vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

175 επισκέπτες, 9 χρήστες
Buliwyf, lagoudakis, nipapa, xloupas, maprix, Chris66, I.P, geotron, Jorge

Twitter

Joyetech CUBIS

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 539
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #945 στις: Ιουνίου 29, 2016, 10:36 »
Κάτοχος cubis pro εδώ και μια εβδομάδα, μπορω να πω πως είμαι πολύ ικανοποιημενος, οι αντιστάσεις που μου κάνουν είναι η 0.5, και η 1,5 LVC. Την rba δεν μπορώ να τη στήσω με τίποτα, δουλεύει μεν αλλά δεν μου βγάζει γεύση,  ενώ οι notch coils μου φάινονται καλες σε φάση βαρύ χειμώνα να ζεσταίνουμε λίγο το χώρο ..... Σε αναμονή και η 0.6 από Ft για δοκιμή. 

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #946 στις: Ιουνίου 29, 2016, 21:58 »
Σήμερα πήρα κι εγώ τον pro, χωρίς ιδιαίτερο λόγο μου είχε καρφωθεί στο μυαλό και μόλις τον βρήκα μπροστά μου.. Απ το μεσημέρι κατάφερα να δοκιμάσω την qcs με το notch αλλά την άλλαξα σύντομα, θέλω χρόνο να συνηθίσω στην ιδέα των 40-50 watts για να δουλέψει ένας ατμοποιητής σωστά και έκτοτε του έβαλα μια ss 0.6 από aio που έχω αρκετές στην άκρη. Για την gcs έχω να πω ότι μόλις άρχισε να στρώνει απ'τις υπερτροφοδοσίες στέλνει θεό γεύση και ατμό! Αλλά.. και πολύ σύντομο κάψιμο του ατμοποιητή. Δυο τζουρες στο ζεστό ρετιρέ ήταν αρκετές να με κάνουν να πω "όξω και μάλιστα σύντομα".. Άλλη φορά.
Στην 0.6 τα πράγματα είναι σαφώς καλύτερα αλλά φυσικά κι η προηγούμενη γεύση πήγε περίπατο. Περιμένω να στρώσει και  βλέπουμε.
Σε γενικές γραμμές δείχνει το ίδιο ακριβώς πράγμα με τον προηγούμενο cubis, με ίσως λίγο μεγαλύτερη εισαγωγή αέρα  και σαφώς πιο εύκολο γέμισμα. Κατα τ'αλλα με τις γνωστές υπερτροφοδοσίες του μετά το γέμισμα κλπ κλπ..
Δεν θα έλεγα σε κάποιον να τρέξει να τον πάρει, αν πάλι κάποιος θέλει καινούργιο cubis ας τον προτιμήσει φυσικά απ'τον παλιό.
Για όλες τις ώρες καλός είναι πάντως οκ, μόλις στρώσει λειτουργεί σωστά κι αυτό είναι καλό, έχει και τόσες επιλογές για κεφαλές που δεν θα απογοητεύσει εντελώς οποιονδήποτε υποψήφιο αγοραστή πιστεύω..

Το πακέτο περιείχε και δύο ανταλλακτικά ο-rings! Ζήλια ζήλια..! :laugh1:


Edit: στο θέμα της υπερτροφοδοσίας κρατάω μια μικρή πισινή προς το παρόν αν το γέμισμα γινεται αφαιρωντας μόνο το πάνω καπάκι, στην τελευταία αναπλήρωση δεν παρουσίασε το φαινόμενο. Θα ενημερώσω μόλις τον χρησιμοποιήσω λίγο ακόμα.. ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 29, 2016, 22:12 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος dimef

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #947 στις: Ιουνίου 30, 2016, 04:05 »
ΥΓ: Το Burgundy Red είναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ χρώμα, ακόμα καλύτερο από τις φωτοφραφίες που βλέπουμε,
αλλά δυστυχώς ταιριάζει μόνο με το αντίστοιχου χρώματος VTwo Mini ή με μαύρα mods.
Η φίλη μου το είχε πάνω σε λευκό VTC Mini και ήταν μια αποτυχία σκέτη...
Συμφωνώ 100% για το χρώμα  :thumpup: :thumpup: :thumpup:
Ήθελα να τον παραγγείλω και εγώ αλλά λόγο οτι δεν ήξερα αν είναι καλός ή όχι πήρα μόνο το 
eVic VTwo Mini σε Burgundy Red. 
Όπως είπες "είναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ χρώμα".
Μάλλον θα τον παραγγείλω όπως το βλέπω να το κάνω σετ , αν και βολεύτηκα με έναν triton mini σε μαύρο χρώμα .

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #948 στις: Ιουνίου 30, 2016, 14:49 »
...και μάλλον ήρθε η ώρα να επιβεβαιώσω αφού προηγήθηκαν 4 γεμίσματα από χτες το βράδυ, στην αναπλήρωση από το πάνω καπάκι στον pro λοιπόν η υπετροφοδοσία πάει περίπατο! Τουλάχιστον στην 0.6 από το aio που έχω αυτή τη στιγμή αυτό διαπιστώνω.. αν αφαιρέσω όλο το καπάκι μαζί με το airflow και την κεφαλή τότε η μπουρμπουλήθρα επανέρχεται κανονικά, έστω και για δύο μόνο τζούρες. Ελπίζω να δουλεύει και στις υπόλοιπες κεφαλές αυτό με το πάνω καπάκι, κρατάω μια επιφύλαξη όμως γιατί διαθέτουν μεγαλύτερες εισαγωγές υγρού, θα δούμε. :)

Αποσυνδεδεμένος Kostas.91

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #949 στις: Ιουλίου 01, 2016, 13:26 »
Παρελαβα και γω τον προ σημερα, και μου φαινεται μια χαρα. Εχει και το drip tip με την σπειρα οποτε ουτε υγρο στο στομα ουτε τιποτα. Τον χρησιμοποιω με την κεφαλη με την ρυθμιζομενη βαλβιδα και μπορω να πω οτι μ'αρεσει περισσοτερο απο τον τριτον μινι που εχω τον τελευταιο καιρο, συν οτι εχει και την διπλασια χωρητικοτητα. Για δευτερο τον πηρα να κανω πνευμονικες αλλα τελικα παιζει και να αντικαταστησει τον αλλον πληρως. Μενει να τσεκαρω και την αντοχη των κεφαλων γιατι το aio που ειχα μου ειχε σπασει τα νευρα με τις υποτροφοδοσιες και τις αντιστασεις που δεν κρατουσαν πανω απο 5 μερες. Και μια ερωτηση, το notch coil δουλευει και σε ελεγχο θερμοκρασιας?

Αποσυνδεδεμένος dartaholics

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #950 στις: Ιουλίου 01, 2016, 13:41 »
Ναι δουλεύει και σε έλεγχο θερμοκρασίας και με watt

Sent from my MX5 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #951 στις: Ιουλίου 01, 2016, 13:47 »
Εξαρτάται από το υλικό του notch coil και τις δυνατότητες του μοντ σου.
Το notch δεν είναι υλικό, είναι η μέθοδος κατασκευής της αντίστασης.
Αν είναι από τιτάνιο ή νικέλιο δουλεύει με έλεγχο θερμοκρασίας σε όλα τα μοντ.
Αν είναι από ανοξείδωτο ατσάλι (SS) δουλεύει με έλεγχο θερμοκρασίας στα μοντ που το υποστηρίζουν.

Αποσυνδεδεμένος dartaholics

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #952 στις: Ιουλίου 01, 2016, 13:52 »
e-spy μια συγκεκριμενη αντισταση notch coil δεν βγαλει η joytech για το cubis την ss316L? 
Παιρνει και αλλες?

Αποσυνδεδεμένος kgalaz

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #953 στις: Ιουλίου 01, 2016, 13:59 »
Αυτη που εχω ειναι 0.25 ss316.. Δεν νομιζω να βγαίνει αλλη ούτε ξερω αν ειναι 316l η σκέτο 316


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #954 στις: Ιουλίου 01, 2016, 14:00 »
@dartaholics:
Προς το παρόν ναι, αλλά:
α) notch coils υπάρχουν και για άλλους ατμοποιητές, και από άλλες εταιρίες
β) είμαι σίγουρος ότι σύντομα θα βγάλουν κι άλλες notch coil κεφαλές σε διαφορετικά Ωμ.

Και μιας και η συγκεκριμένη notch coil είναι από SS δουλεύει σε έλεγχο θερμοκρασίας
μόνο σε όσα mods υποστηρίζουν έλεγχο θερμοκρασίας σε SS (δεν το κάνουν όλα).

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3879
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #955 στις: Ιουλίου 01, 2016, 14:16 »
Ποιος άλλος κατασκευάζει Notch coil εκτός από τη Joyetech?

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #956 στις: Ιουλίου 01, 2016, 14:22 »
Η Wismec. Για τον Theorem.  ;)

(μη μου αρχίσεις τώρα "η Wismec είναι θυγατρική της Joyetech" και άλλα τέτοια...)  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3879
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #957 στις: Ιουλίου 01, 2016, 14:26 »
Όχι δεν θα αρχίσω γιατί δεν κατασκευάζει η Wismec τα notchcoil :laugh1:
Τα προμηθεύεται απ' ευθείας από τη Joyetech και το έχει δηλώσει ο Jay Bo σαν λόγο καθυστέρησης των αρχικών Theorem.
Notchcoil δεν μπορεί να κατασκευάσει κανείς άλλος. Είναι σήμα κατατεθέν της Joyetech. Κατασκευάζεται από SS316

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #958 στις: Ιουλίου 01, 2016, 14:28 »
 :fight_fryingpan:

Αποσυνδεδεμένος phoenix

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #959 στις: Ιουλίου 01, 2016, 14:50 »
Να πάω λίγο πιο πίσω στα πόστς και να πώ και εγώ ότι με τις κεφαλές του κιούμπη σίγουρα έχουν να κάνουν
και οι παρτίδες απ ότι καταλαβαίνω για τα καμμένα.
Χρησιμοποιώ την 1 ωμ και παίζω με το ερφλόου όλη μέρα γιατί έτσι..
Τώρα μερικές φορές μου κάνει καμιά μπουρμπουλήθρα (σπάνιο) αλλά συνήθως είναι όταν η κεφαλή είναι καινούργια και άστρωτη...
Στις αρχές που δεν τα ένιωθα αυτά παραλίγο να το κάνω ένα με το πάτωμα.. :fight_shot_bandana: :fight_fryingpan:
Όταν κάνω ριφίλ πάντα σκουπίζω τα πάσα / αυλάκια γουατέβερ, και στο τανκ και στο κούμπωμα και όλα καλά.
Με την 0.5 βλέπω ότι αναλόγως του υγρού (παχύρευστο;), μου πετάει σταγονίτσες σε κάθε τζούρα, με άλλα υγρά φάση 50-50 όλα μια χαρά.. τι να πώ..
Τις πρώτες μέρες όταν τον αγόρασα μαρτύρησα.. τώρα απλά έχω βρεί το κουμπί του :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 37 7281 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:39
από Buliwyf
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2112 324084 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:33
από xristos99
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8832 1118458 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 19, 2024, 18:21
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 295937 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826072 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 509451 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9279 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155767 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569954 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244888 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 2119 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763917 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as