vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

117 επισκέπτες, 8 χρήστες
manoslykos, bloodlessz, tibolaso, Milarepa, dimitrisd, dimitraf, lemon78, ZoeM

Twitter

Esmoke Evolution II

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Esmoke Evolution II
« Απάντηση #30 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2009, 20:11 »
τώρα πάει! σού κανε άλλος το δωράκι σου  :D

Απ: Esmoke Evolution II
« Απάντηση #31 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2009, 20:19 »
Καλά αφού είσαι έτσι θα φωνάξω κι εγώ τη Λίζα να κάνουμε μπανάνα  ;D

Απ: Esmoke Evolution II
« Απάντηση #32 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2009, 17:13 »
Το τελευταίο μισάωρο έγραφα τη δική μου γνώμη πάνω στο προϊόν. Κι εκεί που είχα τελειώσει το γράψιμο και προσπαθούσα να επισυνάψω κάποιες φωτό χτύπησε ο "δαίμονας του Internet" και χάθηκαν όλα  :angry_orange: Τα ξαναγράφω λοιπόν από την αρχή....
Οφείλω καταρχήν να πω οτι το review του cap με καλύπτει πλήρως. Γράφω λοιπόν μερικές συμπληρωματικές απόψεις, αλλά και πληροφορίες.

1. Συσκευασία και περιεχόμενα: Καλαίσθητο τετραγωνισμένο κουτάκι με πολυτελή αισθητική. Ανοίγοντας το πρώτα υποδέχονται τα μάτια μας οι 3! μπαταρίες, πάνω από μια μαύρη βελούδινη προθήκη. Συνεχίζοντας πιο κάτω βρίσκονται άλλα 2 κουτάκια. Το αριστερό και μεγαλύτερο περιέχει τον usb φορτιστή μαζί με τον αντάπτορα ηλεκτρικού και το δεξί τα 5 πρώτα μας άδεια φιλτράκια, έτοιμα να γεμιστούν με το υγρό της αρεσκείας μας. Από κάτω περιέχονται οδηγίες στα Ελληνικά αλλά και στα Αγγλικά. Μου άρεσε πάρα πολύ το κουτάκι το οποίο κλείνει με εσωτερικό μαγνητάκι. Μπορεί να χρησιμεύσει ως αποθηκευτικό μέσο κ μετά την αγορά σας. Π.χ πάτε μια εκδρομούλα κ τα έχετε όλα τακτοποιημένα. Ιδιαίτερη μνοία στο γεγονός οτι παρέχονται εξ αρχής 3 μπαταρίες διαφορετικού μεγέθους, φορτιστής usb με αντάπτορα ηλεκτρικού. Τί σημαίνει αυτό πρακτικά; Αφ ενός για αρχικό - standard πακέτο δε νομίζω οτι υπάρχει πουθενά. Αφ ετέρου είναι σε θέση να μην απογοητεύσει έναν αρχάριο χρήστη που προσπαθεί να απαλαγεί από το κανονικό τσιγάρο, διότι είναι 3 μπαταρίες για αρχή είναι κάτι παραπάνω από καλά. Ο Συνδυασμός ύπαρξης usb φορτιστή μαζί με τον κατάλληλο αντάπτορα για τους "παραδοσιακούς χρήστες" είναι μια χαρά. Όμως ο usb φορτιστής από μόνος του μπορεί να καλύψει απαιτητικούς χρήστες, ακόμα και gadget freaks- όπως εγώ - που πιο εύκολα βρίσκουν μια θύρα usb παρά πρίζα ηλεκτρικού!

2. Εμφάνιση: Πάρα πολύ όμορφο και λεπτεπίλεπτο (με την αισθητική έννοια). Ικανοποιεί πλήρως την αίσθηση της όρασης. Θα ικανοποιήσει πλήρως αυτούς που ψάχνουν για ένα Η.Τ. που να μοιάζει με το κανονικό ( ιδίως αν είναι σε λευκό χρώμα όπως το δικό μου) κι όχι μόνο. Λεπτό, ελαφρύ, διακριτικό και στυλάτο ακόμα κι όταν φοράει τη μεγάλη μπαταρία. Για όταν φοράει τη μικρή απλώς εξαφανίζεται!

3. Εμπειρία χρήσης: Ότι ακριβώς έγραψε ο φίλος cap. Εγώ αρχικά το δοκίμασα με το υγρό που κάνω χρήση το μεγαλύτερο διάστημα (mlb της Nobacco σε medium και low) έτσι ώστε να έχω ένα μέτρο σύγκρισης. Μου φάνηκε απίστευτο τι μπορεί να κάνει αυτός ο τόσο μικρός ατμοποιητής! Cut Off δεν είδα πουθενά! Άψογη παραγωγή ατμού και καλό throat hit. Οκ δεν είναι σα του b.l. αλλά δε με χάλασε στιγμή. Μετά καταπιάστικα με τα υγρά που μου έστειλε η e-smoke (με φυτική γλυκερίνη). Πολύ καλά κι εκεί! Επιφυλάσσομαι να γράψω γι αυτά στο κατάλληλο σημείο του forum αργότερα.
Κάτι τελευταίο που αξίζει να σημειωθεί είναι οτι αρχάριοι χρήστες που ακόμα έχουν τη νοοτροπία του κανονικού τσιγάρου στο "τράβηγμα" δε θα απογοητευθούν καθώς το evo II αφήνει περιθώρια κ για πιό "βίαιες" τζούρες"

4. Τελικό συμπέρασμα: Σίγουρα έχουμε να κάνουμε μ ένα υπέρ του δέοντος τίμιο προϊόν, αξιόπιστο, με πλήρες αρχικό πακέτο που αξίζει να το σκεφτούμε σοβαρά πριν από την επιλογή για αγορά μιας πρώτης ή και γιατί όχι μιας δεύτερης συσκευής  :)

Μερικές φωτό εδώ : http://img132.imageshack.us/gal.php?g=41626571.jpg
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 30, 2009, 19:28 από redvw74 »

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Esmoke Evolution II
« Απάντηση #33 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2009, 17:25 »
με γειά καί καλοάτμιστο  (καλά δεν είναι απίστευτη αυτή η μινιατούρα μπαταρία?)   :)

(πάνω, στα κουτάκια, δίπλα από το youtube, επέλεξε το image καί στα [IMG] πού θα βγάλει στο κείμενο, βάλε ανάμεσα το link της φωτο)

Απ: Esmoke Evolution II
« Απάντηση #34 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2009, 17:31 »
Ναι οκ προσπαθώ να τις βάλω μέσω forum αλλά δε δέχεται το μέγεθος......

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Esmoke Evolution II
« Απάντηση #35 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2009, 17:38 »
καλό μού ακούγεται!
άρα, μίκρυνε το μέγεθος της φωτο -στο pc σου με επεξεργασία εικόνας- καί ανέβασέ την.

(κάντην 640χ480 ας πούμε.  εναλακτικά, ανεβάζεις εδώ αν θες http://my.imageshack.us/)

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Esmoke Evolution II
« Απάντηση #36 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2009, 23:24 »
με γεια λοιπόν το τσιγαράκι redvw74. Καλοάτμιστο.
Χαίρομαι γιατί τελευταία νομίζω πως βγαίνουν καλύτερες συσκευές και καλύτερα υγρά.
Συγχωρέστε με αν έχει κάπου αναφερθεί, αλλά το τσιγάρο της E-smoke Evollution II, φοράει Μ401 ατμοποιητή;

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Esmoke Evolution II
« Απάντηση #37 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2009, 23:27 »
ακριβώς. ένα Μ401 είναι.

Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Esmoke Evolution II
« Απάντηση #38 στις: Οκτωβρίου 01, 2009, 00:43 »
Ναι αλλα το 401 δεν ειναι το ΕVO ?? [Ω!! ρε μπερδεμααα :wall: :wall: :wall:]

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Esmoke Evolution II
« Απάντηση #39 στις: Οκτωβρίου 01, 2009, 00:50 »
Καλοάτμιστο redvw!!!!
Ναι αλλα το 401 δεν ειναι το ΕVO ?? [Ω!! ρε μπερδεμααα :wall: :wall: :wall:]
την ίδια απορία εχω κι εγώ

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Esmoke Evolution II
« Απάντηση #40 στις: Οκτωβρίου 01, 2009, 00:52 »
Είναι τα επονομαζόμενα M4xx series.... M401, M402, M403 κοκ
Παρόμοια, σχεδον πανομοιότυπα, με ανταλλακτικά που μπορουν να χρησιμοποιηθούν το ένα στο άλλο, αλλά οχι απαραίτητα και ίδια...

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Esmoke Evolution II
« Απάντηση #41 στις: Οκτωβρίου 01, 2009, 00:53 »
"μού έδειξε κάποιες συσκευές γιά τις οποίες είχα απορίες καί έτσι είδα καί έμαθα γιά παράδειγμα πως το esmoke evolution είναι ΟΛΟΙΔΙΟ με το intellicig evo -ή ... το ανάποδο βέβαια. Οποιοδήποτε εξάρτημα τού ενός ταιριάζει στο άλλο. Με συγκίνησε (sic) η ιδέα της καφε πουράδικης μπαταρίας esmoke στούς ήδη υπάρχοντες ατμοποιητές μου."

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,586.msg8553.html#msg8553

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Esmoke Evolution II
« Απάντηση #42 στις: Οκτωβρίου 01, 2009, 00:55 »
Είναι τα επονομαζόμενα M4xx series.... M401, M402, M403 κοκ
Παρόμοια, σχεδον πανομοιότυπα, με ανταλλακτικά που μπορουν να χρησιμοποιηθούν το ένα στο άλλο, αλλά οχι απαραίτητα και ίδια...


από ότι διαβάζω, ας πούμε, το esmoke με το evo έχουν διαφορά στο cutof.

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Esmoke Evolution II
« Απάντηση #43 στις: Οκτωβρίου 01, 2009, 01:00 »

από ότι διαβάζω, ας πούμε, το esmoke με το evo έχουν διαφορά στο cutof.

Ακριβως.

Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Esmoke Evolution II
« Απάντηση #44 στις: Οκτωβρίου 01, 2009, 01:07 »
Απαραδεκτος ειμαι . :wall: :wall:
ειχα χασει αυτο το ποστ με την επισκεψη σου ...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 59 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 96 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20440 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280293 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207813 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65290 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173867 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312491 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13664 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124496 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4131 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix