vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

90 επισκέπτες, 9 χρήστες
Tem, Doubt, camber, ZoeM, bloodlessz, Milarepa, xloupas, dvelev, manoslykos

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6000 στις: Ιουνίου 03, 2015, 02:34 »
Συγνωμη που στο λεω ετσι φίλε μου αλλα αν συνεχισεις να αγοράζεις μπαταριες που ΔΕΝ σε ικανοποιούν και ατμοποιητές που απλά σου είναι ανεκτοί τοτε ναι, θα χαλάσεις πολλά λεφτά. :dontknow:
Στις μέρες μας μπορει καποιος να αποκτήσει αξιόλογα σετάκια μπαταριες/μοντ και εργοστασιακούς ατμοποιητες με πάρα πολυ καλή απόδοση και χωρις να χρειαστει να γινει μάστορας και ηλεκτρολόγος!
Αυτο που θελω να πω ειναι οτι μπορεις να βρεις εύκολα εργοστασιακο ατμοποιητη και μπαταρια που να σε ικανοποιούν και μαλίστα σε καλή τιμή.  (καποιοι θυμοσαστε φανταζομαι τις εποχες που τα...eGo-T στοιχιζαν 100 και 120 ευρω το διπλο πακέτο ε?  :tongue_smilie: )


Απο εκει και πέρα, πέρα απο την ικανοποιηση σου δηλαδη υπάρχει και το μικρόβιο του χομπίστα το οποιο μάλλον έχεις αρχισει και κολλάς οποτε σε αυτη την περίπτωση ναι, ειναι γεγονος,δεν θα βρεις ποτέ κάτι που να σε ικανοποιει απόλυτα και να μείνεις εκεί,πάντα θα ψάχνεσαι για το καινουριο που θα βγαίνει και θα χαλάσεις πολλά λεφτά!  ;D

Αποσυνδεδεμένος e-Zatmisi

  • **
  • 194
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6001 στις: Ιουνίου 03, 2015, 02:46 »
Καλώς να το δεχθείς Billo! (Αμάν και πότε ).  Νομίζω η i Twist Mega θα σε καλύψει σαν εφεδρική ακόμη κι όταν θα σου έρθει το τριανταράκι σου. Μην ξεχνάς είναι από την ίδια εταιρεία.
Τώρα ως προς το οικονομικό κόστος μη ανησυχείς κι εγώ ονειρεύομαι σε στυλ φάτε μάτια ψάρια για πολλά αλλά... Υπομονή μέχρι η τσέπη να επιτρέψει μια αναβάθμιση. Προς το παρόν απολαμβάνω το άτμισμα με 2 VV μπαταρίες και 2 φτηνούς εργοστασιακούς και χαίρομαι που σταμάτησα το ΚΤ. Σε χαιρετώ  :bye:

Αποσυνδεδεμένος billos

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6002 στις: Ιουνίου 03, 2015, 02:55 »
Ευχαριστώ e-Zatmisi, και εγώ χαίρομαι που σταμάτησα το κ.τ. και εύχομαι να μην ξαναγυρίσω  :)
Απ' οτι έχω καταλάβει μια καλή μπαταρία είναι must , απο εκεί και πέρα στο θέμα ατμο και υγρού όλα είναι υποκειμενικά. Και μέχρι να βρείς τι είναι αυτό που σου ταιριάζει, θα έχει και κάποιο κόστος.
Έχω στην κατοχή μου 1 aspire k1 ,1 aspire epsilon bdc και 1 που μοιαζει με τον epsilon bdc και τον πήρα απο ecig . Από αυτούς πιο πολύ μ'αρέσει ο τελευταίος(ο πιο φθηνός) γιατι έχει μικρότερες τρύπες εισαγωγής αέρα και τραβάω καλύτερες τζούρες...άλλοι θα έχουν αντίθετη άποψη.

Πάντως είμαι και εγώ ένας απο αυτούς που ξεκίνησαν με ego-t , ego-c (είχα δώσει κάπου στα 100 ευρω τότε) , αλλα το παράτησα και τώρα είπα να το ξαναρχίσω δυναμικά.
 

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
ουπς...μια διόρθωση  ;D , δεν είναι aspire epsilon, αλλα nobacco epsilon bdc (λογικά μοιάζει με τον aspire ce-5)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 03, 2015, 03:00 από billos »

Αποσυνδεδεμένος Jay Lee

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6003 στις: Ιουνίου 06, 2015, 04:18 »
Καλησπερα παιδια συγγνωμη αν υπαρχει καπου θεμα γιαυτο που θελω να μαθω αλλα εχω φρικαρει και δεν μπορω να ψαχνω αλλο :( .. λοιπον εχω τον ατμοποιητη απο Kanger Aerotank v2 και ψαχνω να βρω εδω κ ενα μηνα περιπου απο καποια σελιδα να παραγγειλω την βαση του δηλαδη το airflow control valve 3 διοτι η δικια μου επεσε κ μου στραβωσαν οι βολτες που βιδωνει ...με συνεπεια να χαλασω 2 μπαταριες eGo που ειχα κ δεν θελω να χαλασω κ αλλη ...που μπορω να το βρω αυτο μονο το εξαρτημα απο ελλαδα γιατι αν το παραγγειλω απο εξωτερικο (που δεν εχω τροπο κ δεν ξερω ) θα παρει μερες και πιο πολλα χρηματα . ΙΚΕΤΕΥΩ ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ 'Η ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΕΝΑ ΛΙΝΚ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΣΕΛΙΔΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ... aV2  ...ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΓΚΗ ..
Ευχαριστω :-\ Και με συγχωρειτε δεν ξερω πως να κανω ερωτηση κ μου φενετε απαντησα σε καποιον   :-\ :-\ :-\

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6004 στις: Ιουνίου 06, 2015, 10:38 »
Εδώ ή εδώ ή εδώ είσαι φίλε..

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6005 στις: Ιουνίου 06, 2015, 11:03 »
Και εδω λιγο φθηνοτερα. Βεβαια αυτη οπως και αυτες που αναφερει ο συνατμιστης παραπανω ειναι η V1 καθως απο οσο γνωριζω η V3 δεν πωλειται ξεχωριστα στην Ελλαδα.

Αποσυνδεδεμένος dagalis

  • 3
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6006 στις: Ιουνίου 15, 2015, 15:29 »
παιδιά δεν ξέρω που να ρωτήσω. ...μου έστειλε ένα πρωσωπικο μνμ ο φίλος και συνατμιστης Doubt αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να του απαντήσω πίσω. ...Οι υπεύθυνοι ας μου μεταφέρουν  το ποστ δεν ξέρω που να το γράψω. ....και εάν μπορούν να  με βοηθήσουν να του στείλω μνμ...ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6007 στις: Ιουνίου 15, 2015, 15:46 »

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6008 στις: Ιουνίου 17, 2015, 00:27 »
ειμαι εναμισι μήνα ατμιστής και από την αρχή ξεκίνησα με το 20βατο στικάκι της eleaf και με ατμοποιητη τον aspire ce5.
τα 4 ml την ημέρα δεν τα πέρναγα με τίποτα μέχρι που προχθές πήρα τον air-m της eleaf και η κατανάλωση εκτινάχθηκε από τα 4μλ ημερησίως στα 8μλ.
αυτό ήταν και η αιτία που παρατήρησα ότι το στικάκι φουλ φορτισμένο μου βγάζει το πολύ 5μλ ή τα κάνω σε 5 ώρες ή σε 2 μέρες.
ειναι λογική αυτή η διαρκεια  ή ειναι ελλατωματικό;


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6009 στις: Ιουνίου 17, 2015, 00:32 »
Mια χαρά είναι. Μπαταρία 2200 μιλιαμπέρ φοράει, πόσο να κρατήσει;

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6010 στις: Ιουνίου 17, 2015, 18:29 »
Καλησπέρα,
είμαι νέος στο άτμισμα και λίγο ως πολύ άσχετος με τις βλάβες που μπορεί να παρουσιαστούν.
Χρησιμοποιώ ένα Eleaf istick 20W,ένα Eleaf istick 30W και τον  Aspire Nautilus mini. Ξαφνικά εκεί που άτμιζα, στο ένα box μου έβγαλε την ένδειξη no atomizer. Αλλάζω το mod και μου βγάζει πάλι την ίδια ένδειξη. Ξέρει κανείς να μου πει τι ακριβώς πρόβλημα αντιμετωπίζω;
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6011 στις: Ιουνίου 17, 2015, 18:35 »
Άλλαξες mod εννοείς άλλαξες ατμοποιητή ή την μπαταρία ?


Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6012 στις: Ιουνίου 17, 2015, 18:35 »
Άλλαξα την μπαταρία

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Ένας ατμοποιητής, εκτός από το να καταστραφεί η αντίσταση, τι άλλο μπορεί να πάθει; Προφανώς το πρόβλημα είναι στον ατμοποιητή, αφού και οι δύο μπαταρίες μου βγάζουν την ίδια ένδειξη.

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6013 στις: Ιουνίου 17, 2015, 18:39 »
Άνοιξε το nautilus και σφίξε καλύτερα τη κεφαλή πάνω στη βάση του

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6014 στις: Ιουνίου 17, 2015, 18:39 »
Κάποιο πρόβλημα έχει η αντίστασή σου μάλλον.
Άλλαξε την και ξαναδοκίμασε

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499421 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 213 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7343 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20902 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194705 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4801 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109378 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180765 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2056 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25458 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy