vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

122 επισκέπτες, 4 χρήστες
dallaskdp, Jorge, babis1993, kyrgiannis

Twitter

[ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #285 στις: Φεβρουαρίου 08, 2013, 16:30 »
Ίσως να πρέπει να ξαναγίνει μια προσπάθεια. Το λέω διότι το 2011 που είδα οτι συζητήθηκε η ιδέα, το φόρουμ είχε περίπου 4200 μέλη και σήμερα 8677!!! Αντίστοιχα πιστεύω οτι θα έχουν αυξηθεί και οι ατμιστές εκτός φόρουμ. Όποτε μήπως αυξάνονται οι πιθανότητες για την ίδρυση?

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #286 στις: Φεβρουαρίου 08, 2013, 16:40 »
Απο μπλα-μπλα πολλα
αλλα τα μακαρονια ειναι φαι,
αντε και οι μελιτζανες.
 :tongue_2: :tongue_2: :tongue_2: :tongue_2:







Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #287 στις: Φεβρουαρίου 08, 2013, 17:01 »
Δεν θα βρεις 21 ιδρυτικα  μελη σε μια πολη
για την  ιδρυτικη Συνελευση.
 :nope: :nope: :nope:

Ότι θα το γράψω είπα, όχι ότι θα κατέβω και Αθήνα για να μαζέψω υπογραφές!!! :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #288 στις: Φεβρουαρίου 08, 2013, 17:03 »
Να ερθουμε στην Κερκυρα?
Ωραια θα ηταν.
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:



Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #289 στις: Φεβρουαρίου 08, 2013, 17:21 »
Ελάτε, να κάνουμε και πορεία με ντουμάνια, ορατή και από την Ηγουμενίτσα δια γυμνού οφθαλμού!

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #290 στις: Φεβρουαρίου 08, 2013, 19:06 »
Και γω αυτό ονειρευόμουν!
Ενα "Ατμισμένοι στο Σύνταγμα".
Ωραία δεν ειναι που αναβίωσε το νήμα?
Ε Νίκο?
Προβλέπω να φτάσει εκεί που έφτασε και την αλλη φορά, και μετά, πάμε παλι ξανα αναβίωση του χρόνου!!!!! :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος gioupi

  • ***
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #291 στις: Φεβρουαρίου 08, 2013, 19:09 »
Ναι σιγα μην ειναι και "Ατιμασμενοι στη Φωκιωνος Νεγρη" :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #292 στις: Φεβρουαρίου 08, 2013, 19:17 »
gioupi,
ξερεις που μενω ???
 :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Ναι Αλεξη  :laugh1: :laugh1: :laugh1:





Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #293 στις: Φεβρουαρίου 09, 2013, 06:15 »
Εγώ πάλι ποτέ μου δεν κατάλαβα κάτι. :yes:

Αν και η Αθήνα είναι μια μεγάλη πόλη αν και έχει πάρα πολλά μέλη. :dontknow:

Στις συγκεντρώσεις ποτέ δεν είδα πάνω από 15-20 άτομα άντε σε μία ζυγουροσυνάντηση να μαζευτήκαμε 30
αλλά είχαμε και ενισχύσεις από την επαρχία.
Και οι μισοί περίπου ήταν μη ατμιστές γιατί ήταν σύζυγοι και παιδιά.
Και όλο οι ίδιοι και ίδιοι ρε παιδιά. :yes:
Βαρεθήκαμε πλέον να βλεπόμαστε μεταξύ μας και τις καταργήσαμε τελείως. :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Θέλουμε και ένωση. :hmmm:

Τώρα είμαι οφ τόπιτς,ον τόπιτς ούτε και γω ξέρω. :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος iceberg

  • **
  • 223
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #294 στις: Φεβρουαρίου 09, 2013, 07:07 »
Πρέπει να ισχύει αυτό που λες πάντως pappoys οτι τις καταργήσαμε τελείως γιατί εγώ έχω μήνες να δω δημοσίευση για συνάντηση αν και διαβάζω καθημερινά εκτός κι αν δεν ξέρω να ψάχνω... :hmmm:

Τώρα βέβαια το να έρθω για ένα καφέ σε μια συνάντηση είναι κάτι που θα το κάνω ευχαρίστως, αλλά να βγω με πανό στους δρόμους να αγωνιστώ για τα δικαιώματα των ατμιστών δε νομίζω να το έκανα είναι η αλήθεια...

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #295 στις: Φεβρουαρίου 09, 2013, 09:00 »
Επειδή αγωνίζομαι και για άλλα πράγματα στον τόπο που ζω, η άποψή μου και η εικόνα που έχω, είναι οτι στους περισσότερους, μας έχουν τσακίσει πρώτα την ψυχολογία. Όταν σκέφτεσαι τη βενζίνη που θα χαλάσεις για να πας, τον καφέ που θα πληρώσεις, πως να φτιάξεις υγρά για το γούστο σου αλλά και για οικονομία, πως να σου κρατήσει παραπάνω η αντίσταση και παράλληλα είσαι και άνεργος, συν χίλια άλλα προβλήματα, τότε μάλλον αναζητάς μια ήσυχη γωνιά να κάτσεις, να αποβλακωθείς μπροστά στο PC ή TV και να ξεχαστείς από αυτά που σε απασχολούν.
Από αυτή την κατάσταση και το ψυχοπλάκωμα είναι δύσκολο να ξεκουνηθείς και να αγωνιστείς για οτιδήποτε. Κουράστηκες! Μέχρι σήμερα αγωνιζόσουνα και απολάμβανες λίγα ή πολλά. Σήμερα δεν σου επιτρέπουν καν να αγωνιστείς - να εργαστείς. Έχουν έντεχνα και με σκοπό δημιουργήσει αυτό που ζούμε και δυστυχώς έπονται τα χειρότερα για τη συνέχεια. Ανησυχώ που βλέπω τους περισσότερους να μην αντιδρούν. Το να κατέβεις στο δρόμο δε λέει και πολλά. Μια εβδομάδα γενικής απεργίας ή μια εβδομάδα να μην πληρώσουμε όλοι στο κράτος και στις τράπεζες έφτανε για να αλλάξουν πράγματα χωρίς να χυθεί αίμα....
Το κλείνω διότι πολιτικές συζητήσεις απαγορεύονται, λέγοντας οτι όταν λίγο-πολύ όλοι μας αντιμετωπίζουμε σοβαρά προβλήματα, ποιός έχει τη διάθεση να πάει σε ατμοσυγκέντρωση ή να αγωνιστεί για τον ατμό? όταν δεν ξέρει αν θα 'χει αύριο να φάει..... Μπορεί αυτό τελικά να είναι το τραγικότερο λάθος (το να μην αγωνιστείς), αλλά φαίνεται οτι συμβαίνει..................
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 09, 2013, 09:39 από sensk3 »

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #296 στις: Φεβρουαρίου 23, 2014, 00:29 »
Εγώ τώρα μόλις είδα τούτο δω το νήμα.....  :-[ :-[ :-[ :-[ :-[
Κι όπως μάντεψε κάποιος...
Και γω αυτό ονειρευόμουν!
Ενα "Ατμισμένοι στο Σύνταγμα".
Ωραία δεν ειναι που αναβίωσε το νήμα?
Ε Νίκο?
Προβλέπω να φτάσει εκεί που έφτασε και την αλλη φορά, και μετά, πάμε παλι ξανα αναβίωση του χρόνου!!!!! :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
... Κι έφτασε το... του χρόνου!
Μόνο που πια τα προβλήματα μας χτυπούν το κουδούνι της πόρτας....


Για να μη μακρυγορώ, αν γινόταν κάτι, εμένα υπολογίστε με για μέσα.


Ίσως να πρέπει πια να το βλέπουμε πιο σοβαρά τούτο δω το νήμα...
Συγνώμη, αν το είχα δει νωρίτερα, θα είχα γράψει...

Αποσυνδεδεμένος alkaz77

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
  • «Αλίμονο στους λαούς που έχουν ανάγκη από ήρωες».
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #297 στις: Φεβρουαρίου 23, 2014, 08:30 »
Καλημέρα Σένια. Κι εγώ δεν το είχα δει το νήμα.
Θα 'θελα να πω ότι οι συνθήκες είναι πλέον ιδανικές για τη δημιουργία ενός συλλόγου που θα εκπροσωπεί τους Έλληνες ατμιστές. Πλέον έχουμε αυξηθεί σημαντικά σε αριθμό και κάθε μέρα γινόμαστε όλο και περισσότεροι, έχουμε πλέον στη κοινότητά μας και νομοτεχνικούς και δικηγόρους οι οποίοι μπορούν να μας καθοδηγήσουν στα νομικά μονοπάτια.

Οπότε μήπως είναι η ώρα να ασχοληθούν λίγο οι παλιότεροι και γνωρίζοντες καλύτερα με τη δημιουργία αυτού????


Γιατί η ανασφάλεια που διακατέχει εμάς (στο Βόλο) δε αργήσει να χτυπήσει τη πόρτα όλων πανελλαδικά και με γνώμονα οτι πολλοί νέοι υποψήφιοι ατμιστές θέλουν να μπούνε στο χώρο μας για να μπορούν να ατμίζουν και σε κλειστούς χώρους εκτός σπιτιού , ο αντικαπνιστικός νόμος λειτουργεί αποτρεπτικά οδηγώντας τους έτσι στη παραμονή τους σε μια ιδιαιτέρως επαχθή και καταστροφική συνήθεια.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 12, 2016, 00:23 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος gpanos

  • **
  • 248
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #298 στις: Φεβρουαρίου 23, 2014, 12:00 »
Πρώτη φορά βλέπω την συγκεκριμένη πρόταση.
Για όσους με ξέρουν, γνωρίζουν ότι επικροτώ κάθε προσπάθεια να δημιουργηθεί κάτι οργανωμένο.
Οι συνθήκες πια είναι ιδανικές όπως προανέφεραν και οι προηγούμενοι.
Όταν φτάσουν τα δύσκολα ο ατμιστικός κόσμος πρέπει κάπου να συσπειρωθεί.
Ο Σύλλογος μπορεί να έχει για αρχή ενημερωτικό χαρακτήρα ίσως με μια ηλεκτρονική εφημερίδα
και να εξελιχθεί στην συνέχεια.

Αποσυνδεδεμένος jhon100

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #299 στις: Φεβρουαρίου 23, 2014, 12:09 »
Ξεχασμενο το συγκεκριμενο νημα.
Μακαρι να μπορεσει να υλοποιηθει.
Αν και δεν φημιζομαστε για την συσπειρωση, πιστευω οτι κατι πρεπει να γινει εστω και απο αναγκη, γιατι το προβλημα οπως φαινεται, ειδικα εδω στον Βολο ηδη χτυπησε την πορτα μας (οπως το περιεγραψε και η Σενια).
Οπου μπορω να βοηθησω, ειμαι στη διαθεση.  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1863 245942 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 25, 2024, 13:34
από tapantari
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572012 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1848 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8006 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121590 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 684 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 392 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326682 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8590 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297637 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827582 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511634 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios