vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

63 επισκέπτες, 4 χρήστες
infernity, manoslykos, mathimatikos1966, agelosd

Twitter

Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #240 στις: Νοεμβρίου 11, 2015, 17:57 »
Λοιπόν συνεχίζω με το summer clouds Kayfun five pawns,1.6 ωμ,2 χιλ κόιλ,28άρι σύρμα, 12 βατ.

Αρχικά μου ήρθε μία ευχάριστη γεύση γλυκού ανανά και αμέσως μετά το κεράσι.Ωραίο κεράσι.Μετά από ένα μλ κατάλαβα ότι αυτό που γευομουν ΔΕΝ ήταν ανανάς αλλά ένα υπέροχο ροδακινάκι.Μου θύμησε λευκόσαρκο γνωστό ροδάκινο στους φρουτοατμιστές.Ξεκάθαρο.Τώρα αν υπάρχει και ανανάς ή και άλλα φρούτα δε ξέρω.Πάντως, αν και δε θα τον φανταζόμουν ούτε θα τον επιχειρούσα αυτόν τον συνδυασμό,είναι πολύ πετυχημένος.


Το deep blue τώρα Erlprinz,1.3 ωμ,2χιλ κόιλ,28άρι σύρμα, 11 βατ

Λοιπόν αυτό το υγρό είναι στην Love to hate κατηγορία. Στην πρώτη τζούρα με μπέρδεψε και δε μου άρεσε ιδιαίτερα.Ένιωσα έντονη φρεσκάδα, το ωραίο κεράσι και κάτι έντονα λουλουδάτο;Μπαχαρικό;Βότανο; :dontknow:
Παρόλα αυτά, δεν φάνηκε να είναι ένα ελαφρύ φρουτουγρό.Θα το χαρακτήριζα σκοτεινό για κάποιο λόγο και γι'αυτό και μόνο με ιντριγκάρισε.Στο πρώτο τανκάκι προσπάθησα να το συνηθίσω.Στο δεύτερο, η δροσιά του με πλημμύρισε και το βοτανο πέρασε σε τρίτη μοίρα (ευτυχώς) και το κεράσι ήταν πάντα εκεί, κόκκινο και γλυκό.Στο τρίτο τανκ όχι δε σταμάτησα, το έχω από χθες στον άτμο.Αλλά αν με ρωτούσαν αν είναι το αγαπημένο μου από όσα δοκίμασα θα έλεγα όχι  :laugh1:

Αβυσσος οι γυναικείες ψυχές, ξέρω ξέρω.Δεν ξέρω αν είναι περίπλοκο,γκουρμέ ή απλά μπερδεμένο υγρό, πάντως εμένα με τον τρόπο του με κέρδισε.

Αποσυνδεδεμένος Ηλιας34

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #241 στις: Νοεμβρίου 11, 2015, 19:26 »
Πηρα το 7 foglie tobacco 30 μλ 6 ευρω  νομιζω απο τιμη  παιζει χωρις αντιπαλο.Τωρα απο γευση θα το ατμισω και θα επανελθω..το εχει κανει κανεις σας?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 11, 2015, 19:33 από Ηλιας34 »

Αποσυνδεδεμένος npaolo

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #242 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 09:51 »
Irish Dream
Φιλότιμη προσπάθεια αλλά δεν πέτυχε...
Παρ' όλα αυτά η γεύση του είναι αρκετά καλή αλλά παραμένει  απροσδιόριστη.
Το χτύπημα είναι μέτριο αλλά δίνει αρκετό ντουμάνι.
Θα του δώσω και μια δεύτερη ευκαιρία.   

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #243 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 11:29 »
Πηρα το 7 foglie tobacco 30 μλ 6 ευρω  νομιζω απο τιμη  παιζει χωρις αντιπαλο.Τωρα απο γευση θα το ατμισω και θα επανελθω..το εχει κανει κανεις σας?

Προσωπικά, μου θυμίζει καμένο χαρτί. Ούτε να το μυρίσω. Είναι όμως ιδιαίτερα δημοφιλές σε νέους ατμιστές καθώς δεν απέχει και πολύ από τη γεύση του τσιγάρου.

Αποσυνδεδεμένος npaolo

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #244 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 14:53 »

Manhattan
Τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο, η Tribeca των φτωχών.
Αρκετά καλο χτύπημα και ντουμάνι.
 value for money

Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #245 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 19:22 »
London rain  .... απιστευτο.
Καπνικο με καραμελα βουτυρου.
Εχω κολλησει απο εχθες που το δοκιμασα.
Σιγουρα θα πεσει παραγγελεια σε 100ml.

Αποσυνδεδεμένος npaolo

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #246 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 21:34 »
PROJECT ENTROPY

Παιχνίδι γεύσεων, με καραμέλα, βανίλια, μήλο και  καρύδα.
Η γεύση του πλούσια, με εξαιρετική ισορροπία και με μια ελάχιστη  οξύτητα.
Αρκετά καλο χτύπημα με πλούσιο ντουμάνι.
  value for money

Αποσυνδεδεμένος nikolis2000

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #247 στις: Νοεμβρίου 13, 2015, 11:18 »
Να ξεκινησω και εγω σιγα σιγα γιατι οταν τα πηρα ημουν γριπωμενος και δεν πολυ καταλαβαινα γευσεις.

Project entropy σε τηλεμαχο v2 και σε ελπρινζ.Καρυδα μηλο και κατι ακομα.Δεν μου ηρθε το υπολοιπο.Πολυ ωραιο και ολοημερο κατ'εμε.Αφηνει απιστευτη μυρωδια στον αερα.

Cuba libre σε aqua v2 και σε ελπρινζ.Εκανα 4-5μλ το υπολοιπο το ηπια απο το μπουκαλακι  :idiot1: :laugh1: :laugh1: Ειναι αυτο που λεει

Hypnotic Mystery σε magma.Κατι γλυκο που δεν  μου αρεσε εξ'αρχης.Θα το ξαναδοκιμασω γιατι ημουν στις αρχες τισ γριπης και θελω πιο καθαρο λαιμο.

Big in japan σε aqua v2 . Το πρωτο τανκ εφυγε αμμεσος.Απιστευτο συννεφο.Καπνικο αλλα μου αφηνε και μια αισθηση κατι γλυκου.Ολο το καλοκαιρι με τα φρουτα ειχα καιρο να κανω καπνικο και μου αρεσε... το πρωτο τανκ.Το πρωι με το καφε που το ξαναεπιασα δεν μπορεσα με τιποτα.Προσπαθησα 4-5 τζουρες αλλα δεν...Δεν τα ξαναβρηκαμε.

Ερχεται και συνεχεια μολις ξεμεθυσω με το cuba libre  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #248 στις: Νοεμβρίου 13, 2015, 12:34 »
παιδιά συγχωρέστε με για τη λακωνικότητά μου όσον αφορά στα καπνικά, αλλά καπνικά δεν άτμισα ποτέ, ούτε καν στην αρχή...
Το virginia είναι virginia.Ξηρό, με ανεπαίσθητη σχεδόν γλυκάδα.Πάαααρα πολύ έντονο το χτύπημα για εννιάρι υγρό.
Το Μaxboro είναι καπνικό με πάρα πολύ τονισμένο το μέλι.Μέλι με καπνικό θα έλεγα.
Το liberty, πιο βαρύ από τα άλλα, μου άρεσε περισσότερο.Τολμώ να πω ότι σε συγκεκριμένη συνθήκη ίσως και να το άτμιζα.Ανήκει στη συνομωταξία των τριμπεκοειδών.

Αποσυνδεδεμένος sxolare

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping IS the future and the future IS now :D
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #249 στις: Νοεμβρίου 13, 2015, 16:47 »
Στην πρώτη μου προσπάθεια στο ηλεκτρονικό τσιγάρο πριν...κάποια χρόνια με ovale eclipse  είχα πάρει ένα υγρό της νατουρα που είχε γεύση σύκο αλλά δεν θυμάμαι όνομα (μπορεί να άρεσε μόνο σε μένα και γιαυτο να το κατάργησε?? η εταιρία) θυμάμαι η γεύση μου άρεσε πάρα πολύ και ο λόγος που το είχα κόψει τότε ήταν γιατί στο τοπικό κατάστημα της ovale  ενώ του είχα πει ότι καπνίζω 2 25αρια καπνό την μέρα μου το είχε δώσει με μηδέν νικοτίνη με αποτέλεσμα μετά από κάποιο διάστημα που το πάλεψα να μείνω στο ηλεκτρονικό η έλλειψη νικοτίνης με έκανε να έχω πολλά νεύρα και τελικά σε ένα τσακο με την γυναίκα κατέληξε να φεύγει απτο παράθυρο μαζι με όλα τα παρελκόμενα και επέστρεψα  στο τσιγάρο. Έψαξα να βρω το υγρό αλλά δεν το βρήκα κάπου , τώρα που ξέρω 2 πράγματα παραπάνω θα ήθελα αν υπάρχει ακόμα  να το ξαναδοκιμάσω, οπότε όποιος έχει κάποιο λινκ ας το στείλει παιδιά.

Αποσυνδεδεμένος Bill-Βασιλης

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #250 στις: Νοεμβρίου 13, 2015, 17:30 »
Λοιπον μετα απο λιγες ημερες κρυωμενος συνεχιζω.


Η  νουτελα δεν αφηνει καθολου γευση απο νουτελα και μαλιστα στο τελος σαν επιγευση αφηνει και μια πικρα.
Παμε στο μοχιτο, πολυ καλο, αφηνει γευση απο το ποτο οσο γινεται αυτο δυνατο στο ατμισμα ,οπως επισης
αρκετη γευση απο δυοσμο και την καλη πικριλα του οινοπνευματος.
Espresso πολυ εντονη γευση απο κοκκους καφε πολυ καλο πιστευω για τους λατρεις του καφε


Προσεχως η συνεχεια..............




Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #251 στις: Νοεμβρίου 13, 2015, 22:02 »
ry4
ευχάριστο υγρο, ελαφρώς γλυκό για μενα. Την καραμέλα δεν την κατάλαβα πλήρως, περισσότερο σαν καμμένο βούτυρο που το γλυκαίνει η βανίλια.

Liberty & Manhattan
αυτα προσπάθησα ειλικρινά να τα ατμισω αλλα δεν τα κατάφερα. Ηδη απο το μπουκάλι εχουν μια έντονη άσχημη μυρωδιά, μαλλον λογω των έντονων ξηρών καρπών. Για καποιο λόγο αρέσουν σε πολλούς.

project entropy
άρωμα black Forrest με νότες φρούτων. Μετα απο λιγο ομως μου δίνει μια χημική γευση σαν λιωμένο σελοφάν.

maxboro
πολυ καλο, Καπνικό, φύλλα καπνού ποτισμένα σε μέλι. Δεν λιγωνει. Στις απανωτές αφήνει μια πικρή επίγευση.



Αποσυνδεδεμένος Blackwolf

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #252 στις: Νοεμβρίου 13, 2015, 22:43 »
αρχισα και εγω τις δοκιμες.... σε kangertech evod mega

Desert ship: πολυ ωραιοοο ... δεν μπορω να καταλαβω ακριβως τι ειναι αλλα μου αρεσει πολυ... επισης ειναι η πιο τελεια παραγωγη ατμου που εχω δει.... τρομαξα την πρωτη φορα που εβγαλα την τζουρα  :))
Virginia: Ωραιο καπνικο με ωραια γευση.... μου εβγαζει κατι σε γλυκα εμενα... θα το επαιρνα ανετα...

Cherry lips: Το εχω στον ατμοποιητη αυτη την στιγμη... πρωτη φορα δοκιμαζω υγρο με μεντα/μενθολη.... Ειναι απλα τελειο... δεν ειχα ξαναδοκιμασει....το κερασει δεν το γευομαι τοσο οσο το αισθανομαι στην ατμοσφαιρα.... εμενα μου αρεσει παρα πολυ... το μπουκαλακι οταν το ανοιγεις  εχεις μια μυρωδια σαν ponstan κερασι... εγω το λατρευα....σιγουρη αγορα και αυτοο!!!  :idiot1:


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ!!!!
Μολις δοκιμασα το Babas bounty!!!
Τρομερο υγροοο!!!! η μπαμπανα βγαζει μια τοσο ωραια και γλυκια γευση .... ουτε βαρια αλλα ουτε και πολυ απαλη... σαν παγωτο μπαμπανα ενα πραγμα.... το αγαπημενο μου μεχρι τωρα  8) βλεπω οτι βγαινει και σε 100αρι....  :idiot1: εφυγε για παραγγελια αυτο :D
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 14, 2015, 15:22 από Blackwolf »

Αποσυνδεδεμένος npaolo

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #253 στις: Νοεμβρίου 14, 2015, 18:58 »
BABA's BOUNTY
Και εδώ έχουμε ένα πετυχημένο  παιχνίδι γεύσεων , με μπανάνα, σοκολάτα, καραμέλα και βανίλια.
Χτύπημα δυνατό και πλούσιο ντουμάνι .
Υγρό για όλη την ημέρα ,ημίγλυκο, χωρίς να μπουχτίζει .
    value for money

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #254 στις: Νοεμβρίου 14, 2015, 19:32 »
Ξεκινάω τις δοκιμές μου με τα υγρά που έβαλε η εταιρεία σαν επιλογή της τα οποία είναι:

BABA's BOUNTY
PROJECT ENTROPY
LIBERTY
MAXBORO
VIRGINIA

Πάμε λοιπόν...

BABA's BOUNTY
Μπανάνα σοκολάτα με τη σειρά που τα γράφω , ένα υγρό του γούστου μου κατά 80%
Ευχαρίστως θα το αγόραζα

PROJECT ENTROPY
Γάλα ή βούτυρο , καρύδα και μιά υποψία καπνικού.
Έχω δοκιμάσει και άλλα με γαλατένια γεύση και δεν μπορούσα ότε τζούρα να κάνω.
Σε αυτό έκανα 3 ml άνετα και μάλλον θα το τελειώσω το μπουκαλάκι... άνετα :D

Τα υπόλοιπα 3 (LIBERTY , MAXBORO , VIRGINIA) δεν θα τα δοκιμάσω καθόλου διότι έχω φύγει τελείως από τα καπνικά εδώ και 4 χρόνια και δεν θα μπορώ να κρίνω.

Το LIBERTY ήδη το χάρισα σφραγισμένο και τα άλλα 2 μαζί με κάτι άλλα θα τα βάλω για ανταλλαγή κάποια στιγμή.

Ας με συγχωρέσει η εταιρεία αλλά... καπνικό και tsiv... δεν πάνε μαζί. :nope:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 263 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21218 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282206 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208083 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66671 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175062 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313348 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14747 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125121 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93806 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4382 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix