vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1230 στις: Φεβρουαρίου 08, 2017, 18:28 »
έλα ρε παιδιά το ξηλώσαμε
δεν είναι πια και κανένα πολύπλοκο μηχάνημα να μην καταλαβαίνουμε πιο πάει που και τι κάνει
είναι δυνατόν να μπαίνει σε εκείνο το σημείο και να στεγανοποιεί το εξωτερικό tank?

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1231 στις: Φεβρουαρίου 08, 2017, 18:34 »
και να το πατάει λίγο, η διατομή της πατούρας δεν είναι αυτή που προβλέπεται για τη σωστή στεγάνωση... συμφωνώ πάντως μαζί σου ότι αυτό ήθελε να πετύχει.
Βέβαια αν υπολογιστεί σωστά η λεπτομέρια της φωλιάς μεταξύ των σπειρωμάτων και της πατούρας του τανκ μπορεί να στεγανώσει και το τανκ και το σπείρωμα, απλά πιστεύω ότι κάτι ξέφυγε στη σχεδίαση του κλώνου.
Τωρα αν λειτουργεί, θα έλεγα μάλλον ότι υπολειτουργεί αλλά στην περίπτωση του πλαστικού τανκ δεν υπάρχει πρόβλημα.

ΥΓ: Υπάρχουν τυποποιημένες διαστάσεις για τη διαμόρφωση της φωλιάς σε κάθε διάσταση oring, που υπολογίζονται αρκετά αναλυτικά αναλόγως της εφαρμογής. Για να πάρετε μια ιδέα δείτε εδω :  - https://www.parker.com/literature/ORD%205700%20Parker_O-Ring_Handbook.pdf

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1232 στις: Φεβρουαρίου 08, 2017, 18:49 »
όχι δεν ήθελε να το πετύχει αυτό
αν αυτό ήθελε να πετύχει θα μιλούσαμε για τεράστιο κατασκευαστικό λάθος

Αποσυνδεδεμένος Dhmfot

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1233 στις: Φεβρουαρίου 08, 2017, 19:19 »
Ολοι οι ατμοποιητες χρησιμοποιουν καποιο τροπο για να στεγανοποιούν τις επαφες μεταξύ των κατασκευαστικων μερών που εχουν επαφή με τα υγρά και o cloud ειναι ο μοναδικός που δε το κανει.
Οκ το σταματαω εδώ, ακουστηκαμε, μπορουν να κρινουν οι αναγνωστες.

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1234 στις: Φεβρουαρίου 08, 2017, 19:22 »
Σωστά... το ουσιώδες είναι ότι  και να ήθελε να πετύχει ο... ποιητής, δεν μας νοιάζει.... ο ατμοποιητής χωρίς oring δεν χάνει υγρά τουλάχιστον με το πλαστικό τανκ, ουτε τρέχουν υγρά μέσα στη βάση....

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1235 στις: Φεβρουαρίου 09, 2017, 10:14 »
είναι τελικά μεγάλη i πατούρα που έχει μέσα στο ατσάλινο tank  :hmmm:
τώρα που το ξανά τσεκάρω παίζει και να πατάει πάνω στο oring έστω και λίγο  :fight_hammered2:
οποτε ναι όσοι έχετε διαρροές βάλτε το

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1236 στις: Φεβρουαρίου 09, 2017, 11:34 »
Δεν ξέρω τι γίνεται με τον κλώνο αλλά στον γνήσιο αυτό το ρόλο παίζει το συγκεκριμένο ορινγκ. Το τανκάκι πατάει πάνω σ' αυτό, στεγανοποιώντας ταυτόχρονα τις ενώσεις ντεκ-βάσης και βάσης-τανκ. Εδώ και 18 μήνες δεν το έχω βγάλει ποτέ, παρά μόνο για πλύσιμο, οπότε δεν ξέρω αν η απουσία του θα δημιουργούσε πρόβλημα και δεν έχω και λόγο να το ψάξω.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1237 στις: Φεβρουαρίου 09, 2017, 11:44 »
δεν είχα προσέχει ότι είναι τόσο μεγάλη i πατούρα που έχει το ss και γιαφτο επέμενα αλλα τελικά είχαν δίκιο τα παιδιά και εγώ άδικο
παρόλα αυτά 4 κλώνοι (που γνωρίζω καλά) δουλεύουν χωρίς αυτό το oring χωρίς διαρροές (με το ss tank)

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1238 στις: Φεβρουαρίου 09, 2017, 15:57 »
Ο κινέζος στην αντιγραφή... το'χασε :idiot1:.... ευτυχώς δουλεύει....
Η πλακα είναι ότι από τα oring της συσκευασίας, κανένα δεν μπαίνει σωστά... άλλα είναι πολύ μικρότερα (μάλλον για το πάνω μέρος του τανκ) και άλλα είναι πολύ μεγαλύτερα... οτι να'ναι.....

ΥΓ: Αυτό που είχε βαλμένο αρχικά, κάποια στιγμή το έπιασε το τανκ και το'κανε "σώβρακο".... στο τέλος το πέταξα...

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1239 στις: Φεβρουαρίου 10, 2017, 14:13 »
πρόσφατα είδα το post του atoner που έκανε πάντρεμα doggy με κν4 και σκέφτηκα κάποια στιγμή να το δοκιμάσω με τον cloud
σήμερα με ένα μαγικό τρόπο ένας cloud και ένας κν4 βρέθηκαν μπροστά μου
άρχισα να περιεργάζομαι τα κομμάτια και έμεινα έκπληκτος με το ποσα κομμάτια ταιριάζουν σε αυτούς τους 2 ατμό
μέχρι και i καμπάνα του kayfun ταιριάζει να βιδώσει πάνω στον cloud όπως θα δείτε στην φωτογραφία

έτσι έφτιαξα τον cloufun








μέχρι στιγμής όλα πάνε καλά
θα δείξει

Αποσυνδεδεμένος nikpoth

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1240 στις: Φεβρουαρίου 10, 2017, 14:18 »
Eπιτελους γυαλι σε cloud!

Στάλθηκε από το Mi Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1241 στις: Φεβρουαρίου 10, 2017, 14:32 »
Κωτσο δεν....  kayfclud ειναι αυτος.  :tongue_smilie:

:thumpup: :respect:

Αποσυνδεδεμένος nikpoth

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1242 στις: Φεβρουαρίου 10, 2017, 14:36 »
Μακάρι να ταίριαζε η καμπάνα του cloud σε αυτό το tank.
Είναι απομιμα,στυλ,iatty η καμπάνα του cloud k για αυτο είναι εύγευστος.

Στάλθηκε από το Mi Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1243 στις: Φεβρουαρίου 10, 2017, 14:40 »
αυτό που λες δεν πιστεύω πως μπορεί να γίνει
είναι πιο ψιλό το tank του kayfun και δεν θα φτάνει η καμπάνα ως πάνω
αλλα και να φτάσει δεν πιστεύω να εφαρμόσει το πάνω μέρος

η γεύση είναι πολύ κοντά στον cloud για να μην πω ίδια

το περίεργο είναι ότι ατμίζω επίτηδες πιο πολύ για να δω μήπως μου κάνει υποτροφοδοσία i διαρροή αλλα αυτό συνεχίζει ατάραχο
στο γέμισμα την δεύτερη φορα πιστεύω πως θα την κάνει την διαρροή
πάντως ατμίζει καλά μέχρις στιγμής και δεν έχω δει σταγόνα
οποιος το κάνει να βιδώσει την καμπάνα του κν4 μέχρι την μέση
να αφήσει δηλαδή τουλάχιστον 4mm τα λουκια ανοιχτά για να τροφοδοτείται καλά

τελικά i διαρροή δεν άργησε να έρθει
το άφησα για 15 λεπτά χωρίς να ατμίζω και i στάθμη είχε κατεβει αρκετά και άρχισε να τρέχει το υγρό από τις τρύπες του αέρα
υποψιάζομαι ότι επειδή δεν υπάρχει το oring που βρίσκετε κάτω ακριβώς από την καμπάνα του κν4 το υγρό πάει και πλημμυρίζει πάνω από την καμπάνα
δεν βλέπω κάποιον εύκολο τρόπο αυτή τι στιγμή να λύσω αυτό το πρόβλημα
το project απέτυχε

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 11, 2017, 11:33 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1244 στις: Φεβρουαρίου 10, 2017, 15:15 »
Δεν πειράζει Κώτσο μου, για κάθε μεγάλη εφεύρεση έχουν προηγηθεί πολλές αποτυχημένες προσπάθειες. Ο πειραματισμός καλό κάνει και γνώση προσφέρει. Εγώ σ' ευχαριστώ πάντως για την προσπάθεια. :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8822 1114760 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:03
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 823640 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506625 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8832 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154396 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568346 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243433 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293743 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1624 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762384 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1026 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3931 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem