vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

309 επισκέπτες, 8 χρήστες
skoubri, Barbapaidi, maprix, grag, Ηρακλης, lagoudakis, dallaskdp, Buliwyf

Twitter

Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #510 στις: Οκτωβρίου 13, 2014, 12:08 »
Δοκιμασα Aerotank V2 με τις νεες BDC κεφαλες και σαφως ο Nautilus με BVC δινεις πολυ καλυτερη γευση και οι κεφαλες BVC αντεχουν πολυ περισσοτερο στα ψηλα volt-watt...Καλοι οι Kanger αλλα για Clearo ειναι πισω απο τους Nautilus με BVC... :yes:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #511 στις: Οκτωβρίου 13, 2014, 13:41 »
Όλα αυτά, όταν πετύχεις BVC κεφαλή που να δουλευει... ;)

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #512 στις: Οκτωβρίου 13, 2014, 13:54 »
Ε μα φυσικα..Οταν πετυχεις(Δεν ειναι και σπανιο φαινομενο εδω που τα λεμε)καλες BVC,αντε γειαααααααα :bye: Μονο επισκευασιμοι πιθανον δινουν καλυτερο αποτελεσμα απ'οτι λενε παιδια που τους χρησιμοποιουν..Δεν εχω εμπειρια σε επισκευασιμους αλλα για εργοστασιακους,οι Ναυτιλοι με BVC απλα δεν πιανονται...Να ηταν και οι BVC των CE5 ετσι αλλα δυστηχως πολλα προβληματα υπερτοφοδοσιας με αποτελεσμα την εμφανιση μπουρμουληθρων που κανει το ατμισμα αδυνατο...Μετα απο χρηση πολλων 1,6 και 1,8 BVC για CE5,απελπιστηκα τοσο που κατεληξα σε ναυτιλο και ολα καλα εως τωρα...Ενα παραδειγμα,Torque 56 Halo που κανει ο αδερφος μου με καταναλωση 4-5 μλ την ημερα,του εχει βγαλει κεφαλη 1,8 BVC 1 μηνα με ναυτιλο..Και συνεχιζει χωρις πτωση σε ατμο και χτυπημα..Αντε γειααααααααααααααααα :bye: :bye: :bye: :bye:

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #513 στις: Οκτωβρίου 13, 2014, 14:35 »
Οι ναφτίλοι και ο Κ1 με BVC eiναι οκ, εν αντιθέσει με τους παλαιότερους  aspire  Ce 5 ,που τουλάχστον σε εμένα, συνεργαζονται καλύτερα με BDC κεφαλές.

Αποσυνδεδεμένος e-tron

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #514 στις: Οκτωβρίου 13, 2014, 14:43 »
Προσωπικά δεν βλέπω κάποια διαφορά μεταξύ Κ1 και ce5, παρά μόνο αισθητική (και το υλικό).
Και ο Κ1 καλύτερα με BDC δουλεύει στη δική μου περίπτωση. Τα προβλήματα με τους BVC (επαναλαμβάνω, με απλές μπαταρίες) είναι ίδια και στους δύο.


Δεν έχω δοκιμάσει κάτι καλύτερο γιατί αφενός είμαι νέος ατμιστής (περίπου 2 μήνες) και αισθάνομαι ότι αυτό με καλύπτει. Τουλάχιστον προς το παρόν.

Αποσυνδεδεμένος BillythekingRhodes

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω 24 μήνες και βρήκα την υγειά μου!!!
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #515 στις: Οκτωβρίου 13, 2014, 16:37 »
σε μένα, μετά από 8 BVC σε Ναυτίλο και Ναυτιλάκι (mini) μόνο μία με  έτυχε σκάρτη και
φυσικά από τις BDC διαρκούν σχεδόν διπλάσια και λειτουργούν πολύ πολύ καλύτερα στα υψηλά Βατ 10-11,5W.

Αποσυνδεδεμένος chrismel

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
  • Τσιγάρο Τέλος !!!!
    • Focus Properties Real Estate
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #516 στις: Οκτωβρίου 13, 2014, 17:57 »
Πράγματι οι BVC διαρκούν περισσότερο και μπορείς να ανεβάσεις και ρεύμα


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #517 στις: Οκτωβρίου 13, 2014, 18:07 »
μηπως απαιτουν περισσοτερα βολτ για να αποδοσουν το ιδιο οπως οι bdc ?
κι επειδη παραδιπλα μιλαμε για θερμοκρασιες μηπως τελικα οι διπλες ειναι προτιμοτερες ?
μια και λογω μεγαλυτερης επιφανειας εχουν μεγαλυτερη παραγωγη ατμου ειδικα σε χαμηλα βολτ-βατ ?






Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #518 στις: Οκτωβρίου 13, 2014, 19:17 »
Οι BVC των ναυτιλων εννοειτε πως θελουν τα voltakia τους και τα wattakia τους :)) :)) :)) Αλλα δουλευουν καλα και στα χαμηλα volt-watt...Οι BDC δουλευαν καλα ΜΟΝΟ στα λιγα volt-watt γιατι μετα βγαζανε καμενο...Ασε δε που η γευση συγκριτικα με τις BVC ηταν για  :lotpot: :lotpot: :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος zspanos

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #519 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 22:18 »
παιδια εχω παρει ενα bdc aspire ce5 αν τα λεω καλα. στο πλαστικο τανκ και με bdc κεφαλη. γεμισα το υγρο το αφησα κανα 10λεπτο οπως λετε και ξεκινησα. μετα απο 2-3 μερες πολλες φορες οταν ρουφαγα ,παντα αργα και σταθερα, ασχετα με τον θορυβο που κανουν σχεδον ολες οι κεφαλες ακουγα και κατι σαν σκασιματα να το πω-σαν καψουλι να το πω δεν ξερω. δεν το κανει παντα αλλα πολλες φορες. η μπαταρια ειναι delirum 69 sta 900μηα
τι λετε να φταιει?

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #520 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 22:20 »
Δεν φταίει κάτι, φυσιολογικό είναι.

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #521 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 23:02 »
Παντως εγω με κεφαλες Bdc στον Ναυτιλο ειμαι πολυ ευχαριστημενος εχω κανει 40 ml  :) :) :) :) :)


και με την προηγουμενη κεφαλη ειχα κανει 60 ml και την αλλαξα οχι γιατι ειχε προβλημα


αλλα για λογους υγιεινης  :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:









Αποσυνδεδεμένος ili kef

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #522 στις: Οκτωβρίου 23, 2014, 02:27 »
Εχω απογοητευτεί τελείως από τις κεφαλές BVC. Πρώτα χρησιμοποίησα κεφαλή Nobacco BVC (με πέντε τρύπες!!!) στον Epsilon BDC και μετά από λίγη ώρα δεν μπορούσα να ατμίσω καθόλου λόγω υπερτροφοδοσίας υγρού. Μετά αγόρασα τον Aspire K1 BVC αλλά και με αυτόν υπερτροφοδοσία υγρού με κεφαλές Aspire BVC (4 τρύπες) , απελπίστηκα. Τελικά σήμερα έβαλα στον Κ1 μία κεφαλή BDC και δουλεύει τέλεια. Τί συμβαίνει τελικα με τις BVC, θα τις βελτιώσουν, μήπως πρέπει να μειώσουν τις τρύπες? Γιατί ακούω ότι θα καταργήσουν τις BDC.

Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #523 στις: Οκτωβρίου 23, 2014, 03:32 »
Δν νομίζω να καταργηθούν οι bdc αλλα μαλλον πρέπει να κανεις πιο απαλες τζουρες Γτ στην ουσία Δν προλαβαίνει να κάψει. Εγω πιστεύω οτι οι bvc ειναι περισσοτερο για μπαταρίες με μεταβλητή τάση παρα για 650-1100.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC
« Απάντηση #524 στις: Οκτωβρίου 23, 2014, 10:54 »
Δεν παλεύω άλλο...οι BVC είναι μεγάλη απογοήτευση τελικά για τους απλούς clearomizers  :( Τι να πω κι απο που να αρχίσω, τα λένε κατά καιρούς κι άλλοι, κι έτσι και χειρότερα είναι. Οτι δοκιμές κι αν έκανα, πάντα η κατάληξη είναι οτι δεν...απλά δεν...
Αυτό που με χαλάει περισσότερο μαζί τους, εκτός απο υπερτροφοδοσία, αέρα πατέρα τζούρα τζούφια κλπ, είναι οτι αλλάζουν κατά πολύ χειρότερο τρόπο την γεύση απο όλα τα αγαπημένα μου υγρά. Τόσο που άρχισα να αναρωτιέμαι μήπως ο mini Nautilous με BVC που χρησιμοποιώ και όλα καλά, έχει καλύτερη γεύση στα υγρά μου, αν βάλω BDC Nautilous κεφαλή. Πολύ το σκέφτομαι.
ΤΕΛΟΣ τα BVC για τα απλά clearomizers μου.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 27 6275 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:41
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117297 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825418 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508528 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155329 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569419 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244454 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294895 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1973 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763402 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1302 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog