vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

60 επισκέπτες, 2 χρήστες
infernity, camber

Twitter

Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #960 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2016, 14:08 »
@Foyle κοίτα λίγο και τον SXK corolla v1.5. Έχει όλα τα στοιχεία που ζητάς +3 τανκάκια ώστε να διαμορφώσεις την χωρητικότητα και το μέγεθος όπως γουστάρεις.

Αποσυνδεδεμένος Foyle

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #961 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2016, 15:27 »
Κοίταξα αυτά που προτάθηκαν και είμαι ανάμεσα σε Kayfun v5 Tobecco+orings από τον αυθεντικό και Corolla. O Kayfun μου φαίνεται λίγο τζόγος με τις διαρροές, ο Corolla δεν είναι διαθέσιμος αυτή τη στιγμή Ελλάδα.
Και ο Fodi F2 νομίζω θα μου έκανε, αλλά απορρίπτεται λόγω χωρητικότητας.

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #962 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2016, 15:48 »
Μην φοβασαι διαρροες. Τα oring αλλαζουν με ελαχιστα ευρω αν δεν ειναι ποιοτικα τα δικα του. Για κατασκευαστικο λογο διαρροες δεν θα κανει. Πιο σημαντικο κοστος ειναι το MTL kit που θες για τον kayfun ν5 εκτως και αν αλλαξε το δεδομενο τζουρας, διοτι δεν βλεπω να αναφερεις κατι.

Edit: Μολις ειδα το corolla... Αυτο ειναι genesis style RDTA και με αρκετες παραξενιες. Δεν θα το προτινα για πρωτο επισκευασιμο  :NoWay:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 15, 2016, 16:05 από Tortugas »

Αποσυνδεδεμένος Foyle

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #963 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2016, 16:05 »
Όχι, δεν άλλαξε κάτι. Ξέχασα να το αναφέρω  :tongue_smilie: 10 ευρώ έχει, ή είδα λάθος;

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #964 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2016, 16:16 »
Πάρε από Κίνα 2 kayfun mini V3 = 4ml και καθάρισες. :)

Αν δε σε βολέψουν (πράγμα που θεωρώ αδύνατο) πάρε έναν cloudone.

Μην πάρεις τον V5, δεν είναι αυτό που θες (ακόμη)...

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #965 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2016, 16:26 »
10 διοτι προς το παρον υπαρχει μονο σε γνησιο. Αν θες να αποφυγεις αυτο το κοστος υπαρχει και το kayfun v3 mini που αναφερθηκε πιο πανω. Οι διαφορες με το 5 ειναι πως αυτο εχει απο μονο του σφηχτη τζουρα. Το τανκ ειναι πιο μικρο (2ml), καθως και ο αερας ρυθμιζεται με βιδακι ενω στο 5 το ρυθμιζεις με το κλασσικο δαχτυλιδι οποτε θες. Deck και βαμβακωμα ειναι το ιδιο καλο παντως και εχει την τζουρα που θες. Δεν το ανεφερα λογω πολυ μικρης χωριτικοτητας με τα δεδομενα που ειχες. Μεχρι και το V5 mini χωραει 3ml περιπου ενω αυτο ειναι στα 2. Στον V5 πιθανοτατα να χρειαστεις το MTL kit για να σου κανει οπως ειπα αλλα βγαινεις εντως budget.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #966 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2016, 16:35 »
είναι ακριβώς τα ίδια ..το μόνο που αλλάζει είναι τζαμι καμπάνα το πάνω καπακι και τριπ τιπ τίποτα άλλο , αλλά σε γεύση είναι πολύ καλύτερος απο των μεγάλο λόγο κοντύτερης καμπάνα και όλα τα εξαρτήματα του μεγάλου κάνουν στων μικρο ς.. καρατσεκαρισμενο αυτο
Ακριβώς τα ίδια ?Τζάμι ,καμπάνα , επάνω καπάκι και ντριπ τιπ διαφορετικά.... τη αλλο έμεινε δλδ?  

Αποσυνδεδεμένος Foyle

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #967 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2016, 16:38 »
39,9 τον έχει η vapesin. Στο 50άρικο βγαίνει με το kit.
Ο mini v3 αποκλείεται παιδιά, δε μπορώ να κουβαλάω 2 ατμοποιητές έξω ούτε να παίζω με βιδάκια :tongue_smilie:

Θα ξανακοιτάξω και τον Cloud One.  :kafediavasma:

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #968 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2016, 19:18 »
Μπορείς όμως άνετα να κουβαλάς ένα 5μελο μπουκαλάκι μαζί με τα κλειδιά σου. Η βίδα του αέρα ρυθμίζεται εφάπαξ.
Άλλωστε μη νομίζεις πως με τον V5 θα έχεις τη διπλάσια αυτονομία. Είναι μεγάλη υγροσκοτώστρα...
Η λύση στο πρόβλημά σου είναι ο mini V3 plus αλλά θα εξέχει πολύ επάνω στο 30άρι.

Φίλε μου έχω όλους τους ατμοποιητές που έπεσαν στο τραπέζι. Η συμβουλή μου είναι, αφού έχεις ψηθεί για τον V5, να τον πάρεις από Κίνα για να μην κλαις το 50ρικο και στην ίδια παραγγελία να βάλεις και έναν V3.
Κοίτα και την πατέντα του Γιώργου για να γλυτώσεις τα λ7 του κιτ.

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #969 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2016, 20:53 »
Πρωτος του επισκευασιμος ειναι μωρε, ας αφησει τις πατεντες και τα genny style, τι του λετε καποιοι. Τα δυσκολα/περιεργα wicking που εχουν αλλοι ατμο που προταθηκαν μεχρι τωρα και οι διαφορες παραξενιες δεν ειναι για 1ο επισκευασιμο. Δεν ρωταει ποιον να παρει ετσι απλα να προτινουμε να χει καβατζα, θα ειναι ο πρωτος του. Αφηστε τα σε μας τους λιωμενους αυτα που καβατζωνουμε ατμοποιητες λες και θα γινει πολεμος ;).

Foyle, V3 και V5 ειναι οι καλες επιλογες για εσενα. Εχουν απιστευτα ευκολα deck για στησιμο, χωρις προβληματα και καμμενα. Πρεπει να χουν και καλυτερα deck απο το cloud one στο wicking, αν και αυτο το λεω με μικρη επιφυλαξη διοτι δεν το χω στησει. Την βιδα αερα στο V3 οντως θα την ρυθμισεις μια φορα και θα την ξεχασεις μια για παντα. Επισης μπουκαλακι που ειπε ο karmakoma κουβαλαω κι εγω 5-10ml μαζι μου και ολοι μας πιστευω. Προσωπικα μ'αρεσουν τα μικρα και διακριτικα να χωρανε 3ml γι αυτο και πηρα το V5 mini, αλλα καταλαβαινω πολυ καλα και την ευκολια του μεγαλου τανκ. Μεταξυ μας στο V5 σε κοβω με το κιτ για να μπορεις να παρεις και πιο αερατη τζουρα οταν θελησεις. Ειναι ωραια  8) Αυτα παιδια, νομιζω το τερματισαμε το θεμα. Καλες αγορες και καλη ενταξη στους επισκευασιμους  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Foyle

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #970 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2016, 21:43 »
Τα είπε καλά ο Tortugas. Θέλω κάτι plug n play παιδιά όπως ήταν ο Ναυτίλος. Το πρωι στη δουλειά δεν έχω περιθώρια για γεμίσματα και αλενάκια για να διορθώνω υπο/υπερ-τροφοδοσίες. Δαχτυλίδι για ρύθμιση αέρα και μεγάλη χωρητικότητα-> v5 για να τελειώνει η ιστορία.

Σας ευχαριστώ όλους για τις προτάσεις  :thumpup:

Τελευταία (και πιθανόν χαζή) ερώτηση. Λέω να πάρω μερικά τέτοια για αρχή, μέχρι να μάθω να στρίβω. Κάνουν; Αν ναι, ποιός τύπος στα 1,5-1,8Ω;
http://www.atomizer.gr/show_1pro.asp?proid=1260

Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #971 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2016, 22:29 »
50 λεπτα για ΜΙΑ αντισταση???
Να σου στριβω εγω για 30?   :))

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Παρε ενα τετοιο
http://www.atomizer.gr/show_1pro.asp?proid=2081&cat_name=%D4%F5%EB%E9%F7%F4%DE%F1%E9%20Box%20Coiler%20by%20UD
και λιγο συρμα κι εισαι οκ!

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Η ακομα καλυτερα αυτο
http://www.atmosfaira.com/kuro-coiler-set.html
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 15, 2016, 22:37 από stamatisgr »

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #972 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2016, 22:48 »
Χαχαχααχα εγω στριβω για 0,25 λεπτα :tongue_smilie:
Foyle εδω θα τα χαλασουμε, ασε τα ετοιμα! Παρε κανα KGD βαμβακι και λιγα μετρα 0,32 και 0,4mm συρμα για αρχη, ανοιξε το http://www.steam-engine.org/coil.asp και πιασε να στριβεις μονος σου. Αν δεν εισαι αρτιμελης για να στριψεις πανω σε κατσαβιδι, μπορεις να παρεις τα εργαλειο που εδειξε ο Σταματης  :)) Οτι σε βολευει αλλα ασε τα ετοιμα!!

Αποσυνδεδεμένος Foyle

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #973 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2016, 22:51 »
Ok μη βαράτε  :)) Είπα να πάρω 4-5 να χω, μέχρι να προσαρμοστώ  :P

Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #974 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2016, 22:59 »
Χαχαχααχα εγω στριβω για 0,25 λεπτα :tongue_smilie:
Foyle εδω θα τα χαλασουμε, ασε τα ετοιμα! Παρε κανα KGD βαμβακι και λιγα μετρα 0,32 και 0,4mm συρμα για αρχη, ανοιξε το http://www.steam-engine.org/coil.asp και πιασε να στριβεις μονος σου. Αν δεν εισαι αρτιμελης για να στριψεις πανω σε κατσαβιδι, μπορεις να παρεις τα εργαλειο που εδειξε ο Σταματης  :)) Οτι σε βολευει αλλα ασε τα ετοιμα!!

Αμεσως, να μου παρεις τη δουλεια εσυ!  :tongue_smilie:   :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 225 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20888 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281708 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207977 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66150 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174821 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313040 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14488 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124929 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93659 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix