vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

168 επισκέπτες, 9 χρήστες
Tem, teo77, aalex, manoslykos, Milarepa, gfilip, lagoudakis, Jorge, jim356

Twitter

Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #525 στις: Οκτωβρίου 23, 2014, 12:14 »
Καλημερα...Οι BVC δινουν οχι απλα καλυτερη γευση..Δινουν ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΓΕΥΣΗ και ΑΝΤΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ VOLT-WATT απο τις BDC...Αλλα οντως οι BVC εχουν ενα θεμα με υπερτοφοδοσια και το αποτελεσμα ειναι οι μπουρμπουληθρες...Αυτο ομως ειναι φαινομενο κυριως των BVC για CE5 κλπ..Οι BVC των ναυτιλων δεν το παρουσιαζουν συχνα αυτο...Και αν το παρουσιασουν απο τις πρωτες τζουρες αυτες των ναυτιλων σε μοντακι η πολυβολτικη σε οτι volt-watt και να βαλουμε,τοτε παει για σβουρ και μετα νεα κεφαλη καθως ειναι ελλατωματικες..Απο την αλλη οι BDC περα απο την σαφως χειροτερη γευση,καιγονται και ευκολα και μαλιστα στα χαμηλα volt-watt...Η γνωμη μου ειναι αυτη..Αν εχουμε μοντακι η πολυβολτικη μπαταρια,να χρησιμοποιουμε BVC...Αν εχουμε απλες μπαταριες ego,τοτε να χρησιμοποιουμε BDC...Προσωπικα εχω χρησιμοποιησει απο τοτε που πηρα τον μεγαλο ναυτιλο 4 κεφαλες BVC 1,8 και οι 2 απο τις 4 ηταν ελλατωματικες..Επισης χρησιμοποιησα και 2 κεφαλες 1,6 BVC και δουλεψαν αψογα και οι 2 αλλα με μικροτερη διαρκεια ζωης συγκριτικα με τις 1,8...Οσον αφορα τις BVC για οποιοδηποτε clearomizer περα των ναυτιλων,ειτε ειναι 1,6 ειτε 1,8 δεν τις συνιστω για χρηση με απλες ego σε καμια περιπτωση...Εμενα το μεγαλο μου παραπονο με τις BVC του ναυτιλου ειναι πως ενω αντεχουν αν δεχτουν πολλα Volt-Watt που δεν τα αντεχαν οι BDC,δεν εχουν και την τεραστια διαρκεια ζωης καθως πανω κατω στα 30 ml η 1,8 BVC θελει αλλαγμα και η 1,6 BVC κοντα στα 20ml...Με τα ιδια Volt-Watt οι BDC δεν βγαζουν ουτε 2 ml πριν σου πεταξουν καμενο :nope:

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #526 στις: Οκτωβρίου 23, 2014, 12:23 »
Διεξοδικός και κατανοητός :D Οπότε ο mini Nautilous παραμένει να δουλεύει ως έχει, με τις 1.8 BVC του.
Οσον αφορά τα απλά clearomizers, τα βλέπω να παίρνουν την άγουσα...και είναι κρίμα εντέλει. Εκτός αν αλλάξει κάτι σε νεες version των coils.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #527 στις: Οκτωβρίου 23, 2014, 13:00 »
Φιλε Γιωργο πραγματικα πριν τον ναυτιλο τον μεγαλο και εχοντας CE5,χρησιμοποιησα πολλες BVC 1.6 και 1.8 για αυτον και απογοητευτικα τελειως...ΣΠΑΝΙΑ δουλευαν χωρις μπουρμπουληθρες...Οι 1.8 το παρουσιαζαν λιγο πιο δυσκολα απο τις 1.6 αλλα το παρουσιαζαν οπως και να εχει το φαινομενο αυτο..Και γω στην αρχη σκεφτηκα πως ηθελαν περισσοτερα volt-watt..Τις χρησιμοποιουσα με απλες ego...Μετα εκανα πειραματα με διαφορα μοντακια-CE5-BVC 1.8 και 1.6 και συμπερανα πως γενικα οι BVC των ΜΗ ναυτιλων,ειτε με πολλα volt-watt ειτε με λιγα,θα σου εκαναν αργα η γρηγορα μπουρμπουληθρες και ο μονος τροπος για την αποφυγη αυτου,ηταν να γεμιζουμε ξανα το τανκ ωστε να μην πεφτει η σταθμη του υγρου κατω απο την μεση γιατι σε εκεινο στο σημειο στην μεση περιπου εκαναν σχεδον παντα εμφανιση οι μπουρμπουληθρες...Φυσικα υπηρξαν φορες που με γεματο τανκ και απο την πρωτη τζουρα ειχα μπουρμπουληθρες..Αυτο το εχω παθει και με 2 απο τις 4 BVC του ναυτιλου και πηγαν για πεταμα γιατι δεν λυνοταν το προβλημα με κανενα τροπο..Τωρα ειμαι 2η βδομαδα με BVC 1.8 στον μεγαλο ναυτιλο,υγρο το Frosty Mellontic 18mg απο Umami και εχω σταθερα 10 watt...Λειτουργει οπως την 1η μερα σχεδον :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #528 στις: Οκτωβρίου 24, 2014, 16:40 »
Στις bvc κανετε dry burn η' δεν??

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #529 στις: Οκτωβρίου 24, 2014, 17:56 »
Δεν εχω κανει ποτε dry burn συνηθως χαλανε και μετα τις πεταω  :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:


αλλωστε νομιζω οτι τους αφαιρει ζωη αν μπορω να το πω και ετσι  :) :) :) :)









Αποσυνδεδεμένος bykostas

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #530 στις: Οκτωβρίου 24, 2014, 20:22 »
εγω είμαι fan του dripping και σκέφτομαι για ειδικές περιπτώσεις να χρησιμοποιήσω clearomizers. πριν πάω στο dripping χρησιμοποιούσα τις κεφαλές BDC και με ικανοποιούσαν αρκετά.  Διαβάζω στο νήμα για τις bvc αλλά και οι οπαδοί τους δεν κρύβουν ότι είναι και λίγο θέμα τύχης να πετύχεις να δουλεύει κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα. στο θέμα θέλει τα Volt και τα watt να δουλέυει δεν πρέπει να ξεχνάμε και την αυτονομία της μπαταρίας. το i stick αν η BVC το αδειάζει μέχρι το μεσημέρι στα 5 ml τότε μάλλον θα συνεχίσω με τις BDC.

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #531 στις: Οκτωβρίου 25, 2014, 18:05 »
Να ρωτήσω  κάτι.  Ο et-s η ο ce5της aspire  δέχεται  τις κεφαλές  bvc; 

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #532 στις: Οκτωβρίου 25, 2014, 18:27 »
O CE5 της Aspire ΝΑΙ..Ειναι αλλες ομως οι BVC για CE5 και αλλες οι BVC για ναυτιλους..Οι BVC για CE5 αν δεν τους δουλευεις με μοντακι η πολυβολτικη μπαταρια δεν θα στις προτεινα και θα σου ελεγα να μεινεις στις BDC

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #533 στις: Οκτωβρίου 25, 2014, 18:39 »
Δεν ταιριάζουν  οι κεφαλές  από ναυτιλο  δηλαδή;  νόμιζα πως είναι ίδιες.  Στον et-s ταιριάζουν όμως;  τον έχω στο συρτάρι  για αυτό  ρωτάω

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #534 στις: Οκτωβρίου 25, 2014, 18:52 »
Πανω BVC για CE5 και κατω BVC για ναυτιλους..Οπως βλεπεις ειναι διαφορετικες οι 2 BVC





Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #535 στις: Οκτωβρίου 25, 2014, 19:01 »
Σωστά  είναι χαμηλότερες  αυτές.  Να είσαι καλά

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #536 στις: Οκτωβρίου 25, 2014, 19:05 »
Για την ακριβεια η φωτο που ανεβασα η πανω ειναι BDC λαθος μου..Η BVC για CE5 ειναι αυτη




Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #537 στις: Οκτωβρίου 25, 2014, 20:21 »
Σήμερα δοκίμασα για πρώτη φορά τις bvc  σε aspire mini nova  και δυστυχώς είναι χάλια.
Πολύ αεράτη τζούρα, μηδενικό ντουμάνι, χτύπημα που σε πνίγει και γεύση μηδέν.
Δυστυχώς 10€ θα πάνε στα σκουπίδια...

Αποσυνδεδεμένος e-tron

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #538 στις: Οκτωβρίου 25, 2014, 21:54 »
Εχω παρόμοια εμπειρία με τον redman88. (Πολύ αεράτη τζούρα, μηδενικό ντουμάνι, χτύπημα που σε πνίγει και γεύση μηδέν)
Πέταξα 5 BVC μέχρι να το πάρω απόφαση ότι δεν μου κάνει.
Η απάντηση είναι ότι απαιτείται μεγαλύτερη ισχύς για να αποδώσει σωστά ο BVC.
Η επόμενη ερώτηση είναι: Γιατί να το κάνει κάποιος -εγώ ας πούμε- αυτό? Είναι πραγματική ατμιστική ανάγκη ή ευγενές πάθος για καλύτερο εξοπλισμό για το χόμπι μας?

Αποσυνδεδεμένος geokaza

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
    • George Kazazis
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #539 στις: Οκτωβρίου 26, 2014, 00:36 »
Έχω απογοητευτεί πολύ με τις κεφαλές BDC και BVC. Πάρα πολλές αστοχίες υλικών. Πολλά πεταμένα λεφτά, άγχος κλπ.
Σχεδόν πάντα οι BDC με ο,τι ατμοποιητή μπορείτε να φανταστείτε, ακολουθώντας πιστά τις ο,ποιες οδηγίες τοποθέτησης, τις πρώτες 24 ώρες πάντα θα έχουν μπουρμπουλήθρες (και αυτές που δουλεύουν - γιατί σε πολλές περιπτώσεις δεν διορθώνονται ποτέ και πάνε για πέταμα). Τα ίδια και χειρότερα και οι BVC.


Τώρα χρησιμοποιώ έναν DELTA 19 της Joytech, μαζί με ένα iJust που μου χάρισαν και είναι διαμάντι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 341 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 260 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21790 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283249 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209195 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67824 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175953 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314719 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15023 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126091 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94929 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4895 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix