vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

71 επισκέπτες, 5 χρήστες
infernity, ΒΑΓΓΟς, gfilip, camber, Tazz

Twitter

Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #45 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 04:27 »
Ασχολήθηκα περίπου 3 μήνες με εργοστασιακούς και αυτό γιατί ένα μήνα περίμενα τον πρώτο κλώνο επισκευασιμου τότε (3.1es 14 μήνες πριν).
Ο κυριότερος λόγος ήταν ότι οι εργοστασιακοι δεν άντεχαν πάνω από 8 βατ χωρίς καμμένα και άθλια γεύση.
Επίσης η χωρητικότητα και ο τύπος. Έπαιρνα μικρό bcc ατμο για να μην έχω μπουρπουληθρες όπως στους μεγάλους (ομεγκα και σια). Γυρνουσα σε top coil για περισσότερο ζουμι και αηδιαζα από την γεύση και την όλη ιστορία του τοπ κοιλ (για να μην μακρυγορω).
Οπότε για την δική μου περίπτωση ο επισκευασιμος ήταν μονόδρομος από νωρίς. Ευχαριστήθηκα κυριολεκτικά το ατμισμα και πέταξα αρώματα και pg σχετικά άμεσα. Το χτύπημα και το ντουμανι με κάλυπταν 100%.
Επίσης η δυνατότητα να καθορισω εγώ το στήσιμο (που τα παράγωγα του είναι γεύση, ατμός, χτύπημα) με έκανε να το ευχαριστηθώ στο έπακρο.
Βάζοντας στην καθημερινότητα μου και τους ντριπερ, κατάφερα να κάνω την μεγαλύτερη διάρκεια της ημέρας μηδενική η 3αρα νικοτίνη και έτσι να απολαμβάνω το ατμισμα χωρίς πολλά mg.
Εν κατακλείδι, ατμισμα χωρις επισκευασιμο ατμο και ντριπερ δεν υφίσταται για μένα. Θα προτιμούσα να το κόψω εντελώς παρά να γυρίσω σε επισκευασιμο (τσιγάρο δεν υπάρχει πλέον για μένα ούτως η άλλως).

Μπορεί οι επισκευασιμοι σήμερα να έχουν πάει πολύ μπροστά, αλλά το "just works" εμένα προσωπικά δεν με ευχαριστεί. Από τα 12 μου έφτιαχνα υπολογιστές κομμάτι-κομμάτι, 2 3 χρόνια αργότερα πείραζα μηχανάκια και από τότε ως τώρα ασχολούμαι με game development, reverse engineering και server hacking. Αν δεν "βάλω χέρι" οπουδήποτε δηλαδή, δεν έχει αξία :laugh1: :D

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #46 στις: Δεκεμβρίου 18, 2014, 22:28 »
Δεν ξέρω αν βρήκα την υγεία μου γιατί δεν έχω σύγκριση.
Η ενασχόλησή μου με εργοστασιακούς κράτησε 5 ημέρες και δυο βιδώματα αντίστασης. Μανιώδης καπνιστής ξεκίνησα με epsilon bdc και την πάλευα δεν την πάλευα .. Έκλεβα και κανά τριάρι τσιγαράκια την ημέρα..
Ένας φίλος μου έδωσε να  δοκιμάσω το υγρό που άτμιζα στην Σοφία. Δεν υπήρχε γυρισμος, δεν υπήρχε "κρατήσου είναι νωρίς ακόμη", την επόμενη ήμουνα με επισκευάσιμο. Παιδευτικα λίγο στην αρχή αλλά το στήσιμο μετέτρεψε την αναγκαίά για μενα πρόσληψη νικοτίνης σε hobby και η γευση και το χτυπημα  με κάναν να κόψω μαχαιρι το κ.τ.
Τελικά μάλλον ξερω.. στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου...

Αποσυνδεδεμένος Clark_G

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #47 στις: Δεκεμβρίου 18, 2014, 22:54 »
Ασχολήθηκα με επισκευάσιμους γιατί:


Μου είχε σπάσει τα νεύρα το...τζόκερ που έπαιζα με τις αντιστάσεις του Ναυτίλου (1 καλή, 3 φόλες, 1 μέτρια).
Γιατί ένα βράδυ που άλλαξα αντίσταση (είχαν μείνει δύο στο κουτί) ήταν τελείως μάπα, έβαλα και την τελευταία και αυτή μάπα.
Γιατί θέλω να επιλέγω εγώ τι θα έχει μέσα ο ατμοποιητής (βαμβάκι, τι σύρμα, πως θα είναι το στήσιμο) και να μην αναρωτιέμαι "τι να έχουν μέσα, λες να είναι fiberglass; λες να είναι nichrome;" κλπ
Γιατί το κόστος των κεφαλών μου φαίνεται μεγάλο. Και αν έχεις 2-3 εργοστασιακούς, η μία κεφαλή δεν είναι συμβατή με όλους και πρέπει να αγοράζεις κεφαλές για όλους.
Γιατί νομίζω πως η γεύση δεν έχει καμία σχέση (τουλάχιστον με τους εργοστασιακούς που δοκίμασα)
Γιατί μου έδωσε μεγάλη ικανοποίηση το γεγονός πως έστησα από το μηδέν έναν ατμοποιητή και επίσης σαν διαδικασία με "κράτησε" περισσότερο στο άτμισμα.



Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #48 στις: Δεκεμβρίου 18, 2014, 23:11 »
το πρωτο σκελος το κανω ... για το δευτερο δεν εχω ακομα γνωση λογω οτι ειμαι πολυ καινουριος με το θεμα επισκευασιμων ..
για ολα αυτα που λετε εσεις και ακομα τοσα τελικα κατέληξα σε αυτην την αποφαση ..

το πιο σημαντικό ειναι οτι μπορω και επιλεγω πως επιτελους θα ατμιζω .. και οχι να επιλεγουν οι αλλοι για μενα πως θα ατμιζω ..  :yes: :yes: :yes:

χαλασα πριν ενα κοιλ γιατι δεν μπορουσα να το βιδωσω στο ντεκ ... εεε. και ?  εκανα ενα αλλο και το βιδωσα

πριν εβαζα μια κεφαλη και ηταν χαλια χαλασμενη αστοχια υλικου .. και στο συρταρι ειχα ακομα 2 .. τις εβαζα και μισοδουλευε η τελευταια .. μεχρι να παρω αλλες ηδη τα ειχα παρει στο κρανιο ...

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #49 στις: Ιανουαρίου 21, 2015, 08:54 »
Τα πλεονεκτήματα πολλά.
Προσωπικά δεν άντεχα άλλο το Τζόκερ με τις κεφαλές, ειδικά στον Ναυτιλο που είχα. Τρεις ελλατωματικες, μία καλή. Το κόστος στους επισκευασιμους επίσης σημαντικά μικρότερο ενώ η απόδοση είναι αρκετά σκαλιά πάνω. Και τέλος η χαρά του στησιματος και του να δοκιμάζεις νέα  builds. Απλά δεν υπάρχει γυρισμός για μένα πίσω σε εργοστασιακο (με τα μέχρι τώρα δεδομένα τουλάχιστο )

Sent from my LG-D802


Αποσυνδεδεμένος John K

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #50 στις: Ιανουαρίου 21, 2015, 10:55 »
Ξεκινώντας την έρευνα μου για αγορά του πρώτου μου η.τ. αποφάσισα να αγοράσω τον Οκτ. 2014 κάτι οικονομικό για να δω αν μου αρέσει η ιδέα ή όχι. Πήρα λοιπόν το Delirium 69, με το οποίο έμεινα για 3 εβδομάδες. Μου άρεσε το άτμισμα αλλά είχα, όπως όλοι με βασικά πακέτα, κλασσικά προβλήματα διαρροών και απόδοση της πλάκας όταν έβγαινα για ποτό / φαγητό. Αγόρασα λοιπόν το mini protank 2 και τα πράγματα κάπως βελτιώθηκαν. Παρόλα αυτά είχα πάλι υπερτροφοδοσία και το χτύπημα δεν με κάλυπτε. Αποτέλεσμα να κουβαλάω ακόμη τον καπνό μου μαζί και να κάνω και μερικά κ.τ. ταυτόχρονα.
 
Αυτό ήταν, ή θα ξανάρχιζα το κ.τ. ή θα έκανα μια καλή επένδυση. Το έψαξα για mini nautilus  ή αντίστοιχους εργοστασιακούς αλλά κάτι δεν μου κόλλαγε. Ακριβώς 2 μήνες μετά την αγορά του πρώτου η.τ. πήγα σε επισκευάσιμο. Kayfun Lite Plus + Nobacco MAS.
 
Αποτέλεσμα:
Κανένα κ.τ.
Απόδοση τέλεια όπου και να βρίσκομαι.
Έχω ξεχάσει την γεύση των υγρών στο στόμα.
Κόστος αντιστάσεων (σύρμα + βαμβάκι) δεν υπάρχει.
Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
 
Το μόνο αρνητικό, που ενώ όταν το περιέγραφαν όλοι οι πρώην καπνιστές το θεωρούσα γελοίο, δεν υπάρχει αναπτήρας στο σπίτι για να ανάψουμε ρεσό.   
 
Υ.Γ. Δεν κάνω τίποτα τρελές αντιστάσεις. Απλή αντιστασούλα 1,7-1,8 Ω με nakamitsi. Δεν χρειάζομαι κάτι άλλο (προς το παρόν τουλάχιστον).
 
 

Αποσυνδεδεμένος chris050

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #51 στις: Ιανουαρίου 21, 2015, 12:49 »
Καλημερα σε ολους σας,αρχισα να ατμιζω στα μεσα του 2012 με  μια μπαταρια 650 και τον BlackMamba μετα αλλη μια 650αρα γιατι δεν εφτανε η μια μετα 900αρα delirium.Eπηρεασμενος απο εναν φιλο παλιο ατμιστη πηρα την μεγαλη αποφαση να δωσω τελος στην αγορα τσιγαρων.Για να ειμαι ειληκρινης στην αρχη ωσπου να βρω το αρωμα και το ποσοστο νικοτινης εκανα και κανα κ.τ,οταν δοκιμασα το Tuscan απο Νατουρα 9αρι ηρθε το τελος του κ.τ αλλα αρχισε η αναζητηση για καλους ατμοποιητες.Αρχισα να ψαχνομαι ο δευτερος ατμο ηταν ο Protank  τον μικρο και τον μεγαλο μαζι με το πρωτο μου μοντακι Vamo2 για λιγο μου αρεσε αλλα οχι τοσο ωστε να μεινω σε αυτονλογο του δροσερου ατμου που δεν ηταν κοντα στο κ.τ. Το φιλαρακι μου επεμενε να δοκιμασω τον Τ2 πραγμα που εκανα και για αρκετο καιρο ηταν ο βασικος μου ατμο μιας και ειχε ολα αυτα που ζητα ενας προσφατα προιν καπνιστης ζεστο ατμο,ντουμανι κτλ.Φυσικα το κοστος των υγρων αρχισε να με προβληματιζει και μπηκα στο τριπακι των DIY υγρων Ατμος ηταν οι βασεις και τα αρωματα,με περιεργος αρκετα καλα αποτελεσματα για αρχαριο.Μετα ,το κοστος των ανταλακτικων. Αρχισα να ψαχνομαι να τους επισκευαζω μονος μου αλλα δεν με ικανοποιουσαν τα αποτελεσματα.Επισκευασιμος ειπα και μετα απο ψαξιμο σε διαφορες σελιδες κατεληξα στον καυφουν κλονο βεβαια. Αλλα μου φανηκε ο ποιο απλος στο στησιμο.Δεν ειχα ιδεα τη θα κανω, αν τα καταφερω, αλλα μολις τον παρελαβα εκανα το πρωτο μου στησιμο βλεποντας ενα βιντεο και ακολουθοντας τα βηματα ...βουαλα!!!! τον γεμισα και τοτε καταλαβα τη θα πει ατμος και γευση συν την ικανοποιηση τις επιτυχιας. :yes: Απο τοτε δεν ξανα αγορασα ατμο εργοστασιακο (εκτος απο δυο τον justfog 2043 kai ton T-Dux-4.0)ολοι οι ατμοποιητες παροπληστηκαν I30-I30X.I-Nautilos,ακομα και ο Τ2 και διαφοροι αλλοι.αντικατασταθηκαν με επισκευασιμους και φυσικα με εναν ντριπερ για δοκιμες υγρων.Τωρα καθομαι και στηνω αντιστασεις οποτε χρειαστει και ξεμπλεξα απο αντιστασεις ,διαρροες,γευση καμενου.Nομιζω οτι ατμιστης χωρις επισκευασιμο ισων με αμαξι χωρις φρενα!Ευχαριστω για την υπομονη σε οσους το διαβασουν και συγνωμη αν βγηκα λιγο off topic :thumpup:
Καλο ατμισμα και καλα στησιματα.Μια φορα επισκευασιμος παντα επισκευασιμος!!!!
Μια υπεροχη μερα σε ολους !

Αποσυνδεδεμένος icedcloud

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #52 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 03:16 »
ρε παιδια ειναι λογικο να κανω σε τανκ πχ lemo 12mg νικοτίνη σε ενα υγρο και σε εναν dripping το ιδιο υγρο ιδια νικοτινη να με πνιγει?? συγγνωμη που γραφω εδω αλλα εψαξα και δεν βρηκα θεμα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 22, 2015, 03:23 από icedcloud »

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #53 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 03:41 »
Λογικότατο

Αποσυνδεδεμένος icedcloud

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #54 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 03:42 »
ενταξει τοτε θα παρω το ιδιο σε 6αρι να δω..

Αποσυνδεδεμένος chris050

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #55 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 09:46 »
Ξεκινώντας την έρευνα μου για αγορά του πρώτου μου η.τ. αποφάσισα να αγοράσω τον Οκτ. 2014 κάτι οικονομικό για να δω αν μου αρέσει η ιδέα ή όχι. Πήρα λοιπόν το Delirium 69, με το οποίο έμεινα για 3 εβδομάδες. Μου άρεσε το άτμισμα αλλά είχα, όπως όλοι με βασικά πακέτα, κλασσικά προβλήματα διαρροών και απόδοση της πλάκας όταν έβγαινα για ποτό / φαγητό. Αγόρασα λοιπόν το mini protank 2 και τα πράγματα κάπως βελτιώθηκαν. Παρόλα αυτά είχα πάλι υπερτροφοδοσία και το χτύπημα δεν με κάλυπτε. Αποτέλεσμα να κουβαλάω ακόμη τον καπνό μου μαζί και να κάνω και μερικά κ.τ. ταυτόχρονα.
 
Αυτό ήταν, ή θα ξανάρχιζα το κ.τ. ή θα έκανα μια καλή επένδυση. Το έψαξα για mini nautilus  ή αντίστοιχους εργοστασιακούς αλλά κάτι δεν μου κόλλαγε. Ακριβώς 2 μήνες μετά την αγορά του πρώτου η.τ. πήγα σε επισκευάσιμο. Kayfun Lite Plus + Nobacco MAS.
 
Αποτέλεσμα:
Κανένα κ.τ.
Απόδοση τέλεια όπου και να βρίσκομαι.
Έχω ξεχάσει την γεύση των υγρών στο στόμα.
Κόστος αντιστάσεων (σύρμα + βαμβάκι) δεν υπάρχει.
Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
 
Το μόνο αρνητικό, που ενώ όταν το περιέγραφαν όλοι οι πρώην καπνιστές το θεωρούσα γελοίο, δεν υπάρχει αναπτήρας στο σπίτι για να ανάψουμε ρεσό.   
 
Υ.Γ. Δεν κάνω τίποτα τρελές αντιστάσεις. Απλή αντιστασούλα 1,7-1,8 Ω με nakamitsi. Δεν χρειάζομαι κάτι άλλο (προς το παρόν τουλάχιστον).
Σε αυτο το σκελος με τον αναπτηρα εχεις απολυτο δικιο.Μια μερα εφαγα τον τοπο να βρω κατι να αναψω τα κερια λογο διακοπης ρευματος (ευτηχως βρηκα φακο!)και αλλη μια για να αναψω το γκαζακι για να κανω καφε .Τωρα πηρα ενα πακο σπιρτα για παν ενδεχομενο!!

Αποσυνδεδεμένος oscar

  • **
  • 151
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #56 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 11:10 »
Ξεκίνησα το άτμισμα (12-2011) με cartomizer και ego-t ατμοποιητές. Παρόλο που δεν δυσκολεύτικα να κόψω μαχαίρι το κ.τ. , οφείλο να πω πως οι ατμοποιητές αυτής της γενιάς με κούρασαν αρκετά με τα προβλήματά τους (διαρροές, καμμένο κτλ). :wall:

Μετα ήρθε ο I-Mist, σαφώς καλύτερος αλλά χωρίς σταθερή απόδοση. Πάνω σε αυτόν άρχισα να κάνω προσπάθειες επισκευής του, μέχρι που κατάφερα να τον μετατρέψω σε πλήρως επισκευάσιμο και η απόδοσή του είχε καλυτερέψει αρκετά.
Εμεινα αρκετά σε αυτόν μεχρι που ανακάλυψα τον CE4 με ανταλλακτικές κεφαλές. Ε, αυτό ήταν, μηδέν διαρροές, καλή γενικώς απόδοση , αλλά κάποιες φορές είχε καμμένο λόγο κακής τροφοδοσίας.
Η επισκευή των κεφαλών του ήταν για μένα τουλάχιστον αστεία, και με βαμβάκι για φυτίλι η απόδοσή του είχε ανέβει σημαντικά σε σχέση με τις έτοιμες κεφαλές, εκμηδένησα το καμμένο και έπρεπε να εχω χοντρή βλακεία για να έχω πρόβλημα με καμμένο. Εμεινα αρκετά (τουλάχιστον 2 χρόνια) με αυτόν τον ατμοποιητή πάντα με επισκευασμένες κεφαλές, και πάντα, ακόμα και τώρα έχω μαζί μου έναν τέτοιο. :D

Πριν από 1μιση μήνα όμως απέκτησα τους πρώτους μου επισκευάσιμους (expromizer 1.2 original, kayfun LP+ κλωνο).
Το στήσιμό τους σαφώς πιο αστείο σε σχέση με αυτά που έκανα μέχρι πρότινος, αν και ο expromizer με πεδεύει λίγο ακόμα με διαρροές. Η ατμιστική εμπειρία όμως, από άλλο πλανήτη.
Τι να πω, αν με τις όποιες επισκευές έκανα σε εργοστασιακούς ανέβενα απο το ισόγειο στον 1ο όροφο, με τους επισκευάσιμους ανέβηκα αμέσως στο ρετιρέ...  ;D
Ε, ναι, στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου...  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #57 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 22:16 »
Επειδή ειναι πολλοί που δεν ξέρουν αν θα μπορέσουν να στήσουν ένα επισκευασιμο και μέσα σε αυτούς και εγώ πριν μερικούς μήνες και το πιο σημαντικό τι χρειαζονται για να αρχίσουν έφτιαξα ένα μικρο βιντεακι με συμβουλές και προτάσεις σε αυτούς που αρχίζουν τώρα με το σπορ επισκευασιμοι ....
όταν άρχισα να ασχολούμαι με επισκευασιμους και έβλεπα ότι μου έλειπε αυτό ήθελα και αυτό αλλα έπρεπε να πάρω και το άλλο γιατί αλλιώς δεν μπορώ να στήσω τότε άρχισα να διαβάζω τι επιτέλους  θα χρειαστώ και τι πραγματικά χρειάζεται για μια αρχή ... Πολλά δε... ήταν και τα ΠΜ απο φίλους που έβλεπαν οτι πια εγώ άρχισα να τα καταφέρνω και ήθελαν την γνώμη μου μιας και δεν απείχα πολύ απο αυτούς (ήμουν και εγω καινούριος στο άθλημα) ... προσπάθησα να μεταδώσω οτι ήξερα και από που άρχισα να προμηθεύομαι υλικά και τι υλικά ...

αυτός είναι και ο σκοπός αυτου του μικρού βίντεο ... να δείξω τα βασικά εργαλεία και υλικά που θα χρειαστούμε πριν αρχίσουμε να στήνουμε ενα επισκευασιμο .. ελπίζω να βοηθήσω κάποιους με το θέμα αυτό  :yes:






Καλό Άτμισμα


Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #58 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 11:25 »
Εμενα η πορεια μου εχεις ως εξης
Καπου αρχες Νοεμβρη προμηθευτηκα ενα πακετο Delirium 69 με τον protank mini 2. Με αυτο εμεινα καμια 20αρια μερες χωρις κ.τ. Μετα αναβαθμιστηκα σε συνδιασμο Istick + Nautilus mini. Μεγαλη η διαφορα τους και στο χτυπημα και στη γευση. Σε συνδιασμο με DIY υγρα την ειχα καταβρει...Απ την αρχη βεβαια με εψηνε η ιδεα των επισκευασιμων αλλα λιγο η αρχικη επενδυση σε υγρα,μπαταριες και διαφορα μπιχλιμπιδια λιγο οτι την ειχα καταβρει με τον Ναυτιλο (καμια ελλατωματικη κεφαλη) με απετρεπαν...
Πριν 3 μερες ομως αγορασα απο ενα φιλο τον Kayfun Lite Plus...Απο το πρωτο στησιμο εχασα τη μπαλα!!! Τα αρωματα που ατμιζα ειχαν αλλη γευση...εβγαζαν ολα τα αρωματα σε υπερθετικο βαθμο (φυσηξα ατμο σε φιλο και μου αναγνωρισε και τα 3 αρωματα που ειχα αναμεμειγμενα!). Ντουμανι απιστευτο, χτυπημα σαν με βαριοπουλα (πρεπει οπωςσδηποτε να κατεβασω νικοτινη, οχι οτι ημουν ιδιαιτερα ψηλα γυρω στο 9-10), αν και πλεον με ελαχιστα ανοιχτες σπειρες το χτυπημα ελλατωθηκε και ειναι σε υποφερτα ορια - και μαλλον καλυτερα για μενα!
Η προταση που συνοψιζει ολα τα παραπανω ειναι η εξης : Στηνω επισκευασιμους, βρηκα την υγεια μου και πισω ΔΕΝ γυριζω!!!

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #59 στις: Φεβρουαρίου 15, 2015, 17:38 »
ασχολούμαι γύρω στα τρία χρόνια με το ηλεκτρονικό τσιγάρο, με κανα δυο πισωγυρίσματα λόγω απογοήτευσης στο κάπνισμα.Βέβαια, την τελευταία και εννοώ πραγματικά τελευταία φορα που γύρισα στο η.τ διαπίστωσα ότι οι συσκευές είναι έτη φωτός μακριά από αυτό που θυμόμουν και πραγματικά ανάμεσά τους πολύ αξιόλογες!Ξεκίνησα πάλι με έναν δέλτα 16άρι, που λέγεται ότι μοιάζει στη γεύση σε επισκευάσιμο μα δε μπορούσα να συγκρίνω γιατί φοβόμουν πάντα να κάνω το βήμα.Οι κλασσικές δικαιολογίες τύπου εγώ ίσια γραμμή δεν μπορώ να κάνω...σιγά μην τα καταφέρω κλπ.Ικανοποιημένη απόλυτα, μα γενικά είμαι του ντρίπινγκ.Με cisco πάντα γιατί εγώ δε θα μπλέξω ποτέ με επισκευάσιμο, είμαι plug'n'play κλπ.Cisco λοιπόν.Αχ και να μπορούσα να είχα airflow στο grail ρε παιδιά, αλλά δεν πειράζει θα ρυθμίσω τη τζούρα με άλλο ντριπ τιπ γιατί εγώ ποτέ δε θα μπλέξω με επισκευάσιμους...
Και μετά ήρθε ο πρώτος μου RDA  :laugh1:
Ναι ναι απίστευτα σταθερή στις απόψεις μου!Πήρα έναν κλωνο magma και άλλαξα και βαμβάκι!Και άλλαξα και στήσιμο για να δοκιμάσω εάν μου αρέσει καλύτερα με single ή dual coil και μαντέψτε, τα κατάφερα μιά χαρά!Και δεν ήταν και τίποτα αφού τα κατάφερα κι εγώ και πίσω δε γυρνώ και πάλι νέα έξοδα γιατί έχω έεεεενα σωρό καινούρια πράγματα να δοκιμάσω  :idiot1:
(ευτυχώς από τότε που ξαναρχισα το άτμισμα σταμάτησα να αγοράζω παπούτσια γιατί θα με χώριζε ο άντρας μου)

Υ.Γ ο δέλτα όντως έχει σχεδόν γεύση επισκευάσιμου
Υ.Γ 2 οι cisco δεν παίζονται για φοβισμένους με τους επισκευάσιμους ντρίπερς, εγώ θα τους χρησιμοποιώ με το μίνι άιστικ γιατί είναι φοβερό οπτικά το αποτέλεσμα (και ατμιστικά βεβαίως βεβαίως)

αλλά πραγματικά ένας νέος κόσμος ανοίχτηκε μπροστά μου!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 197 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 174 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20757 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281484 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207928 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65948 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174628 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312893 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14266 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124823 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93596 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix