vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

70 επισκέπτες, 5 χρήστες
lagoudakis, lounik, camber, bloodlessz, infernity

Twitter

Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #150 στις: Απριλίου 18, 2016, 00:31 »
Δικηγόρος του διαβόλου και δεν το συνηθίζω, μην με αποπάρετε με την πρώτη όμως γιατί θα εκφράσω μια απλή εντύπωση που πήρα απ'το βίντεο ενώ ταυτόχρονα δεν έχω και κάποιον άλλο λόγο να υποστηρίξω τον Ρένο.

Νομίζω λοιπόν ότι τα παραπάνω τα είπε (στα καταστήματα ουσιαστικά ) θέλοντας να τους τονίσει ότι "ο πενηντάρης" απαιτεί περισσότερο χρόνο, σεβασμό, υπομονή και ώριμη-σωστή καθοδήγηση. Όχι γιατί είναι ηλίθιος ή κάτι άλλο τέτοιο χαζό, απλά επειδή όσο περισσότερη πληροφορία παίρνει από τον πωλητή, τόσα περισσότερα έχει να αποκομίσει, να "φιλτράρει" και τελικά να αποφασίσει. Ότι η "ξεπέτα" του πιτσιρικά (ακόμα κι αν έχει όλα τα παραπάνω θετικά στοιχεία ) δεν αρκεί εδώ. Ότι τέλος πάντως τα καταστήματα αυτά θα πρέπει να εστιάζουν περισσότερο στον κάθε άνθρωπο ξεχωριστά, δίνοντας τουλάχιστον τα απαραίτητα στον εκάστοτε πελάτη που πέρασε την πόρτα τους.

Κακά τα ψέματα, ο πενηντάρης αγανακτεί να λειτουργήσει το αϊφόν που πέφτει για πρώτη φορά στο χέρι του όταν το 5χρονο σε κάνει να πιστεύεις ότι βοήθησε στην ίδια του την κατασκευή.! Όχι γιατί ο πενηντάρης είναι χαζός, αλλά επειδή προηγήθηκαν 50 χρόνια ζωής που δεν περιείχαν πουθενά αλλού αυτήν την "λογική" που ένα φρεσκοβγαλμένο στη ζωή νιάνιαρο όμως συλλαμβάνει αμέσως.
Φυσικά κι ο πενηντάρης θα το "καταφέρει" κάποια στιγμή, πρέπει όμως να κάνει μια σωστή αρχή την οποία στις περισσότερες περιπτώσεις ο κλήρος πέφτει στα εν λόγω καταστήματα να την κάνουν..

Νομίζω εκεί επικεντρώνεται λοιπόν και ίσως να το διατύπωσε λίγο διαφορετικά απ'αυτό που θα χαρακτηρίζαμε ως απόλυτα κατανοητό, σχωρέστε με αν τα λέω και παντελώς λάθος αλλά πέρασαν και μερικές ώρες από τότε που είδα το βίντεο. Παίζει κι αυτή η ρημάδα η τηλεόραση απ'το απόγευμα κι εκτροχιαζει λίγο η αλήθεια είναι.. :)

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #151 στις: Απριλίου 18, 2016, 00:41 »
Kαι σ ενα παλιοτερο βιντεο ο αρεσ μαρες κουκουναρες ελεγε οσους γραφουν σε forums αργοσχολους που δεν εχουν τι να κανουν στη ζωη τους, επισης αυτους που ατμιζουν με αερατους ατμοποιητες και ψηλα βατ οτι ρουφανε καρκινο και τα λοιπα....Η τουλαχιστον αυτο ηταν το νοημα των οσων ελεγε...Η φαση ειναι πως και αυτος ειναι μελος φορουμ (του συγκεκριμενου κιολας) και εχει κανει δεκαδες βιντεο-reviews αερατων ατμοποιητων...Αυτα που κατηγορουσε στο βιντεο δηλαδη...Οντως!! Αρες-μαρες-κουκουναρες!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #152 στις: Απριλίου 18, 2016, 00:45 »
Οχι, βρε Μάκη, μην τσουβαλιάζουμε τους πάντες πίσω από ετικέτες που έχουν να κάνουν με την ηλικία. 
Υπάρχουν άνθρωποι που έχουν χαμηλότερο ή ψηλότερο δείκτη νοημοσύνης, κάτι που δεν έχει να κάνει με την ηλικία.
Υπάρχουν αυτοί που θέλουν να εμβαθύνουν τη γνώση τους σε ό,τι κι αν καταπιάνονται κι αυτοί που επιθυμούν επιδερμικές μόνο γνώσεις αν κάτι δεν το θεωρούν σημαντικό για να το μάθουν τέλεια. 
Υπάρχουν οι ξερόλες κι οι μπορόλες, αλλά κι αυτοί που με περισσή φροντίδα και προσοχή θα κυνηγήσουν και θα διαχειριστούν μια νέα γνώση. 
Μπορώ να συνεχίσω για σελίδες... η ηλικία είναι μόνο ένας από τους δεκάδες παράγοντες και μπορεί να λειτουργήσει αμφίδρομα. Ναι μεν ένας 20ρης μπορεί να έχει ένα πιο καθαρός μυαλό, αλλά ένας 50ρης περισσότερες εγκυκλοπαιδικές γνώσεις και περισσότερα χρόνια εμπειρίας σε συσκευές τεχνολογίας. Ξέρω, διάολε, 50ρηδες που απέκτησαν τον πρώτο τους υπολογιστή στα 20 και ελάχιστα είναι αυτά που δεν μπορούν να κάνουν σήμερα με έναν υπολογιστή. 
Και γιατί, εδώ που τα λέμε, να μιλάμε μόνο για υπολογιστές; Ξέρω άτομα μέσα από το φόρουμ, που μπορεί να μην είναι τζιμάνια στους υπολογιστές, αλλά το η.τ. το πρωτοξεσκόλισαν στα 50 τους και στα 51 τους είχαν αξιοζήλευτες τεχνικές γνώσεις. 

Απαντώ μόνο σε σένα επίτηδες. Δεν πρόκειται να σχολιάσω το βίντεο. Δεν ξέρω καν σε ποιους απευθύνεται, διότι άκουσα κάτι περί ηλίθιων ερωτήσεων που συχνά πυκνά γίνονται στον βιντεοπαρουσιαστή. Στο φόρουμ σχεδόν 5 χρόνια τώρα δεν θα έλεγα ότι διαβάζω συχνά ηλίθιες ερωτήσεις. Πολύ σπάνια για την ακρίβεια. 


Αποσυνδεδεμένος savvas1350

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #153 στις: Απριλίου 18, 2016, 00:48 »
Βλέποντας  το "αγανακτισμένο βιντεάκι γνώμης",εγώ ως "πενηντάρης" αποκόμισα τα ακόλουθα:

-τα ΗΤ χρειάζονται ειδικά σεμινάρια από καθηγητή του Πολυτεχνείου
-σε περίπτωση που κάποιος ατμίσει νικέλιο χωρίς έλεγχο θερμοκρασίας θα βρει φριχτό θάνατο
-όσοι ατμίζουν κάποια στιγμή για να γλυτώσουν πέντε ευρώ θα αγοράσουν 100αρα νικοτίνη
-μόνο όσοι το διδάχτηκαν στα 15τους, γνωρίζουν πως η  νικοτίνη είναι επικίνδυνο δηλητήριο
-το μυαλό μέχρι τα 15-16 είναι ανοιχτό και ρουφάει,μετά κατεβάζει τα ρολά  
Κυκλοφορούν στο εμπόριο ένα κάρο συσκευές που λειτουργούν με ένα κουμπάκι ,οπότε αν ο πενηντάρης ή ο οποιοσδήποτε δεν θέλει να μπλέξει, έχει την επιλογή.Δεν καταβαίνω γιατί τόσος ντορος από το πουθενά.Μήπως για να επέμβει η προστάτιδα ΕΕ και με μια ακόμα θαυματουργή ντιρεκτίβα να απαγορέψει τις "πολύπλοκες" συσκευές;Όλα σε ένα και φυσικά υπερφορολογημένα , για να προστατευτούν οι πολίτες από το (άκρως επικίνδυνο;) άτμισμα;Εγώ σε αυτά κατέληξα βλέποντας τα τελευταία του βιντεο.    

Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #154 στις: Απριλίου 18, 2016, 00:56 »
Νομίζω λοιπόν ότι τα παραπάνω τα είπε (στα καταστήματα ουσιαστικά ) θέλοντας να τους τονίσει ότι "ο πενηντάρης" απαιτεί περισσότερο χρόνο, σεβασμό, υπομονή και ώριμη-σωστή καθοδήγηση. Όχι γιατί είναι ηλίθιος ή κάτι άλλο τέτοιο χαζό, απλά επειδή όσο περισσότερη πληροφορία παίρνει από τον πωλητή, τόσα περισσότερα έχει να αποκομίσει, να "φιλτράρει" και τελικά να αποφασίσει.
Μάλλον δεν εστίασες στο «Και δεν είναι δυνατόν να του το εξηγήσεις, γιατί όταν έπρεπε να το μάθει στα 15 του 16, που είναι ανοιχτό το μυαλό και ρουφάει, δεν το έμαθε και τώρα στα 50 του δεν γίνεται να το μάθει. Δεν γεννάει το μυαλό μετά από κάποια ηλικία. Μην επιμένετε".
Να λάβεις όμως υπόψη σου, ότι εγώ που ατμίζω 5 χρόνια, όταν πάω στο κατάστημα, επειδή γνωρίζω ότι οι περισσότεροι είναι υπάλληλοι και άσχετοι υπάλληλοι, που βλέπουν το ρολόι για να φύγουν, είμαι προετοιμασμένος τι θα πάρω. Όταν άτμιζα πριν 7-8 χρόνια, με αυτή την αηδία που είχε λεντ μπροστά, πάλι προετοιμασμένος το πήρα. Όταν πήρα μετά από 5 χρόνια μπαταρία 900άρα το ίδιο. Όταν πήρα το Vamo το ίδιο. Διάβασα. Υπάρχει το ίντερνετ ξέρεις.Όταν πήρα το evic vt και σύρμα Νικελίου, επίσης διάβασα. Και εδώ και είδα ξένα βίντεο για να μάθω να στήνω τον Lemo. Έκανα φίλους από εδώ και μιλάμε συχνά και ανταλλάσσουμε απόψεις. Τον καταστηματάρχη τον βλέπω παγερά αδιάφορα όπως βλέπει αυτός εμένα. Από ελάχιστα καταστήματα αγοράζω με φυσική παρουσία. Φτιάχνω τα υγρά μου 3 χρόνια και. Ακόμα και με 20άρα νικοτίνη φοράω γυαλιά και γάντια. 

Σεβασμό ναι. Να υπάρχει. Οι 50ρηδες όμως είναι και προσεκτικοί και με γνώσεις. Δεν πάω να φιλτράρω στο μαγαζί τι θα μου πασάρει ο έχων λιγότερες γνώσεις από μένα με το παγερό και αδιάφορο χαμόγελό του. Όσο για την υπομονή που είπες, ας μη τη σχολιάσω.  

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #155 στις: Απριλίου 18, 2016, 01:02 »
Φυσικά και δεν ήταν σκοπός μου το "τσουβάλιασμα" Πέτρα, υποθέτω ότι είναι κατανοητό ότι δεν αναφέρομαι σε όλους τους πενηντάρηδες -αλλά και στα "νιάνιαρα"- για την αντίληψη των πραγμάτων που κουβαλούν μέσα τους. Μια απλή "εικονική" αναφορά έκανα ώστε να πάρουμε όλοι μια ιδέα σε ποιες γενιές απευθύνομαι σε κάθε μέρος του μηνύματός μου, εννοείται ότι δεν μιλάμε για τους "απαράβατους κανόνες" σε κάθε μία από αυτές τις περιπτώσεις αλλά μόνο για τη "γενικότερη ιδέα" που αιωρείται και ευελπιστώ ότι είναι αντιληπτή σε όλους μας εδώ και όχι μόνο σε μένα.

Μην το τραβάω άλλο "εκτός" το νήμα.. :)


Edit μιας και με πρόλαβε ο vaggos59, φίλε μου Βαγγέλη (αν μου επιτρέπεις την προσέγγιση ) ίσως έχεις δίκιο, μάλλον μου ξέφυγαν πράγματα που ειπώθηκαν και μπορεί να το πήρα πιο χαλαρά εγώ απ'ότι εσείς που είδατε το βίντεο με μεγαλύτερη συγκέντρωση σε αυτό. Όσον αφορά τη δική σου ατμιστική "ιστορία" όμως πίστεψέ με, θα ήθελα πραγματικά να ήσουν ο κανόνας σε όλο αυτό. Θα ήταν πολλά πράγματα διαφορετικά σήμερα και πάντα προς το καλύτερο για όλους μας πιστεύω. Αλλά..
Άσε που εξακολουθώ να πιστεύω ότι το παράδειγμα με τον πενηντάρη απ'τον Ρένο δεν δόθηκε για να "κάψει"τον πενηντάρη-εξηντάρη-ότι βάλεις πάει. Αφύπνιση στα καταστήματα θεωρώ..
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 18, 2016, 01:17 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #156 στις: Απριλίου 18, 2016, 01:14 »
Τον Ρένο, όπως και τους περισσότερους έλληνες reviewers (που δεν είναι reviewers αλλά τέλος πάντων, ας μην ανοίξουμε αυτήν τη συζήτηση γιατί θα φάω μόνιμο μπαν λόγω υβρεολογίου...) ούτε τον αγαπώ, ούτε τον συμπαθώ, ούτε τον ακολουθώ, ούτε θα τον υπερασπιστώ.

Πιστεύω όμως πως στο συγκεκριμένο βίντεο κοιτάμε το δέντρο και χάνουμε το δάσος.
Και το δάσος είναι (μεταξύ πολλών άλλων) οι 100άρες νικοτίνες και ο έλεγχος θερμοκρασίας όταν χρησιμοποιούνται από άτομα που δεν έχουν (για οποιοδήποτε λόγο) τις γνώσεις να το κάνουν. Είτε αυτά τα άτομα είναι 20 χρονών, είτε 50, είτε 80...

Σε αυτά που λέει σχετικά με το θέμα αυτό θα συμφωνήσω μαζί του. Έτσι έχουν τα πράγματα. Οι περισσότεροι επό εμάς έχουμε ξοδέψει κάποιες ώρες σε ατμο-καταστήματα και έχουμε δει το τι ασχετοσύνη κυκλοφορεί, από υποψήφιους ατμιστές έως αδιάφορους υπαλλήλους. Δεν θα εξατάσω εδώ ποιός φταίει για αυτήν την ασχετοσύνη διότι είναι άλλη μια τεράστια κουβέντα... Σε αυτά που λέει λοιπόν θα συμφωνήσω.

Θα διαφωνήσω ριζικά με τον τρόπο που τα λέει, με τις εκφράσεις που χρησιμοποιεί και με την "τσουβαλοποίηση".
Και όχι μόνο με αυτόν. Θα διαφωνήσω ριζικά και με όποιον άλλον το κάνει.
Κανείς δεν πρέπει να τσουβαλοποιείται και να μπαίνει στο ίδο καλάθι με οποιονδήποτε άλλον.
Είμαστε όλοι διαφορετικοί μεταξύ μας (που απλά συμβαίνει να συμφωνούμε σε ορισμένα πράγματα)
και ευτυχώς γιατί αλλιώς θα ήταν πολύ βαρετός αυτός ο κόσμος.

Και θα διαφωνήσω ριζικά και με τον τρόπο που το λέει και τις εκφράσεις που χρησιμοποιεί
γιατί όπως πολύ συχνά μας υπνθυμίζει η ίδια η ζωή κάθε μέρα,
μπορεί να έχεις το μεγαλύτερο δίκιο του κόσμου με το μέρος σου
αλλά θα το χάσεις αν το υποστηρίζεις με τον λάθος τρόπο
ή απλά προσπαθείς να το επιβάλλεις.

Αυτά τα ολίγα από έναν 50άρη (παρά τρίχα)  ;)

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #157 στις: Απριλίου 18, 2016, 01:22 »
Καλή είναι η μετριοπαθείς στάση και η επιτηδευμένη γκρίνια για τα κακώς κείμενα. Όπως καλή είναι και η προσπάθεια για το δυνατόν χαμηλότερο ρίσκο στις ατμιστικές επιλογές μας. Βρίσκει εύκολα πολλούς υποστηρικτές καθώς αποτελεί κοινή λογική χωρις την ανάγκη για εξειδίκευση και πραγματική γνωση για αυτό που μιλας. Κατι σαν ξερόλας καφενείου που ξέρει να χειρίζεται τον λογο. Και επειδή μάλλον σκοπος του συγκεκριμένου σταυροφόρου ρεβγιουερ είναι οι πολλοί υποστηρικτές, εχω παύσει προ πολλού να τον εμπιστεύομαι.

Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #158 στις: Απριλίου 18, 2016, 01:23 »
@e-spy δεν έχασα ούτε δένδρο ούτε δάσος. Δεν διαφωνώ σε όσα λες. Μόνο που η προηγούμενη απάντησή μου θα σε καλύψει απόλυτα. Και ναι έχεις δίκιο. Απλά εγώ εστίασα στους 50αρηδες και στα όσα είπε. Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο. Εγώ προσωπικά δεν θα αγόραζα 100αρα νικοτίνη. Και η 40άρα καλή είναι. (Αναμφισβήτητα).
@makis206 να μάθει να μιλάει τότε και να εκφράζεται σωστά αν ήταν για τα καταστήματα. Και όχι να λέει «Και δεν είναι δυνατόν να του το εξηγήσεις, γιατί όταν έπρεπε να το μάθει στα 15 του 16, που είναι ανοιχτό το μυαλό και ρουφάει, δεν το έμαθε και τώρα στα 50 του δεν γίνεται να το μάθει. Δεν γεννάει το μυαλό μετά από κάποια ηλικία. Μην επιμένετε".

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #159 στις: Απριλίου 18, 2016, 01:30 »
Το πρώτο καιρό ως νέος ατμιστης και πριν γίνει το reviewing της μόδας στην Ελλάδα, κύριοι reviewers που παρακολουθούσα ήταν ο Todd και ο Busardo. Τα καραγκιοζιλίκια και τη καγκουρια του Rip Trippers δεν τα συμπάθησα ποτέ.
Μετά την είσοδο μου όμως στο φόρουμ, σταμάτησα να τους παρακολουθώ και αυτούς για έναν πολύ απλό λόγο.
Η εμπιστοσύνη στις εντυπώσεις του αντικειμένου που με ενδιαφέρει από τον "απλό " χρήστη και κάτοχο που δεν έχει να κερδίσει κατι, παρά σε κάποιον "reviewer" που τις περισσότερες φορές, το έχει δει σαν μπισνα,  με δωρεάν χορηγουμενα προϊόντα από τις εταιρείες και με δικές του γραμμές, στο πως, τι και γιατί.


Sent from Icecrown Citadel


Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #160 στις: Απριλίου 18, 2016, 01:42 »
Ένα βίντεο δεν είδα επειδή χάλασε το λάπτοπ και έγινε χαμός.
Θα πω μια πρόσφατη ιστορία.
0 εργοδότης μου (αφεντικά τα σκυλιά ) τεράστιος πουράκιας και κοντά στα 50, με το βλέμα του και μόνο,καταλάβαινα ότι έδειχνε ενδιαφέρον σ αυτό που κάνω.

Του έδινα να δοκιμάσει, άρχισα να του λέω για επισκευάσιμους, για γεύσεις, για premium καταστάσεις,
βρες μου το πιο ακριβό μου έλεγε αυτός, δεν πάει έτσι του έλεγα εγώ, ενώ το παίζω ενδόμυχα Ρένος!

Δεν έχω χρόνο και βαριέμαι να ξεδιπλώσω την ιστορία τώρα, αλλά το δια τάυτα είναι ότι πήγε,
αφου έριξα τόπο στην έπαρση μου,
και όπως κάνω στο τέλος σε όλους που το μικρό μου μαυλό τους  θεωρεί στραβάδια,( λες κ εγώ τα έμαθα όλα αλλά τέλως πάντων)
πήγε εκεί που συστήνω σε όλους.
Σε κάποιο κατάστημα που σίγουρα θα έχει έμπειρους πωλητές? για να καθοδηγήσουν αυτοί καλύτερα βάση των αναγκών του καθενός.

Το αποτέλεσμα??
Γύρισε ζεστός με το μοντάκι του, με το υγρό του το πουρίσιο, στην νικοτίνη που ταιριάζει σ αυτόν,
και απόστολος πια του vape, να μη σταματάει να μιλάει γι αυτό !!
Η χαρά μου άπειρη ενοείται για πολλούς και διαφόρους λόγους.

Αποδεικνύεται περίτρανα ότι η εξοικειώση χρόνια δεν κοιτά!!
Και πάω καρφί να δω το βίντεο για να έχω μια εικόνα κ εγώ.

Δεν ξέρω τι καταλάβατε και αν τα έγραψα κατανοητά αλλά τέλος πάντων είναι δύκολη ώρα.

Ευχομαι για το ατόπημα του Ρένου, να είναι  στην δίνη όλης αυτής της καταιγίδας και τίποτα παραπάνω.
Α μη τι άλλο έχει δώσει συντεταγμένες προς όλα τα level. Aν εξυπηρετει άλλα πράγματα, αυτό θα φανεί όπως κ να χει.
Αγάπη μόνο, ντουμάνια και μνημόσηνα του καπνού.
Και συγχωράτε με για συντακτικό κλπ, αλλά γράφω στο πόδι και υπό την επήρεια αλκοόλ.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 18, 2016, 01:54 από savo »

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #161 στις: Απριλίου 18, 2016, 01:45 »
Περίπου δυο σελίδες σχόλια για ένα βίντεο που δεν λίνκαρε κανείς;
Θεωρείται τόσο αυτονόητο πως όοοολοι μας παρακολουθούμε AresMares;
:confused1:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #162 στις: Απριλίου 18, 2016, 01:51 »
Εδώ κύριος..! :D


Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #163 στις: Απριλίου 18, 2016, 01:51 »
Από σήμερα πλέον όχι. :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #164 στις: Απριλίου 18, 2016, 02:06 »
Εδώ κύριος..! :D
Σωστός ρε Μάκη!
Αλλά απορώ... Δεν μπορεί να είμαι ο μόνος που το αποφεύγω το σπορ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 257 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21122 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282060 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66508 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175004 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14688 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125068 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93763 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4272 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix