vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

53 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, camber

Twitter

Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου

Αποσυνδεδεμένος SAGITARIUS

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #60 στις: Μαρτίου 17, 2015, 01:03 »
Ευτυχώς γλίτωσα απο το παίδεμα των εργοστασιακών
Χρησιμοποιώ επισκευάσιμους ατμοποιητές και βρήκα την υγεία μου  Τέρμα τα σταξίματα και οι άχρηστες κεφαλές  :thumpup: Τέρμα τα έξοδα κάθε τρεις και λίγοΤέρμα τα καμένα τέρμα τα γουργουρητά τέρμα η κατάποση υγρών  Είδα τι παει να πει γεύση Φχαριστιέμαι τον ατμό χωρις στον εργοστασιακο Νιώθω σα να ξαναγεννήθηκα Ξυπνάω το πρωί και αντικρίζω τη ζωή με νέο μάτι , βλέπω τον επισκευάσιμο και μου ανοίγει η διάθεση ξέρω οτι ανά πάσα στιγμή που θα με πιάσει η βαριεστημάρα θα έχω κάτι να ασχοληθώ ..Στήνω ξεστήνω αλλάζω ταιριάζω και η ζωή κυλάει σα νερό χωρίς τον εργοστασιακό   :bye:
 
NA ΣΟΥ ΠΩ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΟΤΙ ΜΕ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΥΨΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ.

 :o
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 17, 2015, 01:38 από petra »

Αποσυνδεδεμένος 314

  • **
  • 131
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #61 στις: Μαρτίου 17, 2015, 03:37 »
Μπραβο ρε παιδια και νομιζα οτι ημουν ο περιεργος...
Λοττο οι κεφαλες δεν λετε τιποτα. Κοντα δυο μερες με τον dripper που μου παραχωρισε ο tsiv και η ζωη ειναι μαγικη. Tsiv αν διαβαζεις ευχαριστω για πολλοστη φορα  :respect:

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #62 στις: Μαρτίου 17, 2015, 13:09 »
Η ικανοποίηση είναι μεγάλη που μπόρεσα και έκανα χαρούμενο έναν άνθρωπο...

Να είσαι καλά και να τον ευχαριστηθείς :)

Αποσυνδεδεμένος floating

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #63 στις: Απριλίου 19, 2015, 16:22 »
Εδώ και ένα μήνα περίπου στήνω και εγώ επισκευάσιμους και μπορώ να πω πως βρήκα την υγειά μου!
Έσωσα τα νεύρα μου από τις εργοστασιακές κεφαλές! Σαν ψυχοθεραπία είναι πλέον το στήσιμο επισκευάσιμου!
Αν δεν παίξει σωστά εγώ φταίω και μονο και οχι η χ-ψ εταιρία που έβγαλε ελλατωματίκη κεφαλή και πάνε τα 3,5-4 ευρα πεταμένα!!!!

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #64 στις: Απριλίου 20, 2015, 21:13 »
Kαι εγώ εδώ και τρεις μήνες περίπου άρχισα να στήνω τον LEMO μου και βρήκα την υγειά μου. Τώρα περιμένω να μού 'ρθει και ο Kangertech mini και ένας dripper (N22), να έχω να αλλάζω.
Αλήθεια είναι ότι παιδεύτηκα στην αρχή και έφαγα ώρες προσπαθώντας βλέποντας video στο youtube, αλλά τώρα έχω γίνει αυθεντία και το απολαμβάνω :)

Αποσυνδεδεμένος ΓΑΠ

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #65 στις: Απριλίου 26, 2015, 12:25 »
Και γω με τη σειρά μου θα πω ότι στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου.Άλλη φάση το στήσιμο.Ανακάλυψα ξανά γέυσεις που είχα ξεχάσει.Εδώ και μία εβδομάδα που παρέλαβα τους kayfun και taifun έχω κολλήσει μαζί τους.Τους εργοστάσιακους τους παρόπλισα.

Αποσυνδεδεμένος LordOfVapes

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #66 στις: Αυγούστου 08, 2015, 20:47 »
Πολυ καλα τα λες, κι εγω μια απ τα ιδια, αν και δεν ειμαι τοσο καιρο οσο αλλοι στο ηλεκτρονικο, βρηκα την υγεια μου με τον επισκευασιμο. ουτε να τρεχω τελευταια στιγμη γιατι μου καηκε η αντισταση ουτε τιποτα. τωρα και λαθος να κανω, το ξαναστηνω απ την αρχη. πεταμενα λεφτα ηταν νομιζω οι εργοστασιακοι.
P.S για τη γευση ουτε λογος...

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #67 στις: Αυγούστου 08, 2015, 21:19 »
Το στήσιμο των επισκευασιμων είναι όπως είπε ένας φίλος πριν η ψυχοθεραπεία μου. Όταν δεν μου κολλάει ύπνος ή για κάποιο λόγο έχω νευρικότητα, κάνω ένα στήσιμο και βρίσκω την υγειά μου!
Φυσικά η απόλαυση δεν συγκρίνεται σε σχέση με τους εργοστασιακους. Πόσο μάλλον όταν έπεφτα κάθε τρεις και λίγο σε ελαττωματικες κεφαλές.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #68 στις: Αυγούστου 08, 2015, 21:37 »
Ακριβως τα ιδια και για μενα,ασχολεισαι και περνα η ωρα ευχαριστα,αποφορτιζεσαι και περα απο την οικονομια ειναι η ικανοποιηση οτι το εφτιαξες ο ιδιος και βεβαια καλυτερο ατμισμα

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #69 στις: Αυγούστου 08, 2015, 21:39 »
Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου..   :)

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #70 στις: Αυγούστου 08, 2015, 22:59 »
Απο πολλυ μικροσ ειχα κλειση στησ χειρονακτικεσ εργασιεσ με παρα πολλυ καλλα αποτελεσματα
Παντα  σε οτι και να εβαζα στοχο τα καταφερνα η μεγαλη εμπειρια μου στων κατασκευαστικο τομεα κουφωματων αλουμινιου απο τα 14 μου ηταν η κυρια ασχολια μου και σαν μεγαλοσ εωσ και σημερα.. καταλαβατε φυσικα οτι η μιση μου ζωη εχει να κανη με βιδεσ τριπανια μονταρισματα και αλλα παρα πολλα αναρυθμιτα που θα ειθελα 2 νηματα για να τα απαριθμησω ολα
Θα ηταν αδιανοητο αφου ασχολιθηκα με το ητ και αμεσωσ εμαθα για τουσ επισκευασιμουσ  να μηνω απεξω παρατηρωντασ βιντεο απο το you tupe ειδα μερικα κολπα πωσ στυνουν και αμεσωσ δεν διστασα να κννω παραγκελια για ατμο επισκευασιμο  αυτο που με δυσκολεψε ηταν οτι τα χρονια εχουν περαση καπωσ και τα ματια δεν ειναι οπωσ πρωτα με μεγαλο βαθμο πρεσβιωπιασ
Τα μικροσκοπικα βιδαλακια στα ματια μου σαν πρωτη φωρα ηταν σχεδων αορατα φυσικα βοηθεισαν πολλυ τα γιαλια και ο μεγενθυτικοσ φακοσ  καπωσ ζοριστικα στα πρωτα στυσιματα με το ν200 σε 0.20 αλλα τωρα του εχω παρη και σε αυτο το κολπο και δεν με σταματαη τιποτα.. ποτε δεν με συναρπασε η ευκολια οπωσ η αλαγη κεφαλησ στων nautilo μου αρεσουν παντα τα δυσκολα
Οπωσ η υποσχεση στων ευατο μου οτι μια μερα οπωσ σταματησα το κτ θα σταματησω και το ητ :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος BillythekingRhodes

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω 24 μήνες και βρήκα την υγειά μου!!!
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #71 στις: Αυγούστου 08, 2015, 23:14 »
14 μήνες αμτίζω, τους 10 με επισκευάσιμους και φυσικά δεν υπάρχει γυρισμος!!!


Θυμάμαι όταν πρωτοάρχισα στην Κω, με τους mini & more, και πήγαινα στον Αλέξανδρο να αγοράσω υγρά ή carto, ρωτούσα δυο -τρια φιλαράκια του που ατμίζανε στο μαγαζί του ( το οποίο δεν ήταν καθαρόαιμο ατμιστικό,  αλλά είχε μια προθήκη με ατμιστικά).... τους ρωτούσα πως τους φαίνεται το "εργαλείο" μου και με κοιτούσαν με στοργή αλλά  :-\   και κάπως αλλιώς!!!!!


Οταν μετά από 10-12 μέρες αγόρασα τον mini nova μου με δύο μπαταρίες ρυθμιζόμενες παρακαλώ, αυτοί πάλι με κοιτούσαν με στοργή και πάλι.... κάπως αλλιώς!!!


Όταν στον μήνα επάνω πήρα τον φρέσκο τότε Ναυτίλο μου, η στοργή τους παρέμεινε
αλλά το κάπως αλλιώς άλλαξε σε ένα μικρό χαμογελάκι.  ???


Τότε τους ρώτησα και γω με τι ατμίζουν αυτοί.  :confused1:


"εμείς έχουμε ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΙΜΟΥΣ με είπαν"  ??? ???


... μπα!!.....? Ταξιτζίδες τα παλικάρια...... και νασου τα ντουμάνια και κάτι παράξενα και πολύ όμορφα μηχανήματα!!!


......... μισούσα τους ταξιτζίδες για εναν μήνα ακόμη......... >:( >:(


Πήγα στην Ρόδο και πάω στην πρώτη μου συνάντηση μελών του φόρουμ μας.
Όλο καμάρι με τους δύο πλέον Ναυτίλους μου κοτσαρισμένους στον Stingray X ..........


τότε ήταν που ο Σπύρος (rexakos) όπως ο πατέρας πρωτοδείχνει στον 8χρονο γιο του να δένει τα κορδόνια του, με έδειξε το πρωτο στρίψιμο μιας αντίστασης. Τόσο απλά και εύκολα!!!
Τους Ναυτίλους τους αποτέλειωσε ο Γιώργος (athkatla) όταν με έδωσε να δοκιμάσω μια ρουφηξιά στον magma του και θυμάμαι κοιτούσα την κληματαριά για πεντε λεπτά!!!


Αυτό ήταν το πολύ σύντομο πέρασμά μου από τους εργοστασιακούς άτμο.


Από τότε περάσαν πολλοί επισκευάσιμοι, μοντάκια μηχανικά, ρυθμιζόμενα, ντρίπερ..........σύρματα, Kanthal, Nickel , titanium....




και συνεχίζουμε !!!


Ανυπομονώ πότε θα ξαναπάω στην Κω, να περάσω από τους ταξιτζίδες,


περίφανος πλέον και εξοπλισμένος ατμιστής!!!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #72 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 12:14 »
ΔΕΝ στήνω επισκευάσιμους και αυτό με κάνει... ανεπιθύμητο  :)) εδώ στο νήμα. Μία απορία αν μου λύσει κάποιος θα το... σκεφτώ :hmmm:
ΠΟΙΑ η διαφορά σε ένα στήσιμο επισκευάσιμου π.χ με αντίσταση 1,2 από έναν εργοστασιακό ατμ, με οργανικό βαμβάκι ή ό,τι άλλο, ΠΟΥ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙ τόσο διθυραμβικά σχόλια υπέρ των επισκευάσιμων? Ατμίζω από Ιούνιο του 2009, έχω δοκιμάσει (σχεδον) τα πάντα από μοντ και ατμ (εκτός επισκευάσιμων βέβαια  :))).
Τι παραπάνω έχει το σύρμα ας πούμε ή το βαμβάκι που να δικαιολογεί τέτοια σχόλια?
Δηλαδή νομίζω είστε λιγουλάκι υπερβολικοί, όχι?
Χωρίς παρεξήγηση  8)
Φεύγω με 1000  :yes:

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #73 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 12:18 »
Την διαφορά της μέρας με της νύχτας την γνωρίζεις; :D


Τρέχα γρήγορα για επισκευάσιμο  ;)

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Στήνω επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου
« Απάντηση #74 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 12:22 »
Η παραμετροποίηση αγαπητέ ατμιστή, η παραμετροποίηση του υλικού στα δικά σου γούστα και θέλω, και βέβαια το σημαντκά λιγότερο κόστος.
Πέρα δλδ από γευση, χτύπημα και μικρότερο κόστος, τίποτα άλλο που να αξίζει να έχεις επισκευάσιμο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4696 501536 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:55
από anetost
Hashtag Shake and Vape 1 309 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:18
από chkontog
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2333 241183 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 06, 2024, 13:43
από Sergios
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3284 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12705 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 684 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7797 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21431 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195920 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2116 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5268 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1111743 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan