vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

122 επισκέπτες, 5 χρήστες
dvelev, manoslykos, tibolaso, Buliwyf, Milarepa

Twitter

Πόλεμος στα η.τ

Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #300 στις: Ιανουαρίου 03, 2018, 00:04 »
Και εγώ που νόμιζα ότι ανακάλυψα τον τροχό , όμως

Πόλεμος εναντίων του ηλεκτρονικού;
« on: June 03, 2010, 19:49 »

Πόλεμος στα η.τ
« on: December 10, 2015, 19:50 »

Δηλαδή ο πόλεμος ΑΡΧΙΣΕ το 2008 και διαρκεί ήδη 10 χρόνια.

Οι αντίπαλοι
1. Καπνοβιομηχανίες με μερικά δισεκατομμύρια στρατιώτες-καπνιστές και εμπειρία δεκαετιών στο κουρμπέτι, με εξοπλισμό και όπλα : δισεκατομμύρια δολάρια , Κυβερνήσεις, Κοινοβούλια , FDA & ΕΟΦ, Ιατρικούς συλλόγους , εταιρίες που κατασκευάζουν αντικαρκινικά φάρμακα και μηχανήματα ακτινοβολίας και υποκατάστατα νικοτίνης και .. και ..

2. Βιοτεχνίες παρασκευής και κατασκευής ατμιστικών ειδών και υγρών αναπλήρωσης , χωρίς επαρκή διαθέσιμα κεφάλαια,  με αρκετούς στρατιώτες-ατμιστές (κυρίως του καναπέ και των πληκτρολογίων και διαιρεμένων και όχι οργανωμένων ) με ικανούς αλλά λίγους και απομονωμένους επιστήμονες , και με βαρύ οπλισμό την ΚΟΙΝΗ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΛΟΓΙΚΗ που λέει ότι το άτμισμα είναι λιγότερο βλαπτικό από το κάπνισμα και.. (δεν έχει άλλο)
Η ίδια λογική λέει ότι αν σε Οτιδήποτε ή στο Παραμικρό το άτμισμα ήταν πιο επιβλαβές από το κάπνισμα , ο πόλεμος αυτός θα είχε λήξει προ πολλού υπέρ των καπνοβιομηχανιών φισικά.

Σημερινό Σκορ των μαχών ?  10 - 7 υπέρ των καπνοβιομηχανιών . Το 7 αναφέρεται στον ολοένα αυξανόμενο αριθμό ατμιστών ανά τον κόσμο

Η ΛΥΣΗ
Ικανοί ηγέτες που θα οδηγήσουν αποφασισμένους να πολεμήσουν για το δίκηο και την υγεία τους στρατιώτες , που όμως θα είναι ενταγμένοι σε οργανωμένες αποτελεσματικές δομές. (Τοπικές & ευρύτερες ενώσεις και συλλόγους ατμιστών εύρωστες οικονομικά αλλά και μαχητικές )
ΝΑΙ χάσαμε μερικές μάχες αλλά όχι ακόμη τον πόλεμο. Υπάρχουν τρόποι να αντεπιτεθούμε.
Αρκεί να το θέλουμε.




« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 03, 2018, 17:00 από Π. Γιούρσης »

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #301 στις: Ιανουαρίου 03, 2018, 00:06 »
Σκεφτείτε και λίγο τον συσχετισμό δυνάμεων :) Κάποιες φορές τεράστια επιτυχία είναι και η συντεταγμένη υποχώρηση. Και ο νοών νοείτο. 

Ιστορικό παράδειγμα: ..... (έπεσε λογοκρισία από το αντι - βαρεμάρα bot)

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #302 στις: Ιανουαρίου 03, 2018, 00:26 »
δεν θα ήθελα να είμαι σε σύλλογο με αμφι χρήστες (κλασικό και ηλεκτρονικό) ούτε με κάποιον 20χρονο που δεν κάπνισε ποτέ του αλλά κάνει ηλεκτρονικό για δικούς του λόγους. Και οι 2 κατηγορίες όμως τυπικά είναι ατμιστές και καλοδεχούμενοι...σωστά;
(οπότε κι εγώ σωστά είμαι εκτός, άρα όλοι ευχαριστημένοι)
Είναι όντως καλοδεχούμενοι. Το 2ο είδος νομίζω δεν υπάρχει -είναι ψιλοσπάνιο ακόμα και εκτός συλλόγου.
Το 1ο μάλλον θα υπάρχει, δεν ξέρουμε, γιατί δεν μπορούμε να παρακολουθούμε την προσωπική ζωή των μελών -γι αυτό και δεν αποτελεί όρο σε κανέναν τέτοιο σύλλογο παγκοσμίως. Όπως δεν ξέρουμε αν εσύ κάνεις μικτή χρήση, εξάλλου.
Οπότε είσαι εκτός μάλλον για άλλους λόγους -το οποίο είναι δικαίωμά σου.  Στο φόρουμ πάντως βλέπω πως δεν έχεις πρόβλημα να συναναστρέφεσαι με τέτοιους χρήστες.
Αλλά τέτοιου τύπου προφάσεις δεν έχουν νόημα -δεν σε ανέκρινε και κανείς- και με κάνουν να αναρωτιέμαι για τις προθέσεις σου.
Καλησπέρα είπαμε;  :)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #303 στις: Ιανουαρίου 03, 2018, 00:30 »
[member=13274]Doubt[/member]

Νόμιζα ότι είναι κατανοητό, αλλά η έκφραση "κατά κανόνα" σημαίνει "το σύνηθες" και όχι "ακολουθώ κάποιον κανόνα που θέσπισα εγώ, ο Σύλλογος, το φόρουμ, η κοινωνία ή η επιστήμη". Υπάρχει φυσικά και η περίπτωση να παρερμήνευσες τη φράση μου που παρέθεσες ως διακοπή καπνίσματος, αντί για διακοπή ατμίσματος.

Τώρα σε τι Σύλλογο θα ήθελες να είσαι, είναι ένα θέμα το οποίο αφορά μόνο εσένα. Μπορείς ίσως να βρεθείς και με άλλους 20 που θέλουν το ίδιο και να ιδρύσετε έναν. Και ειλικρινά θα ήθελα και τη συμβουλή σου ως προς το πως μπορεί να ελεγχθεί το κάθε μέλος αν είναι ατμιστής "αμφί" ή αν είναι "εικοσάχρονο που δεν έχει καπνίσει ποτέ του".

Όσον αφορά το iQuos πάλι με οδηγείς στο συμπέρασμα ότι κάτι δεν έχεις κατανοήσει σωστά. Οπότε πρέπει να επαναλάβω το λόγο γιατί υφίσταται θέμα iquos στο φόρουμ: πρόκειται για μία εναλλακτική συσκευή, "νέο προϊόν καπνού" κατά το Ν.4419/16, ανταγωνιστικό ως προς τις διαθέσιμες επιλογές του καπνιστή για να μεταβεί σε κάτι εκτός καπνίσματος και για κάτι που το σπρώχνει όλος ο κόσμος με αποτέλεσμα το άτμισμα να περνά σε δεύτερη μοίρα εναλλακτικής επιλογής.

Τα περί πρακτόρων κλπ είναι μια καθαρά δική σου εκτίμηση η οποία απλά μου προξενεί γέλιο.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #304 στις: Ιανουαρίου 03, 2018, 00:38 »
Καταλαβαίνετε υποθέτω πως είτε:
α) Είστε όλοι off-topic  ;D
είτε:
β) Ο "πόλεμος στα η.τ." (που είναι το topic) γίνεται (και) εκ των έσω. Οπότε είστε όλοι on-topic.

Πάω για ύπνο.
Βαρέθηκα.  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #305 στις: Ιανουαρίου 03, 2018, 01:01 »
 :WhatHeMeans:

Η Λερναία Ύδρα είναι μυθικό όν με εννέα κεφάλια, το οποίο σκότωσε ο Ηρακλής στον δεύτερο από τους δώδεκα άθλους του. Η Λερναία Ύδρα ήταν αθάνατη. Ζούσε στην περιοχή Λέρνη - βαλτότοπος που βρίσκεται νότια του Άργους - απ'όπου πήρε και το όνομά της. Σύμφωνα με τον μύθο, όταν ο Ηρακλής έκοβε ένα κεφάλι, έβγαιναν δύο. Μόνο καίγοντάς το με φωτιά κατάφερε να σταματήσει τον πολλαπλασιασμό και αυτό το κατάφερε με την βοήθεια του ανιψιού του Ιολάου. Το τελευταίο κεφάλι, που ήταν και το κεντρικό κι αθάνατο, το έκοψε και το έθαψε στη γη για να μην ξαναζωντανέψει. Από το αίμα της ο Ηρακλής έκανε τα βέλη του δηλητηριώδη. Από το δηλητήριο αυτό δεν γλύτωσε ούτε ο ίδιος, ούτε και ο Κένταυρος Χείρωνας.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #306 στις: Ιανουαρίου 03, 2018, 09:06 »
[member=13274]Doubt[/member]

Νόμιζα ότι είναι κατανοητό, αλλά η έκφραση "κατά κανόνα" σημαίνει "το σύνηθες" και όχι "ακολουθώ κάποιον κανόνα που θέσπισα εγώ, ο Σύλλογος, το φόρουμ, η κοινωνία ή η επιστήμη". Υπάρχει φυσικά και η περίπτωση να παρερμήνευσες τη φράση μου που παρέθεσες ως διακοπή καπνίσματος, αντί για διακοπή ατμίσματος.


Τα περί πρακτόρων κλπ είναι μια καθαρά δική σου εκτίμηση η οποία απλά μου προξενεί γέλιο.
Το σύνηθες, κατά δική σου εκτίμηση και του προέδρου και του αντιπροέδρου ίσως. Όχι του υπόλοιπου κόσμου. Αν υπάρχει κάποια επίσημη στατιστική παρουσιάστε τη.

Για το iqos θα βρω το nic του χρήστη που τον σκίσανε πρόσφατα στο ανάλογο νήμα και κάποια χαρακτηριστικά σχόλια και θα επανέλθω.

Όσο για τις συνήθειες των μελών, δεν είναι αυτό το θέμα. Το θέμα είναι πως δηλώνετε ευθαρσώς πως ναι, δικά μας παιδιά είναι, και το πως φαίνεται αυτό προς τα έξω.

Χαίρομαι που το διασκεδάζετε πάντως.

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #307 στις: Ιανουαρίου 03, 2018, 09:38 »
o συλλογος και καθε τετοιος συλλογος δεν ειναι ουτε παραθρησκευτικη οργανωση ουτε πολιτικο κομμα να υπαρχει  αποδειξη φρονηματων.δηλαδη κατα τι γνωμη σου τι επρεπε να γινει?περιοδος δοκιμασιας για καθε υποψηφιο νεο μελος?
και εν πασει περιπτωσει κατακρινεις τον τροπο λειτουργιας.αλλα δε λες πως θα ηθελες να ειναι.καμια προταση.
αν δημιουργουνταν απο την αρχη με δικη σου πρωτοβουλια τι αρχες θα προτεινες?
ευκολο ειναι να ειναι κανεις εισαγγελεας.
τελος δεν μπορω να καταλαβω αν με την ολη σταση σου προσπαθεις να βοηθησεις να βελτιωθουν πραγματα.
φαινεται παντως να μην ειναι εποικοδομητικη.

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #308 στις: Ιανουαρίου 03, 2018, 10:03 »
Αν υπάρχει, να γίνεται αντιντόπινγκ κοντρόλ για VG (PG έχει και το iQuos). Με μηδενικά επίπεδα VG αποκλείεσαι από τον Σύλλογο  :tongue_smilie:
ΥΓ1 αν είσαι ήδη μέλος η συνδρομή δεν επιστρέφεται  :))
ΥΓ2 απαντάω χαβαλέ off topic γιατί από ένα σημείο και ύστερα μόνο σαν τρολάρισμα στο θέμα μπορώ να το δω!

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #309 στις: Ιανουαρίου 03, 2018, 10:39 »
Για το iqos θα βρω το nic του χρήστη που τον σκίσανε πρόσφατα στο ανάλογο νήμα και κάποια χαρακτηριστικά σχόλια και θα επανέλθω.

Steve666
Από εδώ και κάτω. http://vaping.gr/index.php/topic,25180.msg1203045.html#msg1203045

Επί τη ευκαιρία ζητώ συγνώμη που έχω άποψη. Συμβαίνουν κι αυτά, τι να κάνουμε.


Καλή συνέχεια.

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #310 στις: Ιανουαρίου 03, 2018, 10:48 »
Καλημέρα. Ο Τρύφωνας είναι από την φύση του ένας ευγενικός γίγαντας. Φίλε Doubt, αν δεν γουστάρεις τον σύλλογο μας, μην σώσεις και γραφτείς ποτέ. Φυσικά και δικαιούσε να έχεις άποψη. Άποψη έχουμε όλοι. Και ούτε όλοι συμφωνούμε με όλα όσα κάνει ή αποφασίζει ή σκέφτεται το προεδρείο του συλλόγου. Τους αναγνωρίζουμε όμως ότι κάνουν αυτό που δεν μπορούμε ή δεν θέλουμε ή βαριόμαστε να κάνουμε εμείς. Σπαταλούν προσωπικό χρόνο, χρήμα, διάθεση, ψυχική υγεία, φαιά ουσία κλπ κλπ, ενώ εμείς συνεχίζουμε την καθημερινότητά μας ίδια και απαράλλαχτη. Αν δεν θέλεις να βοηθήσεις κατανοητό και σεβαστό. Κατέβα όμως από την έδρα του κατήγορου. Συνέχισε να πιστεύεις και να κάνεις ότι γουστάρεις. Άτμισε, κάπνισε, πάρε ή μην παίρνεις iqos, κόψτα όλα τα εισπνεόμενα να σε χειροκροτήσουμε, απλά παράτα ήσυχο τον σύλλογό μας. Αφού δεν σε ενδιαφέρει, μην ασχολείσαι.

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #311 στις: Ιανουαρίου 03, 2018, 11:02 »
Κατά κανόνα τίνος; δικό σου; του φόρουμ; του συλλόγου;
Σίγουρα όχι με κανόνα κοινωνικό ή επιστημονικό.
ο καθενας μας εχει την ιστορια του τα βιωματα του και τον κυκλο του
μεσα απο forum facebook groups κλπ αυτος ο κυκλος μεγαλωνει
ετσι μαθαινεις διαφορους λογους γιατι καποιος αρχισε το ατμισμα
μεσα λοιπον σε αυτα τα 7 χρονια που ειμαι ατμιστης με μηδενικη χρηση κ.τ. εχω διαπιστωσει οτι υπαρχουν αρκετοι σαν εμενα που επελεξαν το ατμισμα γιατι τους αρεσε καλυτερα απο το κ.τ. και οχι γιατι ηθελαν απλα να κοψουν το κ.τ.

Όσο για τα υπόλοιπα, δεν θα ήθελα να είμαι σε σύλλογο με αμφι χρήστες (κλασικό και ηλεκτρονικό) ούτε με κάποιον 20χρονο που δεν κάπνισε ποτέ του αλλά κάνει ηλεκτρονικό για δικούς του λόγους. Και οι 2 κατηγορίες όμως τυπικά είναι ατμιστές και καλοδεχούμενοι...σωστά;
(οπότε κι εγώ σωστά είμαι εκτός, άρα όλοι ευχαριστημένοι)
δεν εχω καταλαβει ακομη αν σκεφτεσαι αυτα που γραφεις πριν τα γραψεις
δηλαδη τι θες? εναν συλλογο μπαμπουλα που να κατασκοπευει τα μελη του και αν καποιος κανει κ.τ. η δεν ειχε καπνισει ποτε του πριν το ατμισμα να του βαζει μια ταμπελα να τον κανει ντα και να τον στελνει στον αγυριστο?

αν ησουν εκτος δεν θα εμπαινα καν στον κοπο να σου απαντησω γιατι δεν θα εγραφες ολα αυτα που γραφεις.
αλλα εισαι εντος οσο δεν παει με ολα αυτα που λες. κανεις μια αντιπολιτευση δυσφημισης (ισως και συκοφαντιας)
οι λογοι μπορει να ειναι πολλοι και κανω μονο υποθεσεις. δεν σου αρεσει το πολιτευμα ? ο προεδρος ? ο γραμματεας? καποιος αλλος ? το οτι σου ζητησαν να πληρωσεις για να γινεις μελος ? η γιατι πολυ απλα σου αρεσει να εισαι πνευμα αντιλογιας ?

Α...εντελώς άσχετο αλλά ενδεικτικό.
Όποιος καπνίζει και ατμίζει είναι στο σωστό δρόμο, αν όμως ατμίζει και κάνει και iqos είναι προδότης και πράκτορας των καπνοβιομηχάνων...που παράγουν και ηλεκτρονικά.
καποιος που ειτε ατμιζει ειτε οχι και κανει iqos κανεις δεν ειπε οτι ειναι προδοτης και πρακτορας
ειναι λαθος ομως να μπαινει σε ενα ατμιστικο φορουμ και να προσπαθει συνεχεια να διαφημισει το iqos τις περισσοτερες φορες λεγοντας μπουρδες (και μπουρδες ειναι ολες οι ερευνες που εχει κανει ο κατασκευαστης)
ηρθε καποιος η εχεις δει εσυ πουθενα να εχει δημοσιευθει ερευνα απο καποιο πανεπιστήμιο η καποιο αλλο ανεξαρτητο ερευνητικο κεντρο για το iqos και την συγκριση του με κ.τ, η.τ. και να τον κραξει καποιος ?
οι πραξεις τον διαχειρηστων με βρισκουν απολυτα συμφωνο με αυτο το θεμα και απο την στιγμη που ειναι κανονας του φορουμ θα επρεπε να το σεβαστουν ολοι οπως και εσυ!!!

Το σύνηθες, κατά δική σου εκτίμηση και του προέδρου και του αντιπροέδρου ίσως. Όχι του υπόλοιπου κόσμου. Αν υπάρχει κάποια επίσημη στατιστική παρουσιάστε τη.
Εχεις εσυ καποια στατιστικη για το αντιθετο και στηριζεις την αποψη σου?  Και κανεις αυτην την ερωτηση σε ενα φορουμ που εχει δημοσιευσει πολλες ερευνες επανω στο θεμα. Μπες εδω και δες λοιπον
και αν ψαξεις λιγο θα βρεις απειρα ποστ μελων που γραφουν ολα αυτα για τα οποια απαιτεις να στα φερουν ετοιμα στο πιατο

Για το iqos θα βρω το nic του χρήστη που τον σκίσανε πρόσφατα στο ανάλογο νήμα και κάποια χαρακτηριστικά σχόλια και θα επανέλθω.
αναφερθηκα παραπανω στο θεμα αλλα το εβαλα για να μην πεις οτι απανταω στα μισα

Όσο για τις συνήθειες των μελών, δεν είναι αυτό το θέμα. Το θέμα είναι πως δηλώνετε ευθαρσώς πως ναι, δικά μας παιδιά είναι, και το πως φαίνεται αυτό προς τα έξω.
Δεν ξερω τι λενε οι αλλοι αλλα για εμενα ναι ειναι δικα μας παιδια. ειτε κανεις μονο η.τ. ειτε κανεις η.τ. μαζι με κ.τ. η με iqos ειτε ολα μαζι δεν παυει να ειναι ατμιστες. απλα και καθαρα και δεν καταλαβαινω που σε ενοχλει αυτο. σε ενοχλει αραγε η ειναι κατι αλλο? παλι δεν μπορω να καταλαβω.
σε αλλο σημειο κανεις κριτικη για το θεμα που εγινε με το iqos και δειχνεις να τους υπερασπιζεσαι ενω δεν σου κανουν αυτοι που κανουν παραλληλα κ.τ. η δεν ειναι πρωην καπνιστες. θα μας τρελανεις?

Χαίρομαι που το διασκεδάζετε πάντως.
μηπως για αυτο γραφεις αυτα που γραφεις τελικα? για την διασκεδαση μας ή για την δικη σου ξεροντας οτι θα ταντισεις κοσμο?

θα κλεισω με αυτο
Από "πόλεμος στα η.τ." έγινε "αψιμαχία στην κ.ε.α."  :))

Κανείς δεν έχει γράψει για το θέμα "διάρκεια".
Τι θέλω να πω...
Δείτε π.χ. απαντήσεις σε ερώτηση κάποιου που θέλει να δοκιμάσει την τύχη του με το ηλεκτρονικό για να κόψει το κλασικό.

"πάρε το τάδε για να το έχεις πολύ καιρό"
"μην πάρεις το δείνα, όλοι στο τάδε καταλήγουμε, παράλειψε εσύ αυτό που δεν παραλείψαμε εμείς"
"πάρε φορτιστή για να κρατήσει 2 χρόνια η μπαταρία σου"

Sorry, αλλά ο κόσμος εκτός φόρουμ δεν σκέφτεται έτσι και καλά κάνει. Το ιδανικό (όσο μας αφορά) είναι να κόψει κανείς το τσιγάρο όσο συντομότερα γίνεται, να παραμείνει στο ηλεκτρονικό όσο λιγότερο γίνεται και να αποχωρήσει "καθαρός".
Για να γίνει αυτό και μόνο αυτό, σωματείο δεν χρειάζεται. Ούτε ετήσια συνδρομή χρειάζεται φυσικά...είπαμε...το συντομότερο είναι και καλύτερο...χωρίς αμφισβήτηση.

Δεν χρειάζεται παραπάνω ανάλυση νομίζω. Ούτε εκατέρωθεν απαξίωση.
Οι λίγοι που συμμετέχουν δεν θα δουν το όνομά τους σε λίστες ηρώων, ούτε θα αλλάξουν τον κόσμο. Κακό στον εαυτό τους κάνουν με το να παραμένουν "ατμιστές" αντί να το κόψουν.


Υπ' όψιν, έχω 3 χρόνια+ στο ηλεκτρονικό. Αναγνωρίζω όμως πως μάγκας είναι αυτός που το κόβει "μαχαίρι" και μας γράφει όλους εκεί που δεν πιάνει μελάνι.
Και δεν έχουν κάνει σωματείο μαχαιροβγαλτών από όσο γνωρίζω.
διασκεδαζεις με τις διαφωνιες των μελων ενος συλλογου του οποιου δεν εισαι μελος
κρινεις τους παντες, τις πραξεις τους και δειχνεις να ξερεις τι κανει ο καθενας καλυτερα απο τον ιδιο (για αυτο ισως και δεν σου χρειαζονται στατιστικες για να αποδειξεις την θεση σου)
ακομη και να ειναι οπως τα λες τα πραγματα αυτος που θα μπει στο ατμισμα για εναν η δυο η εξι μηνες η ενα δυο χρονια (αληθεια αφου τα ξερεις τοσο καλα τα πραγματα και το εκανες για να κοψεις το κ.τ. οσο συντομοτερα γινεται γιατι εισαι 3+ χρονια ατμιστης ?) μπορει να επωφεληθει απο τον συλλογο με παρα πολλους τροπους που εσυ μονος σου δεν μπορεις να τους δωσεις.
Θα επανελθω στο 3+ χρονια σου. Αφου κανεις κακο στον εαυτο σου οπως κανουμε και εμεις αλλα εμας μα συμβουλευεις γιατι δεν το κοβεις να υσηχασεις και ισως ετσι υσηχασουμε και εμεις απο την εμπαθεια που δειχνεις προς τον συλλογο και και προς εμας τα μελη του η οποια ειναι ακρως ενοχλητικη και προσβλητικη !!!
Συγνωμη για το σεντονι και εχω και πολυ δουλεια αυτες τις μερες αλλα βγηκα απο τα ρουχα μου.
Αν κρινει η διαχειρηση οτι ειμαι πολυ ευγενικος (ναι ειμαι πολυ ευγενικος αυτην την στιγμη) να το διαγραψει

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #312 στις: Ιανουαρίου 03, 2018, 13:02 »
ισως ετσι υσηχασουμε και εμεις απο την εμπαθεια που δειχνεις προς τον συλλογο και και προς εμας τα μελη του η οποια ειναι ακρως ενοχλητικη και προσβλητικη !!!
Καμιά τέτοια πρόθεση.
Απλά απαντάω στο ερώτημα "γιατί είμαστε μόνο 300 ή 500 ή...."
Μάλλον έπρεπε να το είχα ξεκαθαρίσει από την αρχή.

Και δεν ισχυρίζομαι πως το κάλυψα το θέμα... Μια "άποψη" όπως έγραψα.

Ψυχραιμία...

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #313 στις: Ιανουαρίου 03, 2018, 13:09 »
3. Το μαρτύριο της σταγόνας

Στους Κινέζους αποδίδεται, λανθασμένα κατά ορισμένους, το μαρτύριο της σταγόνας. Ένα βασανιστήριο σκληρό κι απάνθρωπο. Κανείς δεν αντέχει. Η συνεχής πίεση στο ίδιο σημείο καταντά ανυπόφορη. Η σταγόνα πέφτει στο μέτωπο του δύστυχου βασανιζόμενου. Στην αρχή η αίσθηση είναι δροσερή - έως ευχάριστη. Σιγά σιγά τα μηνίγγια χτυπούν, ο πόνος αυξάνεται, γίνεται ανυπόφορος, και ο άνθρωπος τρελαίνεται.

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #314 στις: Ιανουαρίου 03, 2018, 13:16 »
αν συμφωνουμε οτι το ατμισμα ειναι λιγοτερο επιβλαβες απο το καπνισμα ο συλλογος εχει λογο υπαρξης.δεν μπορω να καταλαβω γιατι διαφωνεις.
εφοσον λοιπον ειναι λιγοτερο επιβλαβες και το κρατος δεν το αντιμετωπιζει ετσι ποιος πρεπει να το υποδειξει?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 40 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 92 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20412 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280256 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207801 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65239 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173861 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13637 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124446 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93429 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix