vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

82 επισκέπτες, 8 χρήστες
Aoratix, Sergios, FaniFox, Chris66, yorgoss, Jorge, Xameno_Skli, manoslykos

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος stratus1066

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2895 στις: Φεβρουαρίου 19, 2013, 12:08 »
Αυτά που μου λές (τέλος πάντων προτείνω και εγώ τη λύση του urahaha ή και ατμοποιητή carto (με σφουγγάρι) giant ή smok (με αυτούς ξεκίνησα και δεν είχα θέμα) είναι κινέζικα για μένα για την ώρα, μήπως μπορείς να γίνεις ποιο σαφής?

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2896 στις: Φεβρουαρίου 19, 2013, 12:11 »
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,11496.0.html
και
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,12360.0.html

ηταν οι προστασεις μου...

Eνταξει ura, καταπληκτικο σαρδαμ. :))

ναι  :tongue_smilie: ..προσπαθησα να το πω και εγω..

Αποσυνδεδεμένος fanis-leros

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
  • Χωρίς καπνό,χωρίς ατμό........και μια χαρά.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2897 στις: Φεβρουαρίου 20, 2013, 22:37 »
Καλησπέρα και πάλι  :bye: την Παρασκευή που μας πέρασε απέκτησα ενα σετακι 2 x Ego-c και 2 x Ce5 με κεραμικό και μια ανταλλακτική φυτιλοαντισταση.
 επί του θέματος,  στην αρχή όλα καλά και όμορφα  ζεστός ατμός, και αρκετός , αυτό δηλαδή που έψαχνα λόγο "φλορεξ" (0%).    όλα αυτά όμως για 2 μέρες  γιατί μετά μου ερχόταν κάτι σαν καμένο καννάβι, απο αυτο που βάζουν οι υδραυλικοί !!! άλλαξα την αντίσταση και σήμερα έπειτα απο 2 μέρες παλι τα ιδια!!!! έκανα οτι πατέντα διάβασα αλλά πάλι τα ιδια!!!συν οτι το ενα επιστόμιο κλάταρε  και ο δεύτερος τα ιδια!!! ευτυχώς έχω εναν medicre ce4 ,φιξ,(ανοίγει μονο το επιστόμιο  ο οποίος πέρασε απο βαρυ τεστ,και ακόμα αντέχει και κάνω τη δουλειά μου. ενδέχεται να φταίει που ολη  μέρα τους ειχα σαν πιπίλα???? μήπως έμεινε νερό που τους έπλυνα και έκανε ζημιά,??


 για βοηθάτε ρε παιδιά.....


(και μήπως τελικα να προσθέσω ελάχιστη νικοτίνη μπας και κόψω την πιπιλα????)

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2898 στις: Φεβρουαρίου 20, 2013, 22:48 »
Το βασικο σε ολα αυτα που λες ειναι ενα: Βαλε νικοτινη!
Δε γινεται σα νεος ατμιστης να ξεκινας με υγρα χωρις νικοτινη. Καποια στιγμη θα στη ζητησει ο οργανισμος σου γιατι δε θα σε καλυπτει το μηδενικο υγρο και τοτε θα ψαχνεις για περιπτερο.
Τωρα οσον αφορα τους ατμοποιητες, μια καλης μαρκας/ποιοτητας κεφαλη ce5 κραταει (σε εμενα τουλαχιστον) γυρω στα 25ml χρησης.
Το θεωρω λιγο απιθανο να ατμισες 25ml σε 2 μερες, αρα μαλλον επεσες σε προβληματικη παρτιδα,
ειδικα αφου λες οτι στην αρχη δουλευουν μια χαρα απλα σου κρατουν λιγο (και αφου χαλανε και τα επιστομια τοσο ευκολα).
Δοκιμασε καποιας αλλης εταιριας μηπως κι εχεις καλυτερη τυχη.

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2899 στις: Φεβρουαρίου 20, 2013, 22:56 »
Καλημέρα,

Είμαι νέος ατμιστής με ego-c, vivi nova, και vision eternity σε ego-c/ego-t μπαταρίες και εδώ και 3 βδομάδες προσπαθώ να βρω λύση σε ένα πρόβλημα πού έχω με τη γεύση στους vivi/V.E.

Ακόμα και με τις δικές τους φυτιλοαντιστάσεις, ή με την πρώτη τζούρα ή μετά από λίγη ώρα μου φέρνουν μία γεύση που δε μπορώ να προσδιορίσω...πλαστικίλα θα την ονόμαζα, αλλά σίγουρα δεν είναι αφού ειδικά στον V.E δεν υπάρχει πλαστικό που να μπορεί να καεί.
Κάψιμο φιτιλιού δεν έχει καμία διαφορά, διπλό, τριπλό, μέχρι και τετραπλό μία απ'τα ίδια, hotspot στην αντίσταση πλέον είμαι σίγουρος ότι δεν είναι αφού σήμερα είχα την ατυχία να το γευτώ και αυτό.
Επίσης δοκίμασα σφιχτά τυλιγμένη αντίσταση, χαλαρή αντίσταση, κάτι στη μέση, περισσότερα ohm, λιγότερα ohm, στρίψιμο με βελόνα, χωρίς βελόνα, λιγότερα βολτ...έχω ξεμείνει από ιδέες πλέον.

Τι μπορεί να κάνω λάθος;
Δώστε καμιά ιδέα, γιατί πλέον μετά από μια βδομάδα με τον V.E.(πέτυχε η αντίσταση -μία- φορά!) δυσκολεύομαι πολύ να γυρίσω στους ego-c  :(


Βγάλε την κεφαλή και κάψε τα φυτίλια με φλόγα μέχρι να πυρακτωθούν (να γίνουν κόκκινα) , κατόπιν ξέπλυνε την με άφθονο νερό! (εναλλακτικά βράσε την κεφαλή σε ένα μπρίκι με γάλα)... και ξέπλυνε το τανκάκι εσωτερικά πρώτα με οινόπνευμα και μετά με άφθονο νερό... Ετσι θα εξαφανιστει κάθε δυσάρεστη γεύση και μυρωδια...  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος fanis-leros

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
  • Χωρίς καπνό,χωρίς ατμό........και μια χαρά.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2900 στις: Φεβρουαρίου 20, 2013, 23:02 »
Νομιζω πως ετσι πρεπει να κανω,γιατι ειμαι στο 0% και VG με οτι αυτο συνεπαγεται. ολη μερα ατμιζω , θελω περι τα 2000 mΑh και σιγουρα 4-5 ml υγρο, γιαυτο ειπα μηπως τους αλλαξα τα φωτα  :)) . τον ce5 τον επελεξα λογο κεραμικου,μιας και ειχα ακουσει πολα καλα. τωρα παλι στο ψαξιμο???


το καλό είναι οτι σήμερα έκλεισα 17 μέρες χωρίς  κ.τ και ούτε που το σκέφτομαι πια, και το πακέτο σφραγισμένο εκεί,  πάνω στον απορροφητήρα!!!!

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2901 στις: Φεβρουαρίου 20, 2013, 23:08 »
Ουτε καν στον απορροφητηρα. Χαρησε το σε κανα φιλο σου. Ο πειρασμος παραμονευει.  :))
Παντως θα σου προτεινα καλυτερα ce4 crystal με κοντα φυτιλια (ή μακρια και κουρεμα).
Αρκετα καλυτερος απο τον ce5 με το κεραμικο που λες, κατα τη γνωμη μου.

Αποσυνδεδεμένος fanis-leros

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
  • Χωρίς καπνό,χωρίς ατμό........και μια χαρά.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2902 στις: Φεβρουαρίου 20, 2013, 23:57 »
Ουτε καν στον απορροφητηρα. Χαρησε το σε κανα φιλο σου. Ο πειρασμος παραμονευει.  :))
Παντως θα σου προτεινα καλυτερα ce4 crystal με κοντα φυτιλια (ή μακρια και κουρεμα).
Αρκετα καλυτερος απο τον ce5 με το κεραμικο που λες, κατα τη γνωμη μου.
 
Αν μπορείς στειλε μου να δω γιατι εχω χασει την μπαλα,ολο ++++ και version ,ποιος τελικα δινει ντουμανι? ??? αυτη τη στιγμη ειμαι με εναν medicre ce4,εχει κοντα φυτιλια,  δεν ειναι καν μερικως επισκευασιμος, ανοιγει μονο το επιστομιο για να βαλεις υγρο, ειμαι αρκετα ικανοποιημενος , θα ηθελα μια σταλα ντουμανι παραπανω!!!
αρα ποιον???
 προς το παρων εχω και καβατζα ενα R-EVO με 2 ατμο και και αρκετά μπιχλιμπίδια  απο εναν φιλο, αλλα ....... μαπα!!! (απο το ολότελα......)


οι ce5 έπεσαν υπέρ........ ατμού!!!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2903 στις: Φεβρουαρίου 21, 2013, 00:18 »
Fanis αν ψάχνεις ντουμάνι, πρέπει να επενδύσεις σε 2 πράγματα: υγρά με περισότερρη VG και ατμοποιητή χαμηλής αντίστασης (1.5-1.8) εφ' όσον χρησιμοποιείς μπαταρίες ego. Εναλλακτικά, μπορείς να την ψάξεις για κάποιο VV ή VW μοντ, πράγμα που σου συνιστώ ανεπιφύλακτα!


Αποσυνδεδεμένος GiorgoS2000

  • **
  • 130
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2904 στις: Φεβρουαρίου 21, 2013, 00:23 »
Επίσης κοίτα τον Τ3 με 1,8ohm.Προσωπικά προτιμώ τον ce4+ v3 αλλά το ντουμάνι του T3 δεν το έχει.


iPad Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2905 στις: Φεβρουαρίου 21, 2013, 00:24 »
Μαζί σου Giorgos. T3+VV No.1 η καθημερινή μου αμαρτία!

Αποσυνδεδεμένος bolivarios

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2906 στις: Φεβρουαρίου 23, 2013, 14:10 »
Ερώτηση για Trustfire Tr-001.

Μία γρήγορη ερώτηση. Στο Trustfire Tr-001 αν θέλω να βάλω 2 μπαταρίες να φορτίζουν ταυτόχρονα πρέπει να είναι και οι 2 άδειες ή μπορώ να βάλω μία άδεια και μία μισογεμάτη;

Ρωτάω γιατί έχει τύχει να το δοκιμάσω και το ένα λαμπάκι άναβε πορτοκαλί. Επειδή δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό τις βάζω μία-μία. (Αν είναι και οι δύο άδειες ανάβουν κόκκινο κανονικά).

Ευχαριστώ.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2907 στις: Φεβρουαρίου 23, 2013, 14:14 »
Όχι δεν χρειάζεται να είναι και οι δυο στο ίδιο επίπεδο φόρτισης. Μπορείς να βάλεις
όποια θες σε όποια θέση θες  :)

Αποσυνδεδεμένος bolivarios

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2908 στις: Φεβρουαρίου 23, 2013, 14:20 »
Ευχαριστώ! Αυτό θα πει ταχύτητα!

Αποσυνδεδεμένος manner

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2909 στις: Φεβρουαρίου 23, 2013, 14:32 »
Kαλο θα ειναι βεβαια οι μπαταριες να εχουν πληρη κυκλο φορτισης-αποφορτισης για μεγαλυτερη διαρκεια.
Επισης οι επαναφορτιζομενες μπαταριες αποδιδουν το μεγιστο της διαρκειας τους μετα την 4η-5η φορτιση.
Περισσοτερα θα βρεις στο νημα των μπαταριων.Καλως ηρθες και καλα ατμισματα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 210 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20816 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281640 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207947 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66042 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174711 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312961 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14382 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124885 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93627 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4220 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix