vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

67 επισκέπτες, 6 χρήστες
ZoeM, dimitrisd, manoslykos, bloodlessz, tsiv, Tem

Twitter

Φτηνά υγρά, από πού;

Αποσυνδεδεμένος mkdisgreek

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φτηνά υγρά, από πού;
« Απάντηση #300 στις: Μαΐου 01, 2018, 21:54 »
Δεν μου απαντας σε αυτο που σε ρωτησα.
Για παραδειγμα δλδ, δεν εχουν καμμια διαφορα με τα αναλογα της pink mule?
Μη με βαζεις τωρα να διαβασω τα σχολια των χρηστων στη σελιδα...  κ σε καποιο αναλογο, ή οχι, αλλης εταιριας, αν μπεις να διαβασεις σχολια, το ιδιο αποτελεσμα θα βγαλεις...    διαφημιση ειναι.
τεσπα...   ο καθενας κανει τις επιλογες του....
Σου απάντησα. Δεν έχουν κάποια διαφορά ή εγώ δεν την κατάλαβα.
Όπως είπες ο καθένας κάνει τις επιλογές του και κρίνει ο ίδιος καλύτερα όπως νομίζει.
Όταν είναι 4 σελίδες κριτικές και όλες είναι 5 αστέρια,παύει να είναι διαφήμιση αλλά πραγματικότητα.
Δεν θα σου αλλάξω την γνώμη σου και ούτε με ενδιαφέρει να αλλάξω την γνώμη κανενός. Την άποψη μου λέω και θέλω να είναι σεβαστή.
Ούτε δουλεύω σε καμμιά εταιρεία με ατμιστικά προϊόντα και ούτε με πληρώνουν για να τα λέω.
Όταν σου λέει κάποιος ότι είναι υπέρικανοποιημένος γιατί σου φαίνεται περίεργο;
Και στην τελική όλα τα γούστα είναι διαφορετικά. Αυτό που με καλύπτει μπορεί να μην καλύπτει εσένα και το αντίθετο.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φτηνά υγρά, από πού;
« Απάντηση #301 στις: Μαΐου 01, 2018, 22:04 »
απολυτα σεβαστη η γνωμη σου, κ η αποψη σου.
δεν την τεκμηριωνει ομως σε καμμια περιπτωση η οποια κριτική κ τα αστέρια.
σε ολα τα προϊοντα, ατμιστικα κ μη, τα σχολια ειναι παντα, μα παντα ομως θετικα.. (αν σου λεει κατι αυτο)

απο τη στιγμη που δε διακρινεις καποια διαφορα, με την pink mule που σου εφερα για παραδειγμα, τοτε δεν υπάρχει κ λογος να δεχτεις τη δικη μου ¨διαφορετικη"  αποψη για τη συγκεκριμενη εταιρία. 

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Φτηνά υγρά, από πού;
« Απάντηση #302 στις: Μαΐου 01, 2018, 22:05 »
Φίλε μου, κάνε ό,τι νομίζεις, αλλά κορόιδα (δική σου η έκφραση) δεν είναι όλοι οι υπόλοιποι. Απλά εσύ δεν βρίσκεις την διαφορά και αυτό είναι καλό για σένα και την τσέπη σου.

Όσον αφορά το πόσες "κριτικές" μπορεί να κάνει μια εταιρεία στην εαυτό της, ας μην ανοίξουμε αυτή την συζήτηση. Ένα άτομο να ασχοληθεί γράφει 50+ "κριτικές" το 8ωρο που δουλεύει, οπότε δεν λέει και τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος mkdisgreek

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φτηνά υγρά, από πού;
« Απάντηση #303 στις: Μαΐου 01, 2018, 22:16 »
απολυτα σεβαστη η γνωμη σου, κ η αποψη σου.
δεν την τεκμηριωνει ομως σε καμμια περιπτωση η οποια κριτική κ τα αστέρια.
σε ολα τα προϊοντα, ατμιστικα κ μη, τα σχολια ειναι παντα, μα παντα ομως θετικα.. (αν σου λεει κατι αυτο)

απο τη στιγμη που δε διακρινεις καποια διαφορα, με την pink mule που σου εφερα για παραδειγμα, τοτε δεν υπάρχει κ λογος να δεχτεις τη δικη μου ¨διαφορετικη"  αποψη για τη συγκεκριμενη εταιρία.
Οκ. Εδώ παράδειγμα έχει 19 αξιολογήσεις και σχετικά αυτό το υγρό το θάβουν.
Επέτρεψε μου ότι δεν είναι πάντα όλα θετικά. Ίσως να είσαι πολύ καχύποπτος.
Δέχομαι την άποψη σου και ξαναλέω ότι είναι πολύ ακριβά τα κάθε pink mule στα 4,5€ χωρίς λόγο. Δικιά μου άποψη.
Ξαναλέω και πάλι ότι για μένα είναι κοροϊδία να είναι ακριβά τα boosters και οι μαγαζάτορες είναι συννενοημένοι με τις εκάστοτε εταιρείες στα 4,5€ γιατί αυτό που είναι εθιστικό είναι η νικοτίνη και εκεί χτυπάνε για την κονόμα!
Σε αυτό το σημείο,εγώ είμαι ο καχύποπτος. Αλήθεια γνωρίζεις με πόσο % κέρδος είναι τα κάθε pink mule?
Εγώ δεν γνωρίζω και θα ήθελα να μάθω!!! Υποψιάζομαι ότι είναι 400% κέρδος +

Αποσυνδεδεμένος mkdisgreek

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φτηνά υγρά, από πού;
« Απάντηση #304 στις: Μαΐου 01, 2018, 22:23 »
Φίλε μου, κάνε ό,τι νομίζεις, αλλά κορόιδα (δική σου η έκφραση) δεν είναι όλοι οι υπόλοιποι. Απλά εσύ δεν βρίσκεις την διαφορά και αυτό είναι καλό για σένα και την τσέπη σου.

Όσον αφορά το πόσες "κριτικές" μπορεί να κάνει μια εταιρεία στην εαυτό της, ας μην ανοίξουμε αυτή την συζήτηση. Ένα άτομο να ασχοληθεί γράφει 50+ "κριτικές" το 8ωρο που δουλεύει, οπότε δεν λέει και τίποτα.
Φίλε μου διάβαζε καλύτερα τι γράφει ο καθένας μας.
Είμαι υπεύθυνος για ότι γράφω και είσαι υπεύθυνος για ότι καταλαβαίνεις.
Είπα είναι κοροϊδία και δεν είπα αλλά ούτε χαρακτήρισα κανέναν κορόϊδο!

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φτηνά υγρά, από πού;
« Απάντηση #305 στις: Μαΐου 01, 2018, 22:24 »
εσυ ασχολησε ΜΟΝΟ με την τιμη....
εγω δε σου ανεφερα πουθενα κατι για την τιμη. κ φυσικα δε δύναται να γνωρίζω κ το ποσοστό επι της % που κερδιζει η Α,ή η Β εταιρια.   Δε με αφορά κιολας..
η τοποθέτηση μου είχε να κάνει, σχετικα με την έκφραση σου "εξαιρετική" για το συγκεκριμενο προϊον, κ καπου εκει ήρθε η αρχικη ερωτηση μου...


Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Φτηνά υγρά, από πού;
« Απάντηση #306 στις: Μαΐου 01, 2018, 22:25 »
Εντάξει. Και εγώ θα πω ότι η δική σου με τα 2€ είναι επίσης κοροϊδία, αφού εγώ έχω φτηνότερη :) Δεν είσαι εσύ κορόιδο.

Αποσυνδεδεμένος mkdisgreek

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φτηνά υγρά, από πού;
« Απάντηση #307 στις: Μαΐου 01, 2018, 22:30 »
Εντάξει. Και εγώ θα πω ότι η δική σου με τα 2€ είναι επίσης κοροϊδία, αφού εγώ έχω φτηνότερη :) Δεν είσαι εσύ κορόιδο.
Πες μας απο που και ποιά να την δοκιμάσουμε.
Έρχεσαι στα λόγια μου τότε ότι υπάρχει αισχροκέρδεια ;)
Επίσης η διαφορά μεταξύ μας είναι ότι εσύ το έχεις πάρει προσωπικά ενώ εγώ μιλάω και μιλούσα γενικά και αόριστα ;)

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Φτηνά υγρά, από πού;
« Απάντηση #308 στις: Μαΐου 01, 2018, 22:32 »
Τσου. Όταν μάθεις να φέρεσαι ξανασυζητάμε. Μέχρι τότε καλά 2€

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Φτηνά υγρά, από πού;
« Απάντηση #309 στις: Μαΐου 01, 2018, 22:35 »
Μ' ένα 60άρι, 100ml νικοτινούχας βάσης, 1000mg. Έρχεται Ελλάδα από Κίνα και τελειώνεις για δυο γενιές!
Τη βάζεις στα πνευμόνια σου όμως? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Φτηνά υγρά, από πού;
« Απάντηση #310 στις: Μαΐου 01, 2018, 22:37 »
Quick search, με βάση το link της παρασκευάστριας εταιρείας που μας παρατέθηκε. Στο το "About us" αναφέρει πως η Ritchy είναι δημιούργημα 2 ρώσων ατμιστών, εραστών του ατμού που διατηρούσαν online κατάστημαμπλαμπλαμπλα & που μία παγερή μοσχοβίτικη μέρα των -20 C το 2009 μπλαμπλα, αποφάσισαν να ανοίξουν & φυσικό κατάστημα για να αφουγκράζονται τους καημούς και τα μεράκια των συνατμιστών μπλαμπλαμπλα, με όραμα, δημιουργικότητα, μπλαμπλαμπλα.
Η γνωστή φιλολογία κοινότατη στην έναρξη της όποιας εμπορικής δραστηριότητας, δηλαδή. Οι δουλειές πήγαν καλά και το 2011 στήνουν την δική τους γραμμή παραγωγής, Liqua,
https://www.ritchy.com/about-us/
η οποία έχει 2 εργαστήρια. Ενα στην Ευρώπη και ένα στην Κίνα ενώ δραστηριοποιούνται σε 85 χώρες. Τα προϊόντα της είναι TPD complient και δεν είναι άγνωστα στην δική μας αγορά, με τιμή φυσικά ανταγωνιστική όλων των άλλων, με τα πιστοποιητικά του και τα όλα του (πχ, QR code).
Ενα search ελληνικών καταστημάτων εδώ:
https://www.ritchy.com/store-locator/
Και ένα πιό συγκεκριμένο παράδειγμα, από αυτά που μου έδωσε το site της Richy, εδώ:
https://eshop.atmomixani.gr/el/113-liqua-eliquids
Ο [member=7454]Cruiser79[/member], πολύ σωστά θεωρώ μίλησε για καλό ή κακό προϊόν λαθρεμπορίου και το έχει καλύψει.
Προσωπικά, καθώς άλλοι είναι εξουσιοδοτημένοι για την λαθρεμπορία, το θέμα μου εστιάζεται σε 2 σημεία:
1) Αν είναι του κινέζικου εργαστηρίου της μαμάς Ritchy, το τί ηλικίας, σε τί συνθήκες έχει μεταφερθεί/αποθηκευτεί το προϊόν (αν υποθέσουμε ότι οι ρώσοι νοιάζονται /ελέγχουν τις προδιαγραφές των κινέζων συνεργατών τους).
2) Αν είναι κλώνος του κλώνου, ώ κλώνε κάποιου κινέζικου υπαίθριου μαγειρείου.
Οπως και να έχει, βρίσκω άκρως συμφέρουσα την τιμή του σαν αποσμητικό χώρου. Ελπίζω να κυκλοφορεί σε high VG, για να περιποιούμαι οικονομικά τα ελαστικά του τουτού, του μοτοσακού & του ποδηλάτου μου, όταν ξεθυμαίνει το άρωμα. :)  
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 01, 2018, 22:47 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος mkdisgreek

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φτηνά υγρά, από πού;
« Απάντηση #311 στις: Μαΐου 01, 2018, 22:41 »
εσυ ασχολησε ΜΟΝΟ με την τιμη....
εγω δε σου ανεφερα πουθενα κατι για την τιμη. κ φυσικα δε δύναται να γνωρίζω κ το ποσοστό επι της % που κερδιζει η Α,ή η Β εταιρια.   Δε με αφορά κιολας..
η τοποθέτηση μου είχε να κάνει, σχετικα με την έκφραση σου "εξαιρετική" για το συγκεκριμενο προϊον, κ καπου εκει ήρθε η αρχικη ερωτηση μου...
Ασχολούμαι με την τιμή γιατί είμαι έμπορος και εισαγωγέας και θέλοντας ή όχι ασχολούμαι με τα πάντα και κάνοντας σε όλα τις έρευνες μου. Χωρίς να σημαίνει ότι εγώ έχω δίκιο στις έρευνες μου.
Είναι περίεργο για μένα αλλά και για πάρα πολύ κόσμο να είναι εξαιρετικό το boosters της Natura?
Επειδή είναι μισή τιμή σου φαίνεται περίεργο ότι είναι εξαιρετικό;;;
Δεν ισχύει πάντα ότι πληρώνεις παίρνεις!
Αν δεν μου άρεζε ή δεν με κάλυπτε δεν θα αγόραζα τα boosters της natura. Τα δοκίμασα κάποτε και με κάλυψαν αμέσως χωρίς να δω διαφορές σε ποιότητα των boosters των 4,5€
Εγώ θα σε πρότεινα κάποια στιγμή να τα δοκιμάσεις και να μας πείς την άποψη σου χωρίς προκαταλήψεις.
Χωρίς παρεξήγηση αλλά άρχισε να γίνεται κουραστικό αυτό. Η αγορά είναι τεράστια και καλύπτει όλα τα γούστα.
Δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο σε αυτό και δεν θα απαντήσω ξανά γιατί είναι χαζομάρα να υπερασπιζόμαστε brands.

Τσου. Όταν μάθεις να φέρεσαι ξανασυζητάμε. Μέχρι τότε καλά 2€
Όταν μάθεις να καταλαβαίνεις αυτά που γράφουμε και ότι δεν γυρνάει όλος ο κόσμος γύρω απο σένα,τότε θα ήταν χαρά μου να τα ξαναπούμε.
Μέχρι τότε το ξαναγράφω για άλλη μια φορά.
Είμαι υπεύθυνος για ότι γράφω,είσαι υπεύθυνος για ότι καταλαβαίνεις...


συγχώνευση συνεχόμενων

« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 01, 2018, 22:54 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φτηνά υγρά, από πού;
« Απάντηση #312 στις: Μαΐου 01, 2018, 22:47 »
Ερασιτέχνες...

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φτηνά υγρά, από πού;
« Απάντηση #313 στις: Μαΐου 01, 2018, 22:54 »
Ασχολούμαι με την τιμή γιατί είμαι έμπορος και εισαγωγέας και θέλοντας ή όχι ασχολούμαι με τα πάντα και κάνοντας σε όλα τις έρευνες μου. Χωρίς να σημαίνει ότι εγώ έχω δίκιο στις έρευνες μου.
Είναι περίεργο για μένα αλλά και για πάρα πολύ κόσμο να είναι εξαιρετικό το boosters της Natura?
Επειδή είναι μισή τιμή σου φαίνεται περίεργο ότι είναι εξαιρετικό;;;
Δεν ισχύει πάντα ότι πληρώνεις παίρνεις!
Αν δεν μου άρεζε ή δεν με κάλυπτε δεν θα αγόραζα τα boosters της natura. Τα δοκίμασα κάποτε και με κάλυψαν αμέσως χωρίς να δω διαφορές σε ποιότητα των boosters των 4,5€
Εγώ θα σε πρότεινα κάποια στιγμή να τα δοκιμάσεις και να μας πείς την άποψη σου χωρίς προκαταλήψεις.
Χωρίς παρεξήγηση αλλά άρχισε να γίνεται κουραστικό αυτό. Η αγορά είναι τεράστια και καλύπτει όλα τα γούστα.
Δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο σε αυτό και δεν θα απαντήσω ξανά γιατί είναι χαζομάρα να υπερασπιζόμαστε brands.
τιποτα δεν ειναι περιεργο... απλα υπαρχει περισσοτερος κοσμος που θεωρει τα προϊοντα της συγκεκριμενης εταιριας ...γ..τ...π.
κ βεβαια μου φαινεται περιεργο... κ οχι μονο σε εμενα... φαίνεται κ στους πολυ περισσοτερους απο αυτους που δε το θεωρουν περιεργο.
απο οσο με διαβασες, εβγαλες το συμπερασμα πως δεν τα εχω δοκιμασει ε?   μαλιστα....
οντως εγινε κουραστικο... καλη συνεχεια...
Υποσημειωση...  δεν ατμιζω pink...  απο το φαρμακειο ψωνιζω. ;)

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Φτηνά υγρά, από πού;
« Απάντηση #314 στις: Μαΐου 01, 2018, 22:55 »
Άκου φίλε. Ελληνικά ξέρω. Λοιπόν, η στημένη αυτή συζήτηση έχει ξαναγίνει. Αντί να την επαναλαμβάνεις κάτσε ξαναδιάβασέ την. Over and out. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20985 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281831 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208022 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66304 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174908 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14567 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124975 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93705 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix