vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

121 επισκέπτες, 9 χρήστες
Sergios, manoslykos, Ηρακλης, lagoudakis, Milarepa, PsykieG, camber, Jorge, nuts

Twitter

Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #375 στις: Απριλίου 05, 2014, 00:06 »
To δαχτυλίδι στη βάση είναι αισθητική παρέμβαση.
Με την spinner επιλέγεις τη ρύθμιση που σε ικανοποιεί περισσότερο. Μπορείς άφοβα να ανέβεις και πάνω από τα 4 - 4.2 V.

Αποσυνδεδεμένος Dumaneiros

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #376 στις: Απριλίου 05, 2014, 00:40 »
ευχαριστώ
δοκίμασα στα 4 volt και είναι μια χαρά η αίσθηση
αν και τον έχω κάποιες ώρες μόνο με έχει ενθουσιάσει!
και από κατανάλωση τα πάει καλά,δεν θα έλεγα ότι καταναλώνει αισθητά περισσότερο υγρό σε σχέση με ότι έχω δοκιμάσει (top coil διπλής αντίστασης)

από μονής αντίστασης,όπως είναι λογικό,καταναλώνει σίγουρα παραπάνω
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 05, 2014, 13:39 από Dumaneiros »

Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #377 στις: Απριλίου 05, 2014, 14:34 »
οτι πιο χαλια εχω δοκιμασει, ασε που εχουν πρηστει τα ουλα μου για μια τζουρα τησ προκοπης, μαμα αντιστασεις 1,8 κ 2,1ωμ, κ αρωμα fotia απο atmoslab,γευση μηδεν,κ μιλαω για πολλες κεφαλες, σε συγκριση με evod μερα με νυχτα,γνωμη μου παντα

Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #378 στις: Απριλίου 13, 2014, 09:27 »
εβαλα κεφαλη smok t-dux 2.0 dual coil που εχει κ κεραμικο μεσα, αγορασμενη απο ελληνικο καταστημα κ απογειωθηκε σε ολα, αλλο πραγμα λεμε :),επιβεβαιωνω οτι οι κεφαλες ταιριαζουν ακριβως, το χρησιμοποιω μια βδομαδα τωρα

Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #379 στις: Απριλίου 13, 2014, 12:32 »
Δώσε και ένα λινκ να δούμε την κεφαλή και από ποιο κατάστημα;

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #381 στις: Απριλίου 13, 2014, 13:05 »
εβαλα κεφαλη smok t-dux 2.0 dual coil που εχει κ κεραμικο μεσα, αγορασμενη απο ελληνικο καταστημα κ απογειωθηκε σε ολα, αλλο πραγμα λεμε :) ,επιβεβαιωνω οτι οι κεφαλες ταιριαζουν ακριβως, το χρησιμοποιω μια βδομαδα τωρα


σε ποιο ατμο εβαλες την κεφαλη?

Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #382 στις: Απριλίου 13, 2014, 14:06 »
ναι το λινκ ειναι αυτο ακριβως, σε Aspire BDC CE5 by Eigate την εβαλα κ το θεμα ειναι οτι το ατμιζω μια εβδομαδα με fotia απο atmoslab κ δεν εχει μπουκωσει-σφυξει η τζουρα

Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #383 στις: Απριλίου 13, 2014, 15:03 »
όταν αποφασίσεις να αλλάξεις κεφαλή διάλυσε το να δούμε πώς είναι τα μέσα του.

Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #384 στις: Απριλίου 13, 2014, 17:35 »
λοιπον επειδη την ανοιξα γιατι ειχα κ εγω την απορια εχει 2 αντιστασεις σταυρωτα, η πανω ατισταση εχει πιο μακρυ φυτιλη που φτανει στη βαση του κεραμικου  κ η κατω ειναι οπως ειναι του evod δηλ τα φυτιλια προεξεχουν λιγο εξω απο το κεραμικο (στον evod βαση κεφαλης), μακα ειχε αρκετη ισως λογο του υγρου (fotia-atmoslab),παντως δεν εχει σφυξει η τζουρα κ δεν εχει αλλιωθει η γευση, 6 μερες πιπιλα λεμε! φωτος δεν εβγαλα παιδια σορρυ...στην επομενη

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #385 στις: Απριλίου 13, 2014, 17:48 »
Και λογικά πέρνει χέρι όπως και οι άλλες...

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #386 στις: Απριλίου 13, 2014, 21:04 »
Kαι βέβαια αυτές οι TDux κεφαλές της Smoktech έχουν αντίσταση 1.5 ohm. Σίγουρα αποτελούν μια ενδιαφέρουσα εναλλακτική πρόταση για όσους χρησιμοποιούν ατμοποιητές Aspire. 

Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #387 στις: Απριλίου 13, 2014, 21:16 »
κ εγω δεν περιμενα τετοια επιτυχια η αληθεια ειναι, κ λεω λες? κ νατα :)

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #388 στις: Απριλίου 13, 2014, 21:22 »
Μακάρι να είναι όλες οι παρτίδες έτσι των coils του TDux, γιατί κάποιες από ότι διάβασα του Aspire ήταν μερικές καλές και μερικές χάλια..

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος johngr

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
    • SERVICE - ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ - ΕΞΟΥΣΙΟΔ. SERVICE SAMSUNG LG PANASONIC
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #389 στις: Απριλίου 13, 2014, 23:53 »
εγω παντως που δοκιμασα την κεφαλη του t-dux 2  σε aspire ets ναι μεν ταιριαζε κανονικα και βιδωνε ο ατμοποιητης αλλα ειχε πολλες μπουρμπουληθρες και διαρροες το οποιο βρισκω και λογικο γιατι η τρυπα που εχει η κεφαλη ειναι μεγαλυτερη απο αυτη των aspire κεφαλων οποτε δεν εφαπτει καλα το αξονακι του ατμοποιητη επανω με αποτελεσμα διαρροες  :thumpdown: .οσον αφορα την αποδοση του ατμοποιητη και των κεφαλων t-dux εγω ψιλοαπογοητευτηκα γιατι ενω περιμενα να βαραει μπατσες λογω κεραμικου παιζει πολυ αδιαφορα την γευση σε οτι υγρο κι αν δοκιμασα..την πρωτη κεφαλη την αλλαξα κατευθειαν αφου εκανε πολλες μπουρμπουληθρες μολις η σταθμη του υγρου εφτανε στο υψος της κεφαλης και πλημυριζε ο πολος της μπαταριας..βεβαια ανοιχτηκε κατευθειαν και στην προσπαθεια να την επισκευασω εσπασα τη βαση του κεραμικου το οποιο ειναι ''φιξ''δε βγαινει δηλαδη..οποτε μετα αφου φαγωθηκε λιγο το κεραμικο με ντρεμελ μπηκε σε evod για δοκιμη αλλα κι εκει παλι δεν ειδα καμια διαφορα στη γευση,οποτε κατι παιζει με την ποιοτητα του κεραμικου ισως???εννοειτε οτι το εκαψα - πυρωσα με αναπτηρα πρωτα το κεραμικο... :dontknow: το μονο θετικο που ειδα σε αυτες τις κεφαλες ειναι οτι βγαζουν μεγαλυτερο ντουμανι αποτι οποιαδηποτε αλλη dual η single coil εχω δοκιμασει...
στη δευτερη κεφαλη αφου την εβαλα επανω κι αυτη εβγαζε τη γευση του υγρου πολυ υποτονικα καμια σχεση οπως το ηξερα σε αλλους ατμοποιητες,οποτε ειπα να της δωσω λιγο χρονο μηπως και στρωσει..αφου την ειχα για 4 μερες περιπου και δεν ειδα να αλλαζει κατι, σημερα την ανοιξα και αφαιρεσα με προσοχη τα φυτιλια και αφου εκανα dry burn την αντισταση να καθαρισει της περασα βαμβακι να δω τι θα παιξει..ντουμανι φοβερο αλλα και παλι μουφα η γευση...οχι καμμενο η κατι τετοιο απλα σαν να ατμιζεις βαση σκετη με πολυ λιγο αρωμα...
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 14, 2014, 00:15 από johngr »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 331 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 255 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21731 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283163 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209061 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67645 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175826 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314584 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14987 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125975 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94890 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4869 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix