vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

300 επισκέπτες, 8 χρήστες
Barbapaidi, maprix, grag, Ηρακλης, lagoudakis, dallaskdp, Buliwyf, skoubri

Twitter

Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC

Αποσυνδεδεμένος animus

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #405 στις: Απριλίου 15, 2014, 12:49 »
Να'μαι πάλι.. Βλέπω τόσους να λένε για την παράταση ζωής στης αντιστάσεις των  aspire  ..τι σε βραστό νερό τι σε οινόπνευμα. Μέχρι και σε τσίπουρο που διάβασα από έναν συμφορουμιτη. Οκ καθαρίζουν μια χαρά ειδικά με οινόπνευμα ή με το τσίπουρο. Με το δεύτερο δε έβγαλε μαυρίλες η κεφαλή κάργα. Όλα Οκ. Την στεγνωνουμε καλά τραβάμε κι τις πρώτες κούφιες τζούρες και αρχίζει να δίνει... Ντουμάνι... Μόνο. Που είναι η γεύση οεο ;κυριολεκτικά είναι σαν να ατμιζω μόνο βάση. Τώρα η εγώ έκανα πατάτα η απλά  δεν ασχολούμαι ξανά και κάθε 2 εβδομάδες βάζω καινούρια κεφαλή... Γνώμες ;

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #406 στις: Απριλίου 15, 2014, 13:16 »
κάθε 10 μέρες (40-50ml) αλλάζεις κεφαλή... εκτός και αν το υγρό σου αποδεδειγμένα τις εξαντλεί νωρίτερα.

Αποσυνδεδεμένος animus

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #407 στις: Απριλίου 15, 2014, 13:31 »
Οι κεφαλές στην πλειοψηφία τους ήταν μιας εβδομάδας κι είπα να τις καθαρίσω.ηταν μία χαρά και σε ατμισμα ντουμάνι γεύση όλα Οκ. Μετά τα έπαιξαν

Αποσυνδεδεμένος devilmanson

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
  • Awesome!!!
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #408 στις: Απριλίου 15, 2014, 14:26 »
μηπως αλαζεις υγρο συχνα με σταθερο υγρο εμενα με πανε καλα αν αλλαξω βδομαδα και αμα! :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος animus

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #409 στις: Απριλίου 15, 2014, 14:42 »
Όχι αδερφέ έχω 3 ατμοποιητες για να μην μπερδεύω της γεύσεις.εβαλα καινούργιες τώρα και έτσι και αλλιώς έχει μπει στο πρόγραμμα να γίνει αγορά τού  aspire nautilus  :yawnstretch:

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 558
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #410 στις: Απριλίου 16, 2014, 15:48 »
Τον πήρα τελικά κι εγώ απο χθές(aspire bdc vivi nova) . 10 € απο κατάστημα γειτωνιάς. Εντάξει ίδιος με τον pyrex που είχα. Γεμίζει πιο εύκολα λόγο μεγέθους, ταιριάζει πιο καλά στο svd, αλλά είχα ξεμάθει το πλαστικο πιπάκι!

Πάντως τώρα που τον έχω στο χέρι μου ο davide είναι σίγουρα ποιοτικότερη κατασκευή

να προσθέσω πως απο ότι βλέπω τελικά, για κάποιο λόγο και ο pyrex μου φαίνεται καλύτερη κατασκευή.

Αποσυνδεδεμένος Dumaneiros

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #411 στις: Απριλίου 28, 2014, 02:22 »
μετά από 23 μέρες συμβίωσης με τον Aspire BDC mini Vivi Nova της Eigate,ο συγκεκριμένος ατμοποιητής έχει γίνει αυτός που χρησιμοποιώ πλέον μόνιμα
δεν χάνει υγρό από πουθενά,δεν μου έχει φέρει υγρό στο στόμα ποτέ και με κανέναν τρόπο ατμίσματος,έχει τρελό ντουμάνι,πολύ καλή γεύση,η αντίσταση μετά από 40ml αποδίδει εξίσου καλά,έχει πέσει 2 φορές κάτω και δεν έπαθε τίποτα και η κατανάλωση υγρού κινείται σε λογικά και ανεκτά πλαίσια για άτμο διπλής αντίστασης

το μόνο αρνητικό είναι το χτύπημα που με american blend της liqua είναι ελάχιστο,δεν ξέρω αν φταίει ο άτμο,το υγρό ή ο τρόπος που ατμίζω

Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #412 στις: Απριλίου 29, 2014, 10:25 »
Μετα απο 10 μερες στο svd με τον nobacco vivi nova s μπορω να πω οτι ειμαι ενθουσιασμενος με την αποδοση του.
Το μονο αρνητικο του ειναι ελαχιστα παραπανω καταναλωση απο τον davide της anyvape.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #413 στις: Απριλίου 29, 2014, 10:34 »
Επιτέλους και ο πολυαγαπημένος Mini Davide με κεφαλές Aspire...


http://www.alterego.gr/accessories/clearomizers/a5/alter-ego-a5p.html

Αποσυνδεδεμένος TakisStam

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Κανεις δεν παιρνει αυτο που πρεπει να παρει.
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #414 στις: Μαΐου 02, 2014, 02:22 »
Ειχα καποια θεματακια με τον protank 2 mini και αγορασα εναν aspire bdc τον μικρο,νομιζω οτι εχω μια πιο "μουντη" γευση με τον aspire απο τον protank,
δε ξερω αν φταιει που ειναι πιο ζεστος ο ατμος του η κατι αλλο.
Οι δοκιμες μου εγιναν πανω σε εναν itaste svd και σε μια vision spinner 1300mah.


edit:
Εστρωσε αρκετα μετα απο 2 μερουλες και καλυτερευσε η γευση.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 04, 2014, 01:17 από TakisStam »

Αποσυνδεδεμένος stesmax

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
  • ολοι περαστικοι ειμαστε
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #415 στις: Μαΐου 10, 2014, 22:08 »
χρησιμοποιω 2 μηνες τωρα τον aspire bdc.σε όλα του καλος εκτος από τις κεφαλες.απο τις 10 ζητημα οι 2 να είναι ενταξει.ειτε γραφουν επανω aspire ειτε δεν γραφουν.οταν δουλευουν όμως δεν παιζονται.και χτυπημα καλο και γευση και ντουμανι(οσο είναι καινούριες ακομα)

Αποσυνδεδεμένος alexakisdim

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #416 στις: Μαΐου 11, 2014, 09:02 »
Μήπως οι moderatorες και οι administatorες να αλλάξουν τον τίτλο αντί για DBC στο σωστό BDC...... Γιατι μπορει κάποιος να αρχίζει να ψάχνει στον γούγλη για νέες κεφαλές αυτής της τεχνολογίας......


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος Tanquer1

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #417 στις: Μαΐου 14, 2014, 00:56 »
Μετά απο μια περίοδο που πέρασα παρέα με τον smok t-dux 2 και μετά με τον mini protank 3 , επέστρεψα στις κεφαλές aspire οι οποιες κατα την γνώμη μου είναι οι πιο τίμιες και σωστές.


Αποσυνδεδεμένος apostolisd

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #418 στις: Ιουνίου 04, 2014, 18:07 »
3 μήνες τώρα με Aspire BDC vivi nova 3,5 ml και είμαι ευχαριστημένος απ' όλα: χτύπημα, παραγωγή ατμού, ανυπαρξία διαρροών, αυτονομία. ΟΚ, από το άρωμα όχι και τόσο, ειδικά σε μεγάλες τάσεις. Το μεγάλο του πρόβλημα είναι στην ποιότητα των κεφαλών. Στις 3 τελευταίες: η 1η δεν ανέβαινε με τίποτα πάνω από τα 7,5-8 watt. Πολύ καυτή τζούρα. Η επόμενη έδινε κατευθείαν καμένο (το "στρώσιμο" έγινε ακριβώς όπως κι όλες οι προηγούμενες 3 μήνες τώρα). Την 3η τη δουλεύω στα 9,5-10 watt μπας κι αρχίσω να καταλαβαίνω ότι κάτι κινείται. Και οι 3, μαζί με την προηγούμενή τους που δούλεψε υπερικανοποιητικά για πάνω από 12 μέρες με 5 ml/μέρα, ήταν στο ίδιο καρτελάκι (δλδ ίδια παρτίδα). Ως τώρα, στατιστικά προβληματική ήταν 1 στις 5, 2η έτυχε 1 φορά. Αλλά 3 στις 4;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #419 στις: Ιουλίου 15, 2014, 13:45 »
Πριν ενα μηνα πηρα ξανα, αφου ειχα ξαναπαρει οταν πρωτοβγηκανε, aspire vivi. Τοτε μετα απο κανενα μηνα τον εχασα, δεν ξαναασχοληθηκα αφου χρησιμοποιω επισκευασιμους.
Τωρα τον ηθελα για μεσα στο σπιτι με καθαρη pg-vg 70/30 (4mg νικοτινη) στα 8watt, για αποφυγη οσμων στο χωρο.
Αποτελεσμα: Τα 3 ανταλακτικα της συσκευασιας (2ωμ), κρατησαν για 15μλ ο καθενας :wall: :wall: . Απο FT κατι μαιμου (1,6 ωμ) εδιναν απο την αρχη καμμενο :thumpdown: :thumpdown: . Να σημειωσω οτι κεφαλες τυπου evod που επερνα παλια απο εκει με ειχαν αφησει ικανοποιημενο.

Αντι να πηγαινουμε μπροστα παμε πισω!!!! 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 27 6274 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:41
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117294 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825417 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508527 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155329 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569419 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244453 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294893 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1973 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763399 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1302 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog