vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΥΓΡΑ LIQUA

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #765 στις: Απριλίου 17, 2015, 19:20 »
Θέλει ωρίμανση το έχει ένα παιδί εδώ πέρα μας έχει ταράξει στα μήλα να πούμε να ξες..

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #766 στις: Απριλίου 17, 2015, 20:35 »
Όσο ωρίμανση και να θέλει θεωρώ ότι ο γλυκάνισος θα βγαίνει πάντα και εμένα με βαράει με την μια στο στομάχι η γεύση του, μου έρχεται να τα βγάλω όλα. Φαίνεται ποιοτικό υγρό αλλά στην προσπάθεια να βγάλουν ναργιλέ έβαλαν πολύ γλυκάνισο και με διέλυσαν. Επίσης δεν αγοράζω Liqua για να το αφήσω να ωριμάζει και κανέναν μήνα στο κελάρι λες και είναι Five Pawns. Γράφω ήδη αγγελία ανταλλαγής...

Αποσυνδεδεμένος an3

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #767 στις: Απριλίου 17, 2015, 20:36 »
Παιδια το ry-4 tribecciazi

Αποσυνδεδεμένος IreneS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #768 στις: Απριλίου 23, 2015, 15:36 »
To RY 4 όντως θυμίζει λίγο tribeca και μπορεί να ενθουσιάσει στις πρώτες δοκιμές, αλλά προσωπικά με κούρασε πολύ γρήγορα -μου βγάζει κάτι "ξινό" στην εκπνοή και αφήνει μια στιφή αίσθηση στο στόμα. Στην αρχή μου άρεσε τόσο που είχα πάρει 3 μπουκαλάκια, αλλά μετα τις πρώτες 2-3 μέρες πήγα και άλλαξα τα 2 σε french pipe.
Δοκίμασα προχθές και τη νέα σειρά Q, αλλά ο -ακόμα ταλαιπωρημένος από κ.τ.- ουρανίσκος μου δεν κατάλαβε διαφορές με την απλή. Ίσως φταίει και το ότι είχα δοκιμάσει περί τα 18 υγρά όταν έφτασα στην Q.

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #769 στις: Απριλίου 23, 2015, 15:56 »
 :)

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #770 στις: Απριλίου 23, 2015, 23:21 »
To RY 4 όντως θυμίζει λίγο tribeca και μπορεί να ενθουσιάσει στις πρώτες δοκιμές, αλλά προσωπικά με κούρασε πολύ γρήγορα -μου βγάζει κάτι "ξινό" στην εκπνοή και αφήνει μια στιφή αίσθηση στο στόμα. Στην αρχή μου άρεσε τόσο που είχα πάρει 3 μπουκαλάκια, αλλά μετα τις πρώτες 2-3 μέρες πήγα και άλλαξα τα 2 σε french pipe.
Δοκίμασα προχθές και τη νέα σειρά Q, αλλά ο -ακόμα ταλαιπωρημένος από κ.τ.- ουρανίσκος μου δεν κατάλαβε διαφορές με την απλή. Ίσως φταίει και το ότι είχα δοκιμάσει περί τα 18 υγρά όταν έφτασα στην Q.
Αν δοκιμασες 18 υγρα στη σειρα μετα τα 5-6 πρωτα δεν νομιζω η γευση που αιθανοσουν να  ηταν η "πραγματικη" γευση των υγρων   :)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #771 στις: Απριλίου 24, 2015, 11:23 »
Για το RY4 είχα και εγώ την άποψη ότι κουράζει γρήγορα. Και τον ατμιστή και την αντίστασή του, καθώς η μάκα είναι επική!

Τι έκανα: Αφού άτμισα ένα τανκ, έβαλα καμιά δεκαριά σταγόνες FA MTS, ανακίνησα βίαια για αρκετή ώρα το μπουκαλάκι και το άφησα στην άκρη για δύο εβδομάδες. Το υγρό άλλαξε αισθητά, έγινε πιο καπνικό και πιο γεμάτο και δεν κουράζει! Τον ατμιστή, γιατί την αντίσταση την κάνει να υποφέρει βάναυσα!!!

Αποσυνδεδεμένος pilotos

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑτΜήτσος
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #772 στις: Απριλίου 24, 2015, 11:46 »
Στο ίδιο κατέληξα και εγώ με το RY4 της Liqua.
Πολύ ωραίο για αρχή, μετά απο λίγο όμως μπουχτίζεις. Το σπάω με αλλαγή σε κάποιο γλυκό μέσα στην μέρα. Πάντως, είναι το υγρό, που μεταμορφωθηκε με την αλλαγή που έκανα απο Κ1 σε ναυτίλο. Στον Ναυτίλο έγινε πιο ευχάριστο, με λιγότερο μπουχτιστική γεύση. Στον Κ1 μου έβγαζε πολύ έντονα την βανίλια του και το είχα παρατήσει στην μια βδομάδα (και πολύ πρέπει να λέω).

Αποσυνδεδεμένος dimicoco

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #773 στις: Απριλίου 28, 2015, 18:39 »
Το two apples κ το vanilla πολύ αρωματικά έως μπουχτιστικά ρε παιδιά!
Το ry4 μου άρεσε πολύ! Αν κ αυτό θέλει όπως όλα κάποια αλλαγή για να το ξαναγευτείς καθαρά..


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #774 στις: Απριλίου 30, 2015, 00:14 »
RY4: 2η μέρα που το ατμίζω. (ανοιγμένο πριν 2 βδομάδες νομίζω). Δε με χαλάει, ούτε με φτιάχνει ιδιέταιρα. Κάποιοι
παραπάνω γράψαν πως τους θύμισε Tribeca και το ίδιο είπαν και 2 φίλοι που έβαλα να δοκιμάσουν σήμερα. Προσωπικά
δε μου το θυμίζει και τόσο. Η -ας πούμε- υνοπνευματίλα του Tribeca, εδώ είναι προς φρουτένιο-αλκοόλ-φάση. Χωρίς να
σε μπουκώνει/γλυκαίνει/whatever όμως. Πολύ διακριτική. Anyway. Για σήμερα που 'φαγα πολλά κεφτεδάκια, ΟΚ είναι.
Μελλοντικά, δε το κόβω να το ξαναπαίρνω.
Με διορθώνω μετά από καιρό και περισσότερων δοκιμών. Πολύ κοντά σε Tribeca τελικά.
Έχουν δίκιο όσοι το γράφουν. Γεύση από καραμέλα/βανίλια - τι υποτίθεται έχουν- δεν έχω
καταλάβει σε RY4. Ίσως επειδή είμαι νέος ατμιστής, dunno...

In other news, το Turkish Tοbacco αν και είναι αυτό που με άρεσε περισσότερο από τα καπνικά,
με έχει πεθάνει στο οινόπνευμα. Έχω μερικά μπουκάλια και τα αφήνω όλη νύχτα στο ντουλάπι
ανοιχτά και δεν φεύγει και άντε πάλι την επόμενη μέρα/νύχτα. Κούραση...

Τέλος, επειδή πολλοί γράφουν για το 2 Apples, 'ντάξει οδοντόκρεμα τελείως. Ούτε ξέρω πόσες
μέρες πρέπει να μείνει ανοιχτό και αν φεύγει τελικά αυτή η "πωςτιλένε" γεύση. Καμία σχέση με
το Green Apple το οποίο είναι αξιοπρεπές για αυτό που είναι. (και αν αναζητάς ελαφρώς "ψημένη"
γεύση και όχι ωμού πράσινου μήλου/Lenor φάση Innovation Flavors πχ)

Αποσυνδεδεμένος makrimallis

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #775 στις: Μαΐου 05, 2015, 15:46 »
καλημέρα παιδια! Ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Συμφωνώ με τον FML για τα δυο μήλα και εμένα μου φέρνει οδοντόκρεμα. Και με το Ry4 με κούρασε στην αρχή και το άρχισα πάλι μετά απο ένα μηνα τότε μου αρεσε πολύ . Θέλουν ωρίμανση ολα τα υγρά της LIqua? Αν ναι και πως?  Το λεώ γιατι αυτό που δοκίμασα για δυο μήλα με αυτο που αγόρασα καμιά σχέση.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #776 στις: Μαΐου 05, 2015, 16:00 »
Κανονικά δεν πρέπει, αλλιώς θα έπρεπε να μας ενημερώσει σχετικά η εταιρεία. Το ότι αλλάζει η γεύση/άρωμα σε ανοιγμένο μπουκαλάκι δεν αποκλείεται, δεν σημαίνει όμως αυτό πως δεν είναι έτοιμο για χρήση όταν πρωτοανοίγεται.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #777 στις: Μαΐου 05, 2015, 16:46 »
Για το RY4 είχα και εγώ την άποψη ότι κουράζει γρήγορα. Και τον ατμιστή και την αντίστασή του, καθώς η μάκα είναι επική!

Τι έκανα: Αφού άτμισα ένα τανκ, έβαλα καμιά δεκαριά σταγόνες FA MTS, ανακίνησα βίαια για αρκετή ώρα το μπουκαλάκι και το άφησα στην άκρη για δύο εβδομάδες. Το υγρό άλλαξε αισθητά, έγινε πιο καπνικό και πιο γεμάτο και δεν κουράζει! Τον ατμιστή, γιατί την αντίσταση την κάνει να υποφέρει βάναυσα!!!
Λογικά με το MTS έφυγε αρκετή από τη γλύκα του RY4 ?

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #778 στις: Μαΐου 05, 2015, 17:58 »
Όχι. Αλλά αναπτύχθηκαν όλες οι άλλες γεύσεις και πλέον η γλυκάδα δεν παίζει πρωταγωνιστικό ρόλο!

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ZEUS68

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • Πλεον δεν καπνιζω... ατμιζω
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #779 στις: Μαΐου 07, 2015, 22:58 »
Ξερει κανεις το τουρκικο και το κουβανεζικο σε τι ποσοτητα εχουν vg pg? τα κανω μιξ και τα δυο μαζι και ειναι τελεια. Το ενα συμπληρωνει το αλλο αλλα σε σχεση με το maxboro και Virginia της natura δεν βγαζουν πολυ ατμο. και η τζουρες ειναι πιο απλες...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 41 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 92 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20419 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280259 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207803 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65245 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173862 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312475 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13642 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124452 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93429 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix