vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

79 επισκέπτες, 4 χρήστες
Ηρακλης, manoslykos, camber, infernity

Twitter

Υγρά Halo

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3195 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 02:06 »
Δοκίμασα χθες στον Ναυτίλο μίνι την Tribeca (με ισπανικά γράμματα πίσω) , στα 12mg ,
με νέα αντίσταση , στα 1,8Ω.
Μου φάνηκε τόσο υποτονική η γεύση που νόμιζα ότι έπεσα
σε ελαττωματική παρτίδα! Δεν ξέρω τι να πω!  Χάλια...
Ενώ μυρίζει ωραία στο μπουκαλάκι , από γεύση τίποτα!
Το ωρίμασα όπως έχετε γράψει εδώ αλλά κάτι δεν μου πάει καλά.
Να σημειώσω ότι για πρώτη φορά άτμισα την Tribeca
και δεν μπορώ να έχω μέτρο σύγκρισης.
Έχετε καμιά ιδέα;
Ευχαριστώ.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 02:16 από mpol »

Αποσυνδεδεμένος Stratilatis

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κάπνισμα «σκοτώνει» το SEX
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3196 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 07:32 »
To tribeca ειναι περιεργο υγρο, οταν το πηρα δεν μου αρεσε καθολου, παρολα αυτα το ωριμασα και προσπαθησα να το ατμισω με το ζορι... την πρωτη μερα μου αφηνε μια γευση στην εκπνοη οχι τοσο ωραια, συνεχισα ομως και εβλεπα οτι οσο περνουσε ο καιρος αλλαζε η γευση προς το καλυτερο, μεχρι που εγινε το υγρο μου, δεν το αλλαζω με τπτ και δεν υπαρχει καλυτερο για μενα, σε οσους το εχω δωσει να το δοκιμασουν τους αφηνει ακριβως αυτο που ειπα παραπανω και σε μενα, μια λιγο δυσαρεστη γευση στην εκπνοη, η απαντηση μου ειναι ''ειστε σε καλο δρομο''...
Συνεχισε να το ατμιζεις, την τεταρτη με πεμπτη μερα θα γινει το υγρο σου...

Στάλθηκε από το LG-D955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος sxolare

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping IS the future and the future IS now :D
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3197 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 10:16 »
σε κάνα μήνα θα είναι έτοιμο

Sent from my m1 note using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3198 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 16:54 »
Stratilati σ' ευχαριστώ πολύ!
Κι εμένα το ίδιο μου κάνει , στην εκπνοή δεν μου αρέσει ,
σαν να 'ναι πολύ αραιό να το πω;  άγευστο; Πάντως , στην εκπνοή κι εγώ το διαπίστωσα.
Είναι σαν να μην άτμισες , να μην χορταίνεις.
Μακάρι να μου αρέσει όσο θα ωριμάζει.
Μια τελευταία ερώτηση. Πρέπει να το ατμίζω οπωσδήποτε
ή αυτό που αναφέρεις μπορεί να γίνει και αφήνοντάς το για κάποιες μέρες
στο μπουκαλάκι του;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 17:10 από mpol »

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3199 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 12:37 »
Άστο στην άκρη, δοκίμασε άλλα υγρά και κάποια στιγμή μετά από καιρό δοκίμασε το ξανά.
Σε κανένα φίλο μου δεν άρεσε στην αρχή το tribeca, αλλά 9 στους 10 το λάτρεψαν μερικούς μήνες μετά.
Λίγο η περίεργη γεύση, λίγο το τσιγάρο που είχε κοπεί πρόσφατα, λίγο ο εξοπλισμός, δεν κάθεται καλά στην αρχή το υγρό :)
Όχι πως ντε και καλά θα σου αρέσει, αλλά θα είσαι σίγουρος αργότερα αν το αγαπάς ή το μισείς!

Προσωπικά είναι το αγαπημένο μου υγρό 2+ χρόνια τώρα. Το ατμιζω μόνο σε 12mg και το πολύ 4ml την ημέρα, για μια εβδομάδα περίπου. Το επόμενο μπουκαλάκι θα το κάνω μετά από 3-4 εβδομάδες.
Όταν έκανα υπερβολική κατανάλωση, ή 6mg, ή συνεχόμενα και δεύτερο μπουκαλάκι, δεν το απολάμβανα ούτε στο μισό.
Κάποιοι βέβαια το κάνουν μόνιμα για μήνες/χρόνια, δεν είναι περίεργο. Αλλά κατά κοινή ομολογία, το 6αρι είναι αρκετά πιο υποτονικό από το 12αρι σε γεύση/ένταση.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3200 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 13:17 »
Σε ίδια mg & ποσότητα με το Νίκο και εγώ εδώ και χρόνια. Αν το αγαπησεις σε ξετιναζει στα έξοδα. Ή αγάπη κοστίζει όπως και να το δεις  :))

Αποσυνδεδεμένος Stratilatis

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κάπνισμα «σκοτώνει» το SEX
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3201 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 17:08 »
Stratilati σ' ευχαριστώ πολύ!
Κι εμένα το ίδιο μου κάνει , στην εκπνοή δεν μου αρέσει ,
σαν να 'ναι πολύ αραιό να το πω;  άγευστο; Πάντως , στην εκπνοή κι εγώ το διαπίστωσα.
Είναι σαν να μην άτμισες , να μην χορταίνεις.
Μακάρι να μου αρέσει όσο θα ωριμάζει.
Μια τελευταία ερώτηση. Πρέπει να το ατμίζω οπωσδήποτε
ή αυτό που αναφέρεις μπορεί να γίνει και αφήνοντάς το για κάποιες μέρες
στο μπουκαλάκι του;
Κοιταξε, οσο περναει ο καιρος ωριμαζει σιγουρα, τωρα αν θα το παρατησεις και ξαφνικα το πιασεις ξανα και γινει το μαγικο και σου αρεσει ξαφνικα αυτο δεν το ξερω, ειμαι της αποψης ομως να συνεχιζεις να το ατμιζεις και πιστευω οτι το θεμα συνηθειας ειναι αυτο που φτιαχνει τη γευση στο στομα σου... μαλλον ωριμαζει το στομα σου αντι το υγρο...
Τωρα, αν δεις οτι στις 3-4 μερες η γευση του παραμενει αθλια στο στομα σου τοτε μαλλον δεν σου κανει το υγρο... γουστα ειναι αυτα... αλλα πιστυω πως ετσι θα το συνηθίσεις και δεν θα το αλλαζεις με τπτ... και πιο γρηγορα απο 4 μερες, καθε 10 τζουρες εγω το εβλεπα καλυτερο....

συγχώνευση συνεχόμενων ποστ

Απ τα αγαπημενα μου υγρα ηταν το traditional liqua q, χθες που πηρα νεα αντισταση δεν ειχα το tribeca μαζι μου, μονο οσο ειχε μεσα η δεξαμενη του ναυτιλους και δεν ηθελα να χυσω μεσα στην αντισταση απ τη δεξαμενή, λεω δεν ριχνω μεσα στην αντιταση μια δυο σταγονες traditional για να διαβραχει το βαμβακι και να ατμισω απευθειας, ετσι και αλλιως καπνικο ειναι και σχεδον αγευστο, τι να σας πω.... λεω παναγια μοθ τη αηδια ειναι αυτη, μεχρι να φυγει η γευση του traditional και να ρθει του halo ειδα και επαθα, ετοιμος να αγορασω καινουργια ημουν, και να φανταστεις οτι ειμαι νεος στο τριμπεκα δεν εχω γραψει και πολλες τζουρες... ερωτας ομως το ριμαδι το τριμπεκα ερωτας....

Στάλθηκε από το LG-D955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 00:44 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος Stratilatis

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κάπνισμα «σκοτώνει» το SEX
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3202 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2015, 18:36 »
Παιδια θελω βοηθεια, με το tribeca, κανω ενα 30μελο σε 7 μερες, δεν συμφερει με τπτ και το κακο ειναι οτι εχω εθιστει με το συγκεκριμενο, τι να κανω να του αυξήσω τα μλ χωρις να χασω γευση; τι βαση να παρω και ποσο πρεπει να αναμηχθει; vg pg παιζει ρολο;;;

Στάλθηκε από το LG-D955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3203 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2015, 23:55 »
Αν αντέχεις και με αραιωμένο, κανένα πρόβλημα.
Εγώ θα πρότεινα να δοκιμάσεις σε μικρή ποσότητα ( 1μλ πχ ) να βάλεις άλλο τόσο βάση, 1 προς 1 δηλαδή.
Με 60-70pg θα είσαι κομπλέ.
Η βάση είναι καθαρά δική σου επιλογή, όποια σου ταιριάζει.

Αποσυνδεδεμένος Stratilatis

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κάπνισμα «σκοτώνει» το SEX
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3204 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 19:29 »
Εχει παρει κανεις halo απ το vapour smoke(k110.eu)? Ειναι ελληνικα η ισπανικα;

Στάλθηκε από το LG-D955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 02, 2015, 22:23 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3205 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 20:07 »
Να ρωτήσω κάτι; Γιατί δε θέλετε τα ισπανικά; Δεν είναι τα ίδια; Εγώ μόνο στο δοσομετρητή είδα διαφορά. Αλλά δεν έχω σοβαρούς άτμο. Έχουν διαφορά σε καλύτερο άτμο; Απλώς ρωτάω

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος lipo

  • **
  • 138
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3206 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 20:12 »
Εχει παρει κανεις halo απ το vapour smoke(k110.eu)? Ειναι ελληνικα η ισπανικα;

Στάλθηκε από το LG-D955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ειχα παρει εγω τα 7μλ ητανε ολανδικα και τα 15ΜΛ ισπανικα

Αποσυνδεδεμένος Stratilatis

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κάπνισμα «σκοτώνει» το SEX
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3207 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 20:36 »
Εχω παρει 3 30μελα tribeca, πρωτη φορα από κει γιατι ειχα μπολικους ποντους, μονο απ το alterego παραγγελνα παντα και ηταν ολα αμερικα-ελληνικα... τωρα θα δειξει, αν ειναι ισπανικα θα δούμε τη διαφορα θα εχουν, ελπιζω τπτ, αλλιως θα ειναι μουφφφφ

Στάλθηκε από το LG-D955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3208 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 22:48 »
Μια φορα πηρα tribeca "ισπανικη" και δεν προκειται να ξαναπαρω.
Πολυ υποτονικη η γευση της σε σχεση με την αμερικανικη
.

Αποσυνδεδεμένος Stratilatis

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κάπνισμα «σκοτώνει» το SEX
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3209 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 23:21 »
Μην μου λες τετοια και εχω παρει 3 μπουκαλια

Στάλθηκε από το LG-D955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 71 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20340 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280114 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207792 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65162 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173843 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312397 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13603 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93409 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1402 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro