vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

94 επισκέπτες, 10 χρήστες
manoslykos, I.P, Amcm, bloodlessz, tibolaso, camber, Milarepa, bakoulini, Buliwyf, lemon78

Twitter

Πόλεμος στα η.τ

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #135 στις: Νοεμβρίου 12, 2016, 03:41 »
Σαν νεος ατμιστης που εισαι, περνα απο εδω πρωτα να ενημερωθεις για το ποσο ασφαλεστερο ειναι το ΗΤ απο το ΚΤ και για να δεις οτι το ΗΤ δεν ειναι καρκινος και κατοπιν βγαζεις και πιο τεκμηριωμενα συμπερασματα Για το οτι λαχανιαζεις σιγουρα δεν φταιει το ΗΤ, μαλλον ελλειψη φυσικης καταστασης σημαινει. Το ΗΤ ειναι 95% + ασφαλεστερο του ΚΤ, αλλα δεν ειναι και προϊον υγιεινης διατροφης. Δεν εξωραϊζουμε τιποτα. Καλως ηλθες

Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #136 στις: Νοεμβρίου 12, 2016, 03:48 »
Καλωσορίζω κι εγώ το νέο μας μέλος  Δε γνωρίζω τι επιλογές κάνει ο κάθε ατμιστής σε υγρά, εξοπλισμό κτλ αλλά φαντάζομαι έχεις ενημερωθεί σχετικά με πάρα πολλές έρευνες που δείχνουν πως το η.τ. είναι κατά 95% ασφαλέστερο από το συμβατικό. Η επιστήμη έχει προχωρήσει αρκετά από την εποχή που άρχισε να μελετά το κ.τ. επομένως (καλή τη πίστει) έχει υπάρξει ουσιαστική επιτάχυνση στη διαδικασία και βελτίωση στη μεθοδολογία, τα ερευνητικά μέσα κτλ που μπορούν να οδηγήσουν σε κάποια ασφαλή συμπεράσματα σχετικά με την επικινδυνότητα διαφόρων ουσιών - και όχι μόνο. Δεν αμφισβητώ την εμπειρία σου ασφαλώς αλλά βρίσκεται σε πλήρη αντίθεση με τη δική μου σχετικά με μουδιάσματα, λαχανιάσματα και τα λοιπά... Και θα μου επιτρέψεις τελικά για το καλό όλων μας να ευχηθώ το δίκιο να είναι με το μέρος των ατμιστών...

Αποσυνδεδεμένος Patrick

  • **
  • 157
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν!
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #137 στις: Νοεμβρίου 12, 2016, 04:05 »
Εαν πρεπει να διαλεξω εναν καρκινο..προτιμω αυτον που εχει γευση! 

Αποσυνδεδεμένος microcens

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #138 στις: Νοεμβρίου 12, 2016, 06:30 »
Εαν πρεπει να διαλεξω εναν καρκινο..προτιμω αυτον που εχει γευση!
συμφωνω χεχε.. ;)

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #139 στις: Νοεμβρίου 12, 2016, 10:08 »
Παιδιά, εγώ είμαι νέος ατμιστής, δεν ήρθα να κάνω τον έξυπνο. Το συμπέρασμά μου ως τώρα είναι το εξής: Και το η.τ. καρκίνος είναι, απλά δεν κιτρινίζουν τα δόντια  :tongue_smilie:. Γι' αυτό και θα συνεχίσω. Αλλά αυτά που ακούμε από κάτι αβανταδόρους ότι δεν είναι επιβλαβές κλπ., δεν πείθει έτσι; Όταν πχ. κάνω το platinum από μια εταιρία ή το τάδε μπούτι cookie από την άλλη και μετά από 10 τζούρες μουδιάζει το στόμα, είναι πλέον ή βέβαιον ότι θα επηρεάζονται κατά τι και οι εσωτερικές λειτουργίες του οργανισμού μου/μας. Επίσης το άλλο, που μου έλεγαν πριν αρχίσω το η.τ., ότι με αυτό, σε αντίθεση με το κ.τ., δεν θα έχω πρόβλημα με λαχάνιασμα κλπ. αποδείχθηκε λίγο... απάτη, καθώς χθες που πήγα να ανέβω τεσσάρων ορόφων σκάλες, γονάτισα. Δεν υπάρχει περίπτωση να γυρίσω στο κ.τ. αλλά μην εξωραΐζουμε τα πράγματα, γιατί μπορεί να βρεθούμε προ εκπλήξεων. Άλλωστε, και για το κ.τ. η επιστήμη κατέληξε σε ασφαλή πορίσματα μετά από χρόνια ερευνών. Χαιρετώ! :respect_hat:
...τώρα αν σου πώ το πόσα καθημερινά σου πράγματα είναι καρκίνος δεν θα ξανακοιμηθείς.... :)
.... αλλάο πιο εξασφαλισμένος είναι αυτός που το μυαλό σου δεν λέει να τον βγάλει....
καλώς ήλθες και προσπάθησέ το....

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #140 στις: Νοεμβρίου 12, 2016, 11:42 »
Παιδιά, εγώ είμαι νέος ατμιστής, δεν ήρθα να κάνω τον έξυπνο. Το συμπέρασμά μου ως τώρα είναι το εξής: Και το η.τ. καρκίνος είναι, απλά δεν κιτρινίζουν τα δόντια  :tongue_smilie:. Γι' αυτό και θα συνεχίσω. Αλλά αυτά που ακούμε από κάτι αβανταδόρους ότι δεν είναι επιβλαβές κλπ., δεν πείθει έτσι; Όταν πχ. κάνω το platinum από μια εταιρία ή το τάδε μπούτι cookie από την άλλη και μετά από 10 τζούρες μουδιάζει το στόμα, είναι πλέον ή βέβαιον ότι θα επηρεάζονται κατά τι και οι εσωτερικές λειτουργίες του οργανισμού μου/μας. Επίσης το άλλο, που μου έλεγαν πριν αρχίσω το η.τ., ότι με αυτό, σε αντίθεση με το κ.τ., δεν θα έχω πρόβλημα με λαχάνιασμα κλπ. αποδείχθηκε λίγο... απάτη, καθώς χθες που πήγα να ανέβω τεσσάρων ορόφων σκάλες, γονάτισα. Δεν υπάρχει περίπτωση να γυρίσω στο κ.τ. αλλά μην εξωραΐζουμε τα πράγματα, γιατί μπορεί να βρεθούμε προ εκπλήξεων. Άλλωστε, και για το κ.τ. η επιστήμη κατέληξε σε ασφαλή πορίσματα μετά από χρόνια ερευνών. Χαιρετώ! :respect_hat:

Πόσο καιρό ατμίζεις; Γιατί αν περιμένεις να μην λαχανιάζεις επειδή έκοψες το τσιγάρο πριν 1-2 μήνες (πχ) είσαι λάθος.
Για το λαχάνιασμα δεν είναι καθόλου απάτη, θα το καταλάβεις μετά από 1 χρόνο (πχ). Α, και λίγο γυμναστική δε βλάπτει.

Όσο για το μούδιασμα στο στόμα, έχω διαβάσει πως έχεις AIO και κάνεις 12άρια υγρά. Σου πέφτει βαρής αυτός ο συνδιασμός.
Όσο έχεις αυτό τον εξοπλισμό δοκίμασε υγρά με λιγότερη νικοτίνη και αν συνεχίζει να μουδιάζει το στόμα σου, πάρε υγρά με
λιγότερη PG. Αλλά και σπανάκι σκέτο να φας η κάνα λεμόνι, πάλι μουδιάζει το στόμα. Καρκινογόνα και αυτά, έ;

Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #141 στις: Νοεμβρίου 12, 2016, 11:53 »
Κοίτα για το σπανάκι δεν παίρνω και όρκο... Ειδικά για όσους προλάβαμε το Τσέρνομπιλ ήταν το νούμερο ένα τρόφιμο προς αποφυγήν λόγω ραδιενέργειας στην Ελλάδα

Αποσυνδεδεμένος Dr.Feelgood

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • Μικρός Τυμπανιστής
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #142 στις: Νοεμβρίου 12, 2016, 17:02 »

@phil_marlowe21

Το να πετάμε πομφόλυγες (καρκίνος είναι μωρέ και αυτό) είναι το μόνο εύκολο για να γίνουμε μια χαρούμενη ζούγκλα. Τούτο το forum ευτυχώς έχει άπειρα θέματα για να ξεστραβωθεί κανείς. Οποιαδήποτε κατάχρηση οιουδήποτε προϊόντος είναι δυνατόν να προκαλέσει βλάβη στον οργανισμό. Ακόμα και αυτά που είναι φυσικά όπως το νερό (ναι αν πιεις 10 λίτρα τη μέρα μπορεί να πάθεις δηλητηρίαση)


Αποσυνδεδεμένος specemarine

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
  • Funeral Fog.
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #143 στις: Νοεμβρίου 12, 2016, 17:19 »
Όπως τα λες,απάτη το λαχάνιασμα όσοι το έχουμε βιώσει είναι placebo ;D

Αποσυνδεδεμένος Clopyright

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
  • My Jeckyl doesn't Hyde...
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #144 στις: Νοεμβρίου 12, 2016, 17:38 »
Δεν μας λεει πραγματα για τον εαυτο του όμως; Αμα ειναι 90-100 κιλα και η μονη γυμναστική που εκανε ηταν να αφησει το τηλεκοντρολ στο τραπεζακι, λογικο ειναι το λαχανιασμα.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 12, 2016, 17:52 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #145 στις: Νοεμβρίου 12, 2016, 19:02 »
Παιδιά, εγώ είμαι νέος ατμιστής, ........
Πόσο νέος δηλαδή ;

Αποσυνδεδεμένος BonecrusheR

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
  • Less..is More.
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #146 στις: Νοεμβρίου 12, 2016, 20:33 »
Πιστευω πως ολοι γνωριζουμε οτι το θεμα καρκινου ειναι μεταλλαξη του γενετικου μας κωδικα κοινως Dna..Αφ ενος εαν ειναι να σου τυχει δηλαδηπου λεμε.. Δευτερη παραμετρος που δεν εχει σχεση με Dna Ειναι η ραδιενεργεια που κ αυτο εχει αναφερθει επαρκως. Τα παλιοτερα χρονια που η ιατρικη ηταν αρκετα πισω σε σχεση με σημερα..πολλες μορφες καρκινου ξεκινουσαν απο τον θυροειδη που ειναι το πρωτο οργανο που προσβαλει η  ραδιενεργεια...μετεπειτα εφ οσον δεν ειχε διαγνωσθει εγκαιρως επεκτεινοταν διαμεσου λεμφαδενων κ εκει στον καθενα πηγαινε σε διαφορετικο μερος σωματος..γ αυτο ακουγαμε ο ταδε συκωτι.. ο ταδε πνευμονια κλπ κλπ.. Απο κει κ περα..Ο μεγαλυτερος παραγοντας που συσχετιζει τον καρκινο με τον ανθρωπο και δεν ανηκει στις ανωτερο κατηγοριες ειναι το κεφαλαιο ΑΓΧΟΣ και καθημερινοτητα.. αυτο ειτε συνδιαστει με χρονια κακη διατροφη..η αλκοολ..η τσιγαρο..η ναρκωτικα...ακομα και βολτα στο βουνο ναι μπορει να προκαλεσει θεματα νεοπλασιας τα οποια δεν σημαινει οτι εαν καποιος δεν καπνιζε..η δεν ατμιζε..η δεν επινε..η ετρωγε καλα δεν θα ειχε..απλα μην ακνοντας τιποτα απο τα προαναφερθεντα ισως ελαχιστοποιεις τους παραγοντες να σου τυχει αλλα κ παλι μπορει να σου τυχει ανετα κ στο κλουβι μεσα να εισαι.. Κοινως..η απωλεια κερδων των καπνοβιοηχανιων ειναι τοσο μεγαλη και η δε νεα τους προσπαθεια να μπει στην αγορα το νεο προιον ατμισματος εχουν ξεκινησει τον πολεμο προς το Η/Τ...συνδιαζοντας με νεοπλασια κλπ κλπ. Γιατι στα χωρια ρε μαγκες κατι παπουδες 90χροων που καπνιζουν αφιλτρα ποσα χρονια δεν εχουν θεμα με κακοηθειες?..επειδη δεν ζουν τον τρομο των μεγαλουπολεων που ζουμε εμεις..δεν εχουν αγχος..και συνεπως ολα αυτα βοηθουν στο να εχεις πιο συγκροτημενο οργανισμο. Το Η/Τ ειναι ο μικροτερος παραγοντας κινδυνου προς αυτη την ασθενεια που θεριζει πλεον. Αντιλαμβανομαι οτι μπηκα σε κουβεντα περι ιατρικων και δεν ξερω εαν ειναι το σωστο νημα εδω απλα ολα αυτα επρεπε να τα γραψω για αν υποστηριξω το σκεπτικο μου. Ας μην ετρεχαν ετσι οι εποχες..οι υποχρεωσεις..και ο καθημερινος αγωνας για επιβιωση..ας μην υπηρχε η ραδιενεργεια που εφτιαξαν..και θα σου λεγα εγω εαν υπηρχε καρκινος..

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #147 στις: Νοεμβρίου 12, 2016, 20:38 »
...υπήρξε......και θα υπήρχε....

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #148 στις: Νοεμβρίου 12, 2016, 21:20 »
@Bonecrusher σίγουρα βγαινουμε off topic αλλα αυτες οι δικαιολογίες περι καρκίνου μου θυμίζουν έντονα καπνιστη που θελει να δικαιολογήσει τον εαυτό του για το απίστευτο κακό που κάνει στον εαυτό του. Εγω προσωπικά αυτό το επιχείρημα με τους παπούδες στα χωριά το είχα πιπίλα χρόνια πολλά. Αλλα δεν είναι έτσι τα πράγματα, το τσιγάρο προκαλεί καρκίνο, ακόμη και ο πιο ευτυχισμένος άνθρωπος του κόσμου να εισαι. Οι παράγοντες προκλησής του είναι πολλοί και δεν είναι όλοι γνωστοί, το τσιγάρο όμως είναι ένας απο τους μεγαλύτερους γνωστούς παράγοντες. Μακριά λοιπόν από αυτό και πάμε παρακάτω.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #149 στις: Νοεμβρίου 12, 2016, 21:24 »
Caros ολα οσα προαναφερθηκαν μπορει να αποτελουν λογους αναπτυξης καρκινου και ισως μερικοι ακομα που δεν αναφερθηκαν, αλλα αυτο που δεν εξηγειται ευκολα για μενα ειναι το πως μερικοι καπνιζαν σαν τσιμινιερες μεχρι τα τελευταια τους και δεν εμφανισαν καρκινο

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 75 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 105 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280331 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207821 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65356 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173887 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312518 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13687 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124527 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93443 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4138 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix