vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

85 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, manoslykos

Twitter

T2 clearomizer Alter eGo (review)

Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #105 στις: Νοεμβρίου 14, 2012, 10:51 »
Χρησιμοποιώντας κεφαλές Τ2 από 1,6 Ω έως 2,8 αν θυμάμαι καλά, δεν διαπίστωσα πως
παίζει ρόλο πόσα Ω αντίσταση είναι, αλλά πως όποια κεφαλή και να έχεις όσο πιο πολύ έχεις
τα volts και χαμηλή αντίσταση Ω της κεφαλής τόσο πιο γρήγορα πέφτει χρονικά η απόδοσή
της, με αποτέλεσμα να επιτυγχάνεται πιο σύντομο το τέλος χρήσης.

- Και πάλι όμως να πω για όσους από την πρώτη μέρα παίρνουν καμένο, πως παρατήρησα
πως με απανωτές τζούρες κάθονται υδρατμοί στον αερισμό της κεφαλής, κάτι σαν φουσκάλα
φαίνονται και φράζουν την είσοδο του αέρα με αποτέλεσμα να παίρνει κάποιος καμένο.

Η λύση ? αν και με ενοχλεί: ξεβιδώνεις το επιστόμιο και φυσάς προς τα κάτω να φύγουν οι
υδρατμοί ή σκουπίζεις με απορροφητικό χαρτί. Βιδώνεις πάλι το επιστόμιο και αμέσως λύνεται.
Φυσικά όλα αυτά είναι για καινούργιες κεφαλές και όχι πέραν του 15νθημέρου που σίγουρα
εκεί χρειάζονται αντικατάσταση.  :)

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #106 στις: Νοεμβρίου 14, 2012, 13:25 »
Έτσι ακριβώς είναι Γιάννη  :thumpup:  Και στο 1ο πρόβλημα με την απόδοση (υψηλά βόλτ-χαμηλά ωμ=γρήγορο ξελίγωμα μπαταρίας) και στο 2ο (συνεχής καθαρισμός του drip και του πλαστικού που γεμίζει σταγόνες).
Το θέμα είναι ότι καταντάει κουραστικό αυτή η συχνή διαδικασία καθαρισμού όλη μέρα  :-\  Είναι αδύνατον να μην το ήξεραν οι εταιρίες, προσωπικά απορώ ΠΩΣ έβγαλαν στο εμπόριο το συγκεκριμένο μοντέλο με ένα τόσο εξώφθαλμο πρόβλημα! :confused1: :confused1:
 
ΥΓ: thanx για τη πληροφορία urahara, το παρήγγειλα ήδη (μπας και δω καμιά διαφορά...) ;)

Αποσυνδεδεμένος dapan

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #107 στις: Νοεμβρίου 21, 2012, 00:08 »
Ψάχνοντας να βρω μια "φτηνή" και καλή λύση για δύο φίλους που ήθελαν να μπουν στο ητ,  τους παρήγγειλα πριν 15 μέρες τον Τ2  μαζί με 2 ego μπαταρίες και όλα τα παρελκόμενα τους.
Φτάνοντας οι ατμοποιητές μου έκανε εντύπωση το ντουμάνι που βγάζουν.
Προσωπικά τέσσερις μήνες τώρα που ατμίζω χρησιμοποιώ μόνο τον steam machine και ένα συγκεκριμένο υγρό που το φτιάχνω μόνο μου με γεύση "καπνός" από την atmos lab.
Σήμερα, πριν λίγο ήρθε και ο δικός μου ώστε να χρησιμοποιείται ως εναλλακτική λύση με γεύση "αγρίνιο" την οποία είχα δοκιμάσει και μου άρεσε εξίσου, πάλι στον sm.
Πραγματικά δε πίστευε ο ουρανίσκος μου την γεύση που γεύτηκα αλλά και το ντουμάνι που έβγαλε ο συγκεκριμένος ατμόποιητής.
Δε ξέρω αν θα αντιμετωπίσω προβλήματα στο μέλλον, αλλά η πρώτη εντύπωση είναι πολύ καλή.

Αποσυνδεδεμένος ozz

Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #108 στις: Νοεμβρίου 21, 2012, 18:10 »
Από χτές παλεύω με τον Τ2.. Μπούκωμα, διαρροή, ξαναμανα μπούκωμα... Δε μπόρεσα να απολαύσω πάνω από μισή ώρα χωρίς να χρειαστεί να φυσίξω ή να σκουπίσω τη μπαταρία. Αυτοί που το ξεμπουκώνουν με φύσημα ή χτύπημα πως ακριβώς το κάνουν ρε παιδιά.. σε μένα δεν πιάνει τίποτα.. Αν τα καταφέρω όπως οι υπόλοιποι θα το παλέψω λίγο ακόμα, αλλιώς επιστροφή στο eGo-C..

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #109 στις: Νοεμβρίου 21, 2012, 19:22 »
Όταν λες μπούκωμα τί εννοείς;
Ο Τ2 είναι προβληματικός ως προς τη γεύση καμμένου που δίνει. Διαρροές δεν έχει! Τουλάχιστον οι δικοί μου δεν έχαναν καθόλου (ούτε υποψία υγρασίας στο πόλο της μπαταρίας). Το πρόβλημα είναι αυτό που αναφέρθηκε και παραπάνω αρκετές φορές, ότι δηλαδή θέλει χτύπημα ή απότομο τίναγμα προς τα κάτω (όπως το θερμόμετρο) για να κυλήσουν οι σταγόνες που μαζεύονται στο εσωτερικό πλαστικό (κάτω από το drip).
Φίλε κι εγώ γύρισα στον C αλλά πήρα και τον έψιλον προχθές και είμαι ευχαριστημένος  :thumpup:  Ψάξτην στη Nobacco που τον έχει και προσφορά (30 € κομπλέ). Αν σε ταλαιπώρησαν οι διαρροές, όπως λες, θα βρεις την υγειά σου  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ozz

Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #110 στις: Νοεμβρίου 21, 2012, 19:39 »
Όταν λέω μπούκωμα φίλε vimana εννοώ οτι ρουφάω κ δεν ερχεται ατμός.. Γεύση καμμένου δεν έχω προς το παρόν αλλά από διαρροή στη μπαταρία σαν ποτάμι.. Θα το παλέψω πάντως μιας κ έχω μερικά ανταλλακτικά. Βγαίνοντας έξω πάντως παίρνω κ το c μαζί μου.. Για να δούμε, ίσως πραγματοποιήσω την πρόταση σου..

Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #111 στις: Νοεμβρίου 21, 2012, 19:46 »
Τον έχεις πάρει από την Alter eGo πρώην ivape τον Τ2 ?

Αποσυνδεδεμένος ozz

Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #112 στις: Νοεμβρίου 21, 2012, 22:23 »
Ναί, από εκεί το πήρα

Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #113 στις: Νοεμβρίου 21, 2012, 22:27 »
Όταν λέω μπούκωμα φίλε vimana εννοώ οτι ρουφάω κ δεν ερχεται ατμός.. Γεύση καμμένου δεν έχω προς το παρόν αλλά από διαρροή στη μπαταρία σαν ποτάμι.. Θα το παλέψω πάντως μιας κ έχω μερικά ανταλλακτικά. Βγαίνοντας έξω πάντως παίρνω κ το c μαζί μου.. Για να δούμε, ίσως πραγματοποιήσω την πρόταση σου..
1. Σφίξε την κεφαλή στη βάση (αν δεν είναι καλά σφιγμένη δεν λειτουργεί)
2. Μπούκωμα θα πάρεις αν ατμίζεις από υγροποιημένους υδρατμούς που επικάθονται στο πάνω μέρος της αντίστασης.
3. Αν έχεις διαρροή κοίτα το Νο. 1 ( περνάει από τον άξονα και βγαίνει από το σπείρωμα υγρό, από το tube θα βγει μόνο αν σου ραγίσει ή σπάσει)  :)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #114 στις: Νοεμβρίου 21, 2012, 22:48 »
Γιάννη, για να μην ενοχοποιούμε τους νέους ότι ντε και σώνει κάτι δεν κάνουν καλά:
ΜΠΟΥΚΩΜΑ ΚΑΙ ΔΙΑΡΡΟΗ θα πάρεις και από ΜΗ ΠΟΙΟΤΙΚΗ ΚΕΦΑΛΗ!!!!!


Ακριβώς τα ίδια συμπτώματα έχουν οι πρώτες κεφαλές που είχα πάρει απευθείας από Κίνα. Και όχι γιατί κάτι δεν κάνω σωστά. Μπούκωμα, διαρροή, μπουρμπουλήθρες, αέρας κοπανιστός όταν μπουκώνει, αλλά καμμένο 0
Οι κεφαλές που πήρα από Ελλάδα, είχαν θέμα καμένου με το παραμικρό, αλλά διαρροή καμία.


Δεν ήταν λοιπον υγροποιημένοι υδρατμοί, ούτε σφίξιμο, γιατί με τον ίδιο τρόπο άτμιζα όλες τις κεφαλές.
Διαφορά στις κεφαλές υπήρχε.


ozz... δώστου άλλη μια ευκαιρία. Αν ακολουθήσεις αυτά τα βήματα και επιμείνει και με άλλη κεφαλή τα ίδια, ή θα δοκιμασεις άλλης παρτίδας, ή θα βρεις άλλον άτμο.

Αποσυνδεδεμένος ozz

Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #115 στις: Νοεμβρίου 21, 2012, 23:03 »
Ευχαριστώ και τους δυο παιδιά για τις συμβουλές σας.. Θα συνεχίσω να είμαι υπομονετικός και να ακολουθώ αυτά που λέτε.. Πάντως όταν δουλεύει καλά, δίνει καλύτερη γεύση σε σχέση με τον C, οπότε με νοιάζει να αποκατασταθεί η καλύτερή του λειτουργία..

Αποσυνδεδεμένος menelaos007

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΤΜΟΣ vs ΚΑΠΝΟΣ...1-0
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #116 στις: Φεβρουαρίου 06, 2013, 08:24 »
αφου εκανα αρκετο καιρο τον CE4 απο την alter και με ειχε βολεψει παρα πολυ σκεφτηκα να δοκιμασω τον συγκεκριμενο και η απογοητευση ηταν μεγαλη....
συνεχως αισθηση καμενου και γευση απαραδεκτη! Μετα απο 3-4 μερες αναγκαστικα και αγορασα παλι τον καλο γνωστο CE4 απο αλλο καταστημα διοτι ειναι σε ελλειψη απο την συγκεκριμενη εταιρια.
(Υπ οψιν οτι τον εκανα τον T2 με απλη μπαταρια ego)
Τι να πω ισως ετυχε ο συγκεκριμενος να ηταν προβληματικος, δεν νομιζω να ξαναδοκιμασω παντως

Αποσυνδεδεμένος mars76

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #117 στις: Φεβρουαρίου 06, 2013, 12:58 »
Φίλε menelaos, δοκίμασε να ρίξεις κανα 2 σταγόνες υγρό στην κεφαλή της αντίστασης. Το είχα πάθει με τον πρώτο Τ2 που είχα αγοράσει και όταν πήγα στο κατάστημα που μου τον πούλησε, μου έριξαν μερικλες σταγόνες και το πρόβλημα λύθηκε αμέσως.

Αυτό βέβαια το κάνεις όταν είναι καινούρια η κεφαλή. Μάλλον κακή ποιότητα φυτιλιών που αργούν να τροφοδοτηθούν με υγρό. Κάνε αυτό το κολπάκι και λογικά θα λυθεί το πρόβλημά σου.

Το πρόβλημα που περιγράφουν ο ozz και η petra το έχω κι εγώ με τις 3 τελευταίες κεφαλές που αγόρασα και μάλιστα από 2 διαφορετικά μαγαζιά! Μπουκώματα συνέχεια, μπουρμπουλήθρες και ανύπαρκτη απόδοση ατμού... Μάλον έχουν πέσει μάπα κεφαλές σε όλη την αγορά. Κρίμα...
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 06, 2013, 20:11 από mars76 »

Αποσυνδεδεμένος ΜΙΤΣ

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #118 στις: Φεβρουαρίου 17, 2013, 19:22 »
Mπραβο βρε παιδια με σωσατε απο το καμενο :respect:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 163 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 148 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20600 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207886 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65687 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174376 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312736 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14058 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124734 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93504 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4172 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix