vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

93 επισκέπτες, 7 χρήστες
mbreznik, Tem, Milarepa, Jorge, bloodlessz, Mantis039, I.P

Twitter

Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #120 στις: Μαρτίου 29, 2016, 21:58 »
Άραξε BigSur, εδώ εγώ ο ίδιος δεν είμουν σίγουρος αν το post του ήταν όλα αυτά, γι' αυτό και έγραψα "κάπως".
Ειλικρινά ρώτησα γιατί δεν έχω δει βίντεο που να λέει, μην το πάρετε αυτό γιατί έχει χάλια γεύση, η βαφή είναι για τα μπάζα, το μοντάκι δε δίνει σωστά ρεύματα κτλ κτλ κτλ. Δε νομίζω να έχει κανείς το χρόνο να παρακολουθεί για ένα προϊόν όλες τις επισκοπήσεις, γι αυτό ρωτώντας ίσως κάποιου να έπεσε το μάτι και να μου λύσει και μένα την περιέργεια. :)
Αν αυτό ήταν το αρχικό post, τότε αυτό: "κάπως προκατελημένο/εριστικό/θρασύ" δεν θα ακολουθούσε.

*Η διαχείριση μια χαρά παρεμβαίνει. Μου ξήλωσε μια καφρίλα που 'χα γράψει χωρίς να πολυσκεφτώ και απολογήθηκα κι όλας γιατί είχαν δίκιο.


Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #121 στις: Απριλίου 03, 2016, 13:17 »
Τον e-spy.

Ξήλωσα τους πάντες από τους σελιδοδείκτες.
Ευθύς, επί της ουσίας, χωρίς περιττά εκτός θέματος.
Κι αν τον πουλήσω τον ίδιο πάλι θ’ αγοράσω.

Τον συμβουλεύομαι γιατί ξέρει τι με ενδιαφέρει.
Με καταλαβαίνει χωρίς την ανάγκη πμ.
Με τον e-spy δεν χρειάζεται να βγούμε το βράδυ για ξίδια, ούτε να κλάψω στον ώμο του, για να πάρω το ριβιού που θέλω για το προϊόν που πρέπει.
Και αν τύχει (που δεν, για χάρη παραδείγματος το γράφω) να μην μου πετύχει το στήσιμο, είναι στο πλευρό μου να συνεχίσουμε τα ξίδια.

Τον εμπιστεύομαι γιατί είναι δικό μας παιδί.
Αν ο ατμοποιητής είναι βαρύς, δεν θα το κρύψει, ούτε θα το εξωραΐσει.
Αν το μοντ δεν έχει κοριφέα ρέματα, θα μου δείξει το γράφημα του κοριφεορεματόμετρου.
Κανείς άλλος ποτέ δεν τόλμησε να δείξει το κάτω απτήν συσκευασία.
Ο e-spy χώνει το μαχαίρι στο άντερο, το περιστρέφει με ακρίβεια νευροχειρούργου και με χάρη μπαλετίστριας μου το προσφέρει στο χέρι.

Αυτόν ξέρω, αυτόν εμπιστεύομαι, τελεία είναι παύλα.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #122 στις: Απριλίου 03, 2016, 13:43 »
(τον αποπάνω :indifferent: τον πληρώνω να ξέρετε...)

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #123 στις: Απριλίου 03, 2016, 13:59 »
Βλέπω e-spy και κάτι παθαίνω :_love_heart: Από το πρώτο του ποστ πήρα χαμπάρι ότι εδώ μπλέξαμε μ αυτόν  :tongue_smilie:
Ανοιγώ ποστ του και βλεπω -e-regular ατμιστής- ανοίγω το επόμενο στα καπάκια και βλέπω -συντονιστής- !! ΣΑΤΑΝΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ παίδες κάτι τρέχει δεν είναι ένας ο e-spy!
 Ευτυχώς που δεν παρουσιάζει αμάξια.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #124 στις: Απριλίου 13, 2016, 23:30 »
Αγαπημένοι ριβΓιούερς;
Από ξένους, θα ξεκινήσω με την Zophie. Moυ αρέσει πολύ αυτή η κοπέλα, διότι είναι γελαστή, ακομπλεξάριστη (την έχω ακούσει να λέει on camera ότι έκανε sloppy στήσιμο στο βαμβάκι της) έξω καρδιά, δεν πνίγεται/βήχει/σαρδαμιάζεται/χάνει τα λόγια της κλπ στην κάμερα, έχει προσεγμένες λήψεις, καλό εξοπλισμό και δεν αυτοθαυμάζεται σε σημείο να ξεχνάει να κλείσει το ρημάδι. Λιτά κι ουσιαστικά τα βιντεάκια της, ξέρει το θέμα ατμός πολύ καλά και  παρουσιάζει κάθε προιόν μεστά, χωρίς βαρύγδουπες αναλύσεις και χωρίς αλαζονεία. Σε έναν όμορφο καθημερινό κοριτσίστικο χώρο κι όχι σε ατμογιάφκα. Για σας τα αγοράκια σίγουρα θα μετρήσει πολύ και το γεγονός ότι είναι μια κούκλα. Για μένα μέτρησε ότι είναι μια ανεπιτήδευτη κούκλα, όπως μέτρησε και το γεγονός ότι τη βλέπω να δείχνει τα ατμοκαλούδια χωρίς εκείνα τα άθλια πλαστικά ψεύτικα και τρομακτικά νύχια που είναι της μοδός τα τελευταία χρόνια, αλλά εμένα μου θυμίζουν την ελληνική μυθολογία και τις  Άρπυιες.


Λίγο πολύ (εκτός των περί ομορφιάς, χώρου και νυχιών)τα ίδια ισχύουν και για τον άνδρα reviewer που ξεχωρίζω: τον Qorax. Ουσιαστικός, μεστός, με προσοχή στη λεπτομέρεια εκεί που πρέπει και χωρίς να πλατειάζει ή να αυτοθαυμάζεται στην κάμερα. Εχει πολύ καλές γνώσεις, είναι άνετος στο φακό, χωρίς να χάνει τα λόγια του και χωρίς να χανόμαστε εμείς στα λόγια του από κούραση. Δεν επιδεικνύεται με τρελά ντουμάνια κι εξωτικές αντιστάσεις χωρίς λόγο κι έχει μια φυσιολογική εμφάνιση χωρίς ακραίο styling.


Ολοι οι υπόλοιποι που έχω δει (δεν τους έχω δει κι όλους) δε μου έκαναν κλικ. Ένα κατιτίς προς το πράσινο αναγουλί το παθαίνω ούτως ή άλλως με φρικουλέ εμφανίσεις  χιλιοζωγραφισμένων και πολυτρυπημένων. Κι εκεί που απλά θα πατήσω το Χ στον browser μου είναι όταν αυτά πάνε πακέτο με επιδειξιομανία του στιλ κοιτάξτε τα 100 μοντ που έχω φόντο, κοιτάξτε πώς σνομπάρω έναν MTL, τον οποίο αν καταδεχτώ να τον ατμίσω, θα τον στήσω ζουρ ζουρνά με -0.015 σε κάνθαλ για να ντουμανιάσω τη γιαγιά στο απέναντι μπαλκόνι. Αnyway, ανεξάρτητα εμφάνισης, βίντεο μεγάλα, με σαρδάμ και λόγο που πλατειάζει, ανετάριστα πλάνα, ανύπαρκτο μοντάζ, άχρηστα trivial ή υπεράνω υφάκι από τον παρουσιαστή τα κάνω Χ


Πάμε στους Ελληνες. Εδώ θα ξεχωρίσω την «χρυσή» τριάδα, έκαστον στο είδος του.
Kostas44. Ανευ πολλών σχολίων, διότι ο Κώστας έχει μια μεγάλη αρετή. Είναι σεμνός! Τρελαίνεται μ΄αυτό που κάνει και το γουστάρει πολύ μα πολύ! Παθιάζεται! Εχουν πολλή μα πολλή δουλειά τα βίντεό του. Δουλειά που γίνεται για το μεράκι και μόνο. Δυστυχώς, κάποιοι ομοεθνείς ζήλεψαν τη δυνατότητα των ξένων να κερδίζουν τα προς το ζην από σπονσορες και θεάσεις στο ΥΤ και βλέπω να το παλεύουν με νύχια και με δόντια. Σε σημείο να μην ξεχωρίζω μέχρι πού το κάνουν για ενημέρωση δικιά μας και από πού και μετά ξεκινά η επιθυμία για κέρδος.

Cruiser79, AKA Tρύφων. Ο μέγας ατμοΣομελιέ. Δεν υπάρχουν λόγια για να τον περιγράψουν. Μας τα έκλεψε και τα έκανε  τρισδιάστατες, μυρωδάτες και γευστικές λέξεις για τα υγρά που παρουσιάζει.


Γιώργης ο fuming. Ή αλλιώς, ο ιδιοκτήτης του fuming.gr, έχει νήμα και στο φόρουμ μας, όπου ανεβάζει τα βιντεάκια του. Είναι cult, αλλά τον πάω με χίλια, διότι ο άνθρωπος – αν κι έχει μαγαζί σε μικρή πόλη, διαθέτει  άρτιο σάιτ και το παλεύει συνέχεια, έστω κάνοντας και τον ριβιούερ.  Στα δε reviews του, δεν αγιογραφεί το μαγαζί του, ούτε κράζει τις ανεπανάληπτες τιμές του, αλλά παρουσιάζει, όπως μπορεί, προιόντα που πουλάνε κι άλλα καταστήματα εκτός από το δικό του. Δε συμφωνώ στα πάντα με τις αξιολογήσεις του, αλλά εκτιμώ την ειλικρινή προσπάθεια να στηρίξει έντιμα την επιχείρησή του.  Μαρκετίστικα, κινείται έξυπνα κάνοντας γνωστό το πρόσωπό του.

Τριάδα είπαμε; Επιτρέψτε μου… έχουμε και δυο guest star. Mε έμφαση στο star. E-spy, επειδή μου δείχνει με τον καλύτερο τρόπο οπτικά το καθετί που παρουσιάζει, αλλά και με κάνει να γελάω.
Και last but not least… o μικρός Τσιπ. Κι ας μην τον καταλαβαίνω τι λέει. Με κάνει κι αυτός να γελάω. Εξάλλου έχω το καλύτερο άλλοθι για να τον βάλω στη λίστα τον top reviewers: είμαι μικροτσιπίτσα! (κατά το Ρουβίτσα)

Και μ΄αυτή τη βαρύγδουπη δήλωση τελειώνω το σεντόνι. Ειρήνη ημίν, υμίν κι Αμήν!


Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #125 στις: Απριλίου 14, 2016, 00:11 »
Όταν ήμουν μικρός έλεγα πως από τις μικρές ομάδες είμαι Παναιτωλικός και από τις μεγάλες Ολυμπιακός (τώρα είμαι μόνο το πρώτο).
Έτσι λοιπόν από τους μικρούς reviewers προτιμάω τον Qorax και από τους μεγάλους ποιον άλλον? Τον e-spy βέβαια... :respect:

Εκείνο το: "Το ΑΙΟ αγαπάει τη λογοτεχνία" κόντεψε να με στείλει στα θυμαράκια σε συνδυασμό με ένα cracker που έτρωγα...

Αποσυνδεδεμένος Tazz

  • **
  • 137
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #126 στις: Απριλίου 14, 2016, 00:14 »
e-spy και πάσης Ελλάδος  :tongue_smilie:
Όλοι οι άλλοι είναι απλώς ......... πως το έλεγε η διαφήμιση;
 

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #127 στις: Απριλίου 14, 2016, 00:23 »
Κι ύστερα γκρινιάζετε πως κάποιοι ριβιούερς (εμού συμπεριλαμβανομένης) δεν στήνουν(με) καλά αντιστάσεις. 
Αυτός ο έρμος ο ι-σπάις ΔΕΝ ξέρει ΚΑΝ να στήνει αντιστάσεις.  :laugh1: :laugh1:
Σαν να λέμε "η εκδίκηση της γυφτιάς" ένα πράμα. 

Κι όμως είμαι βέβαιη ότι και επισκευάσιμο να παρουσιάσει, θα το κάνει απλά ΑΨΟΓΟΑΠΟΛΑΥΣΤΙΚΟΤΑΤΑ!!!!  :respect_hat:
(ήταν να μη γίνει η αρχή στις παρουσιάσεις, σύντροφε!)

Αποσυνδεδεμένος GRIZZLY

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • το αλκοολ με εσωσε απο τον αθλητισμο
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #128 στις: Απριλίου 14, 2016, 00:50 »
E-spy ποιος ειναι αδελφια;

Αποσυνδεδεμένος Lobotomizer

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #129 στις: Απριλίου 14, 2016, 00:58 »
Απο ξένους Qorax(απο τοτε που καταφερα να μην εχω διαρροη στον erlkonigin με στησιμο του)
Απο ελληνες Basilis L 

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #130 στις: Απριλίου 14, 2016, 01:01 »
O ριβγιούερ...


σύντομα κοντά σας...  8)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 29, 2022, 04:02 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #132 στις: Απριλίου 14, 2016, 13:47 »
Αχ αυτή η Zophie... :love_hearts: :love_hearts: :love_hearts: :love_hearts: Καιρός τώρα αυτός ο έρωτας....

Αποσυνδεδεμένος mariosprob

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
    • mediafactory
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #133 στις: Απριλίου 16, 2016, 22:15 »
Κανεναν συνηθως αμα δεν το δω απο κοντα δεν το αγοραζω .Αλλα παντα οτα ενδιαφερομαι για καθε προιον ριχνω μια ματια στο youtube  για μια πρωτη εντυπωση

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #134 στις: Απριλίου 17, 2016, 01:22 »
Ειδικά για τους αγαπημένους μου φανς.  ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20043 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 192467 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1118 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4228 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1107222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 179049 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1543 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 24115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 288111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 211361 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 70667 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro