vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

68 επισκέπτες, 4 χρήστες
camber, yorgoss, Jorge, manoslykos

Twitter

Joyetech CUBIS

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #930 στις: Ιουνίου 27, 2016, 01:25 »
Στην eCig στην Παλλήνη...

Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #931 στις: Ιουνίου 27, 2016, 01:48 »
Λοιπόν ειναι μια μ@##κία και μιση τελικά. Μου σπασε τα νευρα. Εβαλα Νικελιου και δεν βγαζει ουτε ντουμανι και ζεματαει σε 2 τζουρες. Της πλάκας είναι τζαμπα λεφτα εδωσα αι σιχτιρ. Τα δοκιμασα ολα να μην το σφιγγω τραβηγμα λιγο την επαφη του κοιλ ενα νυχακι τιποτα ειναι για τα σκουπιδια μονο οι κλαπτον κατι ελεγαν μεχρι να καουνε και αυτες στις 5-6 ημερες. Μην τον παρετε οσοι σκεφτεστε ειναι πληρη απογοητευση. Ο Κ1 ηταν πολυ πιο αξιοπιστος και με διαρκεια. :wall: :wall:

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Παιδια ανοιξα να τον ξεπλεινω και κοπηκε ενα ο - ριγκ του δαχτυλιδιου ρυθμισης αερα. Πηγα να ατμισω και θαυμα - εβγαλα και το αλλο που κουμπωνει στο τανκ και χωρις τα δυο αυτα οριγκς ΕΦΤΙΑΞΕ. Και ντουμανι και χτυπημα. ΒΓΑΛΤΕ ΤΑ Ο-ριγκς και ατμιστε ετσι. Δεν ξερω ισως λεω βλακειες αλλα εμενα αποδιδει γαματα χωρις αυτα τα δυο. 220 βαθμοί στο Νι200. Μαλλον μπλοκαρουνε τις τρυπες και ζεματαει και σταματαει να δουλευει. Κανας αλλος το χει δοκιμασει ετσι????
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 27, 2016, 02:02 από Plague_Mask »

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #932 στις: Ιουνίου 27, 2016, 02:32 »
Είσαι ακόμα νέο μέλος, οπότε θα σου κάνω απλώς μία σύσταση.
Όλες οι γνώμες ανεξαιρέτως είναι ευπρόσδεκτες στο φόρουμ.
Αυτό που δεν είναι και τόσο... "ευπρόσδεκτο" είναι η "απροσεξία" στις εκφράσεις μας.
Όσο πιο κόσμιες είναι τόσο περισσότερο θα ληφθούν σοβαρά υπ' όψιν από τα υπόλοιπα μέλη και τους επισκέπτες.

Επίσης, ο παραλογισμός του να λες δύο ακριβώς αντίθετα πράγματα στο ίδιο ποστ
όπως καταλαβαίνεις μειώνει την αξιοπιστία σου...

Αποσυνδεδεμένος drummer

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #933 στις: Ιουνίου 27, 2016, 13:10 »
Εντάξει ρε παιδιά δεν είπε και τίποτα ο άνθρωπος!Ίσως λίγο πιο ενθουσιώδης αποτι θα έπρεπε και ξεφεύγει λίγο η γλώσσα(δεν θα έπρεπε)και υπερβολή  ήταν το στυλ :" μην τον πάρετε τον cubis / είναι πεταμένα λεφτά κτλ
Αν και νέος και εγώ,  νομίζω, ότι έχει δικαίωμα κάποιος να εξελίσσει τις απόψεις του και να αναιρεί αν χρειάζεται και τις παλαιότερες λανθασμένες του- έστω και αν είναι στο ίδιο ποστ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 27, 2016, 13:19 από drummer »

Αποσυνδεδεμένος teargas

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #934 στις: Ιουνίου 27, 2016, 19:18 »
Εγω δεν ξερω ρε παιδια..Διαβαζα για τοσα προβληματα στο νημα και δεν τον αγορασα.Τελικα δοκιμασα απο εναν φιλο,τον αγορασα πριν καμια βδομαδα κ εχω παθει πλακα..Που να βγει κ ο καινουριος!

Αποσυνδεδεμένος dartaholics

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #935 στις: Ιουνίου 27, 2016, 21:40 »
Ο καινούργιος έχει βγει χωρίς τεράστιες διαφορές..
Διάφορες θα βρεις ως προς τα coil που βγήκαν τα οποία όμως κάνουν και στον παλιό κανονικά.

Sent from my MX5 using Tapatalk


Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #936 στις: Ιουνίου 27, 2016, 23:57 »
Είσαι ακόμα νέο μέλος, οπότε θα σου κάνω απλώς μία σύσταση.
Όλες οι γνώμες ανεξαιρέτως είναι ευπρόσδεκτες στο φόρουμ.
Αυτό που δεν είναι και τόσο... "ευπρόσδεκτο" είναι η "απροσεξία" στις εκφράσεις μας.
Όσο πιο κόσμιες είναι τόσο περισσότερο θα ληφθούν σοβαρά υπ' όψιν από τα υπόλοιπα μέλη και τους επισκέπτες.

Επίσης, ο παραλογισμός του να λες δύο ακριβώς αντίθετα πράγματα στο ίδιο ποστ
όπως καταλαβαίνεις μειώνει την αξιοπιστία σου...

Δεν ειναι το ιδιο ακριβως ποστ. Αν προσεξεις ειναι 2 ποστς τα οποια συγχωνευτηκαν αυτοματα σε ενα. Πρώτα εγραψα τη πρωτη παραγραφο και μετα απο ωρα η δευτερη. Ειναι κατι που ανακαλυψα εντελως τυχαια βγαζοντας τα ορινγκς ειδικα της ρυθμισης αερα που κοπηκε βρηκα την "υγεια" μου με Νι200. Βγαζει ντουμανια τωρα 2η μερα.

όσο για την ενταση συγνωμη. Αλλα οταν θεωρεις οτι "πετας λεφτα" τζαμπα τα παιρνεις εν κρανιω. Τα λεφτα σημερα τα βγαζουμε ολοι δυσκολα και το αντικειμενο που αγοραζεις εχεις την απαιτηση να λειτουργει οπως διαφημιζει.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #937 στις: Ιουνίου 28, 2016, 09:00 »
Και χωρίς τα orings δεν "χάνει" αν τον γυρίσεις στο πλάι ή ανάποδα;
Αν είναι έτσι τα ξηλώνω επιτόπου.

Αποσυνδεδεμένος Manitou

  • *
  • 99
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #938 στις: Ιουνίου 28, 2016, 10:06 »
Από τότε που μου κόπηκε το oring της εισαγωγής αέρα είχα διαρροές. Δεν έχω αξιωθεί βέβαια να το αλλάξω για να βεβαιωθώ ότι φταίει αυτό. Και εμένα πάντως μου έχει σπάσει τα νεύρα και τον έχω παρατήσει για την ώρα. Όταν δουλεύει δίνει πολύ καλή γεύση αλλά τα προβλήματά του-αν και λύνονται- επανέρχονται σε κάθε γέμισμα ή αλλαγή αντίστασης.

Αποσυνδεδεμένος claireth

  • **
  • 110
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #939 στις: Ιουνίου 28, 2016, 11:55 »
σήμερα έφτασε στα χέρια μου ο cubis pro σε κόκκινο..
δεν χρησιμοποίησα την notch,ούτε την lvc (liquid valve control) έβαλα πάνω την 1.5 clapton BF και είπα να το δοκιμάσω στα δύσκολα (βλ. υγρό my man One Hit Wonder )
παραδόξως δεν το βλέπω να δυσκολεύεται,θέλει λίγο ακόμη για να πάρει μπρός,μιας και το γέμισα πριν 1μιση ώρα και το πάω χαλαρά,τώρα στα 16W και αρχίζει να δίνει ντουμάνι (αρκετό) και άφθονη γεύση :) 
δεν μου έβγαλε κάτι περίεργο εκτός από λίγο χουρ χουρ αλλά λογικό καθότι πότισα την αντίσταση και θέλει το χρόνο του (νομίζω) ελπίζω να παραμείνει έτσι,για να δούμε!

Αποσυνδεδεμένος 1908nv

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #940 στις: Ιουνίου 28, 2016, 14:45 »
Γεια σας!
Έχω το cubis σε ένα evic vtwo mini.
Ξέρει κανείς που μπορούμε να βρούμε o-rings για το cubis?

καλυτερα να πασ σ ενα μαγαζι που πουλαει o-rings και τσιμουχες. θα βρεις τα παντα και σε καλυτερη ποιοτητα..

Αποσυνδεδεμένος CaptainL

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #941 στις: Ιουνίου 28, 2016, 18:38 »
Ατμίζω εδώ και καιρό τον toptank και βαρέθηκα τις διαρροές. Έτσι λοιπόν είπα να δοκιμάσω τον Cubis για να μην λερώνω πια την τσέπη μου.

Αγόρασα και παρέλαβα εχθές τον Cubis pro μαζί με την RBA κεφαλή. Ξεκίνησα να ατμίζω την RBA κεφαλή μιας και είμαι φανατικός των RBA και αν και με παίδεψε ελάχιστα στην αρχή , τα πήγε μια χαρά στην συνέχεια.

Σήμερα είχα την αγωνία να δοκιμάσω να φτιάξω μια δική μου αντίσταση με SS316L 26ga (0,4mm) και μου έχει σπάσει τα νεύρα !!! Δεν μπορώ να το κάνω να δουλέψει με τίποτα ! Τι βάζω ελάχιστο βαμβάκι και πλημμυρίζει στο υγρό , τι βάζω παραπάνω και μπουκώνει , τι το γυρνάω ανάποδα και στάζει το επιπλέον υγρό, τι φυσσάω με πατημένο κουμπί από την εισαγωγή αέρα ... δεν δουλεύει με τίποτα !

Στην απελπισία μου, δοκίμασα την στάνταρ κεφαλή SS316 0,5Ω και κάνει μπουρμπουλήθρες στα 20W. Αν ανεβάσω watts τότε μου βγάζει καυτό ατμό και κατακαίγεται ...

Μες την απογοήτευση είμαι .... :thumpdown:

Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #942 στις: Ιουνίου 28, 2016, 19:13 »
Και χωρίς τα orings δεν "χάνει" αν τον γυρίσεις στο πλάι ή ανάποδα;
Αν είναι έτσι τα ξηλώνω επιτόπου.

Ξαναεβαλα το oring το μεγαλο της βασης. Εβγαλα εκεινο ρυθμισης αερα αναγκαστικα αφου εχει κοπει και δεν εχω ανταλακτικο. Προσωπικα ΔΕΝ εχω διαρροες μεχρι τωρα. Με Νι200 εχω ντουμανια. Το δαχτυλιδι ρυθμ. αερα βεβαια αποσταθεροποιηθηκε χωρις ομως σοβαρο θεμα στη ρυθμιση αερα. Απλά αλλάζει "θεση" πιο ευκολα πλεον. όσο ειχα βγαλει και το μεγαλο οριγκ δεν ειχα διαρροες προσωπικα αλλα δεν το εκανα για πολύ.

Επίσης με Νι200 μου ζεματαγε πολυ ευκολα και μου ερχονταν σταγονιδια στον ουρανισκο αν και το ντουμανι ηταν μεγαλο με βαθια ομως εισπνοή. Από ενα σημειο και μετα ως δια μαγειας - δεν ξερω γιατι το καψιμο εξαφανιστηκε και εχω ακομα ντουμανι με ελαχιστα σταγονιδια. Παντα στη ρυθμιση φυσικα Ni του μοντ.

Αποσυνδεδεμένος savvas1350

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #943 στις: Ιουνίου 28, 2016, 19:54 »
Ατμίζω εδώ και καιρό τον toptank και βαρέθηκα τις διαρροές. Έτσι λοιπόν είπα να δοκιμάσω τον Cubis για να μην λερώνω πια την τσέπη μου.

Αγόρασα και παρέλαβα εχθές τον Cubis pro μαζί με την RBA κεφαλή. Ξεκίνησα να ατμίζω την RBA κεφαλή μιας και είμαι φανατικός των RBA και αν και με παίδεψε ελάχιστα στην αρχή , τα πήγε μια χαρά στην συνέχεια.

Σήμερα είχα την αγωνία να δοκιμάσω να φτιάξω μια δική μου αντίσταση με SS316L 26ga (0,4mm) και μου έχει σπάσει τα νεύρα !!! Δεν μπορώ να το κάνω να δουλέψει με τίποτα ! Τι βάζω ελάχιστο βαμβάκι και πλημμυρίζει στο υγρό , τι βάζω παραπάνω και μπουκώνει , τι το γυρνάω ανάποδα και στάζει το επιπλέον υγρό, τι φυσσάω με πατημένο κουμπί από την εισαγωγή αέρα ... δεν δουλεύει με τίποτα !

Στην απελπισία μου, δοκίμασα την στάνταρ κεφαλή SS316 0,5Ω και κάνει μπουρμπουλήθρες στα 20W. Αν ανεβάσω watts τότε μου βγάζει καυτό ατμό και κατακαίγεται ...

Μες την απογοήτευση είμαι .... :thumpdown:

Η RBA ειναι η μόνη που μου έχει δουλεψει απροβληματιστα.Μηπως δε τη στήνεις σωστά;Θελει να γεμίσεις με βαμβακι όλο τον χώρο κάτω απο την κεφαλή πρωτου περάσεις το βαμβάκι μεσα απο την κεφαλή(στο οριζόντιο στησιμο).Δες τα βιντεο του πρωτου ποστ.

Αποσυνδεδεμένος lesarros

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #944 στις: Ιουνίου 29, 2016, 00:42 »
Το montecristo store έχει σε προσφορά τον Cubis Pro 22.79 σε ασημί και μαύρο.Μόλις έδωσα παραγγελία για έναν ασημί. :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 195 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 172 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20749 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207926 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65928 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174618 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312886 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14248 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124813 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93584 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix