vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

247 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, gfilip, Chris66

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #450 στις: Μαρτίου 22, 2015, 17:29 »
Μπορει αλλά και παλι δεν είναι τόσο τραγική η κατάσταση του βαμβακιού... Έκτος αν εγώ τόσο καιρο δεν δινω την πρέπουσα σημασια στο μαύρισμα που εχω κατά καιρούς στο βαμβάκι μου. Ας πουν και αλλοι...

Αποσυνδεδεμένος c00kieR

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #451 στις: Μαρτίου 22, 2015, 17:30 »
Προφανως ειναι απο καποιο δικο σου λαθος στο στησιμο. Το ff μαυριζει πολυ πιο δυσκολα απο τα βαμβακια, κινεζικα ή μη.
Μπορει να φταιει το υγρο, υποτροφοδοσια, υψηλα βατ, λαθος αναμα στις σπειρες του coil κ.α.

Αποσυνδεδεμένος skevos95

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #452 στις: Μαρτίου 22, 2015, 17:31 »
Απλα το συγκρινω με το αντιστοιχο βαμβακι στον ντριπερ μου.. για να φτασει σε τετοια κατασταση θελει τουλαχιστον εβδομαδα στα 22 βατ... ισως ειμαι και λιγο υπερβολικος αλλα η υγεια (εδω οσο το δυνατον με καλυτερους ορους) πανω απο ολα..

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #453 στις: Μαρτίου 22, 2015, 18:30 »
Παιδια ειναι λογικο βαμβακι ff1 που δεν εχει κλεισει ουτε 24ωρο χρησης να ειναι σε τετοια κατασταση??

 (Image removed from quote.)

Αν ξερετε να μου πειτε τι κανω λαθος και συμβαινει αυτο... ατμιζω στα 15-17 βατ στον lemo drop.



δεν βλεπω κατι το μεμπτο σε αυτο το βαμβακι ... ισως λιγο μαυρο αλλα αν δεν ειχες αλλαξει και συρμα μπορει να πηρες αυτο το ελαχιστο μαυρο .. αλλα εγω βλεπω μονο χρωμα του υγρου και μια ιδεα μαυρου καπου εκει

Αποσυνδεδεμένος powerwolf

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #454 στις: Μαρτίου 22, 2015, 19:06 »
Ισως εχει παρει αυτο το αχνο μαυρισμα απο την αντισταση το εχω παθει και γω...συνηθως σε καθε αλαγη    την αντισταση την καιω να φυγουν τα υπολοιματα απο το υγρο πλυσιμο φυσιγμα καθαρισμα και μετα ff

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #455 στις: Μαρτίου 22, 2015, 21:53 »
Εχω 2 καυφουν που τους αλλαζω βαμβάκι καθε Κυριακή. Μεσοβδόμαδα αφήνω τον ενα κσι πιάνω τον άλλο.
Μετά  την Τετάρτη αν ξεχάσω να αλλαξω καυφουν αρχίζουν οι καουρες λογω του οτι το βαμβάκι μαυρίζει και καίγεται.
Αυτά  με οργανικό βαμβάκι.

Την περασμένη Κυριακή έβαλα νακαμιτσι.
Ξεχάστηκα.
Σήμερα πήγα να αλλαξω βαμβάκι και βρήκα το δεύτερο καυφουν αχρησιμοποιτο στο σταντ.
Το νακαμιτσι  έβγαλε μια βδομάδα χωρίς πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος skevos95

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #456 στις: Μαρτίου 22, 2015, 23:20 »
Πληροφοριακα ειχε γινει και αλλαγη αντιστασης... Δηλαδη αυτο το βαμβακι στην φωτο που ανεβασα ηταν σε ολοκαινουρια αντισταση τοποθετημενο

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #457 στις: Μαρτίου 22, 2015, 23:23 »
Μια εβδομάδα δηλαδή ποσά ml ρε φίλε?Εγώ κάθε 15 ml με νορμάλ υγρά αλλάζω βαμβάκι,μετά αρχίζει και μου ψιλοχαλάει η γεύση!skevos φυσιολογικό είναι

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #458 στις: Μαρτίου 23, 2015, 07:51 »
2 γεμισματα τη μέρα,  δηλαδή 6 με 8 μλ τη μέρα.

Αποσυνδεδεμένος Nassos

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #459 στις: Μαρτίου 23, 2015, 09:18 »
Παρέλαβα την περασμένη εβδομάδα κάποια πράγματα απο fabvape και μου στείλανε δείγμα από cotton bacon version 2.0. Χρησιμοποιώ KGD και είμαι ευχαριστημένος αλλά αφού το είχα  :tongue_smilie:  έστησα τις 2 σοφίες με το μπέικον. Σε απόδοση και γεύση μου φαίνεται λίγο καλύτερο. Στο χειρισμό και στο στήσιμο πολύ καλύτερο. είναι πιο 'πυκνό' και εύκολα βρήκα την σωστή ποσότητα για τις αντιστάσεις μου. Γενικά μου φαίνεται λίγο καλύτερο από το 'παραδοσιακό' βαμβάκι που χρησιμοποιούσα γιατί είναι κατασκευασμένο για άτμισμα ειδικά. Βέβαια, να σημειωθεί, η εμπειρία μου με βαμβάκια είναι η εξής τεράστια, KGD και τώρα το Bacon  :tongue_smilie: .

Αποσυνδεδεμένος rivol

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξης
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #460 στις: Μαρτίου 23, 2015, 09:54 »
Τον τελευταίο μήνα χρησιμοποιώ και εγώ το FF1 Kayfun lite+ και σε σχέση με το Nakamichi το βρίσκω πολύ ανώτερο, ποιο καθαρή γεύση και μεγαλύτερη αντοχή στον χρόνο.

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #461 στις: Μαρτίου 23, 2015, 11:28 »
Οταν μπορεις να παρεις 80 pads KGD, με μολις 10-11 ευρω που 1ον θα σου φτασουν για χρονια ακομα και αν δινεις και στη γυναικα σου να καθαριζει το προσωπο της με αυτα και 2ον κατα κοινη ομολογια εχουν πολυ στρωτη λειτουργια και γευση, και απ την αλλη εμφανιζονται νεα προιοντα με 1ευρω/γρ, εμενα καπου μου βρωμαει η δουλεια...Και αυτο εγινε εντλως συμπτωματικα με το που ανακαλυψαμε το KGD απο Ιαπωνια οτι πωλειται πολυυυυυυυ φθηνοτερα απ οτι εδω (Ελλαδα 2 ευρω/παντ, Ιαπωνια 0,15 ευρω/παντ).
Αρα κατ εμε, ΟΣΟ καλο και να ειναι το fiber freaks δεν νομιζω οτι ειναι 15 η 20 φορες καλυτερο για να αξιζει τα χρηματα του!

Αποσυνδεδεμένος dttas

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #462 στις: Μαρτίου 23, 2015, 14:12 »
Γειά σας. Έχω θέμα με το βαμβάκι του lemo, αυτές τις μπάλες τις εργοστασιακές. Πόσο πρέπει να βάλω στην αντσίταση..Είναι πολύ χοντρο το βαμβάκι.. δεν χωράει..


Αποσυνδεδεμένος powerwolf

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #463 στις: Μαρτίου 23, 2015, 14:40 »
Καταρχας αυτο το βαμβακι που δινουν με τον ατμο ειναι ενα απλο οργανικο αμβιβολους ποιοτητας φιλε  dttas θα σου προτεινα εφοσον διαβαζεις το νημα εδω καποια καλυτερα. Δεν θα προτεινω καποιο συγκεκριμενο η επιλογη ειναι δικη σου..οσο αφορα το ποσο θα βαλεις εξαρτατε απο την διαμετρο της αντιστασης που εχεις κανει.υπαρχουν κ σχετικα βιντεο εδω απο φιλους συνατμιστες για να ξεκινησεις σωστα

Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #464 στις: Μαρτίου 23, 2015, 15:52 »
Kαλησπερα!


Εχθες προσπαθησα να στησω τον καυφουν με KGD.Υπαρχει καποιος ιδιαιτερος τροπος χρησης του?Γιατι ρωταω.....

Μετα απο 4 προσπαθειες οπου εκανα,στις 3 πρωτες τζουρες,0 γευση,και στην 4η καμμενο.
Εβαλα Faber freaks,και ολα καλα. Το ξανα βγαζω,και παλι KGD........και παλι καμμενο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342100 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206362 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541257 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30948 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50044 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597077 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357591 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11413 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192912 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1226 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1202 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591616 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios