vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #780 στις: Απριλίου 27, 2017, 21:13 »
Αλήθεια, ποιος ορίζει τον σκοπό του καθενός; Δλδ, επειδή γλυτώσαμε από το τσιγάρο οφείλουμε να κόψουμε και το άτμισμα; Ειναι η άποψη των καπνιστών, εστω και συνάμα ατμιστών;
Βρε παιδιά, κάντε ότι πιστεύεται για τον, και στον εαυτό σας, και αν χρειαστούμε βοήθεια για το  τι θα κάνουμε, θα την ζητήσουμε μόνοι μας.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #781 στις: Απριλίου 27, 2017, 21:31 »
[justify]Τώρα το πήρε το μάτι μου τα όσα λέμε πάλι. Για παράδειγμα, ο φίλος, λίγες αναρτήσεις παραπάνω. Συγγνώμη, όμως με 6, 7 χρόνια στο κάπνισμα δεν γίνεσαι πρόβλημα που ψάχνει λύση, απλώς λέρωσες πνευμόνια. Επίσης, με 6, 7 χρόνια στο άτμισμα και να επιστρέψει κάποιος στο κάπνισμα, συγγνώμη, αλλά πιστεύω πως ή πιτσιρίκος θα είναι αυτός ο κάποιος ή δεν είδε τι σημαίνει άτμισμα. Δεν είναι απλό χόμπι, όταν κάποιος κάπνισε ήδη τη μισή ζωή του, αν έχει ανάψει μέχρι και εφημερίδα, αν ακόμα νοσταλγεί όσα πέρασε με κιτρινισμένα δάχτυλα, κ.ο.κ., ε, όλα αυτά του ακούγονται αστεία. Προσωπικά, δεν αφορίζω κανένα IQOS, όμως όχι τέτοια συμπεράσματα βρε παιδιά. Έχει απόλυτο δίκιο ο φίλος mimis. [/justify]

Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #782 στις: Απριλίου 28, 2017, 00:00 »


Μιας και ακουγονται διαφορες αποψεις ας πω κι εγω την δικια μου.

Καταρχην, διαβασα διαφορες αποψεις εδω και ομολογουμενως βλεπω αρκετα εριστικες τις τοποθετησεις παιδιων υπερασπιζοντας με μένος το ΗΤ.
Πολυ κακως θα ελεγα αφου ολοι ξερουμε οτι ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ δεν ειναι υγιεινο, και οταν βλεπω τοση υποστηριξη σε σημειο φανατισμου σε προιοντα τα οποια στην ουσια μας βλαπτουν και το μονο που γνωριζουμε ειναι οτι απλα ειναι λιγοτερο επιβαρυντικο απο τον καρκινο τον ιδιο δλδ το ΚΤ, καθε αλλο παρα λυπη μου προκαλουν. Ισως αυτοι που ειναι επικριτικοι ξεχνανε για ποιον σκοπο ξεκινησαν το ΗΤ που ειναι η διακοπη του ΚΤ με επομενο σταδιο την διακοπη ακομη του ατμισματος.
Αυτος θα επρεπε να ειναι ο σκοπος ολων μας, και οχι ο fanboyσμος και η συλλογη ατμιστικων μαραφετίων λες και ειναι χομπυ. Επιπλεον, πολλοι παλιοι θα θυμουνται τις αφοριστικες αποψεις και συμπεριφορες ενος μεγαλου μερους των συμπολιτων μας οσον αφορα την ΝΕΑ (τοτε) εναλλακτικη μορφη καπνισματος, το ατμισμα.
Καλο λοιπον θα ειναι να μην ειμαστε και εμεις απολυτοι σε οτιδηποτε νεο εμφανιζεται.

Anyway, για να μην μακρυγορω:

Ασχολουμαι με το ΗΤ τα τελευταια 6-7 χρονια κι εχουν περασει απο τα χερια μου τα περισσοτερα που κυκλοφορουν (μιλαω για τα γνωστα γιατι πλεον ειναι απειρα τα μοντελα) . Πριν το ΗΤ δεν ημουν βαρυς καπνιστης και εκτος αυτου ημουν και λιγα χρονια ( 6-7 στον αριθμο) . Μπορει ενας καπνος 25αρης να με εβγαζε και 4 μερες, δλδ γυρω στα 5 το πολυ 10 στη χειροτερη τσιγαρα την ημερα.

Οταν ξεκινησα με ego το ΗΤ 6-7 χρονια πριν, δεν ξαναβαλα κανονικο τσιγαρο στο στομα μου για περιπου εναμιση χρονο. Μετα απο αυτο τον εναμιση χρονο εως και σημερα, αραια και που μπορει να εκανα μερικα αναλογως τη φαση παντα, δλδ θα ελεγα χοντρικα οτι εχω καταληξει να κανω 15-20 τσιγαρα τον μηνα. Με τοσα λιγα δεν θεωρω τον εαυτο μου καπνιστη, αλλα θα ηθελα αν γινοταν να μην κανω καθολου.

Οποτε εδω και λιγο καιρο, παρολο που στην αρχη το κοροιδευα, ειμαι κι εγω κατοχος του iqos και μεχρι στιγμης θα ελεγα ευκολα οτι με εχει καλυψει παντα ως προς τον σκοπο που το προοριζω, δλδ ως μια εναλλακτικη του κανονικου τσιγαρου συνδυαστικα με το ηλεκτρονικο.

Κανω 3-4 ή και λιγοτερα heets την μερα, τις στιγμες που θα ηθελα να κανω τσιγαρο και να παρω την γευση του καπνου. Και οχι μονο την γευση αλλα ολη την αισθηση του τσιγαρου πλην της ασχημης αισθησης του "καψιματος" .  Το ΗΤ βεβαια ειναι παντα εκει χωρις να εχει αλλαξει κατι στον τροπο χρησης του. Ουτε η ποσοτητα σε ml εχει αλλαξει, παρολο που και αυτο δεν θα με χαλαγε να το ελάττωνα αφου υπαρχουν μερες και στιγμες που διαπιστωνω οτι το εχω πιπιλα, αλλα ουτε γενικα ο τροπος χρησης του. Τα καπνικα αρωματα τα ειχα κοψει χρονια τωρα, αφου κατα την προσωπικη μου αποψη (και οχι μονο) κανενα δεν προσομοιώνει τον καπνο, ατμιζοντας διαφορες γευσεις, κυριως diy απο φρουτα, μπισκοτα, γλυκα και πολλους αλλους συνδυασμους. Οταν ηθελα τον καπνο οπως προειπα εκανα ενα στριφτο ΚΤ. Παρολο που παντα η αισθηση του καψιματος με ενοχλει-ουσε.

Θεωρω λοιπον, οτι για την δικια μου περιπτωση παντα, το iquos, κανει για την δουλεια που το θελω, δλδ λειτουργωντας συμπληρωματικα ( ή μαλλον καλυτερα επικουρικά) του ατμισματος στις λιγες αυτες στιγμες (πχ στον πρωινο καφε κλπ) που θα ηθελα να κανω ενα τσιγαρο.

Θα το προτεινα λοιπον σε παρομοιες με την δικια μου περιπτωσεις, που ειμαι σιγουρος οτι υπαρχουν πολλες.

Απο κει περα, θεωρω οτι ειναι πολυ δυσκολο εως αδυνατο για εναν καπνιστη των 1-2 πακετων ανα ημερα να σταματησει το ΚΤ με αυτη τη συσκευη.

Και οι λογοι ειναι πολλοι, ξεκινωντας απο το κοστος οπως ειπαν τα παιδια παραπανω, αλλα και οτι ακομα σαν συσκευη εχει καποια ελλατωματα οπως μικρη διαρκεια, γευση οχι τοσο εντονη, μικρη ποσοτητα παραγομενου καπνου, οχι πολυ εντονο "χτυπημα" , ενδιαμεσος χρονος αναμονης κλπ. Ελλατωματα βεβαια τα οποια ισως λυθουν/βελτιωθουν στο μελλον.

Ενας τετοιος καπνιστης λοιπον για σταματησει το ΚΤ θα πρεπει καταρχην ΝΑ ΘΕΛΕΙ να το κοψει και να απευθυνθει σε ΗΤ.

Παρολο που τελικα το iquos και το ΗΤ ειναι εντελως διαφορετικης νοοτροπιας συσκευες και θεωρω οτι ΔΕΝ μπορουν να συγκριθουν αμεσα, κατα την γνωμη μου, και οι 2 μαζι, θα μπορουσαν υπο συγκεκριμενες συνθηκες και προυποθεσεις, να απομακρυνουν καποιον απο το ΚΤ.


Φίλε τραμπάκουλα το να αποκαλείς κάποιους που είναι αποκλειστικοι ατμιστές εριστικους , είναι τουλάχιστον άκομψο.
Εσύ που καπνίζεις και κανεις και τις δύο εναλλακτικές μεθόδους
Αν είναι δυνατόν δηλαδή.
Καπνίζεις κάνα δύο τσιγάρα και την ημέρα κάνεις και μερικά ml ηλεκτρονικό, και καπνίζεις και μερικά από τα καινούργια μπιχλιμπίδια
Και μετά μας λες ότι θα το συνιστούσα κιόλας σε μερικούς.
Εσύ δηλαδή πας να κάψεις κοσμάκη.
Κοίτα να βάζεις και κάνα τσιρότο νικοτίνης πριν πέσεις για ύπνο το βράδυ.
Τι να πω πια!

Sent from my Tab2A7-10F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kgalaz

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #783 στις: Απριλίου 28, 2017, 11:09 »
Ποιο το πρόβλημα στις επιλογές του καθενός; Αν κάποιος θέλει να καπνίζει ας καπνίζει αν κάποιος θέλει να ατμιζει ας ατμιζει αν κάποιος θέλει να κάνει και τα δυο η να βρει και κάτι άλλο ας το κάνει. Επιλογές υπάρχουν πολλές ..και παραλλαγές. Προσωπικά δεν συστήνω τίποτα σε κανέναν. Ούτε το ητ. Λίγες πληροφορίες στα πολύ γενικά ούτε αυτό είναι καλό αυτό είναι κακό και μετά ας δοκιμάσει. Αν του αρέσει καλώς αν όχι δεν τρέχει τίποτα. Οκ και εγώ κάνω 2-3 κτ την ημέρα εις γνώση μου γιατί έτσι θέλω, γνωρίζω τον εαυτό μου και έχω μια ιδέα τι πρέπει και τι δεν πρέπει. Αν δοκιμάσω και κάτι άλλο; Μπορεί μπορεί και όχι δεν ξέρω όπως έρθει.
Αν μετάνιωσα για κάτι στη ζωή μου από αυτήν την ιστορία είναι μακάρι να μην έβαζα το τσιγάρο στο στόμα μου εξ αρχής (και το ξεκίνησα στα 25). Για να μην χρειάζομαι τίποτα από όλα αυτά. Τώρα στα κοντά 40 ξεγελάς τον εαυτό μου δεξιά και αριστερά γιατί δεν έχω μεχρι στιγμής τη δύναμη να κάνω αλλιώς


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #784 στις: Μαΐου 10, 2017, 10:22 »
Θεωρω λοιπον, οτι για την δικια μου περιπτωση παντα, το iquos, κανει για την δουλεια που το θελω, δλδ λειτουργωντας συμπληρωματικα ( ή μαλλον καλυτερα επικουρικά) του ατμισματος στις λιγες αυτες στιγμες (πχ στον πρωινο καφε κλπ) που θα ηθελα να κανω ενα τσιγαρο.

Θα το προτεινα λοιπον σε παρομοιες με την δικια μου περιπτωσεις, που ειμαι σιγουρος οτι υπαρχουν πολλες.

Καλέ μου φίλε, περιμένεις σε ατμιστικό φόρουμ να μην σου την πέσουν προτείνοντας το iqos;
Αν θέλεις την γνώμη μου τζάμπα χαλάς (και εσύ) το διαδικτυακό σου σάλιο..
Έκανα το λάθος και κατέθεσα κι εγώ την άποψη μου (χωρίς ποτέ να προτείνω τίποτα και σε κανέναν)
και ευτυχώς που στο τέλος δεν κατηγορήθηκα και για έμμισθος της PMI.. :tongue_smilie:
Έπαψα λοιπόν να γράφω και να μιλάω για το οξαποδώ.. ;D και ακολούθησα τη συμβουλή ενός παλιού καλού φίλου
που όταν ήθελε να αποφύγει τις εντάσεις και τις μανούρες έλεγε το εξής σοφό στον συνομιλητή του :

"Εσύ έχεις δίκιο κι εγώ την ησυχία μου"

Καλό καλοκαίρι σε όλο τον κόσμο με υγεία πάνω απ' όλα.



Αποσυνδεδεμένος trabakoulas

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #785 στις: Μαΐου 10, 2017, 17:57 »
Όχι φίλε drakos δεν περίμενα κάτι παραπάνω άλλωστε είχα ήδη διαβάσει το topic και είδα την συμπεριφορά αρκετων στα δικά σου post, οπότε ναι, δεν περίμενα κάτι παραπάνω. 
Απλώς ήθελα κι εγώ να αναρτήσω την γνώμη-άποψη μου και όπως είδες δεν μπήκα ούτε θα μπω στον κόπο να απαντήσω, αφού τηρώ τη συμβουλή του φίλου σου, δηλαδή: "Εσύ έχεις δίκιο κι εγώ την ησυχία μου" .

Εξάλλου, τις απόψεις κάποιων που απλά μετρούν μολις λίγους μήνες ή ακόμα και 1-2 ετη στο Η.Τ. και στο forum, δεν θα μπορούσα να τις λάβω σοβαρά για πολλούς και διάφορους λόγους, οπότε η σιωπή μου είναι και η απάντησή μου.

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #786 στις: Μαΐου 10, 2017, 18:34 »
Αυτό που είστε σε ένα νήμα και συζητάτε (σαν να πίνετε μόνοι σας καφέ) για το πώς καταπιέζει τις αντίθετες απόψεις το ίδιο το νήμα και πως δεν θα ασχοληθείτε, έχει πολύ γούστο παιδιά!
 ;D

Αποσυνδεδεμένος GanaG

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα είναι ατμός ... (Θρασύβουλος)
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #787 στις: Μαΐου 10, 2017, 19:40 »
Ας γράψω κ εγώ την εμπειρία μου από τη συσκευή iquos.
Το αγόρασα μεταχειρισμένο για να το δοκιμάσω σε πολύ καλή τιμή από γνωστή που το βαρέθηκε. Καλή κατασκευή, ελαφρύ με εύκολη μεταφορά σε θήκη-φορτιστή. Τα χιτς (φυσίγγια εμποτισμένου  καπνού) σε τρείς γεύσεις κοστίζουν όσο τα τσιγάρα αλλά με πολύ λιγότερο καπνό (και διάρκεια χρήσης) σε πακέτο παρόμοιο των τσιγάρων. Η χρήση καμία σχέση με άτμισμα πολύ κοντα στο κάπνισμα. Ρουφάς δέκα περίπου τζούρες μετά την ενεργοποίηση και μετά θέλει φόρτιση στη θήκη (περίπου 2 λεπτά). Οι γεύσεις είναι η ελαφριά που μου εβγαζε ομως 'σιδεριλα' καμένης αντίστασης, η βαριά σαν κανονικο τσιγάρο (ας πούμε πρινς)  και η μέντα που είναι σαν μορ. Επέλεξα τη μέντα και το δοκίμασα για μια ολόκληρη εβδομάδα στη δουλειά. Δεν το συνέχισα λόγω κόστους και μικρής διάρκειας, αλλά το εχω σαν εναλλακτικο του κτ. ;D


Αποσυνδεδεμένος ChristosN

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #788 στις: Μαΐου 10, 2017, 19:49 »
Προσωπικά δεν είμαι καθόλου αντίθετος σε όποιο νέο προϊόν προκύπτει, το οποίο, λιγότερο ή περισσότερο, βοηθά στην διαδικασία απεξάρτησης ή έστω της μείωσης των δυνητικών κινδύνων και της εν γένει βελτίωσης της υγείας του χρήστη. Από εκεί και μετά, όμως, υπάρχουν και άλλα πράγματα που παίζουν ρόλο (ηθικής ή άλλης τάξεως) στο να προτείνω ή να υπερασπιστώ το τάδε ή το δείνα προϊόν. Π.χ. δεν γουστάρω να στηρίξω την Philip Morris, η οποία ενδεχομένως να πίεσε αυτούς που έπρεπε για να περάσει η περίφημη Ευρωπαϊκή Οδηγία, η οποία, ούτε λίγο ούτε πολύ, αντιμετωπίζει το άτμισμα με τον ίδιο τρόπο που αντιμετωπίζει το κάπνισμα. Δεν γουστάρω, επίσης, να στηρίξω την Philip Morris γιατί ήδη από το 1970 ήξερε για τις βλαβερές συνέπειες του τσιγάρου αλλά έκανε την πάπια (όποιος έχει όρεξη ας ψάξει στο google να δει πόσα έχει πληρώσει σε αποζημιώσεις καπνιστών με καρκίνο του πνεύμονα η Philip Morris στις ΗΠΑ). Οπότε στο δια ταύτα. Πιθανώς η συγκεκριμένη συσκευή να μην έχει πίσσα, μονοξείδιο του άνθρακα, φορμαλδεΰδη κλπ που είναι προϊόντα της καύσης αλλά δεν παύει να περιέχει καπνό, ο οποίος ήδη έχει ένα σωρό άλλες βλαβερές ουσίες (ανάμεσά τους και ραδιενεργό πολώνιο καθώς το φυτό το απορροφά από το έδαφος). Τουτέστιν εάν την είχα ποτέ στην κατοχή μου θα συμπεριφερόμουν όπως όταν κάπνιζα - μόνο για εξωτερικούς χώρους και μακριά από άλλους. Ούτε φυσικά θα την πρότεινα ως μια καλή εναλλακτική έναντι του τσιγάρου δεδομένου ότι συνεχίζει να τροφοδοτεί τον οργανισμό με πολώνιο. 

Ερώτηση: εάν τα 2 δις δολάρια της έρευνας τα διέθετε για R & D πάνω στο άτμισμα πόσο διαφορετικά θα ήταν τα πράγματα;
Σημειωτέον ότι ακόμη και με το η/τ η εταιρεία πάλι θα έβγαζε κέρδη γιατί ο πιο φθηνός τρόπος παραγωγής νικοτίνης είναι μέσω της εκχύλισης από φύλλα καπνού...

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #789 στις: Μαΐου 11, 2017, 02:09 »
τις απόψεις κάποιων που απλά μετρούν μολις λίγους μήνες ή ακόμα και 1-2 ετη στο Η.Τ. και στο forum, δεν θα μπορούσα να τις λάβω σοβαρά για πολλούς και διάφορους λόγους
Εξαιρετική προσέγγιση!  :thumpup:  Εύγε!
Ο νόμος του "παλαίουρα" σε όλο του το μεγαλείο...

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #790 στις: Μαΐου 11, 2017, 15:29 »
 Θα διαφωνήσω ότι το από πότε κάποιος ασχολείται με το ΗΤ ή με το forum αποτελεί σοβαρό στοιχείο για το αν μπορεί να έχει (τεκμηριωμένη) άποψη. Προσωπικά μπορεί να ασχολούμαι με το ΗΤ για 18 μήνες (μόνο) και με το forum σκάρτο 1 μήνα (αίσχος!), αλλά επειδή έχω μούρλια να διαβάζω και να ενημερώνομαι για ότι ασχολούμαι από πολλές πηγές πιστεύω ότι για κάποια πράγματα μπορώ να έχω άποψη και για άλλα έχω την αυτογνωσία να ρωτάω. Πρόταση: να κάνει το forum πανελλαδικές εξετάσεις και με βάση τ' αποτελέσματα να έχει ο καθένας ποσοστό άποψης (πχ άριστα: 100% άποψη, μέτρια: μισή άποψη, κ.ο.κ.)  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #791 στις: Μαΐου 11, 2017, 15:39 »
....εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με την οποιαδήποτε θέση / άποψη... πλην του φασιμού....

απο την ημέρα που πέρυσι τέτοιο καιρό άκουσα μητέρα (δικηγόρο) να λέει (στην προπόνηση των παιδιών σε συνοικιακή ποδοσφαιρική ακαδημία)
ότι δεν μπορεί ο γιός της που έχει ένα επίπεδο (για τον εαυτό της έλεγε)
να παίζει μπάλα με παιδιά κατωτέρου πνευματικού επιπέδου και οτι θά 'πρεπε να περνάνε ένα είδος τεστ IQ  (ω ναι... για 8 χρονα και 9 χρονα μιλάμε) για να μπορούν να αθλούνται ....θεωρώ ότι δεν μπορεί να με προκαλέσει τίποτα πιά :)

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #792 στις: Μαΐου 11, 2017, 16:22 »

Εξάλλου, τις απόψεις κάποιων που απλά μετρούν μολις λίγους μήνες ή ακόμα και 1-2 ετη στο Η.Τ. και στο forum, δεν θα μπορούσα να τις λάβω σοβαρά για πολλούς και διάφορους λόγους, οπότε η σιωπή μου είναι και η απάντησή μου.

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
δεν θα ελεγα οτι ισχυει αυτο που λες.ναι καιγω 1.5 χρονο ειμαι ατμιστης και απτον πρωτο μηνα στο φορουμ.ναι δεν τα ξερω ολα.ναι δεν εχω ατμισει συστηματικα με τα παλια στυλο που ατμιζατε οι παλιοι δεν εχω ατμισει με συρμα 0,16Mm.αλλα αν δεχομαστε συμβουλες μονο απτους εισερχομενους στο ατμισμα του 2009-20012 τοτε οι υπολοιποι να παμε σπιτι μας?γτ εγω καπως ετσι το καταλαβαινω.οτι δλδ εσεις (χωρις παρεξηγηση)ειστε οι γκουρου καιμεις τα τσικο(ισχυει εν μερη αλλα οχι και ετσι)?

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #793 στις: Μαΐου 11, 2017, 16:49 »
Λοιπον για να βαλουμε λιγο τα πραγματα στην θεση τους.
Πρωτάκια,εκτακια και τελειόφοιτοι θα υπαρχουν παντου και σε ολα τα φορουμ.
Το θεμα ειναι το τι λεει ο καθε ενας στην ταξη του . ;D
Πχ δεν θα δεχτω καποιον "νεο" να γυρισει και να μου πει σημερα,τωρα.... οτι το ΗΤ ειναι δυσκολο.
Γιατι απο την στιγμη που δεν γνωρισες τα παλουκια καλο θα ειναι να μην λες τπτ. :'(
Δεν θα δεχτω απο ενα παλαιο χρηστη να μου λεει ντροπη σου που προτεινες το iqos σε εναν καπνιστη σαν καλυτερη λυση. :wall:
Γιατι......εμαθα να ξεχωριζω αυτον που θελει να ασχοληθει πραγματικα με το ΗΤ σε σχεση με αυτον που το ηθελε για να ατμιζει οπου απαγορευοταν το κτ η ακομα για δοκιμη....για πλακα. :yes:
Οκτώ χρονια στο φορουμ  και ακομα μαθαινω απο καινουργιους διαφορα που δεν ειχα τον χρονο να ασχοληθω η απλα γιατι βαρεθηκα να κυνηγαω καθε πινακα και καθε καινουργιο μηνυμα.
Η λυση ειναι προτου πατησουμε αποστολη μηνυματος διαβαζουμε 3-4 το μηνυμα μας.
Αν ειμαστε σιγουροι οτι δεν προσβαλουμε κανεναν δεν το παιζουμε τζαμπα μαγκες η ξερολες τοτε παταμε αποστολη.
Τοσο απλα .

Αποσυνδεδεμένος babis5570

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #794 στις: Μαΐου 15, 2017, 14:30 »
Απο περιεργεια το πηρα και το δοκιμασα 2 μερες . Δεν θα μπω σε λειτουργικες λεπτομερειες αλλα μονο να κανω ενα προσωπικο σχολια .
Αν αυτο το πραγμα πηρε 10 χρονια R&D και 2 δις $ σε πορους η phillip morris πρεπει να απολυσει ολους τους εργαζομενους στο R&D . 
Απλα απαραδεκτο το προιον για τοσο χρονο και χρημα που ξοδευτηκαν.

Ας συνεχισω τωρα με avocado και tribeca..........

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 157 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20660 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281274 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207893 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65800 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174459 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312806 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14150 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124772 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93529 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix