vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

89 επισκέπτες, 6 χρήστες
tzavardin, Sergios, giorgosp, tony1976, manoslykos, netsplit

Twitter

επιθυμία για κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1155 στις: Οκτωβρίου 18, 2012, 18:10 »
...το υποσυνείδητο αποζητά την απλότητα και όχι την ανάγκη του κ.τ.
Το ΚΤ είναι η υπέρτατα απλή λύση.
Το πιο βολικό φορμάτ που μπορεί να σκεφτεί άνθρωπος, σε ένα απίστευτα εκτεταμένο δίκτυο διανομής, με σταθερή και προβλέψιμη ποιότητα/απόδοση προϊόντος!
Αρχίζοντας το ΗΤ κάνεις πολλά κόλπα για να προσεγγίσεις αυτή την ευκολία αλλά ποτέ δεν τη φτάνεις ακριβώς.
Τα έχω όλα διπλά και τρίδιπλα, εκτός από φορτιστή. Είναι δυο μέρες που φτάνω σπίτι και ξαναμπαίνω στο αμάξι για να γυρίσω εκεί που ήμουν για να πάρω τον ξεχασμένο φορτιστή μου...  :eyesplash:
Αλλού στο φόρουμ συζητούν για το τι έπαθαν οι αγαπημένοι μου Boge και είναι πλέον σκάρτοι.
Έχει κάνει άλματα το ΗΤ αλλά έχει ακόμα πολύ δρόμο μπροστά του για να γίνει το ίδιο πρακτικό όσο το ΚΤ.

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1156 στις: Οκτωβρίου 18, 2012, 18:14 »
συμφωνω απολυτα ΒigSur ειδικα με το πρωτο σκελος..

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1157 στις: Οκτωβρίου 19, 2012, 10:05 »
 9 μηνες η.τ........5 χωρις καθολου κ.τ και τους τελευταιους με ενα κ.τ οποτε μου ερχοταν.....1 την εβδομαδα 1 στις 2 μερες ποτε δεν το προσεξα πότε και γιατι.....τις τελευταιες 3 μερες ενιωσα αυτο που λενε οτι ειναι ολα στο μυαλο με ολη την εννοια της προτασης......16 του μηνα εχασα ενα αγαπημενο μου προσωπο........οπως ειναι φυσιολογικο δεν σκεφτηκα καν να παρω μαζι μου η.τ μπαταριες υγρα κλπ κλπ......και ταυτοχρονα υποσυνειδητα σκεφτηκα οτι δεν χρειαζομαι ουτε το κανονικο τσιγαρο.........και δεν το χρειαστηκα.......ολοι καπνιζανε ολη μερα και ολη νυχτα.....δεν το σκεφτηκα καθολου....δεν το ζητησα δεν το εκανα.........μεσα σε ολο αυτο κερδισα και μια μαχη απεναντι στην φραση που ολοι σχεδον χρησιμοποιουμε.....οτι στα δυσκολα το κ.τ “το χρειαζομαι”

ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ.................

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1158 στις: Οκτωβρίου 19, 2012, 10:15 »
Όλα στο μυαλό είναι Έφη.

Εγώ πλέον έχω φτάσει να χρησιμοποιώ και το η.τ. ελάχιστα και συνήθως όταν είμαι στον υπολογιστή.

Στο υπόλοιπο σπίτι και όταν βγαίνω έξω δεν το χρησιμοποιώ πλέον γιατί δεν μου λείπει. :dontknow: :dontknow:

Πιστεύω ότι σύντομα θα εγκαταλείψω και το η.τ. :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1159 στις: Οκτωβρίου 19, 2012, 10:19 »
αν το βγαλουμε απο εκει παππου μου το βγαλαμε και απο την ζωη μας........ ;)

Αποσυνδεδεμένος tsexos

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
  • www.strange-bet-news.blogspot.com
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1160 στις: Οκτωβρίου 19, 2012, 13:01 »
Ολα ειναι στο μυαλο.Εγω προσπαθω καθε φορα που εχω επιθυμια για κτ να μπω στο τρυπακι οτι πρεπει να σεβαστω την προσπαθεια που εχω καταβαλει καθως επισης και τα λεφτα που εχω ξοδεψει.Και μεχρι στιγμης παμε καλα!!

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1161 στις: Οκτωβρίου 19, 2012, 13:07 »
Είναι δυο μέρες που φτάνω σπίτι και ξαναμπαίνω στο αμάξι για να γυρίσω εκεί που ήμουν για να πάρω τον ξεχασμένο φορτιστή μου...  :eyesplash:

Ευτυχώς από δεν υπάρχει ανάγκη πια. Το πρωί φεύγω από το σπίτι φορτωμένος με 10.000 mAh  ;) , δεν νομίζω να ξεμείνω από μπαταρία, πιο πιθανό είναι να μείνει το αμάξι...

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1162 στις: Οκτωβρίου 19, 2012, 14:15 »
Πολύ καλά κάνεις vagskarm!  :D
Αλλά φτάνουμε εκεί από ανάγκη, αφού πάθουμε και μάθουμε να έχουμε το νου μας.
Με το ΚΤ δεν υπάρχει ανάγκη για όλα αυτά και καλό θα ήταν η εξέλιξη του ΗΤ να πάει προς αντίστοιχα εύκολες κατευθύνσεις.

Αποσυνδεδεμένος NasiaT

  • *
  • 21
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1163 στις: Οκτωβρίου 22, 2012, 22:38 »
Απο την αρχη αρχισα με καλο επισκευασιμο και με καλυπτε απολυτα, οποτε εδω και 6 μηνες που ατμιζω δεν αισθανθηκα οτι μου λειπει το τσιγαρο που καπνιζα πριν και δεν πιστευω να ξανακαπνισω

Αποσυνδεδεμένος kitrinos

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1164 στις: Οκτωβρίου 23, 2012, 02:41 »
Θυμήθηκα τώρα κάτι που είχε συμβεί δυο μήνες αφότου είχα αρχίσει το άτμισμα. Ξεκίνησα για το γήπεδο, νομίζοντας ότι πήρα την φορτισμένη μπαταρία (τότε χρησιμοποιούσα ego), αλλά ουσιαστικά ξανά πήρα αυτήν που ήθελα να αφήσω στο σπίτι και μου τελείωσε μόλις μπήκα στο γήπεδο κι έκατσα στην θέση μου, τότε κατάλαβα τη βλακεία είχα κάνει, αλλά δεν υπήρχε λύση. Φυσικά στην αρχή πανικοβλήθηκα λίγο, αλλά στην πορεία με τον αγώνα ξεχάστηκα, παρόλο που στο ημίχρονο οι γηπεδικοί φίλοι γύρω μου κάπνιζαν κι ένας που του εξήγησα τι έγινε (με ρώτησε αν είχα κόψει και το η.τ, αφού με έβλεπε ότι δεν άτμιζα) μου πρόσφερε τσιγάρο, λέγοντας ότι με ένα τσιγάρο δεν χαλάει Τίποτα. Δεν το πήρα πρώτον γιατί είχα το πείσμα να μην χαλάσω το σερί, αλλά από την άλλη δεν ένιωθα την ανάγκη να καπνίσω/ατμίσω.

Γι αυτό ανέφερα πιο πάνω ότι μου έκανε εντύπωση ότι παρόλο που πλέον είμαι πάντα εξοπλισμένος με ανταλλακτικά όπου πάω, μάλιστα αρκούν για δυο 24ωρα, το βλέμμα μου κολλούσε στις κινήσεις των καπνιστών!!!

Όπως κι αν έχει, μου έφυγε το κόλλημα όπως το περίμενα. Πλέον αρχίζω να ηρεμώ και με το η.τ, ασχολούμαι με 4-5 πραγματάκια που έχω και μέχρι εκεί, αφού εννοείται ότι με καλύπτουν τουλάχιστον για την ώρα.
Νομίζω ότι όσο πιο γρήγορα κατασταλάξει κάποιος σε αυτά που τον καλύπτουν και δεν χάνεται στην μόδα-χόμπι του η.τ η επιθυμία για κ.τ θα είναι μηδαμινή ως και καθόλου. Ε τώρα αν από καμιά φορά μας έρχεται η επιθυμία για κ.τ, υποσυνείδητο είναι αυτό, αν μπορούσαμε να το ελέγξουμε, ίσως ο κόσμος να ήταν χειρότερος απ ότι είναι…οπότε οπλιστείτε με πείσμα για αυτές τις στιγμές!!!  ;)


Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1165 στις: Οκτωβρίου 25, 2012, 21:56 »
Εγω παιδιά βλέπω να οτι εχω ελαττώσει και το Η,Τ αυτες τις ημέρες.
Με μεγάλη μου χαρα θα σας πω πως 2 μέρες δεν έκανα ουτε τζούρα ειχα βέβαια ενα μικρο πονόλαιμο (αλλα με ξέρω 38αρια ταβάνι και κάπνιζα) αλλα και παλι δεν σκέφτηκα καν να ατμίσω.Σημερα ξανά άτμισα με το που γύρισα απο δουλειά.
Μάλλον με βλέπω να το αλλάζω το πράγμα μιας και τελικα ρίχνοντας τι νικοτίνη (μεγάλο πρόβλημα για μένα και παλιά αγάπη) βλέπω πως τωρα δεν χαρμανιάζω. Εννοείτε οτι θα συνεχίσω το άτμισμα για αρκετό καιρό ακόμα.
Ολα τα παραπάνω απο εναν καπνιστή 50 τσιγάρων (καπνο) ανα ημέρα κατά μέσω όρο,συνήθως αρκετά παραπάνω.

Αποσυνδεδεμένος geokaza

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
    • George Kazazis
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1166 στις: Νοεμβρίου 01, 2012, 21:57 »
Πρόσφατα πέρασα μία εξαιρετικά έντονη και ψυχοφθόρα διαδικασία, στον επαγγελματικό τομέα, διάρκειας περίπου ενός μηνός, με αποκορύφωμα την σημερινή ημέρα.
Εκείνο που μου έκανε εντύπωση είναι ότι ούτε μία φορά δεν σκέφτηκα το κ.τ. και μάλιστα (επειδή λόγω άγχους μου βγήκαν διάφορα ψυχοσωματικά), ελάττωσα και το η.τ.

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1167 στις: Νοεμβρίου 02, 2012, 07:25 »
1 χρονο και 8 μηνες πλεον δεν εχω καμοια επιθυμια για κτ και να αναψω αηδια και πεταμα ασε που αναζητω την γλυκαδα του ητ.

Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1168 στις: Νοεμβρίου 02, 2012, 07:27 »
Η γυναίκα μου δουλεύει σε ένα γραφείο που καπνίζουν οι μισοί. Το βράδυ στο κρεβάτι της γυρνάω πλάτη γιατί τα μαλλιά της μου μυρίζουν malboro μαλακό... :eyesplash: Ελπίζω να με συγχωρέσει... :)
Σόρρυ για το οφ τόπικ αλλά μια ερώτηση: μαλακό γιατί ?  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Το θέμα είναι να μην στο θυμίζει και το νοσταλγείς αλλά να στο θυμίζει ως ευχάριστη νότα που τα κατάφερες και το ξεπέρασες. Τότε μόνο ακόμα και αν μυρίζεις τα μαλλιά της είναι σαν ευλογία

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1169 στις: Νοεμβρίου 02, 2012, 08:46 »
Θα συμφωνήσω με το Γιάννη. :thumpup: :thumpup:
Στην αρχή και επειδή η γυναίκα μου καπνίζει (ευτυχώς 5-10 τσιγάρα την ημέρα) παντού στο σπίτι μου μύριζε
τσιγάρο και μου άναβαν τα λαμπάκια γιατί και εγώ ήθελα να καπνίσω. :yes:

Τώρα μου έρχεται  η μυρωδιά αλλά πλέον θυμάμαι το τσιγάρο σαν μια παλιά ανάμνηση και δεν γκρινιάζω πλέον στη
γυναίκα μου.Αφού επιλογή της είναι  να καπνίζει ας καπνίζει.
Στην τελική εγώ την έμαθα. :wall: :wall: :wall:
Όταν γνωριστήκαμε (πριν αρκετά χρόνια) ;D δεν κάπνιζε.Εγώ την μύησα στο τσιγάρο. :yes: :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131085 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 100 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 115 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 119 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 181 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 122 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 249175 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767474 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 208 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181637 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 414 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 379 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem