vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

65 επισκέπτες, 6 χρήστες
ZoeM, dimitrisd, manoslykos, bloodlessz, tsiv, Tem

Twitter

Eviva By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Eviva
« Απάντηση #345 στις: Μαρτίου 11, 2015, 19:55 »
Εχω και τον Κiller και τον Diver και την Sofia εχουν καλη γευση αλλα δεν εχουν καμμια σχεση


με τον Eviva που ειναι ενας ολοκληρωμενος ατμοποιητης  και ισως οτι καλλιτερο εχω στα χερια μου


απο πλευρας γευσης και ντουμανιου μεχρι στιγμης .... κατα την γνωμη μου παντα  :) :) :) :)









Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #346 στις: Μαρτίου 11, 2015, 20:34 »
Παιδιά είχα για μήνες τόσο τον killer όσο και την ΣΟΦΙΑ. Συνολικά είχα και με τους δύο τα ίδια προβλήματα. Δεν μου έκατσαν καλά. Οχι το στήσιμο αλλά η έλλειψη σταθερής απόδοσης θα έλεγα. Δλδ. έστηνα και σε δυο-τρεις μέρες πήγαινα για αλλαγή φυτιλιού και dry burn γιατί πλέον η γεύση πήγαινε περίπατο. Δεν ξέρω τι συνέβαινε...το κεραμικό στον μικρό χώρο εξάτμισης σε συνδιασμό με υπερτροφοδοσία έβραζε τα υγρά και υπήρχαν πολλά κατάλοιπα είπαν κάποιοι ειδήμονες....οι αντιστάσεις γίινονταν χάλια. Εκανα και El toro τότε οπότε έδεσε το γλυκό  :tongue_smilie: Τέλος off topic. Οσο δουλευαν , η γεύση ήταν αρκετά καλή αλλά για να συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες δεν έφτανε της eviva. Γι'αυτό και περισσότερο μου ήρθε στο μυαλό ο "the dripper" σαν σύγκριση ο οποίος είναι λίγο καλύτερος από killer/ΣΟΦΙΑ. Φυσικά θα δοκιμάσω και με κεραμικό πιο πολύ για την εμπειρία και για να δω τι γίνεται με τον θόρυβο....αλλά πραγματικά δεν χρειάζομαι άλλη γεύση  :)) .

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #347 στις: Μαρτίου 11, 2015, 22:29 »
Αμα δεν θες πιο πολυ γευση......την πατησες......... :))

Αποσυνδεδεμένος alexakisdim

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #348 στις: Απριλίου 24, 2015, 21:08 »
Λοιπόν....... Μετά από το "ψήσιμό"σας στο τόπικ ερώτηση που είχα κάνει, (δουλειά δεν είχε ο διάολος πως θα φάει το δώρο Πάσχα), είμαι από την μεγάλη εβδομάδα ευτυχισμένος μπορώ να πω κάτοχος του εβίβα
Καταρχήν να πω τς εύσημα

Πρώτο και σημαντικό..... ΔΕΝ ΣΤΕΓΝΩΝΕΙ, ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΜΜΕΝΟ μέχρι να το επιδιώξεις εσύ και εννοώ μέχρι να στεγνώσουν εντελώς τα βαμβάκια....
Δεύτερο και εξίσου σημαντικό..... Δεν υπάρχουν διαρροές αν τον στήσεις - γεμίσεις όπως προτείνουν οι κατασκευαστές
Τρίτο και πάλι σημαντικό... Έχει γεύση, πολύ γεύση, τόσο γεύση που και υγρά που δεν μου άρεσαν, τώρα μου βγάζουν νέες νότες που αλλάζω γνώμες

Τι δεν έχω καταφέρει ακόμα και εδώ θέλω την συμβουλή σας.....

Με τι σετάπ πετύχατε και ικανοποιητικό ντουμάνι; Έχω και το μεταλλικό replacement άρα οποιαδήποτε συμβουλή δεκτή


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Eviva
« Απάντηση #349 στις: Απριλίου 24, 2015, 23:38 »
Δε ξερω αλλα ακουγα Εβιβα και Εβιβα και τον πηρα επειδη ακουγα οτι βγαζει υπεροχη γευση

Τελικα ομως ηταν ο ατμοποιητης που κρατησα το λιγοτερο καιρο στα χερια μου και εστησα μονο 2 φορες
Ο αερας σχεδον ανυπαρκτος για τα γουστα μου το στησιμο του αν και ευκολο δε μου αρεσε
και περισσοτερο μου την εδινε που τον γυρναγα τουμπα κι εσταζε απ το ντριπ τιπ
και διαρροες ειχα και σφυριγματα κι ολα τα στραβα που δε μ αρεσει να συμβαινουν

Ισως να εκανα κατι λαθος εγω
οτι και να συνεβη ομως αυτος ο ατμο  δε με κερδισε  ... εγινε πουλέ αλέ πολυ γρηγορα .

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #350 στις: Απριλίου 24, 2015, 23:47 »
Αυτή τη στιγμή τον έχω με 28αρι κάνθαλ και βαμβάκι 1.8 Ωμ και παίζει μια χαρά. Δοκίμασε να έχεις την αντίσταση λίγο πάνω σε σχέση με το κεραμικό.
 
lux όλα αυτά τα στραβά τα είχα κι εγώ στα πρώτα στησίματα μέχρι να μάθω να τον στήνω. Μετά πάει ρολόι.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 25, 2015, 00:00 από alexis36 »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eviva
« Απάντηση #351 στις: Απριλίου 25, 2015, 00:09 »
Lux, επισης είχα κάποια από αυτά τα θεματάκια, αλλά τελικά έφταιγα εγώ.
Ο αέρας δεν είναι ανύπαρκτος βέβαια, είναι όπως τα λες. Για τα γούστα σου, δηλαδή για cloud chasing και πολύ λίγα ομ είναι ανεπαρκής.
Συγκριτικά με καυφουν κλ+ όμως, που λίγο πολύ όλοι τον έχουμε δοκιμάσει, θα έλεγα ότι είναι λίγο περισσότερος
Με τις διαρροές πνίγηκα. Τον γύριζα το πάνω κάτω για να κουμπώσω την τελευταία σπείρα στο καπάκι, ποτάμι μέσα και γύρω από το ντριπ.
Τον ξαναέστηνα όρθιο, τις μισές φορές έφευγε το μισό υγρό μέσα από τις τρύπες του αέρα. Τον ξαναγύριζα ανάποδα να φυσήξω να φύγει το παραπανίσιο, έπινα το υγρό από το ντριπ.
τέλος, η χρυσαφιά βίδα του πόλου από κάτω, συνέχεια βιδωνόταν μόνη της προς τα μέσα και δεν έκανε επαφή. αντε με κάθε γέμισμα να γυρνάω ξανά το δαχτυλίδι του αέρα και τη βίδα.
επέμεινα όμως διότι είδα πόσους φανατικούς φίλους έχει. ε, δεν είναι στραβά ο γυαλός, στραβά αρμενίζω σκέφτηκα.
Τελικά, είχε κάποιο μυστήριο ακόμη θέμα το κλιαρ τανκ. Εβαλα το ss και περιορίστηκαν οι διαρροές. Εβαλα ένα πολύ λεπτό εξτρα ορινγκ κάτω από το καπάκι, δίπλα στο δικό του και ένα ακόμη στο ντριπ τιπ και τώρα είναι εντελώς στεγανός. Σε σημείο που να ξεχνάω να κάνω το τελικό βίδωμα ανάποδα και να μην ξεχειλίζει από κάτω. Κατά μαγικό τρόπο, τώρα ούτε το δαχτυλίδι του αέρα χάνει τη θέση του κάθε φορά που τον ανοίγω για να τον γεμίσω, ούτε η βίδα του πόλου μπαίνει μόνη της προς τα μέσα.


Τώρα το σφύριγμά του, ναι, έχει λίγο, όχι βέβαια περισσότερο από του erlprinz.


Γενικά, θα έλεγα ότι απευθύνεται σε ατμιστές που θέλουν έναν ατμοποιητή με πολύ καλή γεύση και χτύπημα και αρκετό, όχι όμως πολύ πυκνό ατμό.
Επίσης, έναν ατμοποιητή που να λειτουργεί καλά στο κατώφλι των 10 βατ.


Η αντίσταση ναι, καλό είναι να μην είναι πολύ βυθισμένη στο κεραμικό.
Το δικό μου στήσιμο αυτή τη στιγμή είναι 1.7 ομ με 20ρι σύρμα σε 10 βατ πάνω σε dna20

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #352 στις: Απριλίου 25, 2015, 00:23 »
Όχι τόσο πολλά προβλήματα δεν αντιμετώπισα ούτε έκανα καμία πατέντα για να δουλέψει.. απλά θέλει προσοχή στην τοποθέτηση του βαμβακιού στο ντεκ, όχι κάτι ιδιαίτερο, να κάτσει καλά στην τρυπούλα.

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Eviva
« Απάντηση #353 στις: Απριλίου 25, 2015, 00:51 »
Τον eviva ετσι και του παρεις μια φορα τον αερα τον γεμιζεις ακομη και στο σκοταδι!!Οπως ειπε και ο alexis 36,εαν μπει η σωστη ποσοτητα μεσα στο ντεκ,δεν υπαρχει περιπτωση να εχεις ποτε ιχνος υγρο απο πουθενα :yes: !!Εγω να φανταστειτε(μετα απο παροτρυνση συνατμιστη),δεν εχω ουτε καν το κατω ορινκ στο clear tank,και δεν τον εχω γυρισει ποτε αναποδα μετα το γεμισμα.Oσο για τα ντουμανια,ε δεν μπορουμε να τα χουμε και ολα...παρ ολα αυτα ειναι σε παρα πολυ καλα επιπεδα,οπως και το χτυπημα του.Καλα για την γευση δεν θα το συζητησω καθολου :o .

Αποσυνδεδεμένος nikoshek

  • **
  • 249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #354 στις: Απριλίου 25, 2015, 01:35 »
Μιας και τον έχω πανω απο δέκα μήνες στα χέρια μου, τον έστησα σίγουρα πάνω απο δύο φορές και έχω ένα μόνο πράγμα να πώ για τον συγκεκριμένο ατμοποιητή....απροβλημάτιστος.

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Eviva
« Απάντηση #355 στις: Μαΐου 01, 2015, 23:06 »
Κάτοχος και εγώ από χθες  :D  και με έχει ξετρελάνει η γεύση του.  Για να καταλάβετε, όταν τον πήρα, μου έκαναν το πρώτο στήσιμο τα παιδιά, μου ζήτησαν το υγρό μου για να τον γεμίσουν και συνειδητοποιώ ότι δεν έχω μαζί μου.  Ψάχνω την τσάντα μου και βρίσκω ένα υγρό ξεχασμένο που το είχα κάνει στον kfl+ και δεν μου άρεσε καθόλου.  Λέω, δεν πειράζει θα το αλλάξω σπίτι ας κάνουμε αυτό τώρα για να δούμε, οπότε γεμίζουμε με αυτό και απλά να σας πω ότι έκανα 10ml σε 2 μέρες!!!!!  Άλλη γεύση, απίστευτη γεύση!


Σίγουρα μαζί με τον Phenomenon είναι οι αγαπημένοι μου άτμο.  Α! και έξτρα μπόνους, οι τρύπες αέρα ταίριαξαν ακριβώς με τις τρύπες του Ατέρμονα  :D  και είναι κουκλί  :thumpup:


Γρήγορη ερώτηση γιατί δεν θυμάμαι, μπορούμε να αλλάξουμε αντίσταση χωρίς να χύσουμε το υγρό;

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Eviva
« Απάντηση #356 στις: Μαΐου 01, 2015, 23:10 »
κι εγώ μια γρήγορη ερώτηση (επειδή κάνω τη σχετική οικονομία μου για να πιω κι εγώ στην υγειά του) χάζευα τώρα στο σάιτ του ατμιστίκ και πρόσεξα ότι γράφει τόσο στον εβίβα Τ όσο και στον D ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα αυτή τη στιγμή, ξέρει κανείς τί παίζει; (καλά όταν μαζευτεί το κομπόδεμα θα επικοινωνήσω με τα παιδιά απλά πληροφοριακά ρωτάω προς το παρόν)

Αποσυνδεδεμένος dallaskdp

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #357 στις: Μαΐου 01, 2015, 23:12 »
Υπάρχει πάντως διαθέσιμος εδώ. http://www.e-smokers.gr/product/eviva-t/

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #358 στις: Μαΐου 09, 2015, 11:46 »

Γρήγορη ερώτηση γιατί δεν θυμάμαι, μπορούμε να αλλάξουμε αντίσταση χωρίς να χύσουμε το υγρό;


Όχι στον Eviva T δεν μπορείς να έχεις πρόσβαση στην αντίσταση με γεμάτο τανκ. Κατά την προσωπική μου άποψη είναι και το μόνο αρνητικό του.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eviva
« Απάντηση #359 στις: Μαΐου 10, 2015, 20:56 »
Γιατί αρνητικό; Γεμίζει τόσο εύκολα ξεδιβώνοντας το πάνω καπάκι, που το ίδιο εύκολα αδειάζει μέσα σε μπουκαλάκι αν υπάρξει ανάγκη.


Λοιπον, καημό το είχα τόσο καιρό που ο εβιβα είναι άριστος μεν, δεν έχει αξεσουάρ δε. Οπότε, κάθισα και "έφτιαξα" ένα.
clear tank girly, το αυθεντικό δλδ διαφανές τανκ, βαμμένο στο ίδιο χρώμα με το μοντ. Σε περίπτωση αλλαγής μοντ, με ασετόν αλλάζει το χρώμα του.





ΕΔΩ να πω και το μεγάλο μου ευχαριστώ στα παιδιά του ατμιστίκ. Αυθημερόν έκαναν σέρβις στον εβίβα μου, αλλάζοντας όλα τα ορινγκς και τις βίδες. Οι βίδες δεν χρειάζονταν αλλαγή, αλλά τις άλλαξαν με philips, για να μην κουβαλάω κατσαβιδάκι philips για τον ΚΛ και το allen για τον εβίβα. Τα τιρκουάζ ορινγκς δεν είναι μόνο πανέμορφα, αλλά έλυσαν και το πρόβλημα που είχα με τα παλιά (ψιλοδιαρροές κλπ) κάτι που γινόταν χειρότερο όταν έβαζα το clear tank.
Τώρα και με τα δυο τανκ, ο εβίβα είναι απλά ΤΕΛΕΙΟΣ!!!
(καλά λένε, μη βιάζεσαι να μιλήσεις - ευτυχώς που δεν το έκανα. Δεν έφταιγε ο εβίβα για τις διαρροές, εγώ έφταιγα, που δεν πήρα χαμπάρι ότι τα ορινγκς είχαν παλιώσει, να τα αλλάξω προληπτικά)


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20985 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281832 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208022 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66305 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174908 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14567 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124975 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93705 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix