vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

69 επισκέπτες, 4 χρήστες
infernity, John015, white varadero, axilleaspro

Twitter

[ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.

Αποσυνδεδεμένος soulsym86

  • **
  • 113
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #315 στις: Φεβρουαρίου 26, 2014, 14:49 »
Δυστυχώς πέρασε το άρθρο...

Αποσυνδεδεμένος rita

  • **
  • 143
  • Φύλο: Γυναίκα

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #317 στις: Φεβρουαρίου 26, 2014, 16:36 »
Για την νέα νομοθεσία ανοίχτηκε καινούργιο θέμα εδώ:
http://vaping.gr/index.php/topic,20697.0.html
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 19, 2022, 04:30 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #318 στις: Απριλίου 12, 2016, 01:23 »
Αλλά γι αυτό θα μας το κόψουν μαχαίρι παντού τώρα, γιατί αντί να μάθουμε να είμαστε διακριτικοί και μη ενοχλητικοί, σκεφτόμαστε με ποιον σύλλογο θα περάσει το δικό μας.. Ελα μου όμως που οι άλλοι είναι περισσότεροι και τον δικό τους σύλλογο θα τον έχουν μεγαλύτερο και θα περάσει το δικό τους..
Τι πιστεύεις πως είναι οι νόμοι; Σχολικό βραβείο για τον πιο ήσυχο στην τάξη; Δωράκι από τον "μπαμπά" κράτος για όποιον κάθεται στη γωνία και δεν μιλάει μήπως και ενοχλήσει;
Αν όντως πιστεύεις πως θα μας κόψουν το άτμισμα επειδή δεν είμαστε αρκετά "διακριτικοί" τότε δεν έχεις καμία επαφή με το τι γίνεται στον κόσμο στο θέμα του ατμίσματος από το 2008 έως σήμερα. Δεν έχεις καμία επαφή με τα συμφέροντα, την πολιτική, τις πιέσεις, τους νόμους που έχουν ήδη περάσει και το σκεπτικό που οι ίδιοι οι νόμοι αναφέρουν.
Αν θεωρείς πραγματικά πως οι ομάδες των ανθρώπων που προσπαθούν να ενημερώσουν και να παλέψουν για το άτμισμα γίνονται "ενοχλητικοί" και εξ αιτίας τους τιμωρούμαστε ενώ αν κάθονταν άπρακτοι θα είχαμε ευνοϊκή αντιμετώπιση, νομίζω πως μπερδεύεις τον κόσμο με τάξη του Δημοτικού.
Αν όντως θεωρείς πως είσαι τόσο ανοχλητικός όταν ατμίζεις δημόσια τότε είναι υποκριτικό να ατμίζεις και σπίτι σου ("ενοχλώντας" τους αγαπημένους σου), σε ατμομάγαζα (διότι "κλειστοί δημόσιοι χώροι" δεν είναι μόνο τα νοσοκομεία που τόσο δραματικά αναφέρονται κάθε τόσο) και οι ατμοσυναντήσεις πρέπει να απαγορευθούν (σε κάποια μέρη του κόσμου είναι ήδη παράνομες).
Αν έχεις την εντύπωση πως η δημιουργία συλλόγου/ένωσης/οτιδήποτε δίνει αυτόματα οποιαδήποτε δύναμη (τόση που θα πρέπει να την ελέγχουμε κι όλας μήπως γίνει υπερβολική!) τότε νομίζω πως δεν έχεις ασχοληθεί ποτέ με τα κοινά και δεν ξέρω από τι διαμορφώνεις άποψη.
Οπότε τελικά δεν ξέρω γιατί συζητάμε.
Εξάλλου τον έχουμε τόσο μεγάλο που αυτό το νήμα είναι τελείως ψόφιο εδώ και δυο χρόνια -πιο διακριτικός πεθαίνεις! Και είδαμε πολύ καλά πόσο μας ανταμείβουν οι πολιτικοί μας μπαμπάδες που ήμαστε βολικά θύματα. Μάλιστα, αν κάτσουμε πολυυυυυυύ διακριτικοί, ίσως μας αφήσουν να ατμίζουμε μετά θάνατο.

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #319 στις: Απριλίου 12, 2016, 01:42 »
Ας πουμε πως εγώ με αυτά που λες συμφωνώ.. Είναι άσχετα με την συζήτηση που κάναμε πριν , αλλά συμφωνώ..
Απλά θέλω σου κάνω μία ερώτηση.. Γιατί εγώ θεωρώ, πως μάλλον υπερελευθερία έχουμε και αν κάποιοι αντιδρούν (εκτος των μεγάλων συμφερόντων που λες), το κάνουν περισσότερο από φόβο, παρά από κακία..
Εσύ σαν ατμιστής, αίσθανεσαι πως καταπιέζεσαι αυτήν την στιγμή..??

Αποσυνδεδεμένος margo

  • **
  • 276
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #320 στις: Απριλίου 12, 2016, 02:15 »
Εδω ειναι η συνεχεια του νηματος περι ατμισματος σε κλειστους δημοσιους χωρους? Και περι συλλογου ατμιστων?
Αν ναι, επειδη το θεμα τεινει να γινει ευτραπελο, ενω απο την αλλη θεωρητικα και μονο ειμαστε ατμιστες, δηλαδη συνατμιστες, ομαδα, διαφωνουμε μεταξυ μας λες και δεν μας αφορα ολους μας το νομιμο ή μη της συνηθειας μας.
Θα συμφωνησω με τον big sur αλλα και τον @cho oyu.
Οσοι ως ατμιστες θεωρειτε οτι ενοχλειτε τους αλλους με τον ατμο σας τον οποιο μαλιστα βλεπετε ως καπνο, μην ατμιζετε. Αφηστε ομως εμας που θεωρουμε οτι δεν ενοχλουμε, που δεν βλεπουμε  πουθενα πινακιδες με απαγορευση του ατμου μας, να δουμε πως θα κατοχυρωσουμε τα δικαιωματα μας και αφηστε μας να κρινουμε μονοι μας αν ειναι υποχτεωση μας να σεβομαστε την απαγορευση περι..καπνισματος.
Και μια μιλατε μονο για νοσοκομεια και σινεμα...κρινετε αναλογως της νοημοσυνης σας και του αυξημενου σεβασμου σας προς τον συνανθρωπο.
Και μενα μου την δινει να μπαινω σε αστικο και να ακουω το μισο λεωφορειο να μασουλαει σαν κοπαδι γιδων αλλα το βουλωνω γιατι δεν βλεπω καπου να απαγορευεται..
Οποιος μπορει να μιλησει επι του θεματος και εντος ας προτεινει και ας συζητησουμε επιτελους.
Psitgr δεν εισαι υποχρεωμενος να μπεις σε συλλογο ατμιστων αλλα ουτε οι υπολοιποι ειναι να ακολουθουν την αποψη σου. Ανοιξε αν θες ενα νημα με τους ομοιδεατες σου και αποφασιστε που θα ατμιζετε.
Οσοι πιστευουν οτι ως ατομα και ατμιστες εχουμε δικαιωματα - και δεν εννοω αυτα των καπνιστων-..ας ενωθουμε πριν μας φανε τα μεγαλα συμφεροντα, οι υστερικοι και οι ανιδεοι αντιατμιστες

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #321 στις: Απριλίου 12, 2016, 02:43 »
Η αληθεια ειναι οτι βλεπω σε παρα πολλα μυνηματα οι ιδιοι οι συνατμιστες να αντιμετωπιζουν το ΗΤ ως ΤΣΙΓΑΡΟ (το αποκορυφωμα ηταν καποιος που ονομασε τα υγρα "δηλητηρια" σε καποιο ποστ περι τιμων των ετοιμων υγρων! ) οποτε αυτο σημαινει πως μια μεριδα ατμιστων αντιμετωπιζει το ατμισμα ως καπνισμα και οχι ως μια εντελως διαφορετικη συνηθεια οποτε ο εχθρος ειναι εκ των εσω, και δε μιλαω για τα ατομα βεβαια αλλα για τη λανθασμενη αντιληψη σε συνδυασμο μερικες φορες με ελειπη πληροφορηση... το δευτερο λυνεται, αλλα το πρωτο ειναι πιο δυσκολο και ΙΣΩΣ φταιει η ρημαδα η λεξη Ηλεκτρονικο Τσιγαρο.
Οσο αυτη η συσκευη εχει μεσα της  τη λεξη "τσιγαρο" ακομα και λουλουδια να του βαλεις και να σκορπαει βιταμινες θα αντιμετωπιζεται απο αρκετο κοσμο ως τετοιο... δυστυχως, κι αυτο θα ταν μαλλον σχεδον ακατορθωτο να αλλαξει εκτος κι αν εβγαινε μια νεα εντελως διαφορετικη τεχνολογια με εντελως διαφορετικο ονομα.
Επισεις ολος ο νομικιστικος ντορος εχει να κανει με αυτο που μας συνδεει με τους καπνιστες που ειναι η νικοτινη, κι εδω εχουμε αλλο θεμα.
 Υπο αλλες συνθηκες κανεις δε θα μπορουσε να σου απαγορευσει να ρουφας ατμους γλυκερινης με εσανς βανιλιας και χαμομιλιου ακομα και σε νηπιαγωγειο 

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #322 στις: Απριλίου 12, 2016, 03:14 »
@Psitgr:
Στην καθημερινότητά μου στην Αθήνα αισθάνομαι πως δεν έχω καταπιεστεί ακόμα*. Νομίζω πως αυτό θα αλλάξει σύντομα. Σαν ατμιστής συνολικά -και παρατηρώντας τι συμβαίνει παγκόσμια- θεωρώ όχι μόνο πως ανήκω σε "είδος" που καταπιέζεται αλλά και που σχεδιάζεται και εκτελείται η συρρίκνωσή του (για να μην πω εξαφάνιση).
Αντιμετωπίζουμε πόλεμο που επιδρά στα δικαιώματά μας, τις επιλογές μας και την υγεία μας -χωρίς να δικαιολογείται από κανένα αντίκτυπο της συνήθειάς μας σε εμάς και τους άλλους. Η χαλαρή κατάσταση στην Ελλάδα δεν θα κρατήσει πολύ. Μια οργάνωση ατμιστών -ενεργών ανθρώπων, όχι κάτι να γεννάει "προέδρους"- θα είχε πιθανότητα μέσω της ενημέρωσης και της πίεσης να διδάξει τους συνανθρώπους μας και να πιέσει στο να μην αφαιρεθούν κάποιες δυνατότητες που έχουμε τώρα (να κάνουμε μια ατμισυνάντηση, ας πούμε, χωρίς να είμαστε παράνομοι). Και, ΝΑΙ, να ατμίζουμε και σε κάποια μέρη που απαγορεύεται το κάπνισμα γιατί ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΝΟΣ και ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΘΗΤΙΚΟ ΑΤΜΙΣΜΑ.

Όχι παντού, όχι με τσαμπουκά, αλλά το κριτήριο δεν μπορεί να είναι το τι μπορεί να κάνει κάποιον άλλο να ξινίσει. Ο οποιοσδήποτε άλλος ξινίζει και ενοχλείται από το πώς ντύνεσαι, τι μαλλιά έχεις, με ποιόν κοιμάσαι, με τα ζώα, με τα πάντα. Η "ενόχληση" του άλλου δεν είναι αυτόματα αντικείμενο σεβασμού χωρίς καμία σκέψη. Το κριτήριο οφείλει να είναι πιο αντικειμενικό, δίκαιο και να λαμβάνει υπόψη τα δικαιώματα όλων. Δεν έχω γνωρίσει άνθρωπο που να ενοχλείται που ατμίζω στην δουλειά μου -και έχω γνωρίσει 100άδες. Στο άτμισμα πρέπει να κάνεις ακρότητες ή κάτι πολύ βρωμερό για να ενοχλήσει αντικειμενικά -αυτό μου λέει η εμπειρία μου και οι άκαπνοι συνεργάτες μου.

Το ότι έζησα να δω εμάς τους ίδιους να θεωρούμε αυτό που κάνουμε κάτι βρώμικο από το οποίο πρέπει να προστατέψουμε τους άλλους δεν το περίμενα. Όχι τώρα, όχι με όλα τα στοιχεία που έχουμε στην διάθεσή μας.

*: Ανήκω σε μειοψηφία. Έχω επίσημα και ευγενικά ζητήσει άδεια να ατμίσω σε διάδρομο μεγάλου νοσοκομείου της Αθήνας και μου δόθηκε η άδεια με γνώση και αμεσότητα. Δεν λέω πως θα μου την έδιναν παντού, αλλά συνέβη. Αυτό το λέω για όσους μιλάνε συνεχώς πως κάποια είναι τάχα αδιανόητα και για "μαγκιές" και "αυτονόητα", και ότι άλλο έχει ο καθένας στο κεφάλι του. Πριν 20 χρόνια κόσμος κάπνιζε σε νοσοκομεία και δεν πετάριζε βλέφαρο. Το τι είναι "αυτονόητο" ανά εποχή αλλάζει επειδή οι άνθρωποι μπορούν να σκέφτονται και να το αλλάξουν.

ΥΓ: Συμφωνώ απολύτως με τον Nick74.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 12, 2016, 03:28 από BigSur »

Αποσυνδεδεμένος margo

  • **
  • 276
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #323 στις: Απριλίου 12, 2016, 04:18 »
Αφου οπως διαπιστωνω υπαρχουν εστω και λιγοι οπως οι δυο συνατμιστες παραπανω, που μπορουν να δουν περα απο τη μυτη τους, θ αρχισω να ελπιζω οτι ακομα και η λεξη " τσιγαρο" μπορει να ξεκολησει απο το "ηλεκτρονικο".
Ενας συλλογος θα μπορουσε να κινητοποιησει μμε και ν αλλαξει λανθασμενες ιδεες και στασεις ..
Και μια αρνηση επισης ενος και μονο ατμιστη να συμμορφωθει με κανονισμους περι τσιγαρου, θα μπορουσε να οδηγησει σε δικαστικη δικαιωση και συνακολουθα συμμορφωση του νομου.
Ο συλλογος θα μπορουσε να στηριξει αυτον τον εναν που θα χρειαστει ενα οικονομικο στηριγμα στους δυσκολους καιρους μας. Και πολλα αλλα φυσικα.
Μπορουμε εμεις οι λιγοι να κινητοποιηθουμε? Δεν χρειαζεται ν ανηκουμε στον ιδιο νομό. Ολα γινονται οταν υπαρχει θεληση και τολμη.
Οσοι συμφωνουν ας ερθουμε σε επαφη εδω η με πμ.
Τη γνωση  την ενηνερωση και τον τροπο θα τον βρουμε. Αν θελουμε να μας σεβονται οι αλλοι, ατμιστες ή μη ,ας σεβαστουμε τη οροσωπικοτητα μας, τα δικαιωματα μας, τον εαυτο μας κι ας δωσουμε το παραδειγμα σε ατμιστες κατα του ατμισματος..και οχι μονο!

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #324 στις: Απριλίου 12, 2016, 08:30 »
Δεν ξέρω για ποιοιυς λες φίλε Big, πάντως εγώ δεν είμαι από αυτούς που αντιμετωπίζουν το ΗΤ σαν ΚΤ. Ούτε το θεωρώ βλαβερό για τους άλλους και σε δημόσιους χώρους κλειστούς και μη μια χαρά ατμίζω και ντουμανιάζω κι όλας.. ΜΕΧΡΙ να αντιληφθώ  πως κάποιος ενοχλείται. Αν συμβεί αυτό, το περιορίζω ή το σταματώ , ανάλογα με τις συνθήκες.. Και το ίδιο θα έκανα ακόμα και αν υπήρχε νόμος που να επιτρέπει το άτμισμα.. Το ίδιο στο μέτρο του δυνατού, ακόμα και να υπάρξει νόμος που το απαγορεύει..
Γι αυτό ξαναλέω αυτό που είπα στη αρχή.. Δεν είναι θέμα νόμων , ούτε συλλογικοτήτων.. Είναι θέμα ομαλής συνύπαρξης με τους γύρω μας.. Είναι θέμα σεβασμού στον δίπλα, που θα θες να σε σεβαστεί και αυτός σε κάποια δικιά σου παραξενιά..
Στα υπόλοιπα τα του συλλόγου τώρα, σου είπα και πριν πως σε πολλά απο αυτά που λες συμφωνώ..

@Psitgr:
 Μια οργάνωση ατμιστών -ενεργών ανθρώπων, όχι κάτι να γεννάει "προέδρους"- θα είχε πιθανότητα μέσω της ενημέρωσης και της πίεσης να διδάξει τους συνανθρώπους μας και να πιέσει στο να μην αφαιρεθούν κάποιες δυνατότητες που έχουμε τώρα (να κάνουμε μια ατμισυνάντηση, ας πούμε, χωρίς να είμαστε παράνομοι). Και, ΝΑΙ, να ατμίζουμε και σε κάποια μέρη που απαγορεύεται το κάπνισμα γιατί ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΝΟΣ και ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΘΗΤΙΚΟ ΑΤΜΙΣΜΑ.


Ναι αυτό έχει νόημα απόλυτο να γίνει..

Αλλά να μπω σε ένα σύλλογο όπως το έχει στο μυαλό της η Margo πχ , ποιυ ξεκίνησε με ένα που ήπιο μήνυμα να της πούμε την άποψη μας , μόλις η άποψη μας δεν της άρεσε άρχισε να ανεβάζει τους τόνους, μόλις κατάλαβε πως έχει 2-3 ακόμα μαζί της γίνεται εριστική και επιθετική και μόλις νιώσει την δύναμης της "αγέλης" ενός συλλόγου , θα αρχίσει να μας βαράει με το πλακάτ στο κεφάλι όσους δεν συμφωνούμε, όχι αυτό δεν έχει νόημα να γίνει.. Και αυτό θα προκαλέσει μεγαλύτερο κακό παρα καλό..

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #325 στις: Απριλίου 12, 2016, 09:21 »
Psit, διακρίνω μιαν αποστροφή σε οτιδήποτε παραπέμπει σε οργανωμένη συλλογική δράση ή μου φαίνεται? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #326 στις: Απριλίου 12, 2016, 09:33 »
Όχι boy.. Αφού από πάνω έγραψα πως με αυτό που γράφει ο Big συμφωνώ απόλυτα..
Υπάρχει μια αποστροφή με οποιαδήποτε συλλογική δράση , νεοελληνικού, νεοχωριάτικου "παρτακισμού" .

Ναι στο να κάνω ένα σύλλογο να τρέξω, να σε ενημερώσω , να σε κάνω να δέχεσαι τον ατμό μου επειδή ξέρεις πως δεν έχεις πρόβλημα και δεν ενοχλείσαι.
Οχι στο να κάνω ένα σύλλογο και να βάλω τα βύσματα μου και τις μίζες μου , ώστε να φτιάξω ένα νόμο που θα σου επιβάλλει να δέχεσαι το άτμισμα μου είτε σε ενοχλεί είτε όχι, είτε το φοβάσαι, είτε όχι..

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #327 στις: Απριλίου 12, 2016, 09:45 »
Σύμφωνοι, αλλά κανείς δεν μπορεί να προδιαγράψει την πορεία ενός εγχειρήματος και ο όποιος κίνδυνος να εξελιχθεί σ' ένα γραφειοκρατικό μόρφωμα, δεν πρέπει να αποτελεί αποτρεπτικό παράγοντα, έτσι δεν είναι?

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #328 στις: Απριλίου 12, 2016, 09:59 »
Σαφώς.. Καλύτερα να μετανιώσεις για κάτι που έκανες, παρά για κάτι που δεν έκανες..

Αλλα εγώ απο την πρώτη στιγμή  της συζήτησης στο άλλο νήμα δεν εστιάζω εκεί..

Αυτό που λέω είναι πως θέλω ο διπλανός μου να με ανέχεται επειδή θέλει και όχι επειδή του το επιβάλλω..

Επιβολή είναι να τον πλακώσω στο ξύλο μόνος μου, επιβολή είναι και να βάλω τον υπουργό που θέλει τα 500 ψηφαλάκια του συλλόγου να κάνει ένα νόμο και μετα να του τρίβω το νόμο στην μούρη..

Όπως δεν θέλω να μου τα κάνουν αυτά , έτσι δεν θέλω και να τα κάνω..

Δεν γίνεται από την μία να παραπονιέμαι  και  να λέω μην μου επιβάλλεις που δεν θα ατμίζω και απο την άλλη να θέλω εγώ να επιβάλλω στους άλλους που θα ατμίζω..

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #329 στις: Απριλίου 12, 2016, 10:51 »
Psit, διακρίνω μιαν αποστροφή σε οτιδήποτε παραπέμπει σε οργανωμένη συλλογική δράση ή μου φαίνεται? :hmmm:
Εγώ πάντως ρε Γιώργο, μια αποστροφή στην υπεροψία τη τρέφω...
Εννοώ τις δηλώσεις...
Αφου οπως διαπιστωνω υπαρχουν εστω και λιγοι οπως οι δυο συνατμιστες παραπανω, που μπορουν να δουν περα απο τη μυτη τους
Mme Margo, αλαζονικότατο  :thumpdown:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 12, 2016, 10:56 από megst »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 201 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 177 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20771 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281523 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207938 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65963 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174641 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312905 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124831 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93601 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix