vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

123 επισκέπτες, 8 χρήστες
camber, manoslykos, Milarepa, lagoudakis, TasMan, john67, Christos Z, Sergios

Twitter

Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #690 στις: Απριλίου 08, 2016, 13:47 »
Ναι δουλεψε με αυτα που εχεις με τα ιδια ποσοστα και αν δεις οτι σου ειναι λιγο ατονο απλα βαλε λιγο παραπνω στα ποσοστα .. που νομιζω δεν θα εχεις προβλημα ...

Αποσυνδεδεμένος efumes

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \\\"Separate Steeping\\\"
« Απάντηση #691 στις: Απριλίου 09, 2016, 00:03 »


  • Το Banana (atmos) χρησιμοποιείται στο Banana Shock, και το Ripe Banana (TPA) στο Kiss-Am-All. Μπορώ να χρησιμοποιήσω ένα από τα δύο αντί να έχω και τα 2 αρώματα; ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΛΙΓΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΓΕΥΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΥΘΕΝΤΙΚΗ ΣΥΝΤΑΓΗ
  • Η Bavarian Cream (FW) μπαίνει σε 9 συνταγές, η Bavarian Cream (TPA) σε 3 συνταγές και η DX Bavarian Cream (TPA) σε 1 συνταγή. Μπορεί η DX να αντικαταστήσει ουσιαστικά τις πρώτες δύο; ΝΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΑΝΕΤΑ .. ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ  ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ Η DX  ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΤΗΝ FW
  • Η Brown Sugar (TPA) σε 2 συνταγές και η Brown Sugar Extra (TPA) σε 1 συνταγή. Στο site της TPA βλέπω όμως Brown Sugar Flavor και DX Brown Sugar Flavor, δεν είδα κάτι με «EXTRA». Σε κάθε περίπτωση, μπορώ και πάλι να έχω 1 άρωμα Brown Sugar αντί για δύο; ΒΑΛΕ ΠΙΑ ΤΗΝ DX  ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΜΕΝΗ ΓΕΥΣΗ
  • Η DX Hazelnut (TPA) μπαίνει σε 2 συνταγές και η Hazelnut (TPA) σε άλλες 2. Μπορούμε κι εδώ να έχουμε μόνο μία; Ίσως την DX έκδοση; ΝΑΙ ΑΝΕΤΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ Η DX
  • ΩΩΩ, έχουμε και τρεις vanilla custards: DX Vanilla Custard v2 (CAP) (1 συνταγή), Vanilla Custard (FW) (1 συνταγή) και Vanilla Custard (TPA) (2 συνταγές). Τις χρειαζόμαστε και τις τρεις; TO  ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΜΙΑ ΜΟΝΟ ΑΛΛΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ Η Vanilla Custard (FW) ΑΛΛΑ ΑΦΟΒΑ ΒΑΛΕ ΤΗΝ DX
  • Επίσης βλέπω Juicy Peach (TPA) σε 2 συνταγές και Peach (TPA) σε 1 συνταγή. Να υποθέσω πως θέλουμε και τα δύο; Ενημερωτικά, φαίνεται να υπάρχει και η DX Peach Juicy Flavor… ΑΝ ΒΑΛΕΙΣ ΤΗΝ DX  ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ ΕΔΩ ΕΛΛΑΔΑ
  • Εκτός από Bananas Foster, υπάρχει και η DX Bananas Foster, μήπως να προτιμήσουμε τη 2η; ΣΑΦΩΣ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ
  • Εκτός από το Peanut Butter (TPA), υπάρχει και το DX Peanut Butter, να προτιμήσουμε το δεύτερο; ΣΑΦΩς ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ (ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΒΓΗΚΑΝ ΤΑ DX  ΟΙ ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΠΡΟΗΠΗΡΧΑΝ)
  • To Tobacco Blend (TPA) δεν το βλέπω ακριβώς έτσι στο site της TPA. Υπάρχουν όμως τα Tobacco Flavor or DK Tobacco Base Flavor, πρόκειται για ένα από αυτά; ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΠΙΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΟ Tobacco Flavor
  • Το Turkish Tobacco επίσης δεν υπάρχει στο site της TPA και δε βρίσκω εκεί κάτι με Turkish. Ποιο άρωμα είναι αυτό; ΝΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΟ TURKISH
  • Το Western Blend (TPA) είναι το Western Flavor ? Δε βρίσκω κάτι άλλο με Western στο TPA site! ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ
  • Τέλος (επιτέλους), έχουμε Strawberry (Ripe) (TPA) σε 4 συνταγές και Sweet Strawberry (CAP) σε 2 συνταγές. Τα χρειαζόμαστε και τα 2 αρώματα; ΝΑΙ ΕΔΩ  ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ Η ΜΙΑ ΑΛΛΟ Η ΑΛΛΗ ...
σορρυ για τα caps  δεν φωναζω :laugh1: :laugh1: αλλα προσπαθω να ξεχωρισω τις απαντησεις

ελπιζω να σε βοηθησα

« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 10, 2016, 23:24 από kostas44 »

Αποσυνδεδεμένος fear22

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
  • To Be - To Know - To Understand
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #692 στις: Απριλίου 09, 2016, 03:07 »
Κώστα καλησπέρα, παραθέτω τα παρακάτω αρώματα επειδή τώρα τελευταία υπάρχει έλλειψη έμπνευσης οπότε ζητάω τα φώτα σου για καμια συνταγή ή κανέναν πειραματισμό; :o
ΝΥ cheesecake (Cap), Lemon Meringue (Cap), Greek Yogurt (Tpa), Pear (tpa), Chocolate-Coconut-Almond (cap), Cookie(FA), Φράουλα(Atmos&FA), Ry4(FA),Blackberry(ecig), μαστίχα (ecig), Lemon (ecig),Fresh cream (FA), Cola (cap), Cappucino (FA), Melon (ecig), Βlack Vanilla (atmos) ... Eλπίζω να μην σε έπιασε πονοκέφαλος :-[

(Συγγνώμη αν ειμαι off topic)

Αποσυνδεδεμένος trigkageod

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #693 στις: Απριλίου 10, 2016, 16:41 »
Κώστα τα υγρά σου τα έχεις σε 3mg νικοτίνης. Εάν θέλω 9 ή 12 mg αντίστοιχα πρέπει να ανεβάσω τα ποσοστά αρωμάτων και πόσο? Γιατί σε ίδιο υγρό 0mg   νικοτίνης με 12mg η γεύση ήταν πιο απογειωμενη στο μηδενικό.

Στάλθηκε από το SM-G800F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nais

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #694 στις: Απριλίου 10, 2016, 16:49 »
Baaaaaaaaaaanana Shhhhhhhhhock!!!!!!!!!!
:101010:

έκλεψα 1 μουλου μόλις τα μαγείρεψα όλα το καϊφούνιασα κι έπαθα ένα Shock!! 
βάζω αράχνες στο κελάρι και πάει για ανάπαυλα!!!

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #695 στις: Απριλίου 10, 2016, 23:25 »
  • Το Banana (atmos) χρησιμοποιείται στο Banana Shock, και το Ripe Banana (TPA) στο Kiss-Am-All. Μπορώ να χρησιμοποιήσω ένα από τα δύο αντί να έχω και τα 2 αρώματα; ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΛΙΓΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΓΕΥΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΥΘΕΝΤΙΚΗ ΣΥΝΤΑΓΗ
  • Η Bavarian Cream (FW) μπαίνει σε 9 συνταγές, η Bavarian Cream (TPA) σε 3 συνταγές και η DX Bavarian Cream (TPA) σε 1 συνταγή. Μπορεί η DX να αντικαταστήσει ουσιαστικά τις πρώτες δύο; ΝΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΑΝΕΤΑ .. ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ  ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ Η DX  ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΤΗΝ FW
  • Η Brown Sugar (TPA) σε 2 συνταγές και η Brown Sugar Extra (TPA) σε 1 συνταγή. Στο site της TPA βλέπω όμως Brown Sugar Flavor και DX Brown Sugar Flavor, δεν είδα κάτι με «EXTRA». Σε κάθε περίπτωση, μπορώ και πάλι να έχω 1 άρωμα Brown Sugar αντί για δύο; ΒΑΛΕ ΠΙΑ ΤΗΝ DX  ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΜΕΝΗ ΓΕΥΣΗ
  • Η DX Hazelnut (TPA) μπαίνει σε 2 συνταγές και η Hazelnut (TPA) σε άλλες 2. Μπορούμε κι εδώ να έχουμε μόνο μία; Ίσως την DX έκδοση; ΝΑΙ ΑΝΕΤΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ Η DX
  • ΩΩΩ, έχουμε και τρεις vanilla custards: DX Vanilla Custard v2 (CAP) (1 συνταγή), Vanilla Custard (FW) (1 συνταγή) και Vanilla Custard (TPA) (2 συνταγές). Τις χρειαζόμαστε και τις τρεις; TO  ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΜΙΑ ΜΟΝΟ ΑΛΛΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ Η Vanilla Custard (FW) ΑΛΛΑ ΑΦΟΒΑ ΒΑΛΕ ΤΗΝ DX
  • Επίσης βλέπω Juicy Peach (TPA) σε 2 συνταγές και Peach (TPA) σε 1 συνταγή. Να υποθέσω πως θέλουμε και τα δύο; Ενημερωτικά, φαίνεται να υπάρχει και η DX Peach Juicy Flavor… ΑΝ ΒΑΛΕΙΣ ΤΗΝ DX  ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ ΕΔΩ ΕΛΛΑΔΑ
  • Εκτός από Bananas Foster, υπάρχει και η DX Bananas Foster, μήπως να προτιμήσουμε τη 2η; ΣΑΦΩΣ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ
  • Εκτός από το Peanut Butter (TPA), υπάρχει και το DX Peanut Butter, να προτιμήσουμε το δεύτερο; ΣΑΦΩς ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ (ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΒΓΗΚΑΝ ΤΑ DX  ΟΙ ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΠΡΟΗΠΗΡΧΑΝ)
  • To Tobacco Blend (TPA) δεν το βλέπω ακριβώς έτσι στο site της TPA. Υπάρχουν όμως τα Tobacco Flavor or DK Tobacco Base Flavor, πρόκειται για ένα από αυτά; ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΠΙΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΟ Tobacco Flavor
  • Το Turkish Tobacco επίσης δεν υπάρχει στο site της TPA και δε βρίσκω εκεί κάτι με Turkish. Ποιο άρωμα είναι αυτό; ΝΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΟ TURKISH
  • Το Western Blend (TPA) είναι το Western Flavor ? Δε βρίσκω κάτι άλλο με Western στο TPA site! ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ
  • Τέλος (επιτέλους), έχουμε Strawberry (Ripe) (TPA) σε 4 συνταγές και Sweet Strawberry (CAP) σε 2 συνταγές. Τα χρειαζόμαστε και τα 2 αρώματα; ΝΑΙ ΕΔΩ  ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ Η ΜΙΑ ΑΛΛΟ Η ΑΛΛΗ ...
σορρυ για τα caps  δεν φωναζω αλλα προσπαθω να ξεχωρισω τις απαντησεις

ελπιζω να σε βοηθησα

σορρυ για καποιο λογο εσβησα το ποστ σου .,... λαθος κουμπι να με συχωρέσεις

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #696 στις: Απριλίου 10, 2016, 23:28 »
Κώστα τα υγρά σου τα έχεις σε 3mg νικοτίνης. Εάν θέλω 9 ή 12 mg αντίστοιχα πρέπει να ανεβάσω τα ποσοστά αρωμάτων και πόσο? Γιατί σε ίδιο υγρό 0mg   νικοτίνης με 12mg η γεύση ήταν πιο απογειωμενη στο μηδενικό.

Στάλθηκε από το SM-G800F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

οχι τα αρωματα δεν θα κανεις τιποτα θα ακολουθησεις ακριβως τα ποσοστα αλλα στο χαρμανι σου στην βαση εκει θα βαλεις την δικη σου βαση με την ανεβασμενη νικοτινη

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #697 στις: Απριλίου 10, 2016, 23:31 »
Κώστα καλησπέρα, παραθέτω τα παρακάτω αρώματα επειδή τώρα τελευταία υπάρχει έλλειψη έμπνευσης οπότε ζητάω τα φώτα σου για καμια συνταγή ή κανέναν πειραματισμό; :o
ΝΥ cheesecake (Cap), Lemon Meringue (Cap), Greek Yogurt (Tpa), Pear (tpa), Chocolate-Coconut-Almond (cap), Cookie(FA), Φράουλα(Atmos&FA), Ry4(FA),Blackberry(ecig), μαστίχα (ecig), Lemon (ecig),Fresh cream (FA), Cola (cap), Cappucino (FA), Melon (ecig), Βlack Vanilla (atmos) ... Eλπίζω να μην σε έπιασε πονοκέφαλος :-[

(Συγγνώμη αν ειμαι off topic)

θα το σκεφτω λιγο και αν εχω καποια που εχω κανει στο παρελθον με καποια απο αυτα τα αρωματα ... αλλα σαν πρωτη ματια ...  θα σου ελεγα να παντρεψεις
ΝΥ cheesecake (Cap) με Greek Yogurt (Tpa) και Φράουλα με λιγο απο Lemon (ecig)  εχω δοκιμασει ενα τετοιο συνδιασμο και μου αρεσε

Αποσυνδεδεμένος efumes

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #698 στις: Απριλίου 11, 2016, 01:13 »
Κώστα (και παρέα) καλησπέρα. Ευχαριστώ πολύ κατ' αρχήν για τη λεπτομερή 1-1 απάντηση στα θεματάκια που παρέθεσα προετοιμάζω παραγγελία και κάνω το ζογκλέρ μεταξύ καταστημάτων για τη γκάμα των αρωμάτων που χρειάζονται. Η απάντησή σου σαφώς και βοηθάει και στο να μην έχουμε περίσια αρώματα αλλά και να αγοράζουμε και τα πιο ασφαλή (DX-version) εκεί που δεν επηρεάζεται καίρια η γεύση! 

Και σε κάτι άλλο όμως θα ζητήσω την άποψή σου:
Μια απορία μου δημιουργήθηκε από το γεγονός ότι ο συνολικός αριθμός σταγόνων αρώματος στα 30-μελα των συνταγών φαίνεται να παίζει μεταξύ 55 (Frozen Forrest) και 148 σταγόνων (Miss Primo Cream) ανάλογα τη συνταγή.  Αυτό για μένα είναι τρομερά μεγάλη ποσότητα αρώματος, επειδή πάνω από 4-6 σταγόνες / 20 μελο (το οποίο αναλογικά έρχεται στις 6-9 σταγόνες / 30 ml) στις μίξεις που έχω δοκιμάσει με μπουχτίζει.
Προφανώς δε νομίζω να είναι εφικτό να μειώσω αναλογικά τις ποσότητες αρώματος οποιασδήποτε συνταγής στα δικά μου δεδομένα φτιάχνοντας 30-μελο, επειδή σε κάποια αρώματα θα έπρεπε να μετρήσω υποδιαίρεση της σταγόνας (αστεία πράγματα). Οπότε μπορώ να σκεφτώ 2 επιλογές:
Α) Να φτιάξω π.χ. 30ml Miss Primo Cream ακριβώς όπως στη συνταγή (a la Costa). Αν μου φανεί τρομερά μπουχτιστικό για τα δικά μου γούστα και αντοχές πάντα, να το αραιώσω ΜΕΤΑ τον πλήρη χρόνο ωρίμανσης με βάση 30/70 PG/VG 3mg nic και να το αφήσω κάποιες παραπάνω μέρες να ωριμάσει. ΠΟΣΕΣ σε αυτή την περίπτωση;
Η (εναλλακτικά)
Β) Να παίξω εξαρχής με χαμηλωμένες αναλογίες αρωμάτων (π.χ. όλα δια 5) σε βάση 100-μελου όμως. Αν αυτό είναι καλύτερο, πώς να χωρίσω τη βάση μου αυτή στις 3 ομάδες; Δηλαδή, πιο συγκεκριμένα:
  • Vanilla Custard TPA + Acetyl Pyrazine + ΠΟΣΑ(;) ml base 4 days
  • Banana Cream TPA + Black Vanilla (atmos) + ΠΟΣΑ(;) ml base 4 days
  • Primo Verde (T-Juice) + DX Caramel Original (TPA) + ΠΟΣΑ(;) ml base 5 days
Πιστεύω ότι η επιλογή (Α) θα είναι πιο εύκολο για μένα (ι) για να δοκιμάσω το original και (ιι) για να μπορώ να προχωρήσω σε περεταίρω αραιώσεις πιο εύκολα. Θα παίξει σωστά όμως;

Ευχαριστώ και πάλι.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #699 στις: Απριλίου 11, 2016, 09:11 »
την βαση που θα βαλεις στις ομαδες να την χωρισεις αναλογικα οπως στην μικρη ποσοτητα .. μην το πολυσκευτεσαι πολυ .. αρκει σε καθε ομαδα να εχεις ενα ποσοστο βαση μεσα ... χωρησε την βαση που χρειαζεσαι να βαλεις μεσα στα 3 .... χονδρικα

καλυτερα να φτοιαξεις την συνταγη ως εχει και μετα αν δεις οτι σε μπουχτιζει να την αραιωσεις με βαση οσο εσυ θελεις ... ειναι καλυτερο

Αποσυνδεδεμένος efumes

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #700 στις: Απριλίου 11, 2016, 10:21 »
Ευχαριστώ και πάλι Κώστα !!! 

Αποσυνδεδεμένος trigkageod

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #701 στις: Απριλίου 11, 2016, 15:52 »
Σε ευχαριστώ ΚΏΣΤΑ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΉ

Στάλθηκε από το SM-G800F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος terabest39

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #702 στις: Απριλίου 11, 2016, 21:25 »
Κώστα αφού σου ζητήσω συγνώμη γιατί σε έχω ζαλίσει θα ήθελα να μου πεις αν η "Vanillin" της TPA μπορεί να αντικατασταθεί από την "Classic Vanilla" της FA ή είναι τελείως διαφορετικά αρώματα. Σε περίπτωση που είναι τα ίδια εφαρμόζω τα ίδια ποσοστά αρώματος;

Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #703 στις: Απριλίου 12, 2016, 02:49 »
γεια σου κωστα και απο μενα.. ειμαι καινουργια στα diy, εχω κανει καποια πειραματα κ περιμενω να δεσουν Κυριως εκανα συνταγες που βρηκα για κλωνους του milk and honey... :love_hearts:
Θελω λοιπον να ρωτησω κ εσενα- απο οτι βλεπω εισαι ο ειδικος στις μαγειρικες- αν εχεις κανει κατι παρομοιο, οχι απαραιτητα κλωνο του συγκεκριμενου, αλλα καποιο υγρο στην ιδια 'φιλοσοφια'. ::)

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #704 στις: Απριλίου 12, 2016, 09:08 »
Κώστα αφού σου ζητήσω συγνώμη γιατί σε έχω ζαλίσει θα ήθελα να μου πεις αν η "Vanillin" της TPA μπορεί να αντικατασταθεί από την "Classic Vanilla" της FA ή είναι τελείως διαφορετικά αρώματα. Σε περίπτωση που είναι τα ίδια εφαρμόζω τα ίδια ποσοστά αρώματος;

θα προτεινα να βαλεις αυτη που εχει η συνταγη αλλα αν δεν εχεις δεν πειραζει βαλε  αυτη της Fa ... και ολα οκ ... ετσι και αλλιως η ποσοτητα που βαζουμε ειναι λιγη ... :yes: :yes:


@joy.tech
θα σου προτεινα τα δυο τελευταια που εχω βαλει στις συνταγες ... εχουν κρεμες αλλα με φρουτα .. ειναι νοστημα και αρεσουν Gelato Straw Smoothie , milkboyz
Τωρα για το συνδυασμο που μου λες και ιδαιτερα για αυτο το υγρο , οχι ακομα δεν εχω προσπαθησει κατι τετοιο .. ισως στον μελλον

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 326 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 249 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21694 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283074 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208922 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67536 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175745 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314537 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14960 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125920 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94814 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4809 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix