vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 558
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #360 στις: Μαρτίου 20, 2014, 13:36 »
χαίρομαι! Γιατί περιμένω το svd και θέλω να προετοιμάζομαι!!!

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #361 στις: Μαρτίου 22, 2014, 03:04 »
Μετά από ενάμισυ μήνα περίπου, η κεφαλή εμφάνισε τα πρώτα σημάδια αλλοίωσης γεύσης (υποψία καμμένου). Με τα ml κάπου έχασα τον αριθμό, αλλά σίγουρα άτμισα τουλάχιστον 50 ml με αυτή την κεφαλή (2.1. Ω, για όποιον έχει σημασία). Σε αυτό το διάστημα, από το ενδιάμεσο και μετά αναγκάστηκα μόνο να τσιμπάω λίγο τα βολτ.

Συμπερασματικά, με βάση το δικό μου πόρισμα, η κεφαλή βγάζει 3 εβδομάδες άνετα αποδίδοντας το μέγιστο των δυνατοτήτων της (παίζει ρόλο βέβαια και το υγρό).

Πολύ καλά νομίζω...

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #362 στις: Μαρτίου 22, 2014, 03:13 »
50 ml? WOW! Tα δικά μου υγρά (DIY) τις "πεθαίνουν" στα 10 -12 ml!

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #363 στις: Μαρτίου 22, 2014, 03:48 »
Τα 50 τα έβγαλε η μέντα (DIY). Το Γκεβάρα με το ζόρι 5-6.

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 558
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #364 στις: Μαρτίου 24, 2014, 12:43 »
Καλημέρα σε όλους!
Ως νέος ατμιστής ξεκίνησα το άτμισμα με τον aspire bdc pyrex clearomizer. Ψάχνοντας το είδα πως υπάρχουν πολλές παραλαγές ακομα και απο την ίδια την εταιρία (aspire) αλλά και άλλων εταιριών που χρησιμοποιούν τις κεφαλές αυτές.
π.χ

pyrex : http://www.ilektronikotsigaro.gr/ilektroniko-tsigaro/atmopoiites/aspire-et-s-bdc-glassomizer-detail
Aspire BDC mini Vivi Nova : https://www.replacesmoke.com/aspire-bdc-mini-vivi-nova-set-by-eigate-detail.html
Aspire BDC Vivi Nova : https://www.replacesmoke.com/aspire-bdc-vivi-nova-set-by-eigate-detail.html

αλλα και απο αλλες εταιρίες :

http://www.replacesmoke.com/kanger-protank-%CE%B9%CE%B9-bcc-detail.html (που με μεταρεοπέα γίνετε να παιρνει  aspire κεφαλές

http://www.replacesmoke.com/anyvape-davide-glassomizer-2-8ml-bdc-ss-detail.html

Και είμαι σίγουρος πως υπάρχουν και άλλες που μου διαφεύγουν!

Το θέμα το άνοιξα όχι για την παρουσίαση τους αλλα για να δούμε και να ακούσουμε απόψεις στο ποια εφαρμογή των κεφαλών αυτών έχει την καλύτερη απόδοση. Επειδή απο ότι κατάλαβα αυτές οι κεφαλές παίζει ρόλο και η ποσότητα του υγρού και η πίεση του δοχίου αλλα και πολλά που αφορούν το "δοχείο" που φιλοξενεί το υγρό μας, καλό θα ήταν να παραθέσουμε γνώμες απο αυτούς που εχουν δοκιμάσει διαφορες εκδοχές και τί αποτελέσματα είχαν.

Με λίγα λόγια ψάχνουμε τον καλύτερο ατμοποιητή με κεφαλές aspire BDC ανεξαρτήτως εταιρίας ...

Αποσυνδεδεμένος TakisCavo

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #365 στις: Μαρτίου 24, 2014, 13:17 »
Καλησπέρα! Και εγώ ως νέος ατμιστής δεν έχω δοκιμάσει πολλά πράγματα ακόμα! Χρησιμοποιούσα aspire mini vivi nova bdc και ήμουν πολύ ευχαριστημένος μέχρι που έπεσε και έσπασε το σπείρωμα οπότε πήρα τον nobaco epsilon s που παίρνειωτις ίδιες κεφαλές γιατί είχα αρκετές ανταλλακτικές αλλά με αυτόν άρχισαν τα προβλήμματα... δεν τραβαφε καλά είχα πολύ συχνά καμμένο και για να παλεύεται κάπως η κατάσταση έπρεπε να έχω την βάση ελάχιστα βιδωμένη στον δοχείο με υποφερτή τροφοδοσία αλλά με πολλές διαρροές μέχρι που μια ωραία μέρα τον έπλυνα και τον άφησα για καβάτζα γιατί αγόρασα ξανά aspire mini vivi nova και έγινε ξανά ευχάριστο το άτμισμα... ούτε ξεβίδωσε λίγο ούτε φύσα ούτε τράβα χωρίς ρεύμα ούτε τιποτα... απλά γεμίζω βιδώνω στο τέρμα και απολαμβάνω το υγρό μου χωρίς να σκέφτομαι τίποτα

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #366 στις: Μαρτίου 24, 2014, 13:27 »
Από BDC έχω δοκιμάσει τον Aspire Pyrex, τον CE5 και τον Protank II με μετατροπέα. Παρόλο που δεν είμαι και πολύ φαν του BDC, από αυτές τις 3 επιλογές θα προτιμήσω τον Protank II.

Αποσυνδεδεμένος Tanquer1

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #367 στις: Μαρτίου 24, 2014, 13:33 »

Εγώ αυτό που έχω παρατηρήσει με κεφαλές aspire bdc 1.8 ohm σε δυο διαφορετικούς ατμοποιηητές (aspire mini vivi nova και epsilon bdc) είναι οτι στον vivi nova εχω πολύ μεγαλύτερη κατανάλωση (ιδιου) υγρού.Κατά τα άλλα εχω το ίδιο χτύπημα-γέυση-ντούμανι.

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 558
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #368 στις: Μαρτίου 24, 2014, 13:33 »
Βασικά μόνο τον απλό CE5 είχα στην αρχή και τώρα τον pyrex. Μπορώ να πώ πως ο pyrex είναι καλύτερος.
Αλλα ψήνομαι για τον davide αλλά δεν ξέρω καθόλου την συμεπεριφορά του!

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #369 στις: Μαρτίου 24, 2014, 14:59 »
Aspire ET-S Pyrex & Aspire CE5 άριστη συμπεριφορά και στους 2 με κεφαλές 1.8Ω

Αποσυνδεδεμένος zilos

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke or vape? That's NOT the dilemma........
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #370 στις: Μαρτίου 24, 2014, 15:09 »
Αspire ET-S Pyrex, Αspire mini vivi nova Pyrex και 1 εβδομάδατώρα τον Aspire CE5.
Με τους δυο πρώτους κανένα πρόβλημα απολύτως. Με τον CE5 δεν έχω ούτε την γεύση ούτε την τζούρα που έχω με τους άλλους δυο. Πιο αεράτη τζούρα και αναγκάζομαι να κλείνω την μια τρύπα εισαγωγής αέρα για να έρθω στα επίπεδα των άλλων δυο.[size=0pt][/size]

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 558
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #371 στις: Μαρτίου 26, 2014, 11:00 »
τον davide τον έχει δοκιμάσει κανείς ?


Αποσυνδεδεμένος octavia

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #372 στις: Απριλίου 04, 2014, 14:43 »
Τον έχω βρε τα Χριστούγεννα και πλέον είναι ο μοναδικός μου ατμό, παρά πολύ καλός για μένα απλά έχει αρχίσει να ξεβαφη και να πέρνει ένα προς το χρυσό χρώμα

Στάλθηκε από το WT19i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 558
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #373 στις: Απριλίου 04, 2014, 15:07 »
Ευχαριστώ! Είχες δοκιμάσει πρίν κανέναν άλλον με ίδια κεφαλή να μας πείς εντύπώσεις? Καλύτερος ή χειρότερος?

Αποσυνδεδεμένος Dumaneiros

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #374 στις: Απριλίου 04, 2014, 23:50 »
μετά από δοκιμές,λάθη και ατυχήματα είμαι ευτυχής κάτοχος του Aspire BDC mini Vivi Nova set by Eigate
επιτέλους φαίνεται να καταλήγω σε κάποιον ατμοποιητή που με καλύπτει σε όλα
απορίες:
-αν "τσιτσιρίζει" σε καμιά τζούρα είναι φυσιολογικό;λειτουργεί άψογα ακόμη κι όταν το κάνει
-υπάρχει ένα δαχτυλιδάκι που μπαίνει στη βάση για να δένει πιο ωραία με την μπαταρία,επηρεάζει καθόλου την τζούρα ή είναι μόνο εικαστική η παρέμβαση;
-με την spinner σε ποια τάση λέτε να το δουλεύω;το έχω στα 3,8v με αντίσταση 1,8

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 27 6271 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:41
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117294 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825416 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508526 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155329 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569419 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244453 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294893 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1973 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763399 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1302 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog