vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

55 επισκέπτες, 6 χρήστες
Mimhsdr, Mulder, grag, tibolaso, Jorge, Ποντικός

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Αποσυνδεδεμένος drgt

  • **
  • 419
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #420 στις: Μαρτίου 18, 2015, 11:05 »

@makis206
Οταν λες "τη χωρισεις στη μεση" εννοεις κοβεις το μηκος των 6εκ π.χ σε 2 των 3 η ανοιγεις το "σαντουιτς" και χρησιμοποιεις το μισο?

Ειναι βεβαια και μερικοι που πετανε τις σκληρες πλευρες του "σαντουιτς" απ οτι εχω καταλαβει.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #421 στις: Μαρτίου 18, 2015, 11:18 »
Ανοίγω το "σάντουιτς" χωρίς να αφαιρώ την εξωτερική πιο σκληρή "λωρίδα". Το φάρδος δηλαδή παραμένει στα 5 (ίσως κι 6 ) χιλιοστά που έκοψα αρχικά απ'το pad όμως μειώνω το πάχος του στη μέση. Κάθε κόψιμο μου φτιάχνει δυο στησίματα κι επειδή η λωρίδα που κόβω αρχικά δεν παίρνει όλο το μήκος του pad αλλά μέχρι τη μέση του, για κάθε λωρίδα σε ολόκληρο μήκος του pad μου δίνει 4 στησίματα συνολικά. :)

Όντως κάποιοι αφαιρούν το εξωτερικό κομμάτι του pad αλλά προσωπικά δεν βλέπω τον λόγο να το κάνω, δεν με ενοχλεί στο στρίψιμο και παραμένει το ίδιο απορροφητικό με το υπόλοιπο βαμβάκι οπότε.. το βλέπω και σαν σπατάλη το να πετάω όλο αυτό το κομμάτι κάθε φορά που κάνω ένα στήσιμο.

Αποσυνδεδεμένος drgt

  • **
  • 419
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #422 στις: Μαρτίου 18, 2015, 11:49 »

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #423 στις: Μαρτίου 18, 2015, 14:44 »
Εγώ είμαι τεμπέλης και δεν ανοίγω τίποτε  :)
Κόβω με το ψαλίδι μια λωρίδα που στο μάτι μου να φαίνεται λίγο μικρότερη από την εσωτερική διάμετρο του coil. Όταν κοπεί η λωρίδα φουντώνει λίγο από μόνη της. Ο στόχος είναι να περνάει με πολύ μικρή (σχεδόν ανεπαίσθητη) αντίσταση μέσα στο coil. Κόβω τις άκρες και τις φυσάω να ανοίξουν λίγο. Τέλος.
Ποτέ μου δεν είχα πρόβλημα τροφοδοσίας, περίεργη γεύση ή κάτι άλλο.

Αποσυνδεδεμένος drgt

  • **
  • 419
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #424 στις: Μαρτίου 18, 2015, 15:13 »
Ετσι τοκανα και γω σε εξπρομαιζερ αλλα 3μμ λωριδα για τον εξπρο που εχει μεγαλο ντεκ ειναι τιποτα. Σε απανωτες τζουρες μου εδωνε καμμενο.

Αποσυνδεδεμένος antoniskan

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #425 στις: Μαρτίου 18, 2015, 18:50 »
Παρελαβα επιτελους και εγω τα pads koh gen do εστισα ενα coil στον kayfun  και αλα 2 σε dripping ατμοποιητη.Το αποτελεσμα ειναι τρομερο τελεια γευση απο την προτη τζουρα.Εχω δοκιμασει και αλα pads αλλα τα kgd ειναι οτι καλυτερο! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #426 στις: Μαρτίου 18, 2015, 19:01 »
τελικά που καταλήγουμε; ποια είναι τα πιο καλά;


Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #427 στις: Μαρτίου 18, 2015, 19:05 »
Μόνο με δοκιμή θα βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα. Και εγώ έλεγα πρώτα nakamichi μετά KDG αλλά πλέον Fiber Freaks  ;) ;D

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #428 στις: Μαρτίου 18, 2015, 19:32 »
Εγω χρησιμοποιω kgd ή FF1 αναλογως τι θα πιασει το χερι μου απο το στοκ.

Δεν εχω δει τρομερη διαφορα στη γευση ή στην απορροφητικοτητα.

Αν sony και καλα επρεπε να διαλεξω, μαλλον σε FF θα πηγαινα...

Ηρθε σημερα το Cotton Bacon v2 απο Fabvape. Το ΣΚ εχει λυσιμο-πλυσιμο του κευφανη και δοκιμη lol

Αποσυνδεδεμένος Geo84

  • **
  • 141
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #429 στις: Μαρτίου 18, 2015, 19:47 »
Να κανω μια ερωτηση στους χρηστες FF...
Δεν εχετε διαφορα στα ντουμανια σε σχεση με οτιδηποτε αλλο?Εμενα αυτη ηταν η μεγάλη μου διάφορα σε σχεση με τα οργανικα,πιο αραια ντουμανια... Το εχει παρατηρησει αλλος?

Αποσυνδεδεμένος dallaskdp

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #430 στις: Μαρτίου 18, 2015, 20:01 »
Προσωπικά ανάμεσα σε kgd, nakamichi και fiber freaks δεν έχω παρατηρήσει καμία διαφορά στην παραγωγή ατμού. Αναφερόμενος πάντα στο ίδιο στήσιμο με μόνη εναλλαγή το βαμβάκι.

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #431 στις: Μαρτίου 18, 2015, 20:04 »
Και εγώ το ίδιο. Ίδιο ντουμάνι και με τα τρία βαμβάκια

Sent from my LG-D802


Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #432 στις: Μαρτίου 18, 2015, 20:37 »
Λοιπόν επειδή την πρωτη φορά δεν το παρατηρησα ,γιατι δεν εδωσα βαση ... προχθες ειπα να δώσω μια δεύτερη ευκαιρία στο ff γιατι οπως ειπα δεν ειχα παρει διαφορα στην γευση σε σχεση με το  kgd αλλα αντιθετα ειχα μείωση γευσης μετα απο κάποιες μέρες με το ff AΛΛΑ οταν εδωσα δευτερη ευκαιρεια προχθές διαπιστωσα και κάτι παράξενο για μενα ..... το ff   μου εφερνε πλακωμα στο στηθος.. στη αρχη δεν εδωσα σημασια λεω ετυχε.. αλλα οσο ατμιζα μεχρι εχθές με αυτο το φαινόμενο μεγαλωνε ... και σκέφτηκα τι ειχα διαφορετικό. . Και το μονο που ειχα αλλαξει ηταν το βαμβάκι. .. διαπιστωνω χωρις ακομα να ειμαι 100% σίγουρος οτι το ff μαλλον μου φέρνει ενα ειδος αλλεργία. .αλλα θα το δοκιμασω παλι μια άλλη ακομα φορά. . Απο χθες που επανήλθα με kgd  σταματησε ομως αυτή η αντίδραση. .. θα επανελθω πάλι

Αποσυνδεδεμένος haris1mee

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #433 στις: Μαρτίου 18, 2015, 20:57 »
Εγω στηνω συνηθως με nakamichi δεν εχω ακομα δοκιμασει  kgd ,χτες μου δωσανε και εστησα με ff το 1 νομιζω .Λοιπον στο καθημερινο μου υγρο παραγωγη ατμου καλη,τροφοδοσια παλι καλη αλλα ενιωθα οτι μου επνιγε νοτες γευσης που ειχα παντα απο το υγρο μου.Ξεστηνω βαζω nakamichi για να μου λυσω την απορια και ολα οπως πρεπει!Τι να πω..ειναι και θεμα γουστου,οποτε εγω συνεχιζω με καλο οργανικο βαβμακι το ταξιδι μου μεχρι νεωτερας!

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος paul22

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #434 στις: Μαρτίου 18, 2015, 21:25 »
ήρθαν και τα δικά μου,τα πήρα απο εδώ  http://www.ebay.com/itm/311241338740?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT


η παραγγελία έγινε 1 Μαρτίου και ήρθαν χθές, η μόνη διαφορά που είδα είναι οτι δίνουν γεύση απο την πρώτη τζούρα,η γεύση είναι πιο καθαρή θα έλεγα σε σχέση με τα απλά pads

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4683 498499 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:13
από Tem
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20681 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194148 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4592 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108482 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 179956 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1856 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1331 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 24985 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 289332 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης