vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

84 επισκέπτες, 7 χρήστες
Alexander20, manoslykos, gfilip, camber, Ribot, grag, ZoeM

Twitter

επιθυμία για κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος Sunspear

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Unbowed, Unbent, Unbroken
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1110 στις: Οκτωβρίου 08, 2012, 20:05 »
Οπότε περιμένω... επίσημη τοποθέτηση... :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1111 στις: Οκτωβρίου 08, 2012, 22:27 »
Αν περιμένεις να σου απαντήσει ο Psychologos εδώ :nope: ... μάλλον στο chat ψάξτον :laugh1:

Και για να σοβαρευτώ, έχω μια απορία.
Λέτε οτι απέχετε από το κ.τ. με μικρές παρασπονδίες, άλλος λίγο, άλλος πολύ. Αυτό το ένα που γράφετε ορισμένοι οτι κάνετε που και που, δεν σας φέρνει καρβουνίλα στο στόμα;

Εγώ ήμουν βαρύς καπνιστής (πούρα) και από τότε που το έκοψα με την βοήθεια του η.τ. δεν μπορώ να ξανακαπνίσω. Άναψα αρκετές φορές κ.τ. για να δω τι θα γευστώ, αλλά εκτός από την πρώτη τζούρα που με ζάλισε (την πρώτη φορά), σε όλες τις "προσπάθειες" με κ.τ. έπαιρνα... καμένο!!! :))

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ για όσους έχουν επιθυμία να καπνίσουν ενώ ατμίζουν, είναι οτι:
Α) δεν παίρνουν την νικοτίνη που χρειάζονται,
Β) δεν έχουν απεξαρτηθεί από την καπνίλα (μονοξείδιο του κ.τ.),
ή... έχουν γίνει atmojunkies με το "τρυπάκι" που έχει γίνει μόδα, να αγοράζουμε ατμοποιητές για περισσότερο ατμό!  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1112 στις: Οκτωβρίου 08, 2012, 22:29 »
Καμια διαθεση απο την αρχη του ΗΤ, ουτε για μια στιγμη   :)
Μαλλον το ειχα σιχαθει παρα πολυ
(3χ25 ημερησιως ειχα φτασει και με καπνο 1χ25)  :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1113 στις: Οκτωβρίου 08, 2012, 23:44 »
είχα αρχίσει να πιστεύω οτι μόνο εγώ δεν είχα ποτέ επιθυμία για τσιγάρο..
μα καμία  και το λέω με πασα ειλικρινια..
τσιγαρο αναψα καποια στιγμη οχι ομως απο επιθυμια, ισως ηταν περιεργεια να δω πως
θα μου φανει..δεν ξερω.
Απορω πραγματικα πως μπορούν να καπνίσουν οσοι ειναι στον ατμό..μα δεν τους βρωμάει
ανελέητα? αντε οκ δεν τους ζαλιζει..αλλα δεν τους βρωμάει?  :confused1: :confused1: :confused1: :confused1:
Νομιζω μου συνεβει αυτο που λεει και ο Vrs5
το ειχα σιχαθει πια που το αποβαλε ο οργανισμος μου με την μια..
δεν θελω να λέω μεγαλα λόγια αλλα αν μετα απο 1 χρονο νιωθω το ίδιο
αυτο σίγουρα κατι θετικό δεν σημαινει?

εχει εδω και περιπου ενα μήνα που εχω καποιο θεμα με τα ατμιστικά μου..
ολον αυτο τον καιρο παιδευομαι..αλλα ουτε μια στιγμη δε μου περναει απο το μυαλο
κατι αλλο..δεν υπαρχει εναλλακτική για μενα.
μεχρι να στρωσει το προβλημα μου απλα προτιμω να παιδεύομαι.
το βλεπω σαν ασκηση πειθαρχιας στον οργανισμο μου...

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1114 στις: Οκτωβρίου 09, 2012, 08:46 »
Εγω σέβομαι ΟΛΕΣ τις αντίθετες απόψεις! Αυτούς που συμφωνουν μαζί μου φοβάμαι! κατι δέν θα πηγαίνει καλα με την παρτη τους αν συμφωνουν μαζί μου!!!!!  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Έχεις απίστευτο χιούμορ εσύ !!!!!  :respect: :respect: :respect: :respect:

Συζητούσα με κάτι φίλους κ τους έλεγα για τον Τσολιά με το Σούσι κ ειλικρινά τρελάθηκαν στα γέλια!!
Οι δε πάπιες αντί για αρνιά στο πανηγύρι?  :laugh1: :laugh1: :laugh1: Το τι γέλιο έκαναν δεν σου λέω τίποτα!!!!!!!  :laugh1: :laugh1:
Ο ένας μάλιστα σε βρήκε απόλυτα σωστό!!!   :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:

Μπαίνω στο θέμα μας τώρα κ εύχομαι όλοι να καταλαβαίνουν ότι μόνο κουράγιο θέλω να δώσω κ δύναμη να αντισταθούν στο Κ.Τ.!!!
Καμιά επιθυμία σε αυτά τα δυο + κάτι χρόνια!!!!!   :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:

Ίσως γιατί όταν σκέφτηκα ότι πρέπει να κόψω το Κ.Τ. το έκοψα συνειδητά από το μυαλό μου πρώτα κ τι όποιες αντιδράσεις του οργανισμού μου τις
έλεγξα με απόλυτη υπακοή στην απόφασή μου. Η μόνη δυσκολία που αντιμετώπισα τις πρώτες μέρες  ήταν η προσαρμογή στο άτμισμα !!!

Αυτό κράτησε περίπου έναν μήνα? Έκανα υπομονή κ κατάφερα να λατρέψω κάτι που ενώ φαίνεται εύκολο...τελικά δεν είναι γιατί θέλει
υπομονή κ θέληση να ξεφύγεις από τον εφιάλτη του Κ.Τ.  :yes: :yes: Τα λέω αυτά κοιτάζοντας πίσω με τι υπομονή κ επιμονή συνέχιζα
το άτμισμα εκείνες τις μέρες δίχως ποτέ να απογοητευτώ είτε να σκεφτώ να κάνω Κ.Τ.

Μου κάνει όμως τρομερή εντύπωση που ποτέ ούτε μια στιγμή δεν σκέφτηκα να ανάψω ένα Κ.Τ.!!! Κάποιες φορές θυμάμαι κ μάλιστα πριν λίγους μήνες?
Ένιωσα ότι δεν με κάλυπτε η νικοτίνη!!!! Ήθελα περισσότερη!!!!! Ήταν πολύ άσχημο συναίσθημα κ ευτυχώς έκανα υπομονή συνεχίζοντας να ατμίζω περισσότερο μα πάντα στα ίδια mg!!!

Ένας άνθρωπος τα πάντα μπορεί να καταφέρει όταν πραγματικά πιστέψει στην απόφασή του.  :) :) :)


@ KoreYdro  _το βλεπω σαν ασκηση πειθαρχιας στον οργανισμο μου..._

Πραγματικά συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!!!! Είπες την λέξη κλειδί εδώ !!! Πειθαρχία!!!!! :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:


@ Petra  

ΥΓ Αυτή η ρημάδα έκφραση κάνω ένα τσιγάρο και φεύγω, πώς μου έχει κολλήσει και τη λέω ακόμη κι όταν βρίσκομαι με συνατμιστές;;
Εδώ κι αν δεν ταιριάζει καθόλου το "κάνω 0,2 μλ και φεύγω!!! "
Ασχετα αν αυτό τελικά κάνω!  :)

:yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: Το λέω ακριβώς έτσι κ εγώ κ πάντα μα πάντα Πέτρα μου  η μητέρα μου με τρόμο με κοιτάζει στα μάτια γιατί ακόμα κ τώρα  δεν μπορεί να πιστέψει στα μάτια της ότι ένας άνθρωπος που κάπνιζε μόνο όταν δεν κοιμόταν..Σήμερα μόνο ατμίζει!!
Aυτή η έκφραση  μας έχει μείνει λογικά από το Κ.Τ. μα δεν με πειράζει καθόλου. Εξάλλου για ηλεκτρονικό τσιγάρο πρόκειται.

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 09, 2012, 09:10 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1115 στις: Οκτωβρίου 09, 2012, 09:31 »
Ενα τσιγαρακι που και που δεν εβλαψε ποτε κανεναν .
Ενα ομως...

18 μηνες το διαμονοποιησα και ωρες ωρες το εβλεπα σαν τον απαγορευμενο καρπο .
Εδω και λιγους μηνες κανω ενα τσιγαρο καθε μια ή δυο βδομαδες ισως και μετα απο μηνα .

Τις ασκησεις πειθαρχιας τις αποφευγω γιατι γνωριζω πως μετα ερχεται το παραγγελμα της αναπαυσης  ;)

Το θεμα ειναι να καταφερουμε να αδιαφορουμε , οχι να αντιστεκομαστε .
Κι αυτο δεν ερχεται με ασκησεις αλλα με απομυθοποιηση .

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1116 στις: Οκτωβρίου 09, 2012, 09:34 »
:) :) :) Η αδιαφορία είναι η καλλίτερη μέθοδος αντίστασης...... για να το καταφέρει κάποιος αυτό θα πρέπει να πειθαρχήσει
στην απόφασή του αλλιώς δεν θα είναι σε θέση να καταφέρει αυτό που θέλει.  ;)



Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1117 στις: Οκτωβρίου 09, 2012, 11:49 »
Αμάν βρε Αγγελική! Αμέσως αρπάζεσαι! Ποιός είπε βρε ότι ντρεπόμαστε που είμαστε ατμιστές; Απλά έδωσα μια λογική εξήγηση στην όλη φάση. Όπως λέει κι ο Άλεξμαχ παραπάνω, κάποια πράγματα απλά ΔΕΝ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ;)
οσο ταιριαζει το μονομανικο... :)) αλλο τοσο τεριαζει  και το τσιγαρο στο  ζεμπεκικο.      γνωμη μου :D
εγω προσωπικα δεν ειχα ανεβει ποτε στη ζωη μου με τσιγαρο για ζεμπεκικο
αλα αναβηκα με το provari στη κωλοτσεπη για να μην μου το κλεψουν  :laugh1: :laugh1:

τελικα μεγαλος ντορος εγινε  ;D

Αποσυνδεδεμένος psychologos

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
  • DUM SPIRO SPERO
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1118 στις: Οκτωβρίου 09, 2012, 15:33 »
Εγω πιστευω οτι η προσπαθεια του να αποφυγουμε να κανουμε ενα κ.τ., ατμιστες οντες, δεν ειναι τοσο ο φοβος του απαγορευμενου, οσο ειναι ο φοβος του ξανακυλισματος στην πρωτερη βρωμερη και τρισαθλια συνηθεια μας που για σειρα ετων οι περισσοτεροι μας δε μπορουσαμε να σταματησουμε, ειτε διοτι δεν ειχαμε τη δυναμη του χαρακτηρα, ειτε διοτι δεν ειχαμε βρει μια εναλλακτικη μεθοδο καπνισματος. Ας μην ξεχναμε αυτο που λενε και οι ξενοι: "Once a smoker, always a smoker" πραγμα το οποιο σημαινει οτι ενας καπνιστης ποτέ δεν κοβει πραγματικα το τσιγαρο, απλα το διακοπτει. Ευχεται και ελπιζει να εχει το ψυχικο σθενος να μην παρασυρθει απο πραγματα και καταστασεις της ζωης που θα τον αναγκασουν να γκρεμισει ολα οσα εχει χτισει με τοση προσπαθεια οσον αφορα τη μεταβαση απο το κ.τ στο η.τ και να παραμεινει για παντα ενας.... διακεκομμενος καπνιστης  ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος Στράτος NZ

  • *
  • 2
  • Φύλο: Άντρας
  • Μόνο αυτό μας είχε μείνει... Πάει και αυτό
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1119 στις: Οκτωβρίου 09, 2012, 15:52 »
Καλησπέρα και απο μένα  :thumpup:


Είμαι στον 10το μήνα χωρίς τσιγάρο και πραγματικά είμαι πολύ καλύτερα !!!

Μέσα σε αυτό το διάστημα προσπάθησα πολλές φορές να καπνίσω... μερικές φορές απο την Καψούρα μου γι'αυτό
και άλλες λόγο κακής χρήσης του ΗΤ (πειράματα σε διακοπές).

Το ΚΤ βρομάει και με χάλασε το στομάχι ΟΛΕΣ τις φορές που το ξαναδοκίμασα


Δεν το πιστεύω, το λάτρευα το ΚΤ δεν είχα προβλήματα με την υγεία μου (ακόμα) και όλα καλά

Τώρα όσο περνάει ο καιρός,όλο και πιο σπάνια μου  έρχεται  η Επιθυμία για ΚΤ και γελάω πολύ με τον εαυτό μου μόλις συμβαίνει αυτό.

FREEDOM !!!


Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1120 στις: Οκτωβρίου 09, 2012, 16:35 »
Πριν το ατμισμα κάπνιζα 5-6 στριφτά και τον είχα αυτόν τον ρυθμό από τότε που το άρχισα
Τώρα που ατμίζω 2-3 στριφτά την βδομάδα και καμία φορά και καθόλου
Βεβαία το ατμισμα μου αρέσει 100 φορές περισσότερο
Και καμιά φορά σκέφτομαι αν θελήσω να το σταματήσω το ατμισμα θα μπορέσω

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1121 στις: Οκτωβρίου 09, 2012, 16:36 »
Πριν το ατμισμα κάπνιζα 5-6 στριφτά και τον είχα αυτόν τον ρυθμό από τότε που το άρχισα
Τώρα που ατμίζω καπνίζω 2-3 στριφτά την βδομάδα και καμία φορά και καθόλου
Βεβαία το ατμισμα μου αρέσει 100 φορές περισσότερο

 ;)

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1122 στις: Οκτωβρίου 09, 2012, 16:45 »
 ;) Γαβριήλ καλύτερα θα ήτανε :))
Τώρα που ατμίζω, {(κόμμα)(για να σημειώσουμε λογικό χωρισμό και μικρό σταμάτημα στο εσωτερικό της περιόδου)} καπνίζω 2-3 στριφτά την βδομάδα και καμία φορά και καθόλου

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1123 στις: Οκτωβρίου 09, 2012, 16:50 »
Φαντάσου να σου λέγαν πριν οτι θα κάνεις 2-3 στριφτα την εβδομάδα, όταν κάπνιζες...
Θα τους περνούσες για τρελλούς...
Εγω τουλάχιστον με τα 50 + τσιγάρα σίγουρα... :))


Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1124 στις: Οκτωβρίου 09, 2012, 16:51 »
Ενα τσιγαρακι που και που δεν εβλαψε ποτε κανεναν .
Ενα ομως...

18 μηνες το διαμονοποιησα και ωρες ωρες το εβλεπα σαν τον απαγορευμενο καρπο .
Εδω και λιγους μηνες κανω ενα τσιγαρο καθε μια ή δυο βδομαδες ισως και μετα απο μηνα .

Τις ασκησεις πειθαρχιας τις αποφευγω γιατι γνωριζω πως μετα ερχεται το παραγγελμα της αναπαυσης ;)

Το θεμα ειναι να καταφερουμε να αδιαφορουμε , οχι να αντιστεκομαστε .
Κι αυτο δεν ερχεται με ασκησεις αλλα με απομυθοποιηση .

οχι ανάπαυση......ΑΝΑΣΤΑΣΗ!! επιτέλους λύθηκε το πρόβλημα που είχα με τον εξοπλισμό μου και ατμίζω με περίσσια απόλαυση!!!! :yahoo: :yahoo: :yahoo:
ΤΟΣΟ απολαυστικά που αν μου'ρθει μυρωδιά απο κ.τ αυτή τη στιγμή ίσα που ξερνάω πάνω σ'αυτόν που το κρατάει!!! :shock_sick_02: :shock_sick_02:

με το συμπάθειο κιολας!  :D :D :D :D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 1 121 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:29
από Tem
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 117 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:22
από Tem
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1876 247528 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:21
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572703 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2108 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8236 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122786 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 800 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 505 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327381 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8875 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298496 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140