vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

91 επισκέπτες, 4 χρήστες
Jorge, ZoeM, manoslykos, pirate

Twitter

ATERMON από Atmistique

Αποσυνδεδεμένος djvolis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
    • vdental
Απ: ATERMON από Atmistique
« Απάντηση #45 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 22:56 »
Αν το υλικο (οτι υλικο και να ναι ) ειναι μονωτης (δλδ δε περναει το ρευμα) δε θα δεις τπτ..

Αποσυνδεδεμένος s.i.jerefos

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ATERMON από Atmistique
« Απάντηση #46 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 23:02 »
Θεωρω οτι ο κατασκευαστης κατα την διαρκεια της εξελιξης θα εκανε ολες τις αναλογες μελετες ωστε να καταληξει σε πρωτοποριακη σχεδιαση και λειτουργηκοτητα.
Επιπλεον θςωρω οτι ολες οι απιψεις ειναι δεκτες αλλα το αποτελεσμα μετραει.
Συνεπως μεσω των αποψεων προσπαθουμε να βελτιωσουμε σε θεωρητικο βαθμο ενα απο τα κιρυφαια μηχανικα μοντ χωρις να το εχουμε στα χερια μας και να το δουλευουμε...


Sent from my GT-I9300 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος s.i.jerefos

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ATERMON από Atmistique
« Απάντηση #47 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 23:04 »
Χωρις να θελω να φανω ειρωνικος εχω ζησει παλαιοτερα το τριπακι ατομων τα οποια προσπαθουν να βελτιωσουν το τελικο προιον και στο τελος αφου το καταστρεψουν , αποφασιζουν οτι η αρχικη λυση ηταν η καλυτερη..

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος werwiewas

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ATERMON από Atmistique
« Απάντηση #48 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 01:27 »
Λαθος δικο μου.
Νομιζα οτι μιλουσες για το επανω καπακι.
Και στο κατω ομως , εδω εχουμε μια κατασκευη η οποια δεν φαίνεται πουθενα τι ειναι και τι δεν ειναι απο μεσα,χωρις κενα .
Με το καπακι αυτο του LAB , αναλογα με τι μπαταρια εχεις , θα εχει και καποιο κενο παντα ωστε να σφιξει τη μπαταρια.
Συν το οτι θα υπαχει και εκτεθειμένο μερος του σπειρωματως και θα λερωνεται. Πραγμα που σημαινει απωλειες σε ρευμα απο την δυσκολη κινηση του ρευματος λογο βρομιάς.

ναι βέβαια, και θα πρέπει να το καθαρίζεις, όπως και το υπόλοιπο mod, ανάλογα με την χρήση,
και αν ακουμπά το καπάκι σου σε αυτό το εκτεθειμένο μέρος,
(δηλ. αν χρησιοποιείς ζευγάρι ίδιων μπαταριών -> θεωρητικά ποτέ - πρακτικά, όποτε καθαρίζεις και το υπόλοιπο mod).
άσε που αν βάλεις επιπλέον και ένα πλαστικό ψευτοκάπακο (που θα λειτουργεί και ως bumber στα πεσίματα) δεν θα βρωμίζει...



Στον Ατερμονα φαίνεται σαν ενα  ενιαιο κομματι , ακολουθεία του υπολοιπου μοντ.
Στα δικα μου ματια ειναι πιο ομορφη και ψαγμενη κατασκευη  αυτο το καπακι και αρκετα πιο ακριβη και ποιοτικη απο του LAB.

ναι βέβαια, γι' αυτό στο αρχικό μου ποστ, μίλησα για οικονομικότερη, όχι καλύτερη λύση:
...πάντως αν σκεφτούν ποτέ να το βγάλουν και σε πιο οικονομική version....



To ελατηριο ετσι οπως το περιγραφεις , λογικα θα ακουμπαει στη βαση .
Αφου θα εχει επαφη με τη βαση , και το χειροτερο αν δεν ειναι και απο αγώγιμο υλικο , θα εκανε συσσώρευση ρευματος στη βαση και θα ειχε αυξηση θερμοκρασιας.
Κατι τετοιο θα εκανε κακο και στην αγωγιμότητα ολοκληρου του μοντ , αν ηταν σε επαφη με τη βαση.
Απο τη στιγμη που θα ηταν σε επαφη με το μεταλικο μερος της βασης , τοτε θα ηταν και σε επαφη με το ρευμα.
Αν πατουσε πανω σε κατι πλαστικο , θα επρεπε να υπαρχει και καπως διαφορετικη βαση και αυτο θα ηταν δαπανηρο και μπορει και στο μεγεθος να ηταν παραπανω.
Θα επρεπε να ειναι σε επαφη μονο με το πλαστικο μονοτικο που σημαινει οτι θα ηθελε και το χωρο του. Πραγμα που θα γινοταν με την σμίκρυνση του Ατρμονα εμβολου ή με την αύξηση του μεγεθους του μοντ.
Το εμβολο ετσι οπως ειναι , στο μεγεθος και στο σχημα αυτο δηλαδη , δεν πληγωνει και τον αρνητικο πολο της μπαταριας.
Αν ηταν  μικροτερη η επιφάνεια του  , θα ασκουσε μεγαλυτερη πιεση σε μικροτερη επιφανεια. Πραγμα που θα ηταν επικινδυνο για την μπαταρια. Θα εκανε λακουβα στον αρνητικο πολο δηλαδη.

δεν καταλαβαίνω, σχεδόν ιτσ τίποτις - μπιτ για μπιτ, σχώρα με γιατί είμαι νιούμπις,
εγώ νόμιζα ότι μη-αγώγιμο υλικό -> δεν μεταφέρει ρεύμα
ποιά συσσώρευση; ποια θερμοκρασία; ποια αγωγιμότητα; ποιόν χώρο; ποιά πληγή;
ξαναματαγράφω:
...
καλύτερα ας μπεί ελατήριο μη-αγώγιμο σφηνωτά εσωτερικά του σωλήνα, πάνω ή κάτω,...
... μα το ελατήριο δεν θα μεταφέρει καθόλου ρεύμα (μη-αγώγιμο υλικό)
απλά θα εμποδίζει την μπαταρία να κινείται όταν θα έχει κανείς ξεβιδώσει τον ατέρμονα (θέση lock)
το χρυσό τμήμα του υπάρχοντος κομματιού θα κινείται ανεξάρτητα απο το ελατήριο (δεν θα το αγγίζει)...

δεν χρειάζεται καν να αγγίζει τον πόλο της μπαταρίας


Γενικα ομως το μοντακι εχει καποιες ωραιες , καινουριες και ''ψαγμενες εφαρμογες.  Ολο αυτο το συνολο , αν το βλεπαμε απο καποιον αλλο κατασκευαστη (δεν εννοω καποιον συγκεκριμένα) , θα βλεπαμε και τιμη πολυ μεγαλυτερη , με τη δικαιολογια οτι καναμε αυτο,καναμε εκεινο,βαλαμε αυτο,βαλαμε εκεινο κλπ. κλπ. κλπ. και η τιμη θα ηταν μονο για την Αμερικη...... :-\

ναι βέβαια, γι' αυτό στο αρχικό μου ποστ, μίλησα για οικονομικότερη όχι καλύτερη λύση


Απο πανω μεχρι κατω , το μοντακι εχει πατησει σε καποιες εφαρμογες που ειναι αποδοτικες , εχει πεσει δουλεια για να μπορεσουν να εφαρμοσουν καποια καινουρια πραγματακια που βοηθουν στο επακρο τη λειτουργια του μοντ , υπαρχουν υλικα που δεν τα βλεπουμε συχνα (σχεδον καθολου) και ενα απο τα μεγαλα ζητουμενα ηταν το να ειναι πανευκολο στη χρηση.


Μεγαλο βασανο και κολλημα ηταν η επαφη του διακοπτη. Εκει με το μεγεθος και το σχεδιασμο που εχει γινει σ' αυτη την επαφη , δεν υπαρχει θεμα αφλογιστιας ή πιεσης ωστε να κανει επαφη με τον θετικο πολο.
Υπαρχουν κι αλλα μοντακια με τον διακοπτη επανω και ολα σχεδον , αλλο πολυ , αλλο λιγοτερο , ειχαν θεματα με την επαφη αυτη που ηταν ενα πυρακι στρογγυλο και ειχε κενα ωστε να μπορει να προσαρμοζεται στις επαφες μεσο πιεσης.


Ειμαι παθών και το κακο ειναι οτι το βλεπω ακομα και σε καινουρια μοντς , παρα το οτι οι κατασκευαστες το ξερουν αυτο το θεμα.
Αν υπαρχει stock στις αποθηκες τους και προσπαθουν να το πλασαρουν ως κατι καλο ή μονοδρομο , ειναι δικο τους θεμα.
Τα παιδια ομως καθησαν και το κοιταξαν πιο καλα και σωστα το θεμα και το αποτελεσμα αποζημιωνει για ολο τον καιρο που εχασαν ωστε να το κανουν σωστα.


Eιναι κατι νεο και ωραιο σε ολα του.  Ας μη κοιταμε λοιπον λυσεις που εχουν εφαρμοσθει στο παρελθον και δεν ηταν και αποδοτικες μαλιστα.
Μια παλια και καλη εφαρμογη , ναι , να την βλεπω για παντα , αλλα τις αποτυχιες θα ηταν σωστο να τις αφηνουμε στην ακρη.
Αυτο εκαναν και τα παιδια με τον Atermon.



συμφωνώ απόλυτα  :thumpup:

Διόρθωση παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 28, 2014, 04:04 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
ATERMON από Atmistique
« Απάντηση #49 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 11:57 »
Λοιπόν, είμαι πολύ ευχαριστημένος από την πρώτη μέρα χρήσης.
Είναι πολύ βολικό το κουμπί του. Μου αρέσει που είναι πολύ ψηλά στην κορυφή και πάει το δάχτυλο μόνο του. Και βεβαιως βεβαιως δε χανει κανένα πατημα.
Ημου σκεπτικός με το κατω καπακι, αν θα ξεβιδώνει το σφιξιμο της μπαταρίας με τη χρήση, οπότε και δε θα εδινε ρευμα. Κανένα απολύτως πρόβλημα. Το κλείδωμα ευκολότατο και άμεσο.
Πολύ καλή κατασκευή. Όλα βούτυρο.
Στά "μέλια" είμαστε ακόμα βέβαια, αλλά ως συνήθως ο χρόνος θα δείξει.

Α! Επίσης να αναφέρω πως έχει μια καταπληκτική συσκευασία και μια καταπληκτικότερη θήκη που χωράει το μοντ με 18650 μαζί με ατμοποιητη (καυφουν 4) και περισσευει και χωρος για το κικ αν το εχετε πάνω. Ένα μικρό θεματακι έχει που όμως το έλυσα με ένα μοντελιστικό κοπίδι. Το δερματινο υλικό που γυρνάει από μεσα, αφήνει κατι μεγάλα αυτιά και στο βγάλσιμο σκαλώνει το κουμπί. Του έκοψα τα αυτια και τέλος. Μπορεί να μην ακούει τώρα χωρίς αυτιά, αλλά τουλάχιστον το σύνολο εχει στόμα που φωνάζει "πχιότητα"... :P


Sent from my iPad using Tapatalk

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 28, 2014, 12:10 από Stepeha »

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ATERMON από Atmistique
« Απάντηση #50 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 16:55 »
Άλλο ένα τιπ που θα σου δώσω για τη θηκη ειναι να την αφήσεις λίγες μερες (ή έστω όταν δεν την χρησιμοποιεις) ανοιχτή, γιατι μυρίζει, με αποτέλεσμα οι πρώτες τζουρες μετά το βγάλσιμο από τη θηκη να εχουν γευση ''θηκήλας''...χαχαχαχα

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: ATERMON από Atmistique
« Απάντηση #51 στις: Δεκεμβρίου 30, 2014, 15:09 »
Πρώτη μέρα με τον Ατέρμονα στο χέρι και αναφέρω:

  • Υπέροχη η αίσθηση του ατσαλιού στο χέρι, όπως σε όλα τα προϊόντα που έχει εξελίξει το Atmistique. Ελαφρά σατινέ αλλά και... όχι. Έχει αυτό το ελάχιστα σαγρέ που μόλις και το νιώθεις, όπως κόβεται από το μηχάνημα χωρίς έξτρα γυάλισμα. Για μέταλλο είναι παράδοξα "ζεστή" αίσθηση. Τα πάντα είναι άψογα στο μάτι, στο χέρι, στην εντύπωση που αφήνουν.
  • Η αισθητική του είναι εξαιρετική, ιδιαίτερα στην κλασική 18650 εκδοχή. Ένα λιτό, καλοσχεδιασμένο αντικείμενο με λίγες ιδιαίτερες λεπτομέρειες να πιάνουν το μάτι. Σε αυτή την εποχή του "βάλε κι απ' αυτό, βάλε κι από το άλλο" η λογική του Ατέρμονα ξεχωρίζει. Εκτός μόδας και τάσεων, πιστεύω θα είναι φρέσκο για χρόνια.
  • Τα λίγα σκαλίσματα (λογότυπο και η σπείρα στο κουμπί) είναι απολαυστικής ακρίβειας και αποπνέουν αρχοντιά. Έχω φαει κόλλημα να χαζεύω το γκρι τους (που... μωβίζει λίγο; καφετίζει;)!
  • Η θήκη πολύ καλή, με το τυρκουάζ της φίρμας στις ραφές. Βολική αλλά λίγο σφιχτή, ίσως το μπάσε-βγάλε να φθείρει λίγο το "στόμιο" αν δεν προσέχεις. Ανθεκτική, δεν μου μύρισε καθόλου άσχημα.
  • Τα βιδώματα άψογα και το σύστημα του ατέρμονα απολαυστικό στο δάχτυλο. Με βλέπω να μου γίνει τικ να το κάνω πέρα-δώθε όσο κρατάω το μοντ για να νιώθω την απαλή αντίσταση του ρουλεμάν!
  • Το κουμπί φαίνεται απόλυτα αποτελεσματικό όπως κι αν πατηθεί. Σφιχτό αλλά με ομαλή, βουτυρένια αίσθηση στο πάτημα. Δεν αποκλείω κάποιοι να το προτιμούσαν μαλακότερο -εγώ όχι, μου δίνει σιγουριά στο πάτημα και την ασφάλεια πως δύσκολα θα πατηθεί από λάθος.
  • Το κλείδωμα... Ψυχολογικά έχω συνηθίσει μοντάκια με σαφές κλείδωμα. Το σύστημα του ατέρμονα κοχλία είναι πιο μαλακό, δεν δίνει αυτό το "οριστικό" κλικ που έχω μάθει να περιμένω. Είναι ασφαλές; Ναι, πιστεύω πως είναι ασφαλέστατο για όλες τις περιπτώσεις που μπορώ να σκεφτώ. Με χαλαρό τον κοχλία η απόσταση ανάμεσα σε αυτόν και την μπαταρία είναι ελάχιστη και πιστεύω πως το μόνο κροτάλισμα που θα ακούσεις είναι αν μεταχειριστείς το μοντ σαν να είναι ...μαράκες!
  • Τα ρεύματα... Αχ, τα ρεύματα! Είδα τα παιδιά του Atmistique να μετράνε διάφορα γνωστά μοντ και τον Ατέρμονα για σύγκριση. Είδα τις ελάχιστες απώλειες (0,10V-0,11V!). Τον είχα δοκιμάσει και παλιότερα. Λογικά είχα πειστεί αλλά η πολύωρη χρήση είναι άλλο πράγμα. Η απόδοσή του είναι εξαιρετική! Δεν συνηθίζω να λέω "πυροβολάει", "σκοτώνει", "σκάβει" και άλλα τέτοια για να υπερασπιστώ μια επιλογή μου. Απλά ξέρω τι γίνεται όταν παίρνω τζούρα και βλέπω πως με μια συντηρητική 1.8 αντίσταση στον Diver v.2 χάνω την οθόνη του υπολογιστή από το ντουμάνι. Είμαι εντυπωσιασμένος.
  • Η τιμή του δεν είναι αμελητέα στις εποχές που περνάμε αλλά είναι πολύ λογική για τα επίπεδα που έχει φτάσει η αγορά. Είμαι σίγουρος πως θα μπορούσε να τιμολογηθεί αρκετά ακριβότερα χωρίς να παραξενευτεί κανείς.
  • After sales; Ξέροντας το κατάστημα και τις πρακτικές του, γνωρίζω πως έχω καλυφθεί για ο,τιδήποτε μπορεί να με απασχολήσει όσο υπάρχω και υπάρχουν. Για να είμαι δίκαιος, αυτό έχω νιώσει και τις άλλες δυο φορές που προτίμησα ελληνικό μοντ: άμεση, πλήρης υποστήριξη από ανθρώπους με φιλότιμο και περηφάνεια για την δουλειά τους.
Συνολικά η πρώτη μου εντύπωση είναι πως ο Ατέρμων είναι μια σπάνια ατμιστική συσκευή, εξαιρετικής εμφάνισης και απόδοσης, σε συμφέρουσα -για την κατηγορία- τιμή. Συστήνω ανεπιφύλακτα.

Αποσυνδεδεμένος PVARELLAS

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ATERMON από Atmistique
« Απάντηση #52 στις: Δεκεμβρίου 30, 2014, 20:13 »
 να προσθεσω οτι λυνεται χωρις χρηση κανενος εργαλειου ,απλα και μονο με το χερι ;)

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: ATERMON από Atmistique
« Απάντηση #53 στις: Δεκεμβρίου 30, 2014, 23:05 »
και το κουμπί?

Αποσυνδεδεμένος PVARELLAS

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ATERMON από Atmistique
« Απάντηση #54 στις: Δεκεμβρίου 30, 2014, 23:13 »
ολα λυνονται μονο με το χερι ,πουθενα κατσαβιδι........

Αποσυνδεδεμένος werwiewas

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ATERMON από Atmistique
« Απάντηση #55 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 03:06 »
να και ένα review (πρώτο?) από έξω (todd)



.... δεν μπόρεσε να βρεί κανένα αρνητικό....  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 31, 2014, 03:13 από werwiewas »

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ATERMON από Atmistique
« Απάντηση #56 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 03:51 »
Aν κατάλαβα καλά ήθελε μεσα στην τιμή/πακέτο να υπάρχει και ο σωλήνας για 18350 μπαταρία?Πόσο γύφτοι πιά αυτοι οι άγγλοι. :wall:


Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: ATERMON από Atmistique
« Απάντηση #57 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 11:01 »
το μοντακι ειναι τελειο απλα(για τα γουστα μου) 10 μερες δεν μπορω να το αφησω απο τα χερια μου,απλα με το dna που θα βγει θα ειναι εντελως ολοκληρωμενο,συγχαρητηρια στην ομαδα που το εβγαλε,ολοκληρωμενη συσκευασια...τον πειραξε οτι δεν εχει και τον σωληνα 18350 τον αγγλο;χωρις σχολιο αυτο.....

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ATERMON από Atmistique
« Απάντηση #58 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 11:58 »
Έπρεπε κάτι να πει κι αυτός ρε παιδιά, αφού δεν βρήκε τίποτε άλλο να πει. Λειτουργικά είναι άψογο, όσο για το ταίριασμα ατμο / μοντ / μπαταρίας, απλά δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή πιο βολικό για τον ατμιστή.

Κι εγώ το dna το περιμένω πώς και πώς. Ελπίζω να μην αργήσει.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ATERMON από Atmistique
« Απάντηση #59 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 12:55 »
ειδα το video και οσο δε μου αρεσε στην αρχη σαν εμφανιση τωρα αρχιζω να το βλεπω καλα ... ειμαι αναμεσα στον ατερμον και σε ενα αλλο που παει καλα αυτο το καιρο αλλα αρχιζω να ψηνομαι πολυ για τον ατερμον .... ελπιζω μεχρι τελος του αλλου μηνα να καταφερω να το εχω στα χερια μου

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 163 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 148 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20604 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281188 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207886 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65700 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312741 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14067 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124740 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93506 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4174 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix