vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

77 επισκέπτες, 5 χρήστες
tony1976, stratoz, JohnDag, manoslykos, ZoeM

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6030 στις: Ιουνίου 18, 2015, 02:21 »
Καλημέρα,
έχω στην κατοχή μου δύο boxes της Eleaf, ένα 20w κι ένα 30w. Και τα δύο τα αγόρασα πριν από ένα μήνα. Σαν νέος ατμιστής που είμαι, δεν ξέρω τι χρόνο ζωής έχουν οι μπαταρίες τους και αν με κάποιο τρόπο μπορούν να αλλαχτούν.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για κάθε πληροφορία και γνώση που θα μπορούσατε να μου μεταφέρετε.

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6031 στις: Ιουνίου 18, 2015, 02:30 »
μέχρι να χαλάσουν οι μπαταρίες του, να είσαι σίγουρος πως θα χαλάσει κάτι αλλο.


πχ το fire button, οπότε τα πετάς  :)

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6032 στις: Ιουνίου 18, 2015, 02:41 »
Αν είναι έτσι πρέπει να φροντίσω έγκαιρα να υπάρχουν οι αντικαταστάτες τους. Και πάλι όμως πόσο χρόνο ζωής δίνεις; 6μηνο; χρόνος;

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6033 στις: Ιουνίου 18, 2015, 02:47 »
Κανείς δεν μπορεί να σου πει με ακρίβεια.
Μην αγχώνεσαι. Κάθε μέρα σχεδόν κυκλοφορούν νέα μοντάκια σε όλο και φθηνότερες τιμές και η ποιότητα ανεβαίνει.
Αν αγοράζεις απο Ελλάδα μέσω ιντερνετ, σε 1 εργάσιμη μέρα έχεις τα πάντα στην πόρτα σου.
Για την Κίνα ούτε ξέρω ούτε θέλω να μάθω  :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6034 στις: Ιουνίου 18, 2015, 02:49 »
6 μηνες κρατανε οι μπαταριες πανω κατω.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6035 στις: Ιουνίου 18, 2015, 07:50 »
3-4 μήνες που έχω το istick δεν έχω παρατηρήσει κάποια ιδιαίτερη διαφορά. Δεν του κάνω ότι να'ναι φορτίσεις βέβαια.


Ήδη έχω μπανίσει 2-3 modάκια και σύντομα θα πάρω και κάποιο άλλο βέβαια.


Είναι λοιπόν μεγάλη και η πιθανότητα να σου γυαλίσει κι εσένα κάτι άλλο πριν προλάβει να χαλάσει η μπαταρία του  :))

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6036 στις: Ιουνίου 18, 2015, 07:57 »
Ευχαριστώ πολύ!

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6037 στις: Ιουνίου 18, 2015, 08:01 »
Καλημέρα

Έχω δύο istick 20 και μετά από 6 μήνες δεν έχω κανένα θέμσ με τις μπαταρίες τους (προσέχω όμως στις φορτίσεις)

Το πρόβλημα που αντιμετώπισα εγώ είναι με τα σπειρώματα (έχουν ''φαγωθεί'' αρκετά)
Το 30άρι δεν έχει τέτοιο θέμα με τα σπειρώματα

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6038 στις: Ιουνίου 18, 2015, 08:33 »
@aragiannis

Σε περίπτωση που αντιμετωπίσεις πρόβλημα, έλεγξε εάν το κατάστημα που έκανες την αγορά παρέχει τεχνική υποστήριξη. Υπάρχουν κάποια (λίγα) όπως πχ ecig.gr , nobacco.gr κλπ

Η μπαταρία μπορεί να αντικατασταθεί. Από εξειδικευμένο τεχνικό εύκολα, από τον χρήστη κάπως δύσκολα.... Υπάρχουν βίντεο στο youtube

Για τα σπειρώματα (τουλάχιστον του 20W) ίσως τα προστατέψει ο αντάπτορας που διατίθεται στην αγορά γύρω στα 7,5€ (δεν θυμάμαι πως λέγεται...)

Γενικά για ότι διαθέτεις καλό είναι να παρακολουθείς τα αντίστοιχα νήματα, ώστε να παίρνεις και να προσφέρεις γνώσεις και εμπειρίες  ;)

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6039 στις: Ιουνίου 18, 2015, 12:54 »
Έχω δύο istick 20 και μετά από 6 μήνες δεν έχω κανένα θέμσ με τις μπαταρίες τους (προσέχω όμως στις φορτίσεις)
Το πρόβλημα που αντιμετώπισα εγώ είναι με τα σπειρώματα (έχουν ''φαγωθεί'' αρκετά)
Εφόσον χρησιμοποιείς και τα δύο, πάμε στους 6+6 μήνες.
Bending adaptor λέγεται το αξεσουάρ για πόλο/σπειρώματα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 18, 2015, 13:04 από Doubt »

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6040 στις: Ιουνίου 21, 2015, 19:10 »
Καλησπέρα σας, ψάχνω και δεν είμαι σίγουρος πού να ποστάρω το παράπονο/προβληματισμό μου οπότε θα το γενικεύσω και λίγο για να κολλήσει σίγουρα στο συγκεκριμένο νήμα.

Με έχει μυήσει και στο άτμισμα και στο φόρουμ, παιδικός μου φίλος.  Επειδή όταν θέλω κάτι το θέλω αμέσως πήγα στο κοντινότερο κατάστημα που βρήκα και έκανα κάποιες ερωτήσεις δοκιμές και κατέληξα σε ένα πακέτο. Ατμίζω εδώ και 2 μήνες ακριβώς με τον συνδυασμό από nobacco: MAS30 με ατμοποιητή MAS20+, και τις αντιστάσεις τις αντίστοιχες όλα αγορασμένα πάντα από τοπικό κατάστημα Nobacco. Έχω ήδη διαπιστώσει ότι δεν ισχύει σε καμία περίπτωση αυτά που μου λέγανε για 20-30 μέρες διάρκεια ζωής των αντιστάσεων ή μέχρι να μυρίσει καμμένο..Οι αντίστάσεις έχουν πραγματικά αστεία διάρκεια ζωής και το κόστος τους είναι πολύ μεγάλο οπότε δεν υπάρχει για μένα κανένα value for money για την ώρα αν συνυπολογίσουμε ότι αγοράζω και έτοιμα υγρά αναπλήρωσης. Έχω κερδίσει το γεγονός ότι δεν έχω ξαναβάλει κανονικό τσιγάρο στο στόμα μου και σκοπεύω να συνεχίσω απλά θεωρώ πως επιβάλλεται να αλλάξω κάτι στα "αξεσουάρ" μου.

Τώρα συγκεκριμένα μπορεί κάποιος να μου πει, πώς γίνεται να έχω πάρει ένα μπουκαλάκι numbers 5, και να έχω αλλάξει 3 αντιστάσεις σε ούτε 10ml χρήσης;;; Να σημειώσω πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό και γενικά έχω αγοράσει πάνω από 10 διαφορετικά υγρά από διάφορες σειρές της εταιρείας, τέτοιο πράγμα δεν μου έχει ξανασυμβεί. 2 κατάμαυρες αντιστάσεις σε ούτε 8ml με αποτέλεσμα χτες να ετοιμάζομαι να βγω...γεμίζω τον ατμοποιητή και αλλάζω καθαρή αντίσταση. Πάντα μα πάντα τους στρώνω από τα 8W και δεν ανεβαίνω ιδιαίτερα άντε να πάω μέχρι τα 10W, συνήθως στα 9,5 είμαι καλυμμένος. Γυρνάω σπίτι έχει κατέβει η στάθμη στη μέση, πέφτω για ύπνο. Σήμερα Κυριακή καφές και άτμισμα και μου είναι δυσάρεστο, ανοίγω και είναι τέρμα μαυρισμένη η αντίσταση και δεν έχω και άλλες ούτε άλλο υγρό διαθέσιμο..Έχω στείλει μήνυμα στην εταιρεία και τους έχω ήδη προαναγγείλει ότι θα την δημοσιεύσω την απάντησή τους εδώ πέρα. Έχετε παρατηρήσει κάτι αντίστοιχο εσείς στην μέχρι τωρα εμπειρία σας; ΤΙ μπορεί να φταίει;

Από μεταφορά
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 21, 2015, 19:19 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6041 στις: Ιουνίου 21, 2015, 19:22 »
Φίλε μου καλησπέρα και καλώς μας ήλθες. Πέρνα μια βόλτα και από εδώ να σε γνωρίσουμε.

Τώρα όσον αφορά στο θέμα σου, δύο τινά μπορεί να συμβαίνουν: α) έπεσες σε ελλατωματική παρτίδα αντιστάσεων β) φταίει το υγρό. Ρίξε μια ματιά στο Υγρά e-liquid από Nobacco μήπως έχει και κάποιος άλλος το ίδιο θέμα.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6042 στις: Ιουνίου 21, 2015, 19:53 »
Σ'ευχαριστώ φίλε cruiser για την απάντηση, επειδή το έχω ξαναπάρει το υγρό προσωπικά τείνω προς το 1ο. Μια 5άδα σε πακετάκι πήρα, οι 3 έχουν αχρηστευτεί και τώρα που μιλάμε ατμίζω με μισή καρδιά που λένε γιατί δεν έχω άλλη διαθέσιμη και έχω ενοχληθεί κιόλας γιατί δεν τις λες και φτηνές. Από χτες το βράδυ να μου μένει στα χέρια με μισό τανκ χρήσης είναι απογοητευτικό. Είμαι περίεργος να δω την απάντηση της εταιρείας και εννοείται άυριο θα πάω και στο κατάστημα να τα καταθέσω και από κοντά.

Το θετικό από αυτή την εμπειρία είναι ότι ενώ μέχρι τώρα διάβαζα το φόρουμ, ήθελα κάπου να τα πω και έκανα και την αρχή στο γράψιμο  :))


Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6043 στις: Ιουνίου 21, 2015, 19:54 »
@ lospsy
Καλησπέρα  φίλε, εγώ  είχα  αγοράσει  από  nobacco  τον  Ιανουάριο  mas  20w  με  ατμοποιητή mas20 είχα  πάρει  και  πέντε  κεφαλές  μαζί δοκιμασα  της  τρεις και  είχαν  χάλια  γεύση επικοινωνισα  με  nobacco   και  μου  είπαν υπάρχει  περίπτωση  να  είναι  ελαττωματική  παρτίδα  και θα  μου  της  αλλάξουν  όλες  με  καινούριες και  έτσι  έγινε  (δεν  έχω  παράπονο  από  nobacco )η καινούργες ήταν  καλύτερες αλλά  ποτέ  δεν  μου  κράτησαν  πάνω  από  10ml   υγρό δεν  ξανά  αγοράσα κεφαλές έχουν  και  3,6€ δε  συμφέρει  για 10ml υγρό μετά πήρα  ένα  mini nautilus πολύ  ευχαριστιμενος σε  γεύση, ντουμανι καμιά  σχέση  με  mas 20 ,  ο  ατμοποιητης  mas20 είναι  ο  χειρότερος που  έχω  δοκιμάσει .

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6044 στις: Ιουνίου 21, 2015, 20:04 »
Μπορει να αποκτησει και εναν aerotank της kanger,εχω να πω οτι οι κεφαλες τους κρατανε αποδοση μεχρι και 20 ml και ειναι οικονομικες και αξιοπιστες

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 270 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 212 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282287 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208119 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66730 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175097 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14773 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125185 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93825 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4414 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix