vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

επιθυμία για κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος Δημήτρης Νίκη

  • **
  • 116
  • Φύλο: Γυναίκα
  • e_High ατμιστής
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1140 στις: Οκτωβρίου 18, 2012, 00:53 »
Πριν μερικές μέρες προσπάθησα να μηδενίσω τη νικοτίνη.Τότε το μυαλό μου ήταν συνέχεια στο τσιγάρο,είχα και πολλά νεύρα .Τελικά κατάλαβα ότι δεν αξίζει τον κόπο είμαι ατμίστρια.Αυξησα όμως την νικοτίνη στο 6

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1141 στις: Οκτωβρίου 18, 2012, 01:00 »
σιγα..σιγα με τον καιρο κατεβαζεις !

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1142 στις: Οκτωβρίου 18, 2012, 02:06 »
Τελευταία και εγώ νόμιζα ότι είχα αρχίσει να παλαβώνω και μου μύριζε τσιγάρο μέσα στα μαύρα μεσάνυχτα. Τελικά πριν μερικές μέρες κοιτάζοντας από το μπαλκόνι παρατήρησα έναν τύπο που δεν πρέπει να έχει κλείσει τα 16 να καπνίζει στο μπαλκόνι της απέναντι πολυκατοικίας.


Από τότε που άρχισα το άτμισμα έχω γίνει ζούπερμαν και μυρίζω από χιλιόμετρα... Και δεν πλένουν και τους κάδους πλέον όσο συχνά τους έπλεναν την τύχη μου μέσα....

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1143 στις: Οκτωβρίου 18, 2012, 02:27 »
να τον "δωσεις" τον πιτσιρικα στους γονεις του που ου θελει και τσιγαρο! :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1144 στις: Οκτωβρίου 18, 2012, 03:29 »
Εγώ στα 15 άρχισα και μου πήρε 10 χρόνια και έναν κινέζο να το κόψω, παρόλο που με είχαν δώσει και επίσης θέλω να λέγομαι και έξυπνος. Λες αυτός ο πιτσιρικάς να είναι αλλιώς; Θα μάθει.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1145 στις: Οκτωβρίου 18, 2012, 06:40 »

Δηλαδή εγώ που εδώ και 2 μέρες "μυρίζω" συνεχώς και παντού καπνό τσιγάρου (χωρίς φυσικά να καπνίζει κανείς γύρω), να υποθέσω ότι το υποσυνείδητό μου μου κάνει κόλπα;
Ελα που τόχω παθει κι εγώ!
Ρε τι να βγαίνω εξω, τι να κοιτάω τα μπαλκόνια, τίποτα. κανείς!
Δεν καταλαβαίνω. Σε μένα δέν τίθεται ζήτημα υποσυνειδήτου. Δέν εχω. Ούτε συνειδητό έχω!  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:
Βασικα με μενα δέν παίζει, γιατι εξ αρχής, αμα θέλω να καπνίσω, θα καπνίσω. Δεν εχω κανει καμμιά απολύτως προσπάθεια να κόψω το τσιγάρο ούτε ξεκίνησα με αυτόν τον σκοπό! Ατμίζω επειδη είναι απολαυστικότερο του τσιγάρου. οπότε τί παιχνίδια να μου παίξει το υποσυνείδητο και μάλιστα μετά απο ένα χρόνο???

Η δική μου θεωρία είναι οτι ορισμένοι αρχίσαμε επιτέλους να το μυρίζουμε αυτό που μας ψεκάζουν!!!!!!! :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1146 στις: Οκτωβρίου 18, 2012, 06:54 »
kitrinos το υποσυνείδητο έκανε θείο μου να ζηλέψει το κ.τ. ενώ το είχε 20 χρόνια κομμένο. Πολύ ύπουλο το μυαλό μας, πρεζάκηδες είμαστε με το κ.τ., πρέπει να έχουμε το νου μας.

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1147 στις: Οκτωβρίου 18, 2012, 07:52 »
Δηλαδή εγώ που εδώ και 2 μέρες "μυρίζω" συνεχώς και παντού καπνό τσιγάρου (χωρίς φυσικά να καπνίζει κανείς γύρω), να υποθέσω ότι το υποσυνείδητό μου μου κάνει κόλπα;


Άτιμο πράγμα το υποσυνείδητο Φανή. :yes: :yes:
Έχω 10 μήνες με η.τ. χωρίς κανονικό τσιγάρο μέχρι σήμερα.
Έχω 3 1/2 μήνες με σκέτα υγρά χωρίς νικοτίνη.
Έχω μια βδομάδα περίπου με καμιά 30αριά τζούρες την ημέρα ατμό (μισό ml περίπου την ημέρα)

Κι όμως έρχονται στιγμές (σπάνια βέβαια) που θέλω κ.τ. :dontknow:

Έχει μείνει στουποσυνείδητο και δύσκολα βγαίνει. :yes: Αλλά θα το βγάλω που θα μου πάει. :wall: :wall:
Πιστεύω πως κάτι ερειπωμένα απομεινάρια έχουν μείνει στο υποσυνείδητο τα οποία δεν είναι δυνατόν πλέον να με γυρίσουν πίσω. :nope: :nope:


Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1148 στις: Οκτωβρίου 18, 2012, 09:03 »
Βασικα με μενα δέν παίζει, γιατι εξ αρχής, αμα θέλω να καπνίσω, θα καπνίσω. Δεν εχω κανει καμμιά απολύτως προσπάθεια να κόψω το τσιγάρο ούτε ξεκίνησα με αυτόν τον σκοπό! Ατμίζω επειδη είναι απολαυστικότερο του τσιγάρου. οπότε τί παιχνίδια να μου παίξει το υποσυνείδητο και μάλιστα μετά απο ένα χρόνο???



Ακριβώς τα ίδια 8)
Με τη μόνη διαφορά ότι έχω 1,5 χρόνο :cigar: :cigar: :cigar:

Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1149 στις: Οκτωβρίου 18, 2012, 13:34 »
Επιθυμία σημαίνει πως κάτι το λαχταράς και το θυμάσαι θετικά.
Το ακριβώς αντίθετο και μάλιστα σε μέγιστο βαθμό θα έλεγα συμβαίνει με μένα, ποτέ δεν
πεθύμησα και δεν νοστάλγησα απεναντίας προσπαθώ να ξεχάσω τα λάθη

«Δεν υπάρχει ευκολότερο πράγμα από το να ξεγελάει κανείς τον εαυτό του. Γιατί ό,τι επιθυμούμε, πρόθυμα και το πιστεύουμε. Η πραγματικότητα, όμως, πολλές φορές είναι διαφορετική.»
Δημοσθένης

Αποσυνδεδεμένος spaceman

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1150 στις: Οκτωβρίου 18, 2012, 14:31 »
Η γυναίκα μου δουλεύει σε ένα γραφείο που καπνίζουν οι μισοί. Το βράδυ στο κρεβάτι της γυρνάω πλάτη γιατί τα μαλλιά της μου μυρίζουν malboro μαλακό... :eyesplash: Ελπίζω να με συγχωρέσει... :)

Αποσυνδεδεμένος nikos1970

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζεις δεν καπνίζεις.
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1151 στις: Οκτωβρίου 18, 2012, 14:51 »
Επιθυμία ; 


Σπάνια δεν μου λείπει, αλλά  το κακό είναι πως σήμερα  ξέχασα να πάρω μαζί μου υγρό


και το κάρτο τελειώσε και σε αυτές τις 4 ώρες έκανα τράκα το κάπνιζα και με κάπνιζε :angry_orange: [size=78%].[/size]


Λυση:  Καρτο και μπουκαλάκι με υγρό στο αυτοκίνητο...τέλος 

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1152 στις: Οκτωβρίου 18, 2012, 15:27 »
υγρο οπως και 2η αντισταση ή ατμο να εχεις παντα μαζι σου. ποτε δεν ξερεις.
καλα για μπαταρια δεν συζητω !!

Αποσυνδεδεμένος kitrinos

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1153 στις: Οκτωβρίου 18, 2012, 17:23 »
kitrinos το υποσυνείδητο έκανε θείο μου να ζηλέψει το κ.τ. ενώ το είχε 20 χρόνια κομμένο. Πολύ ύπουλο το μυαλό μας, πρεζάκηδες είμαστε με το κ.τ., πρέπει να έχουμε το νου μας.

Κατανοητό για το υποσυνείδητο, απλά αν το σκεφτείς σε συνδυασμό με την ΜΗ οργανική ανάγκη (προφανώς γιατί καλύπτει την ανάγκη το η.τ) φαίνεται παράξενο! Η ζήλια έχει να κάνει με τις κινήσεις, την όλη απλότητα του κ.τ καταλαβαίνεις…βγάζεις, βάζεις, ανάβεις, τέλος.
Το η.τ αντίθετα θέλει να έχεις πείσμα, αλλιώς τα παρατάς από την αρχή κιόλας, άπειρα παραδείγματα έχουμε όλοι μας! είμαι σίγουρος, ότι αν έβαζα την φίλη μου (που ανέφερα σε πιο πάνω ποστ) εδώ στο φόρουμ, λέγοντας την να βρει άκρη, προφανώς θα το σταματούσε το άτμισμα, θα έχανε τον μπούσουλα, αυτό σημαίνει ότι η απλότητα του κ.τ δεν αντικαταστάστε τόσο εύκολα από το η.τ, γι αυτό συμπεραίνω ότι το υποσυνείδητο αποζητά την απλότητα και όχι την ανάγκη του κ.τ.

Τώρα γιατί μου βγήκε αυτό μετά από αρκετούς μήνες, δεν ξέρω, μπορεί όπως ήρθε να φύγει!!!  :)

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1154 στις: Οκτωβρίου 18, 2012, 17:24 »
το ειπες μονος σου.. Η ΖΗΛΙΑ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 249 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 205 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21096 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282016 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208045 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66465 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174988 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313234 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14675 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125063 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93751 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4254 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix