vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

60 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, Ηρακλης, camber

Twitter

Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #225 στις: Νοεμβρίου 12, 2011, 16:15 »
Αν είναι να μιλήσουμε για τον ατμο του Want, καλύτερα εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3661.msg123494.html#msg123494
Έγραψα και μια σχετική απάντηση.

Αποσυνδεδεμένος mihalis78

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν πιστευω να βαλουν ατμο-φορους?
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #226 στις: Νοεμβρίου 13, 2011, 10:35 »
Καλημερα σε ολους σας.ειναι τωρα 4 μερες που αγορασα το η/τ giant.το ειδα απο 2 παιδια κατω στο σεφ που πηγαινω για αερομοντελισμο,μου ειπαν για το φορουμ διαβασα και κατεληξα στο giant.θελω να ρωτησω τα παρακατω¨

ποτε ο ατμοποιητης θελει αλλαγη και πως το βλεπουμε?
ποτε πρεπει να συμληρωσουμε υγρο?και ποσες φορες μπορουμε να βαζουμε υγρο στον ιδιο ατμοποιητη?
αν εχετε να μου προτεινετε καποιο καλο υγρο με γευση καπνου αυθεντικο.

ευχαριστω

Μιχαλης

Αποσυνδεδεμένος Kerveros

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #227 στις: Νοεμβρίου 13, 2011, 10:49 »
O Ατμοποιητής του Giant αντέχει περίπου 10-15 μέρες. Τον αλλάζεις όταν, ενώ η μπαταρία είναι γεμάτη και τον έχεις γεμίσει πρόσφατα υγρό:

α) Δεν βγάζει ατμό ή βγάζει πολύ λίγο.
β) Σου καίει το λαιμό, έχει χάλια γεύση (και σίγουρα δεν βγάζει ατμό)
γ) Ο πολυεστέρας έχει χρώμα πράσινο ή ροζ  :)) :)) :)) (δεν υπάρχει καμία περίπτωση να πετύχεις αυτά τα χρώματα, πλάκα κάνω)

Τον ατμοποιητή του Giant τον γεμίζεις στην αρχή μέχρι να στάξει από την μεριά της μπαταρίας. Τις πρώτες μέρες κοιτάς τον πολυεστέρα. Κάθε 1-2 ώρες πέτα μερικές σταγόνες μέσα. Δεν πρέπει να στεγνώσει ο Giant αλλιώς θα χαλάσει.

Πόσες φορες μπορουμε να βαζουμε υγρο στον ιδιο ατμοποιητή: Μέχρι να πεθάνει ο ατμοποιητής.

Για υγρό δεν μπορώ να σου πω με ευκολία γιατί περί ορέξεως....
Σε πολλούς όμως άρεσε η γεύση Desert Ship. Αυτή κάνω κι εγώ τώρα. Από κει και πέρα είναι θέμα γούστων καθαρά.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #228 στις: Νοεμβρίου 13, 2011, 10:52 »
Υπάρχει ειδικό θέμα για τον Giant, φίλε Μιχάλη. Ίσως βρεις κι άλλες χρήσιμες πληροφορίες εκει:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3170.0.html

Αποσυνδεδεμένος Kerveros

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #229 στις: Νοεμβρίου 13, 2011, 11:09 »
Ανάλογα πόσο ατμίζεις. για αρχή μην κάνεις γέμισμα κάθε 2 μέρες. κάνε κάθε πρωί και κάθε βράδυ απλά τσέκαρε το χρώμα από τον πολυεστέρα. Αν ο πολυεστέρεας έχει διαφορετικό χρώμα στο κέντρο απ'ότι στα εξωτερικά τοιχώματα, θέλει γέμισμα. Δηλαδή τα εξωτερικά τοιχόματα θα είναι ολόλευκα ενώ το κέντρο θα έχει γκρι ή καφέ χρώμα. Έτσι μπορείς να καταλάβεις μόνο αν θέλει γέμισμα ο Giant.

Αποσυνδεδεμένος mihalis78

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν πιστευω να βαλουν ατμο-φορους?
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #230 στις: Νοεμβρίου 13, 2011, 11:27 »
το γεμισμα θα ειναι οπως το πρωτο?θα πρεπει να σταξει καθε φορα?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 13, 2011, 11:36 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #231 στις: Νοεμβρίου 13, 2011, 11:35 »
Δες εκει που λεει ο Atmos στο link που εδωσε κ θα καταλαβεις τα παντα!!!
Ειλικρινα τα παιδια στο review εξηγουν τα παντα!!!  :)

Αποσυνδεδεμένος AdeLaiN

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #232 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 19:49 »
Καλησπερα.ειχα αγορασει το πακετο giant αλλα τωρα θελω να αγορασω κανα δυο εξτρα ατμοποιητες.επειδη ειχα διαβασει οτι το passthrough  εχει προβλημα με την 1,6ohm εκδοση μπορει καποιοσ που γνωριζει σιγουρα να μου πει αν ο ατμο στα 2ohm ειναι με το πρασινο η με το ασπρο(διαφανεσ) σακουλακι?

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #233 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 19:52 »
Την δευτέρα πήρα άτμο από τα κεντρικά της NOBACCO.
Το σακουλάκι είναι διάφανο Λευκό και έχει μέσα 2Ω άτμο.
Έτσι τουλάχιστον μου είπαν γιατί ακόμα δεν τον έχω χρησιμοποιήσει.

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #234 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 19:58 »
Πρασινη συσκευασια   1,6
Διαφανης συσκευασια  2
Και οι 1.6 ειναι γυαλιστεροι μαυροι
     οι  2   ειναι ματ μαυροι
Ετσι δεν θα τους μπερδευεις και εκτος συσκευασιας.
Παντως οι 1.6 εχουν περισοτερο ατμο  (μικροτερη αντισταση)
και οι 2 λιγοτερο ατμο (μεγαλυτερη αντισταση)


Μονο οι μαυροι ματ με την διαφανη συσκευασια στο passthrough

Αποσυνδεδεμένος AdeLaiN

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #235 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 20:02 »
Εγω παραξενευομαι γιατι το πακετο ειχε μεσα 3 ατμο σε πρασινο σακουλακι ενω σημερα σε εναν αντιπροσωπο της  nobacco που ρωτησα μου ειπε οτι για τον giant ειναι το διαφανεσ.αλλα για να σου εδωσαν απο εκει τα διαφανη αυτο θα ειναι.αν ξερει κανεισ κατι αλλο ευπροσδεκτοσ :p
edit:φιλε νικο εστειλα πριν δω το μηνυμα σου.στελνω απο κινητο.ευχαριστω για ισ διευκρινησεισ.παντωσ τοσο καιρο οπωσ ειπα και πριν ειχα αυτουσ στο πρασινο και ατμιζα κανονικοτατα μεσω passthrough.για να δουμε.

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #236 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 20:06 »
Μην τρελενεσαι. και ο 1.6 Ω κανει αλλα ποτε με το παςθρου.
σκετη μπαταρια μονο.

Αποσυνδεδεμένος AdeLaiN

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #237 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 20:16 »
Εχω φαει κολλημα τωρα γιατι οσουσ εχω παρει ηταν σε πρασινη συσκευασια αλλα ηταν ματ μαυρο.αντε βγαλε ακρη.χαχαχα :wall:

Αποσυνδεδεμένος Vision

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #238 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 20:21 »
Εγω παραξενευομαι γιατι το πακετο ειχε μεσα 3 ατμο σε πρασινο σακουλακι ενω σημερα σε εναν αντιπροσωπο της  nobacco που ρωτησα μου ειπε οτι για τον giant ειναι το διαφανεσ.αλλα για να σου εδωσαν απο εκει τα διαφανη αυτο θα ειναι.αν ξερει κανεισ κατι αλλο ευπροσδεκτοσ :p
edit:φιλε νικο εστειλα πριν δω το μηνυμα σου.στελνω απο κινητο.ευχαριστω για ισ διευκρινησεισ.παντωσ τοσο καιρο οπωσ ειπα και πριν ειχα αυτουσ στο πρασινο και ατμιζα κανονικοτατα μεσω passthrough.για να δουμε.

Φίλε καλησπέρα και από μενα, σου έδωσαν αυτούς με το διάφανο σακουλάκι στα 2Ω καθαρά για θέμα passthrough, και γώ πρίν πάρω γραμμή τι παιζει άτμιζα με 1,6Ω, με passthrough χωρίς κανένα πρόβλημα. Προσωπική μου γνώμη αν σε καλύπτουν οι carto στα 1,6Ω (Πράσινο σακουλάκι) μήν αλλάξεις θα ξενερώσεις και από ατμό και από χτύπημα και τέλος θα φέρεις την μπαταρία στα όρια της για να ευχαριστηθείς τζούρα. Αν πάλι τους θεωρείς υπερβολικούς σε παραγωγή ατμού πάρε με το διάφανο. Εγώ την "πάτησα" και την άλλη μέρα πήγα και μου τους άλλαξαν.

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #239 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 20:22 »
Εχω φαει κολλημα τωρα γιατι οσουσ εχω παρει ηταν σε πρασινη συσκευασια αλλα ηταν ματ μαυρο.αντε βγαλε ακρη.χαχαχα :wall:

για να σου φύγει το κόλλημα pare thn NOBACCO 210-762 20 20 να είσαι σίγουρος ότι θα σε εξυπηρετήσουν.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20981 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281823 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208021 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66293 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174900 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313120 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14564 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124974 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93703 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix