vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

119 επισκέπτες, 6 χρήστες
tibolaso, Buliwyf, manoslykos, grag, thebull, Mulder

Twitter

επιθυμία για κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος nikoshat

  • **
  • 169
  • Χαμογελάστε σήμερα...το αύριο θα είναι χειρότερο.
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #405 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 21:54 »
Πιστευω οτι καλυτερα να αναλαβει την ευθυνη να σε καθοδηγει ο εμπορος, παρα ο γιατρος.
Γιατι αν το αναλαβει ο δευτερος, δεν θα σε στειλει για υγρα στο περιπτερο, αλλα στο φαρμακειο, και βεβαια θα πληρωσεις αναλογα (if you know what i mean).  ;)

Αυτο για το φορουμ ειναι πολυ σωστο, ειναι το μονο που εχουμε, κι αν θες την γνωμη μου ειναι το καλυτερο που θα μπορουσαμε να εχουμε.

Αποσυνδεδεμένος achilleas

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
  • Honesty is the best policy.
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #406 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 22:24 »
Για να κοψετε το καπνισμα
http://www.youtube.com/watch?v=QI2oIgSbBks&feature=player_embedded

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #407 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 00:03 »
η αποψη μου ειναι οτι δεν προκειται για πειραμα..το τελευταιο πραγμα που θα συμβουλευα εναν νεο ατμιστη ειναι να πιεστει στο θεμα της διακοπης του τσιγαρου..
αν νιωθει οτι θελει να κρατησει στο χερι,να αναψει και να ρουφηξει απο ενα τσιγαρο,τοτε ναι να το κανει και να φυγει απο το μυαλο του.. πρεπει να αποδαιμονοποιησουμε το τσιγαρο..να μπορουμε να δουμε αν τελικα μας αρεσει αυτο το πραγμα αν το εχουμε συνεχεια στο μυαλο μας..

εσυ γιατρε,αν θυμαμαι καλα ειπες λιγες μερες πριν οτι δεν θα πρεπει να νιωθουμε οτι προβαλουμε αντισταση.αν λες με πισμα και σφιγμενα δοντια το μεγαλο οχι...καποια μερα θα βρεθεις αδυναμος,θα δοκιμασεις και θα το απολαυσεις κιολας...

αυρο ειναι χειροτερο..καλα εκανε ο φιλος παραπανω για μενα...που οταν θελησε τσιγαρο εκανε και μπορεσε και ειδε και την διαφορα με το αρμισμα..συνεβη και σε μενα αυτο και τοτε μονο διαπιστωση πως η θεση μου ειναι με τους ατμιστες..

το να λεμε ενα σκληρο οχι ισως ειναι μονοδρομος στις διαφορες μεθοδους διακοπης καπνισματος...εδω δεν ειναι αναγκαιο ποσο μαλλον,κατ'εμε, δεν προτεινεται..

σωστα μα αν προσεξες ειπα να εχουμε τσιγαρα παντου οχι ομως στο στόμα μας. Η θέληση παιζει παραξενα παιχνίδια σε όλους μας. Δεν ειναι σταθερή παραμετρος, αυξομειωνεται ανάλογα με ενα σωρο παράγοντες ,ακομη και μεσα σε πεντε λεπτα, με μια σκεψη μπορει η βουληση να καμφθεί. Γι αυτο ομιλω για συνειδητη προσπαθεια που ομως δε θα κατευθυνεται στο να πολεμησεις το συμπτωμα αλλα να ερθεις σε επαφη μαζί του, αν μπορω να χρησιμοποιησω αυτη τη φραση, θελω να πω να βιωσεις την εμπειρία των αλλαγων που επιφερει πανω σου. Λενε οι ειδικοι οτι η εντονη επιθυμία (ωση) για καπνισμα ενος τσιγαρου απο εναν νυν καπνιστη διαρκει 30-60 δευτερολεπτα και αν αυτο το μικρο χρονικο διαστημα καταφερεις να την εξαλειψεις τοτε εισαι ενα βημα πιο κοντα στο στοχο. Το θεμα ειναι πως θα πετυχεις κατι τετοιο. Η δικη μου αποψη ειναι οχι με το να αντισταθεις, οχι με το να αδιαφορησεις, οχι με το να ξεχαστεις με κατι αλλο αλλα αντιθετα, να παρακολουθησεις συνειδητα και προσεκτικα του τι σου συμβαινει και με διαυγεια και αυτοσυγκεντρωση να το προσπερασεις.
Οσο για εναν πρωην καπνιστη, οι ώσεις που αισθανεται μειωνονται με αριθμητικη προοδο αλλα πρακτικα δε μηδενιζονται ποτε και αυτο θελω να το προσεξετε. Εξαλλου , εαν θελουμε να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους και εξω απο τα δόντια, ολοι εμεις οι ατμιστες, ειδικα εαν ατμιζουμε υγρο με νικοτινη δε θεωρουμαστε με την κλασσικη εννοια πρωην καπνιστες αλλα κατι το ενδιαμεσο. Ακριβως οπως ο ναρκομανης που κανει χρηση μεθαδόνης δε θεωρειται απεξαρτημενος. Γι αυτο προσοχη

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #408 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 00:06 »
 :nope: :nope: 8)

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #409 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 00:12 »
Να προσθέσω ότι, όσο περνά ο καιρός χωρίς ΚΤ, τόσο περισσότερο "καθαρίζουν" τα πνευμόνια. Αυτό σημαίνει ότι, αν ένας ατμιστής δοκιμάσει ΚΤ μετά από πολύ καιρό, έχει περισσότερες πιθανότητες να του αρέσει από έναν που ξεκίνησε το άτμισμα πρόσφατα.

Το γράφω γιατί έτσι την πάτησα τον έκτο μήνα για κάποιες μέρες...  :wall:

Ακόμα κι έτσι πάντως, το ΚΤ δεν μου φαντάζει πια σαν ο ανίκητος εχθρός.
Αυτή είναι και η μεγάλη συμβολή του ΗΤ, κατά τη γνώμη μου...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #410 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 15:39 »
Άρχισα το κάπνισμα στην ηλικία των 13, για τον πιο ηλίθιο λόγο που θα μπορούσε να το αρχίσει κάποιος. Δεν θα τον πω, αλλά ενδεικτικά αναφέρω ότι δεν ήταν για γκόμενα και δεν[/u] ήταν λόγω παρέας ή/και μόδας. Τα τελευταία χρόνια κάπνιζα Άσσο σκέτο, βλέπετε έψαχνα και λίγο τη γεύση. Από τα 17 μου, κάπνιζα παράλληλα και πίπα(και να δείτε σόου όταν έσκαγα μύτη σε καφετέρια!!!) και από τα 20 έμαθα να ξεχωρίζω και το ποιοτικό πούρο. Μία ωραία ημέρα, ούτε καν 3 εβδομάδες πριν, μπήκα σε κατάστημα και αγόρασα το ego-C, έκτοτε δεν έχω βάλει κτ στο στόμα μου. Ακόμα και το τελευταίο μου πακέτο, μου το έκανε τράκα ο πατέρας μου, και θυμάμαι να τον κοιτάω με οίκτο μια που το έχει κόψει 4-5 φορές... Κάνω παρέα με καπνιστές και μάλιστα συχνά, αλλά αφού το C ανταποκρίνεται επάξια στις δύσκολες ώρες του πρώτου καφέ της μέρας και του βραδινού ποτού, δεν με κόβω να ξαναβάζω κτ στο στόμα μου. Την αμαρτία μου θα την πω: Αν μου προσφέρουν ένα καλό πούρο (και δεν μιλάω για τις αηδίες του περιπτερά), δεν θα μου πάρει πολλή ώρα μέχρι να το πάρω, να το περιεργαστώ, να το κόψω, να το γευτώ και να το ανάψω. Αλλά αφού το μπαμπά δεν τον λένε Ωνάση, αφού η δουλειά δεν μου αποφέρει την Άρτα και τα Γιάννενα, αφού όσοι πιθανόν να μου προσφέρουν ένα πούρο δεν νομίζω να σκοπεύουν να το κάνουν 4-5 φορές τη μέρα, δεν με ενοχλεί και ιδιαίτερα!!!

Αποσυνδεδεμένος Nasia

  • *
  • 32
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #411 στις: Φεβρουαρίου 12, 2012, 16:05 »
Ευτυχώς μέχρι τώρα δεν έχω την επιθυμία να κάνω κανονικο τσιγάρο.Προσπαθώ να ελέγχω όσο μπορώ την επιθυμία μου αν και μερικές φορές έπιασα τον εαυτό μου να μυρίζει τον καπνο  της παρέας.Ακόμα και τώρα η πιό δύσκολη ώρα είναι το πρωί για αυτό δεν έχω ούτε ένα πακέτο τσιγάρων σπίτι.Αρχή είναι και κάθε αρχή και δύσκολη.

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #412 στις: Φεβρουαρίου 12, 2012, 16:07 »
μια χαρα τα λες, συνεχισε ετσι :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Discordia

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
  • Εμπόριο όπλων και Εgo-T. Προσιτές τιμές, Εχεμύθεια
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #413 στις: Φεβρουαρίου 12, 2012, 16:12 »
Αν το πρωι, στην αρχη δυσκολευομαστε, πολύ καλό θα ηταν να ξεκιναμε πάντα με τον πιο δυνατο και ντουμανιαρικο ατμοποιητη που εχουμε στην διαθεση μας καθως και με αρκετα mg νικοτίνης π.χ αν ειμαστε στα 9mg πάμε στα 12mg και αργοτερα ξαναπέφτουμε. Πιθανοτατα θα προσαρμοστούμε ευκολοτερα.

Αποσυνδεδεμένος Nasia

  • *
  • 32
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #414 στις: Φεβρουαρίου 12, 2012, 16:22 »
Δηλαδή να αγοράσω και άλλο υγρό για το πρωί;Κάνω με 12mg να πάρω ένα πιο δυνατό για να το έχω μόνο για το πρωί;Αφού θα το χρησιμοποιώ λίγο υπάρχει κίνδυνος να χαλάσει μιάς και θα είναι ανοικτό τόσο καιρό;

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #415 στις: Φεβρουαρίου 12, 2012, 16:31 »
Αν το εχεις σε μερος δροσερο και ξηρο δεν νομιζω να παθει τιποτα.Αν παλι θελεις μπορεις να το βαλεις στο ψυγειο.

Αποσυνδεδεμένος koloky8anos

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #416 στις: Φεβρουαρίου 12, 2012, 16:32 »
αν νιωθεις οτι μπορεις ,δοκιμασε πρωτα καλυτερα τις πρωινες αντοχες σου, δες μερικες μερες ακομα αν το ζητας και ποσο εντονα.. συντομα θα εχεις αποψη του τι ζηταει ο οργανισμος και το μυαλο σου..

δε χαλανε τοσο ευκολα τα υγρα, τωρα αν το κρατησεις κανα2 χρονια δε μπορει να σου πει κανεις με σιγουρια πιστευω  ;)

προσωπικα εχω πεσει κατακορυφα σε mg μετα την πρωτη βδομαδα-10ημερο ατμισματος, οποτε για μενα ηταν κατι ευκολο, πιστευω ομως πως ειναι κυριως εγκεφαλικο το θεμα..

το θεμα τελικα ειναι να μη γυρισεις πισω και με βαση αυτο πιστευω πρεπει να κινειται ο καθενας, με τις ιδιαιτεροτητες της περιπτωσης του φυσικα..

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #417 στις: Φεβρουαρίου 12, 2012, 16:33 »
Δηλαδή να αγοράσω και άλλο υγρό για το πρωί;Κάνω με 12mg να πάρω ένα πιο δυνατό για να το έχω μόνο για το πρωί;Αφού θα το χρησιμοποιώ λίγο υπάρχει κίνδυνος να χαλάσει μιάς και θα είναι ανοικτό τόσο καιρό;

αφου τα καταφερνεις δενμ υπαρχει λογοσ για πιο πολυ νικοτινη
καλο ειναι ομως να εχεις 2-3 γευσεις για να μην ¨¨μπουκωνεις""

Αποσυνδεδεμένος Nasia

  • *
  • 32
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #418 στις: Φεβρουαρίου 12, 2012, 16:44 »
Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!!!Θα το παλέψω με το υγρό που έχω και αν δεν τα καταφέρω θα αγοράσω ένα πιό δυνατό.Πάλι σε έξοδα θα μπώ αλλά από το να γυρίσω στο τσιγάρο το προτιμώ!!!Έχεις απόλυτο δίκαιο ολα είναι εγκεφαλικά [b[ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ/b]!!! 

Αποσυνδεδεμένος koloky8anos

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #419 στις: Φεβρουαρίου 12, 2012, 17:52 »
αν το θελεις και επιμεινεις θα το καταφερεις  :thumpup:

καθε ενεργο μελος εδω κουβαλαει και τη δικη του μικρη ιστορια επιτυχιας που, οπως και η δικη σου, εξελισσεται και εμπλουτιζεται μερα με τη μερα!

η λεξη κλειδι για μενα ειναι η ρουτινα, βαλ'το στην καθημερινοτητα σου μεχρι να μην κανεις ιδιαιτερες σκεψεις γι'αυτο, να γινει κατι δεδομενο  ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1103995 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 177057 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 603 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22503 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285805 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209691 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68924 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315996 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15740 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 127129 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95505 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem