vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"

Αποσυνδεδεμένος goran

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #720 στις: Μαΐου 06, 2016, 20:49 »
Καλησπέρα Κώστα.
Μια ερώτηση για το Belly Dance. Το turkish tobacco το προσθέτεις  όταν κάνεις την τελική μίξη των υγρών ή το βάζεις στο υπόλοιπο της βάσης και το αφήνεις και αυτό να δέσει; Και αν ισχύει το δεύτερο για πόσες μέρες το αφήνεις να δέσει;
Ευχαριστώ πολύ.
  

Αποσυνδεδεμένος GEORPOUL

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #721 στις: Μαΐου 07, 2016, 05:42 »
το crime scene ριχνει ανετα σε πολλα πανακριβα "premium" υγρα του εμποριου...


ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ

Αποσυνδεδεμένος goran

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #722 στις: Μαΐου 08, 2016, 19:06 »
Έτοιμο λοιπόν και το Crime Scene.
Προσωπική άποψη πάντα.... Από την πρώτη τζούρα κάτι με χάλαγε... Τελικά έχω την αίσθηση ότι μου βγάζει μια ''γαλατίλα'' και δυστυχώς το απεχθάνομαι το γάλα.....
Δεν ξέρω αν κάτι δεν πήγε καλά, ακολούθησα κατά γράμμα τα βήματα.....  :hmmm:
 

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #723 στις: Μαΐου 08, 2016, 20:18 »
Crime Scene   με τιποτα να σου βγαλει γαλατιλα .. γιατι απλα δεν εχει κανενα μεσα αρωμα να την δωσει ... ισως εβαλες καποιο αρωμα λαθος ?  ή ισως καποιο αρωμα ο ουρανισκος σου το αντιλαμβανεται διαφορετικα ...  ελπιζω να βρεις την ακρη γιατι ειναι πολυ καλο σαν υγρο .... :yes:


Το τουρκις να το βαλεις στο τελικο μπουκαλι και δεν χρειαζεται να περιμενεις ακομα μερες σε αυτο μιας και εχεις βαλει και τις υπολοιπες ομαδες ... με λιγα λογια μολις δεσουν οι αλλες δυο ομαδες τις βαζεις στο τελικο μπουκαλι και ριχνεις την υπολοιπη βαση που χρειαζεται και το τουρκιση κλεινεις το μπουκαλι και κουνας καλα και μετα το αφηνεις να δεσει τις επομενες μερες ωρημασης που χρειαζεται το τελικο υγρο ...

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #724 στις: Μαΐου 08, 2016, 20:27 »
Η δικη μου εκδοχη του crime scene εχει κρεμα και παλι γαλατιλα δε βγαζει με τιποτα... μηπως απλα δδε σ αρεσει η γευση της βανιλιας?


Στάλθηκε από το SM-T705 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #725 στις: Μαΐου 09, 2016, 19:42 »
Εφτιαξα το Starkiss αλλα ολα τα υλικα χυμα με τη μια χωρις ξεχωριστη ωριμανση...Μετα απο μολις 7 ημερες μονο τα καλυτερα μπορω να πω γι αυτον τον συνδιασμο!!! Ευγε...

Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #726 στις: Μαΐου 15, 2016, 04:12 »
Λοιπον, το AfterWork θα έπρεπε να ειναι υγρο να κυκλοφορει κανονικα! Μιλαμε για το ΥΓΡΟ!

Δινω την δικη μου εκδοχή, η οποια στον Le Magister ειναι  :tongue-eyes: :baby:

ΣυστατικόΌγκοςΝικοτίνηΠοσοστόΣταγόνες
Pink Mule (Purple Label)20 ml18 mg33.2%600
Pink Mule (Purple Label)34 ml0 mg56.5%1020
RY4 Double (TPA)5 ml0 mg8.3%150
Kentucky Bourbon (TPA)0.6 ml0 mg1.0%18
Toasted Almond (TPA)0.3 ml0 mg0.5%9
Brown Sugar (TPA)0.3 ml0 mg0.5%9
ΤΕΛΙΚΟ ΜΕΙΓΜΑ60.20 ml6.0 mg100%1806
30 σταγόνες ανά ml.

Αποσυνδεδεμένος goran

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \\\"Separate Steeping\\\"
« Απάντηση #727 στις: Μαΐου 28, 2016, 15:35 »
Έτοιμο το After Work με διπλάσιο ποσοστό αρωμάτων. Για εμένα πολύ καλύτερο σε σχέση με το προηγούμενο που έφτιαξα!!!!!   :thumpup:  :delicious2:
Δεν κουράζει, υγρό για όλη τη μέρα!!!!!!
Πολλά μπράβο για ακόμα μία φορά!!!!!!   :101010:  :respect:
Σαν να μου θυμίζει κάτι από tribecca.....   :hmmm:

Τώρα περιμένω Kiss Em All, Belly Dance, Lady Beka......
Με το Crime Scene δεν έχω δοκιμάσει πάλι, ακόμα......



Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Κώστα μια ερώτηση.....
Φτιάχνω το after work, με διπλάσιο ποσοστό αρωμάτων, σε 100ml. Έβαλα το ry4d σε 20 ml βάση να ωριμάζει και τα υπόλοιπα σε 10ml βάση. Καλά το έκανα ή το παράκανα λες με τη βάση???? :hmmm:
Ευχαριστώ....... 
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 28, 2016, 15:57 από goran »

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #728 στις: Μαΐου 28, 2016, 16:01 »
οχι μια χαρα ειναι ... αφου ετσι και αλλιως θα φτοιαξεις τοσο μεγαλη ποστητα χρειαζεται να εχεις τις ομαδες σε μεγαλυτερο ποσοστο βασης .. βεβαια και αυτο που λεω σε ολους ειναι καλο θα ειναι να δοκιμαζουν μια νεα συνταγη σε ενα 30μελο πρωτα πριν προβουν σε μεγαλυτερες ποστητες μπας και δεν τους αρεσει και ισως παει νεροχυτη

Αποσυνδεδεμένος lusiferinos

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #729 στις: Μαΐου 28, 2016, 17:19 »
Κώστα κάτι πρέπει να κάνουμε να σε ανεβάσουμε ψηλά στο http://e-liquid-recipes.com/
Δεν είναι δυνατόν κάτι σάπια DIY να είναι στην πρώτη σελίδα και τα δικά σου να μην τα πολυξέρουν έξω. Και στο φινάλε ας είναι ένας Έλληνας DIY'er ανάμεσα στους καλύτερους.
Γι' αυτό πηγαίνετε εδώ και ψηφίστε τις συνταγές του Κώστα που σας αρέσουν 

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #730 στις: Μαΐου 28, 2016, 19:11 »
Σε ευχαριστω για την πρωτοβουλια σου και αυτο με τιμα ταμαλα  :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: ... απο κει και περα περισσοτερο ικανοποιηση νιωθω για το οτι βοηθαω καποιους εδω ατμιστες το να φτοιαχνουν καλα υγρα και μαλιστα μονοι τους και μαλιστα σε αυτες τις εποχες που ζουμε και θα ζήσουμε ... παρα να με μαθουν εξω .. βεβαια δεν ειναι κακο να δειχνουμε και εκει εξω ποιοι ειμαστε αλλα πιστεψε με υπαρχουν εδω αριστοι DIY'er που εχουν εξαισιες συνταγες ..

και παλι ευχαριστω και δευσμευομαι να βγαλω και αλλες καλες συνταγες  στο μελλον αν και  εφοσων το μελλον μας αφησει να το κανουμε ... 

Αποσυνδεδεμένος lusiferinos

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #731 στις: Μαΐου 29, 2016, 03:10 »
Και να ξέρεις πως ρώτησα φίλο χημικό για την μέθοδο που χρησιμοποιείς και μου είπε πως "έχει βάση" το σκεπτικό σου. 

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #732 στις: Μαΐου 30, 2016, 15:22 »
και μονο που βλεπω διαφορες σε αυτα που φτοιαχνω ειμαι χαρουμενος  :yes: :yes: :yes: ;) .. αλλα ειπαμε ο καθενας μπορει να κανει τις συνταγες οπως νομιζει καλυτερα :yes: ... εγω κανω την δικη μου επειδη δινω κατι παραπανω στο τελικο υγρο ;D

Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #733 στις: Μαΐου 30, 2016, 15:28 »
Κύριε @kostas44 έχετε ανεβάσει μήπως κανένα βιντεακι στο  YouTube να δούμε στην πράξη καμία συνταγή και  εμείς  οι αρχαριοι

melli


διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 30, 2016, 15:31 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #734 στις: Μαΐου 30, 2016, 15:40 »
δεν χρειαζεται καν βιντεακι για την μεθοδο μου αν διαβασεις αυτο το νημα θα μπεις στο νοημα τι κανω εχω σε πολλα ποστς  εδω επεξηγησεις .. απλα δεν κανω ολα τα αρωματα μαζι  τα χωριζω σε ομαδες και μετα απο καποιες μερες τα βαζω ολα μαζι και τα αφηνω να ωρημασουν στο τελικο υγρο ... απλα παρε μια συνταγη απο εδω και δοκιμασε .. δες ποια σου ταιριαζει και καντη .. με το παραδοσιακο τροπο (ολα μαζι ) αλλα και με την μεθοδο μου .. οτι απορια εχεις σε αυτο το νημα να την γραψεις και εγω θα σου απαντησω :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4695 501399 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:35
από kkoumas
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2333 241138 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:43
από Sergios
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3266 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Hashtag Shake and Vape 0 270 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 09:17
από chkontog
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12666 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 672 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7787 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21421 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195885 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2107 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5259 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1111610 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan