vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

127 επισκέπτες, 6 χρήστες
Doubt, mfk, bloodlessz, Giannis.B, manoslykos, Mimhsdr

Twitter

Υγρά Halo

Αποσυνδεδεμένος Stratilatis

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κάπνισμα «σκοτώνει» το SEX
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3180 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2015, 21:45 »
Τα 15 μελα;;;

Στάλθηκε από το LG-D955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

κι άλλη συγχώνευση συνεχόμενων...

Και να κανω και αλλη μια πριν απαντησετε σε αυτην; οι 2 μερες που ειναι η ωριμανση πως την κανω, με ανοιχτο το καπακι η με κλειστο;;; γιατι ακουσα σε ενα αλλο θεμα οτι ανοιγω το μπουκαλι το αφηνω για λιγο ανοιχτο και μετα το κλεινω για 2 μερες... δεν μπορω να το καταλαβω, πως θα ωριμασει με κλειστο καπακι;;;

Στάλθηκε από το LG-D955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 15, 2015, 23:59 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3181 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2015, 00:35 »
Θα αρχίσουν να εξατμίζονται οι αλκοόλες και θα αρχίσει η ωρίμανση του υγρού.
Μπορείς να ανοίξεις/κλείσεις/ξεχάσεις, να το αφήσεις με ξεβιδωμένο το καπάκι πάνω στο μπουκάλι, να το αφήσεις αφήσεις χωρίς καπάκι.
Στην τελευταία περίπτωση ίσως ξεθυμάνει λίγο το υγρό.
Προσωπικά τα αφήνω με το καπάκι ξεβιδωμένο πάνω στο μπουκάλι για 24 ώρες. Περί ορέξεως

Αποσυνδεδεμένος Stratilatis

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κάπνισμα «σκοτώνει» το SEX
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3182 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2015, 01:39 »

Ευχαριστω πολυ φιλε μου για την απαντηση σου...

Στάλθηκε από το LG-D955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διαγραφή άμεσης παράθεσης

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 16, 2015, 11:13 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος arismac

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3183 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2015, 09:12 »
Χρειάζεται λιγος χρονος φιλε μου για να μπεις στο ζουμι των γευσεων του ηλεκτρονικου τσιγαρου... καποιες γευσεις μεχρι να συνηθισει ο ουρανισκος σου το ηλεκτρονικο και να απεξαρτηθει απ το κανονικο τσιγαρο θελει λιγο χρονο, καποιες γευσεις θα σου φαινονται εντελως ιδιες και ειδικα οι καπνικες...



OK μετά απο μερικές ώρες ένιωσα κάποια διαφορά στη ποιότητα, οφείλω να το πω (ακόμα με ενοχλεί η τιμή ομως). Και πάνω που αρχισα να το 'υχαριστιέμαι, τέλειωσε η μπαταρία  ;D

Αποσυνδεδεμένος Christos_swc

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3184 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2015, 20:44 »
Τελευταια δοκιμαζω υγρα της Liqua για να ξεφυγω λιγο απο τις τιμες της Halo.
Με το που τελειωσε το Καλοκαιρι, πηρα τον Russian, εμαθα να στριβω αντιστασεις και σιγα σιγα μπηκα σε ενα ρυθμο ατμισματος (και ατελειωτης δουλειας ??? ) και βλεπω οτι δεν κανω πια ουτε 2 ml 12αρας νικοτινης τη μερα.
Και εχω και 3 μπουκαλακια 18αρας στην ακρη που με βλεπω να μου ριχνουν την καταναλωση ακομα περισσοτερο.
Ειμαι 100% της γευσης και οχι του ατμου προφανως.
Με αυτα και μ'αυτα το τελικο μηνιαιο κοστος ατμιζοντας Halo δεν ειναι και τιποτε τραγικο, κανα σαρανταρι.
Οποτε αφου τελειωσω να δοκιμαζω τα πιο δημοφιλη Liqua και να μη βρω κανενα να μου αρεσει δε με νοιαζει να μεινω στα Halo και ας ειναι πολυ ακριβα.
Σκεφτομαι σοβαρα να ριξω Tribeca μεσα στον Russian και να μη ξαναασχοληθω με υγρο ποτε.
Αλλα επειδη φοβαμαι οτι δε θα εχω παντα γευση ατμιζοντας συνεχεια το ιδιο ας εχουμε και καμια ποικιλια.
Torque 56, Longhorn, Black Calico ειναι οι εναλλακτικες μου στο Tribeca, γευσεις που τις εχω δοκιμασει αρκετα πια και ξερω οτι δε με κουραζουν και τις απολαμβανω.


Αποσυνδεδεμένος Stratilatis

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κάπνισμα «σκοτώνει» το SEX
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3185 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2015, 03:49 »
Εχεις δοκιμασει απο liqua η Liqua Q το cuban η το havana αντίστοιχα;

Στάλθηκε από το LG-D955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


διαγραφή άμεσης παράθεσης

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 20, 2015, 10:30 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος Christos_swc

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3186 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2015, 09:07 »
Το εχω το Cuban αλλα δεν το εχω ατμισει ακομα.
Βλεπω οτι ειναι πολυ δημοφιλες παντως γι'αυτο το πηρα.




Αποσυνδεδεμένος Stratilatis

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κάπνισμα «σκοτώνει» το SEX
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3187 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2015, 10:09 »
Δοκιμασε το ρε φιλαρακι σε παρακαλω και πες μου αν εχει καμια σχεση με το τριμπεκα, μου φαίνονται σχεδον ιδια...

Στάλθηκε από το LG-D955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3188 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2015, 10:16 »
Ημέρα με τη νύχτα τα δύο υγρά. Δεν μοιάζουν...

Αποσυνδεδεμένος Stratilatis

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κάπνισμα «σκοτώνει» το SEX
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3189 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2015, 10:19 »
Ρε παιδια δεν ξερω, και στην οσφρηση μου μοιαζουν και στην γευση οταν τα ατμιζω... να παιζει ρολο που δεν εχει ωριμάσει ακομα το τριμπεκα και θελει 1-2 μερες ακομα; το εχω ηδη 1,5μερα ανοιχτο...

Στάλθηκε από το LG-D955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Christos_swc

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3190 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2015, 10:29 »
Το εχω ανοιξει ηδη 2-3 φορες να ωριμασει το Cuban και που το μυρισα δε μου ηρθε η χαρακτηριστικη μυρωδια καμενης ζαχαρης-"μαλι της γριας" του Tribeca.
Το βραδυ που θα γυρισω απο τη δουλεια θα το δοκιμασω να δω.
Καλο θα ηταν να εχει την ιδια γευση στα μισα λεφτα αλλα που τετοια τυχη.

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3191 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2015, 10:49 »
Θα σε απογοητευσω Christos_swc αλλα το cuban της Liqua δεν εχει καμια σχεση με το tribeca. Ειναι πουρισιο υγρο (βαρυ καπνικο) με εμφαση στους ξηρους καρπους αν θυμαμαι καλα. Δεν μπορεσα να το ατμισω γιατι ηταν πολυ βαρυ για τα γουστα μου. Αντιθετα το Tribeca οσο περισσοτερο ωριμαζει τοσο γινεται καλυτερο. Αν το σπασεις και με βαση θα γλυτωσεις και λεφτα. Σου προτεινω με el toro vg. Δοκιμασε και δε θα χασεις.

Στάλθηκε από το GT-S7582 μου


Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3192 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2015, 11:27 »
Πράγματι η τριμπεκα λόγω της πολύ έντονης γεύσης σηκώνει άνετα σπάσιμο. Φίλος δοκίμασε αραίωση 1:2 και ήταν αξιοπρεπές.  Με 1:1 αραίωση θεωρώ πως θα είναι ο, τι πρέπει.

Στάλθηκε από το Nexus 7 (2013) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3193 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 00:42 »
Περασα και δοκίμασα το TriBeCa και το voodoo. Το TriBeCa μου φάνηκε σαν καμένη γεύση όπως μια φορά που κάηκε η αντίσταση. Το voodoo μου θύμισε πολυ το Manhattan της natura. Μπορεί να φταίει ότι είμαι καινούριος μόλις δυο βδομάδες έκοψα το τσιγάρο και μήπως δεν έχω καλή γεύση σε μερικά υγρά. Ας μου πει κάποιος την άποψη του, ήταν η ιδέα μου;


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3194 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 01:23 »
Φίλε steve35 η γεύση και τα γούστα του καθενός είναι τελείως υποκειμενικά. Το ότι π.χ. δεν σου άρεσε το Tribeca μπορεί να οφείλεται σε πολλούς παράγοντες οι οποίοι μπορεί να είναι από το ότι ο ατμοποιητής που το δοκίμασες είχε παλιά αντίσταση μέχρι το ότι απλά δεν σου αρέσει η γεύση του, με ενδιάμεσα πολλούς άλλους παράγοντες. Επίσης το γεγονός ότι πιθανά δε σου αρέσει το tribeca είναι φυσιολογικό, ούτε εμένα δε μου αρέσει.
Εκεί όμως που εγώ έχω καταλήξει με το θέμα των υγρών είναι ότι αν δεν τα δοκιμάσω με τους δικούς μου ατμοποιητές και λοιπό εξοπλισμό δεν μπορώ να αποφανθώ εάν ένα υγρό μου αρέσει ή όχι. Αυτό βέβαια σημαίνει ότι έχω χαλάσει αρκετά χρήματα στην αναζήτηση της γεύσης αλλά πιστεύω πως είναι αναπόφευκτο μέχρι να βρεις τα καθημερινά σου υγρά.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499008 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 95 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7263 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20816 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194448 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1572 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4715 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108873 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180370 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1972 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25256 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy