vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

68 επισκέπτες, 6 χρήστες
ΒΑΓΓΟς, treloneritis, infernity, gfilip, camber, Tazz

Twitter

ΥΓΡΑ LIQUA

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #735 στις: Μαρτίου 08, 2015, 11:52 »
Δεν νομιζω,μιας και οι τιμες είναι περιπου χονδρικης.
Αυτος είναι και ο λογος που εχει ελθει σε προστριβει? με την LIQUA.
Πετρος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #736 στις: Μαρτίου 08, 2015, 15:51 »
Δεν το εβαλε κατοπιν παραγγελιας.(ειδοποιηση).
Ηταν ανοικτο.
Τα βαζει χωρις να το γραφει αλλου.
Ουτε στις νεες παραλαβες.
Πετρος  :thumpup:
Δηλαδη η ειδοποιηση μεσω email δεν παιζει;

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #737 στις: Μαρτίου 08, 2015, 19:02 »
Δεν χρησιμοποιω αυτην την μεθοδο.
Δεν ξερω. :dontknow:
Πετρος  :thumpup:
.

Αποσυνδεδεμένος bkork

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #738 στις: Μαρτίου 09, 2015, 10:44 »
Πριν μια εβδομάδα δοκίμασα το 2 apples. Από τότε τρελή πιπιλα. Απλά κορυφή.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #739 στις: Μαρτίου 09, 2015, 14:32 »
Mόλις αγόρασα το RY4 στα 6mg και η πρώτη μου δοκιμή έγινε σε magma dripper, σε πρώτη φάση θα το περιέγραφα κάτι ανάμεσα σε coca cola ή redbull με καραμέλα κακάο, έχει ένα μαγικό τρόπο να σου μεταφέρει τη δροσιά του αναψυκτικού στη γλώσσα και την "οξύτητα" της καραμέλας στον ουρανίσκο, φοβερός συνδυασμός!
Ανοίγοντας το μπουκάλι μόλις πριν λίγα λεπτά θα έλεγα ότι το πρώτο άρωμα που μου ήρθε στη μύτη είχε και κάτι από tribecca μέσα, στη γεύση όμως του πρώτου ατμίσματος μου έφυγε εντελώς αυτή η αίσθηση.

Αν και πιστεύω ότι είναι πολύ νωρίς για συμπεράσματα στο κατά πόσο θα μπορούσε να γίνει η ολοήμερη γεύση μου, πιστεύω ότι με τον απογευματινό καφέ (ειδικά αν έχει προηγηθεί μεσημεριανός ύπνος) θα είναι σούπερ, ανυπομονώ να κοιμηθώ και να ξυπνήσω το απόγευμα για να το επιβεβαιώσω κιόλας..! :))




Το προτείνω ανεπιφύλακτα για δοκιμή σε όσους αρέσουν τα "βαριά" αρώματα, εγώ βέβαια αν και στην καθημερινότητά μου χρησιμοποιώ πιο ελαφριές γεύσεις για το RY4 θα έλεγα ότι θα μπορούσα εύκολα να το λατρέψω..  :)

Αποσυνδεδεμένος stef08

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #740 στις: Μαρτίου 09, 2015, 14:43 »
Μέσα στο Σαββατοκύριακο δοκίμασα και εγώ two apples και από τότε είναι συνέχεια στον ατμοποιητη μου

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mitsos_82

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
  • Devil Or The Blue Cat's Song
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #741 στις: Μαρτίου 15, 2015, 15:04 »
Two apples παιδιά τι φάση;;

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #742 στις: Μαρτίου 15, 2015, 15:22 »
Ναργιλές μήλο.

Αποσυνδεδεμένος mitsos_82

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
  • Devil Or The Blue Cat's Song
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #743 στις: Μαρτίου 15, 2015, 15:25 »
Μου βγαζει γλυκάνισο....

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #744 στις: Μαρτίου 15, 2015, 21:31 »
Σαν κυρίαρχη γεύση; Δύσκολα. Μήπως είχαν βάλει το Licorice κατά λάθος; Ή μήπως είχε περάσει γλυκάνισος από τον ατμοποιητή πριν; Ως γνωστόν δεν φεύγει με τίποτα...

Αποσυνδεδεμένος billcrx

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
  • To understand is to be...
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #745 στις: Μαρτίου 19, 2015, 14:28 »
1.Traditional Tobacco
2.Two Apples
3.Cuban Cigar
4.Oriental

Αποσυνδεδεμένος vtech

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #746 στις: Μαρτίου 19, 2015, 16:04 »
Νέος ατμιστής 2 μηνών. Ξεκίνησα με American Blend, πολύ ήπιο καπνικό με μια ισχνή γλυκάδα μελιού και δροσιστικό αλλά light για τα γούστα μου. Δοκίμασα όλα τα καπνικά της Liqua σε μαγαζιά. Μετά έκανα το Traditional Tabacco που είναι πιο ξερό και φέρνει κάπως σε κτ με την μυρωδιά του καπνού όταν ανοίγεις ένα πακέτο κτ. Μετά έκανα το λάθος και δοκίμασα το RY4 6άρι και σαν γλυκατζής, το έχω κάνει πιπίλα! Είναι Traditional Tabacco με αρκετή δόση καραμέλας όχι βουτύρου αλλά toffee πολλών θερμίδων! Τώρα κάνω μια μίξη 60%RY4 - 40% Traditional Tabbacco για να ισορροπήσει λίγο η γλυκάδα του RY4. Επίσης το RY4 είναι αρκετά σκουρόχρωμο λόγω της καραμέλας.  Σαν νέος ατμιστής κάνω μόνο καπνικά αλλά το two apples είναι το επόμενο!

1. Traditional Tabacco 7/10
2. American Blend       6/10
3. RΥ4                      8.5/10

Θα προτιμούσα τα Liqua να τα φτιάχνανε στην ΕΕ και όχι στην Κίνα αλλά πιστεύω ότι κάνουν καλή δουλεία οι Ρώσοι ιδιοκτήτες. Και ένα ακόμα θετικό είναι ότι η συσκευασία είναι σε χάρτινα κουτάκια που προφυλάσσουν το υγρό.   

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #747 στις: Μαρτίου 19, 2015, 16:41 »
Τα έχω δοκιμάσει ΟΛΑ τα καπνικά της Liqua. Και όχι απλά τα έχω δοκιμάσει (π.χ. τρείς τζούρες σε κάποιο μαγαζί), αλλά είχα αγοράσει 10μελα μπουκαλάκια.
Πάνω από όλα βάζω στην κορυφή το Turkish Tobacco και αμέσως μετά το Virginia. Μετά ακολουθεί το American Blend, μετά το Bright Tobacco και μετά βάζω στην σειρά το Traditional.
Το French Pipe και το Cuban Cigar, μπουχτίζουν πολύ εύκολα...


(Και επειδή η γεύση είναι ΠΑΝΤΑ κάτι το εντελώς υποκειμενικό, αυτή είναι η δική ΜΟΥ σειρά προτίμησης...)

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #748 στις: Μαρτίου 20, 2015, 16:26 »
2 ημερες κ γω κοντευω να το βαλω ενδωφλεβια τα 2 μηλα!!!Πολυ νοστιμο κ τρελλο ντουμανι!Θελω να δοκιμασω κ το ry4 μηπως κ βρω κ ενα καπνικο που να μου αρεσει!

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #749 στις: Μαρτίου 22, 2015, 03:19 »
Γειά σας. Νέος στο "άθλημα"...

Τη γεύση του Cuban Cigar Tobacco τη βρίσκω πολύ ενδιαφέρον (όπως την περιέγραψε κάποιος,
μου θυμίζει ποπ-κορν με λαδίλα, παρά φουντούκι που γράψαν πολλοί άλλοι), αλλά θα ήθελα να την
ελαφρύνω κάπως (κάποιος έγραψε πως μια άλλη γεύση της Liqua είναι παρόμοια με αυτή, αλλά σε
πιο ελαφριά μορφή, αλλά θα προτιμούσα να αραιώσω την μανίσια γεύση). Δεν έχω καταλάβει ακόμη
τι παίζει με τις βάσεις, το ψάχνω στο forum... για το Cuban Cigar Tobacco (το 6άρι, δεν ξέρω αν παίζει
ρόλο η περιεκτικότητα νικοτινής) τί βάση χρειάζομαι και από πού μπορώ να την προμηθευτώ;

Επίσης, πολλοί γράφετε για ωρίμανση. Πως το αφήνω να ωριμάσει; 2 μέρες πχ χωρίς καπάκι μέσα σε
ένα ντουλάπι ή απλά μέσα στο ντουλάπι με το καπάκι κλειστό για κάποιες (πόσες;) μέρες;



Όσο για τις γεύσεις. Λίγα λόγια (όλες στα 6mg νικοτίνη):

-Μπανάνα: Άθλια φαρμακευτική, σαν χαλασμένη παρτίδα χυμού μπανάνας μάρκας μέκαψες από τα LiDL. Καμία
σχέση με Amita μπανάνα π.χ. (που έτσι κι αλλιώς είναι just ok η συγκεκριμένη) Πικρίζει αρκετά επίσης.

-Βανίλια: Ενδιαφέρον. Την πήρα 2 φορές. Την πρώτη φορά άτμιζα όλη μέρα. Θύμιζε βανίλια και κλώτσαγε
κι όλας. Τη 2η κάτι με χάλαγε αλλά δεν μπορώ να προσδιορίσω τι (έχω μπόλικη να ατμίσω ακόμη, οπότε
το ερευνώ το θέμα). Πάντως, την προτείνω στους fans βανίλιας έστω για μια δοκιμή.

- Μήλο. Αν και δεν είμαι fan του πράσινου μήλου, αυτή με άρεσε πάρα πολύ. (βασικά από 20+ γεύσεις που
πρόλαβα να δοκιμάσω, ίσως η καλύτερη υλοποίηση). Δεν θυμίζει ωμό πράσσινο μήλο (πχ από Innovation).
Αντιθέτως θυμίζει ψημένο μήλο (σαν γλυκό ένα πράμα) και έχει μια ελαφριά ¨καμμένη" αίσθηση επίσης. Άρεσε
και στην παρέα, αν και θα ήθελα να την αρεώσω ελαφρώς, ίσως να τη συνδιάσω και με Cuban Cigar Tobacco
ή κάποια άλλη καπνική).

- Σοκολάτα. Άθλιο σιρόπι σοκολάτας κακής ποιότητας σαν αυτά που βάζουν - και καλά - "ψαγμένοι" σεφ σε
ακριβά ζαχαροπλαστεία/εστιατόρια σε μικρές μερίδες προσπαθώντας να σε πείσουν πως είναι τρελή γευστική
απόλαυση το γλυκό και εσύ επείδη το 'χεις χρυσοπληρώσει απορείς αν όντως είναι μάπα η δεν είσαι όσο
"ανώτερος" επιβάλλεται ώστε να αναγνωρίσεις την ποιότητα της γεύσης. Τουλάχιστον - στην περίπτωσή μας -
δεν την έχεις χρυσοπληρώσει τη σοκολάτα της Liqua. Θα προτιμούσα - έστω - ο τίτλος της να άλλαζε σε
Chocolate Syrup, γιατί σοκολάτα, δεν είναι.

Πήρα και βανίλια + μήλο με 12 νικοτίνη, αλλά σα να με χάλαγε η ποσότητα. Περίεργο γιατί μετά απο 11 χρόνια
Craven πίστευα πως έπεσα απότομα σε 6 νικοτίνη. Θα συνεχίσω τα τεστς καθαρίζωντας τον ατμοποιητή ώστε
να κατασταλάξω αν όντως με χαλάει η νικοτίνη ή κάτι άλλο.



Σειρά έχουν οι καπνικές γεύσεις. Ψήνομαι να τις πάρω - σχεδόν - όλες, αν και καίγομαι περισσότερο για το πως
θα αραιώσω το Cuban Cigar.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 22, 2015, 04:05 από FML »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 197 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 174 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20758 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281485 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207928 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65948 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174628 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312893 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14267 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124823 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93596 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix