επόμενη αλλαγή.




 

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #234 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 16:06 »
Manhattan  (kfl + με αντίσταση 1.6Ω στα 11W)

Από όσα είχα διαβάσει ήξερα περίπου τι να περιμένω και ναι, οι προηγούμενες περιγραφές έπεσαν μέσα.
Καθαρά καπνικό υγρό με RYειδή βάση και γλυκιά επίγευση με ξηροκάρπι τόσο όσο να μην κουράζει.
Δεν ξέρω εάν μπορώ να είμαι αντικειμενικός με τέτοιου είδους υγρά γιατί είναι τα αγαπημένα μου καπνικά, αλλά το συγκεκριμένο νομίζω θα γίνει η καθημερινή μου πιπίλα μέχρι να τελειώσει το 30μελο  :thumpup:
Ευχάριστο - ολοήμερο - ξεκούραστο.

Εντύπωση μου κάνει το ιξώδες του υγρού μιας και είναι ιδιαίτερο παχύρευστο (πρώτη φορά ατμίζω υγρά natura-hexocell) αλλά αυτό μάλλον δικαιολογείται από την πλούσια γλυκερίνη στη βάση.
Δεν με χαλάει βέβαια, κάθε άλλο μάλιστα μιας είμαι λάτρης της vg.

Τελικά η πρώτη μου επαφή με τα συγκεκριμένα υγρά είναι παραπάνω από θετική, για τα δικά μου μέτρα και σταθμά άνετα λαμβάνει ένα 9+/10!

Αποσυνδεδεμένος kapogias31

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #235 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 16:12 »
BLACKBERRY ακριβός όπως το περίμενα!!ι γνωστή γεύση του και το ωραίο του άρωμα!δεν έχω να πω τπτ άλλο γιαυτό είναι φανταστικο

Αποσυνδεδεμένος matenia

  • 1
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #236 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 18:05 »
Καλησπέρα και από εμένα
Σήμερα παρέλαβα τα υγρά και ξεκίνησα με το Hypnotic Mystery!!!
Το δοκιμάζω πρώτη φορά με kanger mini και μετά με nautilo
Για να δούμε τι θα δούμε!!!!  ;)

Αποσυνδεδεμένος bill giouzelidis

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
  • IPV D2 v3-SUBTANK MINI V2
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #237 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 18:26 »
BANANA:Πλούσια γεύση μπανάνας, δέν σε μπουχτιζει καθόλου σε σχέση με άλλες που έχω δοκιμάσει, άνετα για όλη μέρα.:).10/10                                                 

MOJITO STRAWBERRY:Περίμενα περισσότερο φράουλα να πώ την αλήθεια, κλασικό mojito με έντονη την γεύση δυοσμου και πολύ ελαφριά φράουλα στήν εκπνοή. 8/10

Στάλθηκε από το Lenovo A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #238 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 09:37 »
Lemon (kfl + με αντίσταση 1.6Ω στα 11W)

Πάντα ήθελα να δοκιμάσω κάποιο από τα υγρά λεμονάδα ή λεμόνι που κυκλοφορούν εκεί έξω και όλο το ανέβαλλα επειδή την τελευταία στιγμή όλο και κάποιο καθαρά γλυκό υγρό εμφανιζόταν και κέρδιζε στην αγορά.
Πρώτη φορά λοιπόν με το Lemon στον kayfun l+ και οι εντυπώσεις ανάμεικτες.

Χρειάστηκε λίγη ώρα για να προσδιορίσω πιο μέρος του λεμονιού προσπαθεί να προσομοιάσει το συγκεκριμένο υγρό.
Μετά από χαλαρό βραδυνό άτμισμα νομίζω πως η γεύση εστιάζεται περισσότερο στη φλούδα του λεμονιού παρά στο χυμό του.
Διακρίνω την σπιρτάδα της φλούδας του, το ελαφρώς πικρό του κίτρου και κάπου στο βάθος το όξινο της σάρκας του.

Εάν έπρεπε να το περιγράψω με μια γνώριμη μυρωδιά, είναι αυτή που αφήνει στα χέρια το άγουρο λεμόνι όταν το πιέζουμε με τη φλούδα για να μαλακώσει πριν το στίψουμε.  ;D

Η αλήθεια είναι πως το περίμενα λίγο πιο κοντά στο χυμό λεμονιού αλλά απέχει ελαφρώς μιας και μπλέκεται το ξύσμα και το κίτρο στην επίγευση θολώνοντας την καθαρή όξινη γεύση.
Δεν είναι άσχημο υγρό, κάθε άλλο, αλλά ενδεχομένως περίμενα περισσότερη....λεμονάδα!

Για εμένα λαμβάνει ευχαρίστως ένα 7/10:thumpup:

Αποσυνδεδεμένος npaolo

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #239 στις: Νοεμβρίου 11, 2015, 11:06 »

Narghile Aplle
Γεύση πράσινου μήλου και παράλληλα ελαφριά γεύση ναργιλέ,το χτύπημα θα το ήθελα  να είναι λίγο πιο αισθητό .
Παραγωγή ατμού πλούσια έως πολύ έντονη,συσκευασία αρκετά καλή.
value for money

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 272 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21311 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282347 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208146 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66760 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175114 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313493 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14791 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125220 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93840 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix