vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

113 επισκέπτες, 8 χρήστες
vasim, bokostas, maprix, mankar72, manoslykos, I.P, Milarepa, Jorge

Twitter

GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #165 στις: Οκτωβρίου 24, 2013, 20:58 »
Τι ζημιά!
Με ένα ηλεκτρονικό μοντάκι και 2 τζεμινι για να έχω στον έναν τα καπνικά και στον άλλον τα ουμάμια (umami)
δε χρειάζομαι τίποτε άλλο. Ατμιστική ευτυχία είναι αυτό.

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #166 στις: Οκτωβρίου 25, 2013, 10:05 »
Πάντως στην προσπάθεια να τον στρώσω με την νέα κεφαλή παρατηρώ ότι μου δίνει καλύτερη γεύση σε πολύ χαμηλά volt. Μιλάμε για 3.5V. Δεν ξέρω κατά πόσο είναι φυσιολογικό αυτό. Πάνω σε μια spinner μπαταρία τον έχω.
Επίσης το άσπρο καπάκι που έχει από πάνω από το μπλε μέρος της κεφαλής που έβαλα δεν πατάει καλά. Φεύγει πολύ εύκολα αν το ακουμπήσω. Δεν ξέρω αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο.
Μήπως φταίει αυτό που δεν έχω τα επιθυμητά αποτελέσματα; Λες να έπεσα πάνω σε ελαττωματική κεφαλή;
Μπορεί να παίζει ρόλο ότι την κεφαλή την έσφιξα όσο πιο πολύ μπορούσα; Αν το σιλικονάκι που είναι στη βάση που κάνει επαφή το κάτω μέρος της κεφαλής είχε χέρια, όχι απλά θα με μούτζωνε... θα με βάραγε κιόλας!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 25, 2013, 10:42 από metmat »

Αποσυνδεδεμένος sarchos59

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια ζωή με τη νικοτίνη παρέα;
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #167 στις: Οκτωβρίου 29, 2013, 20:00 »
  Ως gemini έχω πάρει αυτόν: http://www.free-smoke.gr/home/153-gemini-mini-clearomizer.html  (δε θυμάμαι αν ήταν από αυτό το κατάστημα). Γι΄αυτόν έγραψα πιο πάνω. Προφανώς κυκλοφορούν δυο τύποι μ΄αυτό το όνομα.
  Οι διαφορές είναι εξωτερικά μόνο. 
  Το μπλε λαστιχάκι στεγανοποίησης είναι παχύ (σ΄αυτό τον τύπο που έχω εγώ), με αποτέλεσμα να ζορίζεται στο βίδωσε- ξεβίδωσε. Η κατάληξη; Έκοψε από το σημείο όπου το πλαστικό συναντά το μέταλλο στη δεξαμενή. Προσέξτε να το κρατάτε από το μεταλλικό τμήμα κατά το άνοιγμα, αυτό εξάλλου βιδώνει στη βάση.
  Έκανα δουλειά με σύριγγα των 5ml. Ταιριάζει και τα σπειρώματά του (κάτω και πάνω) ανοίγουν αντίστοιχα σπειρώματα εσωτερικά στη σύριγγα χωρίς την παραμικρή διαρροή.
 Δεν είναι το ίδιο όμως… Χάνει σε εμφάνιση, παρά το ότι δεν είδα καμιά διαφορά στην απόδοση…
 
 Ατμοευτυχείτε. 
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 29, 2013, 21:06 από sarchos59 »

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1932
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #168 στις: Οκτωβρίου 29, 2013, 20:47 »
Φίλε sarchos59, ρίξε μια ματιά εδώ
Αν κατάλαβα σωστά αυτό το λαστιχάκι χάλασε, οπότε....

Αποσυνδεδεμένος sarchos59

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια ζωή με τη νικοτίνη παρέα;
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #169 στις: Οκτωβρίου 29, 2013, 21:04 »
Ευχαριστώ αλλά το λαστιχάκι το είχα ήδη αλλάξει όταν την "πάτησε". Έκοψε το διαφανές τμήμα και διαχωρίστηκε από το μεταλλικό (στο tube, ή κάπως έτσι το λέτε στα ελληνικά) Υ.Γ. Έκανα δουλειά με σύριγγα των 5ml", κι όχι των 50μλ βέβαια, το διόρθωσα
 
  Υ.Γ. 2   Εγώ μπερδεύτηκα και απάντησα στο θέμα:
GEMINI (thor) Clearomizer 1.8 ohm (τύπου CE4 v3)  Μια χαρά έχουν διαχωριστεί εδώ οι δυο συνώνυμοι ατμοποιητές. Αν το θεωρήσει σωστό ο συντονιστής ας μεταφέρει εδώ και την άλλη μου ανάρτηση στο θέμα του άλλου ατμοποιητή

 Αν μπερδεύω αντί να ξεμπερδεύω την κατάσταση… μαχαίρι Πολυκράτη.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 29, 2013, 21:19 από sarchos59 »

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1932
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #170 στις: Οκτωβρίου 29, 2013, 21:16 »
Με την τρίτη το κατάλαβα. Έσπασε το τιούμπ λοιπόν.  8) 8)

Αποσυνδεδεμένος sarchos59

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια ζωή με τη νικοτίνη παρέα;
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #171 στις: Οκτωβρίου 29, 2013, 21:20 »
Ναι. Το απ΄αυτό.

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #172 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 14:33 »
Έχω κι εγώ πρόβλημα με το σιλικονάκι-λαστιχάκι που είναι στην βάση που βιδώνει. Αυτό το γνωστό που μας ζορίζει κατά το βίδωμα. Μετά από 2 αλλαγές κεφαλής είναι έτοιμο να κοπεί. Έχει φαγωθεί πάρα πολύ και προβλέπω στο επόμενο άνοιγμα να κόβεται.
Υπάρχει πουθενά ανταλλακτικό;
Στους ατμοποιητές που έχω δεν είδα να υπάρχει κανένα παρόμοιο έστω που να ταιριάζει έτσι ώστε να το αλλάξω.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #173 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 14:53 »
απο τη βαση ενός ce4 ταιριάζει. Δες και από άλλους άτμο που έχει, αν έχουν ο ρινγκς στη βαση τους, ταιριάζουν

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #174 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 15:19 »
Με στεναχώρησες τώρα. Την περασμένη εβδομάδα πέταξα έναν CE4 γιατί είχε στραβώσει η βάση του.
Βλέπω τώρα τον Τ3 κι έχει κι αυτός ένα μικρό δαχτυλιδάκι στην βάση του. Μάλλον θα τον θυσιάσω. Μέχρι τουλάχιστον να πάω να του πάρω μια βάση από Τ3s για να του αλλάζω και τις κεφαλές.
Φαντάζομαι ότι θα κάνει κι αυτό τη δουλειά.

Αποσυνδεδεμένος l4m0

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #175 στις: Νοεμβρίου 12, 2013, 23:38 »
Μου στείλανε και εμένα δώρο αυτόν τον ατμοποιητή και θέλω να τον δοκιμάσω... Επειδή δεν γνωρίζω πολλά από είδη μπαταριών μπορείτε να μου πείτε εσείς.
Έχω ενα elips-c και ενα mini & more αλλά απότι φαίνεται δεν μπορώ να τον προσαρμόσω τον ατμοποιητή σε αυτές τις μπαταρίες..
Υπάρχει κάποιος τρόπος για να το κάνω. Αν όχι μπορείτε να μου προτείνεται μια φθηνή μπαταρία ίσα ίσα να τον δοκιμάσω? Γιατί οι ego c ατμοποιητές που χρησιμοποιώ με το elips δεν με πολυ συγκινούν...

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #176 στις: Νοεμβρίου 13, 2013, 00:11 »
Mάλλον θα σε απογοητεύσω.
Μια φθηνή μπαταρία είναι μια οποιαδήποτε ego που θα τη βρεις σε καταστήματα από 10 ευρώ μέχρι 20.
Ομως και πάλι δεν θα χαρείς πάνω της τον τζέμινι.
Μια όμως που λες ότι δεν σε ικανοποιεί ούτως ή άλλως το άτμισμα με τις μπαταρίες του elips, ίσως ήρθε ο καιρός να κάνεις ένα βηματάκι μπροστά.
Πολυβολτικές μπαταρίες. Κάτι τέτοιο θα σε ικανοποιήσει.
Θα σου προτεινα spinner 1300ρα που είναι σαν λίγο πιο χονδρή εγκο μπαταρία, είναι η πιο μικρή πολυβολτική 1300ρα και στοιχίζει μόλις 2-3 ευρώ παραπάνω από τις 650ρες πολυβολτικές, οπότε μπορείς να βολευτείς αρχικά με μια.
Εχουν πολλά καταστήματα του φόρουμ και η τιμή τους είναι 27-28 ευρω μείον 10-15% έκπτωση ανάλογα με το κατάστημα.
Δεν θέλω να σε μπερδέψω με μοντς, διότι υπάρχουν δεκάδες μοντέλα, αλλά με 25 ευρώ λίγο δύσκολο να βρεις ποιοτικό μοντέλο στο ίδιο μέγεθος και αισθητική, με μπαταρία και φορτιστή
Αυτά από Ελλάδα. Κατά Κίνα μεριά έχει πιο φτηνά, αλλά μην υπολογίζεις να παραλάβεις πριν από έναν μήνα.
Ακόμη καλύτερα θα ήταν αν υπάρχει κάποιο κατάστημα στην περιοχή σου που να έχει τέτοια μπαταρία για να δοκιμάσεις ή να βρεις κάποιον συνατμιστή από την περιοχή σου, που να διαθέτει μοντάκι ή πολυβολτική, να βρεθείτε και να δοκιμάσεις πριν αγοράσεις.

Αποσυνδεδεμένος octavia

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #177 στις: Νοεμβρίου 17, 2013, 22:05 »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!


η ερωτιση μου μαλλον παει προς την συνατμιστρια πετρα λοιπον:


1) δουλευω με 2 μπαταριες 900 ego απο nexxton και εχω απο φιλο εναν vv mini v1 και εχω και 2 ατμοποιητες τ2,
το προβλημα ειναι οτι θελω αντισταση καθε περιπου 2 εβδομαδες (κανω περιπου 3 ml την ημερα και δουλευω ως επι το πλειστον τον vv στα 3.6 βολτ,
αν παρω τον gemini mini θα ειναι καλυτερα? (εχω βαρεθει να αλλαζω αντιστασεις λογο του οτι ειμαι και ανεργος και ας πουμε οτι εχω καπιο θεμα  :'( )
δηλαδη η αντοχη στον χρονο ειναι καλυτερη απο τον τ2?


2) ειμαι απο θεσσαλονικη απο που μπορω να τον παρω? και πως ειναι η συσκευασια?
επειδη ενας φιλος πηγε να τον παρει αλλα του ειπε ο μαγαζατορας οτι ειναι σκετος (οχι σε κουτακι με εξτρα αντιστασεις ) και ποσο εχει.......


3) αν τον παρω τι αντισταση να επιλεξω? στα ποσα βολτ πρεπει να τον δουλευω ωστε να αποδιδει τα μεγιστα?


4) απο φιλους που διαβαζω βλεπω οτι εχει καποια θεματα με τα λαστιχακια, υπαρχουν ανταλακτικα απο αυτους που τον φερνουν?
γιατι απο τ2 βρισκω τα παντα (ασε που δεν παθενει τιποτα και οι 2 εχουν αλλαξει απο 8 περιπου αντιστασεις) :thumpup:


συνατμιστης περιπου 2 μηνες και κατι και συνεχιζω ακαθεκτος  :yahoo: :yahoo:
βρηκα και κατι υγρα στην καμαρα 9 ευρο τα 30 ml αυριο θα παω να δω!!!! :hmmm: :hmmm:


συγνωμη αν σας κουρασα ελπιζω να απαντηθουν οι ερωτισεις μου  8) 8)




Αποσυνδεδεμένος tenzeres

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #178 στις: Νοεμβρίου 17, 2013, 23:36 »
Φανταστικός ατμοποιητής απ'όλες τις απόψεις, αλλά αυτή η βάση είναι για πολύ γερά νεύρα!!! Δεν βιδώνει με τίποτα ίσια! Είπα να τον κάνω κομμάτια για έναν καλό καθαρισμό (μιας και το tube θόλωσε λιγάκι από το υγρό και έκανε κάποια στίγματα) αλλά τώρα που προσπαθώ να την βιδώσω μου έχει βγάλει την πίστη!

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #179 στις: Νοεμβρίου 18, 2013, 00:12 »
- Ξεβιδώνεις τραβώντας συγχρόνως την βάση προς τα κάτω...
 
- Βιδώνεις σπρώχνωντας συγχρόνως την βάση προς τα πάνω...
 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 304 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 235 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21561 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282735 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208463 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67092 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175429 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314199 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14900 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125650 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94522 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4615 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix