vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

117 επισκέπτες, 5 χρήστες
zamploutos, Doubt, bloodlessz, manoslykos, chkontog

Twitter

Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1245 στις: Φεβρουαρίου 10, 2017, 15:19 »
και θα γινόταν ένα πράμα με διπλή καμπάνα ...
κάτι σαν τον skyline :laugh1:


σκέφτηκα κάτι :WhatHeMeans:
to be continued...

Αποσυνδεδεμένος argo

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1246 στις: Φεβρουαρίου 10, 2017, 19:22 »
Δοκίμασε κάποιος να ανοίξει λίγο τις τρύπες στο πλαστικό τανκάκι? Το σκέφτομαι για ευκολότερο γέμισμα αλλά δεν έχω δεύτερο και φοβάμαι μη κάνω πατάτα.

΄Εκανα την ίδια ερώτηση και στο νήμα του γνήσιου ,χρησιμοποιώ δε το engraved refill top cup
Engraved Refill Top Cap

Αποσυνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 591
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1247 στις: Φεβρουαρίου 10, 2017, 20:16 »
Αν δεν βρεις ορινκακια για τις καινούργιες τρυπούλες που θα ανοίξεις , μην κανεις κάτι , θα έχεις κλάματα 

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1248 στις: Φεβρουαρίου 10, 2017, 20:27 »
Παρε μπουκαλακια με μυτη βελονα. Εχει απο 10 εως 100μλ. Και ορνιγκς να βρεις, πρεπει να ανοιξεις και το τοπκαπ οχι μονο το τανκ για να κανεις δουλεια.

Αποσυνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 591
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1249 στις: Φεβρουαρίου 10, 2017, 20:39 »
Έχει αυτό χωρίς τις τρύπες [ τόπκαπ ] με το σχέδιο 

Αποσυνδεδεμένος argo

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1250 στις: Φεβρουαρίου 10, 2017, 21:43 »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Αυτό με το σχέδιο δεν έχει τρύπες, το ξεβιδώνεις.
Αυτό με την αλλαγή των Orings θα δοκιμάσω, τα μπουκαλάκια με την μύτη χρησημοποιώ αλλά με ζορίζουν τα παχύρευστα υγρά.

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 539
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1251 στις: Φεβρουαρίου 16, 2017, 18:28 »
Ο κλώνος της fasttech,  έχει διαφορά με της 3fvape? Αν ναι, ποιο προτείνετε? 
 Η gearbest νομίζω δεν έχει. 

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1252 στις: Φεβρουαρίου 16, 2017, 18:54 »
Νομίζω είναι ίδιοι ΑΛΛΑ η FT πάντα παραγγέλνει τους κλώνους χωρίς λογότυπα ενώ η 3F συνήθως με! ;) Βέβαια και αυτή αποφεύγει να τα δείχνει στις φωτό. Αυτή είναι ίσως η μόνη διαφορά!
Η GB δεν τον έχει όντως :nope: :nope:

Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1253 στις: Μαρτίου 12, 2017, 14:09 »
Καλησπέρα σε όλους.
Μου ήρθε ο κλώνος της FT την Παρασκευή. Το προβλημα που αντιμετωπίζω είναι μια υγρασια που μου βγάζει πανω στο δαχτυλίδι του AFC όταν το περιστρέφω. Δεν δειχνει να προέρχεται απο τις τρυπες του αέρα γιατι οταν φυσάω απο το επιστόμιο δεν βγάζουν καθόλου υγρό, οποτε το πιθανότερο σεναριο ειναι να δακρύζει απο το σπύρωμα πανω απο το δαχτυλίδι. Το τανκ βιδώνει καλα και αβιαστα.
Εχω δοκιμασει με και χωρις το oring της βασης χωρις καμία διαφορα. Η μονη φορα που ήταν τελειως στεγνο ηταν οταν ξεχειλωσα το oring της βάσης και το έβαλα κατω απο τα σπειρωματα εκει που τερματίζει το τανκ στο στυλ του doggystyle της SXK αλλα τοτε σφηνωνει και το δαχτυλίδι του αέρα και γυρναει πολύ δύσκολα.
Καμιά ιδέα τι μπορει να φταίει; :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1254 στις: Μαρτίου 12, 2017, 14:30 »
Το o-ring αυτό στην πραγματικότητα είναι για να "σφραγίζει" την ένωση των δύο τμημάτων της βάσης και όχι τα σπειρώματα. Γι' αυτό και είναι λίγο μικρότερο από την εσωτερική διάμετρο του τανκ.
ΑΛΛΆ σφίγγοντας το τανκ το "μασάει" και του "αλλάζει τα φώτα" :)) Με το μεταλλικό δεν κατάφερνα να το στεγανοποιήσω. Όταν έβαλα το διαφανές είδα τι έκανε στο o-ring :eyesplash: Έτσι με το διαφανές και με προσεκτικές κινήσεις-σφίξιμο το είδα να μένει στην σωστή θέση και από τότε ούτε σταγόνα! Βέβαια σκέφτομαι όταν αλλάξω αντίσταση ότι θα παιδευτώ να το ξανα-σφίξω αλλά αξίζει τον κόπο. Το κακό είναι ότι δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το μεταλλικό γιατί εκεί θα το σφίγγω χωρίς να βλέπω άρα παίζω κορώνα-γράμματα αν θα τρέχει ή όχι :))

Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1255 στις: Μαρτίου 12, 2017, 14:36 »
Το να το αφησω στην κανονικη του θέση μεταξυ βασης-ντεκ σε εμενα δεν επιρρεάζει την μικροδιαρροή στο δαχτυλίδι. Το ξέρω οτι ειναι πακέτο στον κλωνο να μεινει στη θέση του οταν σφίγγεις το τανκ γιαυτο και πολλοί το καταργουν.

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1256 στις: Μαρτίου 12, 2017, 14:42 »
Είχα δοκιμάσει να το βγάλω κι εγώ αλλά συνέχιζαν οι διαρροές. Όταν έκατσε σωστά στη θέση του σταμάτησαν τα πάντα ;)
Αν, τώρα, οι διαρροές σου προέρχονται σίγουρα από το σπείρωμα τότε, πραγματικά, δεν ξέρω πως θα σταματήσουν. Έχεις δοκιμάσει και με τα δύο τανκάκια? Αν ναι τότε ίσως έχει κάποιο πρόβλημα το σπείρωμα της βάσης :(

Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1257 στις: Μαρτίου 12, 2017, 15:12 »
Θα δοκιμάσω και το μεταλλικό μήπως εχει καποιο προβλημα το πλαστικό τανκ αν και βιδωνει βουτυρο μεχρι τερμα...
Κριμα γιατι απο γευση πολυ δυνατος.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 13, 2017, 00:04 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1258 στις: Μαρτίου 12, 2017, 15:17 »
Παίδες σίγουρα έχουν ξαναερωτηθει οι ερωτήσεις μου αλλά είναι λίγο μεγάλο το νήμα οπότε κάντε τον κόπο...
Ποιος είναι ο καλός κλώνος από ft?
Πόσο πλησιάζει η τζουρα του την ωραία τσιγαρισια των phenomenon,  kayfun lt + ή doggystyle?
Από ντουμανι πως τα πάει σε σχέση με τους παραπάνω ?
Ευχαριστώ!!


Στάλθηκε από το E2105 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1259 στις: Μαρτίου 12, 2017, 15:54 »
Ενας μόνο κλώνος υπάρχει στην ft αυτός!
Είναι σαφώς πιο αεράτος και από τους τρεις που αναφέρεις (τσιγαρίσιος πάντα όχι πνευμονικός!!) αλλά με τρομερά βελούδινο ατμό, πυκνό και γευστικό ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499028 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 97 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7263 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20819 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194456 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1572 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4715 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108882 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180382 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1972 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy