vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

60 επισκέπτες, 3 χρήστες
bloodlessz, manoslykos, ZoeM

Twitter

Υγρά Halo

Αποσυνδεδεμένος Pandemonioum

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3030 στις: Μαΐου 01, 2015, 21:48 »
Συμφωνώ με την απάντηση του BigSur παραπάνω: Το οινόπνευμα είναι διαλύτης κάποιων αρωματικών. Δουλειά του είναι να... εξαφανιστεί για να μην το νιώθουμε!
Ατμίζω το tribeca αποκλειστικά για πάνω από 3 χρόνια, καθημερινά, σε ποσότητα 2-2.5 ml/12mg Nic ανά ημέρα. Αυτή είναι και μεγίστη ποσότητα που ατμίζω.
Ποτέ δεν έχασα την γεύση του, ποτέ δεν έχασα το χτύπημα του.
Η διαδικασία που ακολουθώ όταν παραλαμβάνω ένα μπουκαλάκι των 30 ml είναι η εξής:
Απομακρύνω το καπάκι και το αφήνω σε θερμοκρασία δωματίου για 2-3 ημέρες.
Αυτήν την διαδικασία μου είχαν προτείνει από την Halo όπως επίσης και “run the e- liquid under warm water” .
Δείτε το print screen της πρόσφατης ερώτησης που έκανα.
Εγώ προσωπικά δεν το βάζω σε ζεστό νερό. Ενδεχομένως το προτείνουν για πιο γρήγορη εξάτμιση του οινοπνεύματος.


Αποσυνδεδεμένος Christos_swc

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3031 στις: Μαΐου 01, 2015, 22:30 »
Το Tribeca μου το "ωριμασα" ως εξης:
Ανοιγμα το καπακι για λιγο, κλεισιμο, κουνημα καλο και μετα στο ντουλαπακι του...αυτοκινητου.
Κανα 2 φορες τη μερα που περναγα το ανοιγοκλεινα ξανα και καλο κουνημα παλι.
Λογω απαρχης Ανοιξης η θερμοκρασια μεσα στο αυτοκινητο ανεβηκε αρκετα αλλα χωρις υπερβολες.
Το μεσημερι παντως που το επιανα για να το κουνησω αμα το κραταγα στο χερι εκαιγε.
Η θερμοκρασια εξω γυρω στους 22-23 το μεσημερι.
2 μερες και ετοιμο(!?!)


Δοκιμασα και το Black Calico.
Κατα: Δυσαρεστη γευση, απροσδιοριστη, δεν εχω φαει ή πιει ποτε κατι που να του φερνει...
Υπερ:Χτυπημα και ατμος.
To throat hit ειναι οτι πιο σημαντικο για μενα στο e-cig μου για να με κραταει μακρια απο το τσιγαρο και μιας και δεν ενδιαφερομαι να μπλεξω με mods και τα τοιαυτα προς το παρον πιθανον να κανω το Black Calico ενα απο τα μονιμα υγρα μου για αυτο το λογο.
Μιας και τα υγρα της συγκεκριμενης εταιριας μου εχουν κατσει εως τωρα ως αρκετα ποιοτικα και με ικανοποιουν, δε θελω να παω παραπερα τοσο συντομα, εκτος απο τα DIY που ασχολουμαι.
Οι περισσοτεροι της παρεας μου κανουν Natura, πολυ φθηνοτερα, αλλα αυτα ειναι σκετη VG και δεν εχουν το throat hit που εγω χρειαζομαι, ενω η ποσοτητα του ατμου,περα απο τα βασικα, με αφηνει αδιαφορο.
Αμα τελειωσω τη "συλλογη" υγρων που μαζεψα λογω αρχικου ενθουσιασμου μαλλον θελω να δοκιμασω και τις αλλες καπνικες γευσεις της Halo, με πρωτα τα Torque 56 και Prime 15.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3032 στις: Μαΐου 01, 2015, 23:46 »
Καλησπερα Χρηστο..Αν και γουστα ειναι αυτα,το καλυτερο καπνικο της Halo (ΓΙΑ ΜΕΝΑ) θεωρω οτι ειναι μακραν το Prime 15..Δεν ειναι βαρυ και μπουχτιστικο σαν το Torque 56 και  δεν ειναι γλυκο σαν τα Tribeca η Freedom και δεν εχει και απροσδιοριστη και μη σταθερη γευση σαν το Turkish Tobacco...Ειναι το καλυτερο και το πιο ευκολοατμιστο καπνικο υγρο της Halo...Επισης ειναι ισως και το μοναδικο υγρο απο ολα τα  καπνικα και μη της Halo,που μπορεις να το ατμιζεις ολη τη μερα χωρις το παραμικρο μπουχτισμα :) Γενικα ειναι νομιζω απο τα καλυτερα ετοιμα καπνικα υγρα της αγορας οπως εχω ξαναπει :yes: Δεν εχω δοκιμασει τα Black Calico και Cordoba παρεπιπτοντως και δεν γνωριζω αν καποιο απο αυτα τα 2 μπορει να το φτασει η ακομα και να το ξεπερασει σε γενικοτερη αισθηση οσον αφορα το καπνικο κομματι..

Αποσυνδεδεμένος Christos_swc

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3033 στις: Μαΐου 02, 2015, 09:28 »

Ευκολοατμιστο Halo, χμμμμ πανε τα λεφτουδακια μου :))

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3034 στις: Μαΐου 02, 2015, 12:26 »
Συμφωνώ για το prime.Ημουν κολλημενος με torque για κανά χρόνο αλλά το prime
με κέρδισε και έχω δοκιμάσει σχεδόν τα περισσότερα από halo.
Μόνο prime από την εν λόγω εταιρία και μου αρέσει πολυ
το σχεδόν λευκό του χρώμα και η υποψία φουντουκιού,
πολύ καλό!

Αποσυνδεδεμένος havales

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3035 στις: Μαΐου 04, 2015, 00:47 »
Εγω πάντως η διαφορά που είδα στα 3 διαφορετικής προέλευσης υγρά, ήταν χαώδης. Βουλγαρία - Ισπανία και Αμερική. Πλέον μόνο Αμερικής όπως πάντα δηλαδή. Τα μπουκαλάκια που πέσαν στα χέρια μου απο άλλη χώρα προέλευσης, τα χάρισα σε φίλο μου, που η νέα ενημέρωση που έχω ειναι πως το Βουλγαρίας έφαγε λεκάνη αφού και αυτός είχε τα ίδια συμπτώματα με μένα (στομάχι, αναγούλες).

Πήρα και γω ένα τριμπέκα να το δοκιμάσω με τόσα που διάβασα.Βουλγάρικο απ'ότι λέει το μπουκάλι.Μέτρο σύγκρισης δεν έχω καθότι πολύ νέος στο η.τ. Το έβαλα στον Gs atomizer και μούρθε ο θάνατος.Σαν μοτέρ που έχει ανάψει, σαν κάτι καμμένο απροσδιόριστο.Και εννοείται ότι μόνο καπνικά δοκιμάζω προσπαθώντας τουλάχιστον τώρα στην αρχή να είμαι σε κάτι κοντινό στο κανονικό τσιγάρο.

Αποσυνδεδεμένος Christos_swc

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3036 στις: Μαΐου 04, 2015, 13:05 »
Τι εννοειτε Βουλγαρικα και Ισπανικα Halo;
Στην Αμερικη δε φτιαχνονται ολα;
Αυτα τι ειναι, ιμιτασιον;
Μου τελειωνει το 7ml Black Calico και θελω να παρω 30αρι αλλα στην Alter ego τα πηγαν...22 ευρω.
Αλλου τα εχουν 19,50 αλλα τωρα με ζωνουν τα φιδια με αυτα που λετε για ποιοτητες.
Ξερει καποιος να μας πει τι γινεται;

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3037 στις: Μαΐου 04, 2015, 16:25 »
Υπαρχει καταστημα ητ που πουλαει τα συγκεκριμενα υγρα εισαγωμενα απο Βουλγαρια. Τα εχω αγορασει κι εχω στο κελαρι ακομη καναδυο μπουκαλια τριμπεκα. Εχουν ολες τις επισημανσεις της εταιρειας και κατα 99% ειναι Halo αλλα επουδενι δε θυμιζουν την ποιοτητα των αμερικανικων υγρων. Μαλλον η Halo εχει ριξει την ποιοτητα για τα υγρα που παρασκευαζει με προορισμο τη βουλγαρικη αγορα. Αλλιως δεν εξηγειται. Οποιος ενδιαφερεται να πληρωνει 19,5 € αντι 22 € επικοινωνει με την alterego και στελνει με email το username που εχει στο forum για να κερδισει εκπτωση 12%.

Στάλθηκε από το GT-S7582 μου


Αποσυνδεδεμένος havales

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3038 στις: Μαΐου 04, 2015, 21:26 »
'Οπως τα λέει ο φίλος e-akapnos.Θα κοιταξω μήπως μπορέσω και παραγγείλω απευθείας απο Αμερική με paypal, μόνο και μόνο για να δω την διαφορά.

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3039 στις: Μαΐου 05, 2015, 01:52 »
Για να μην ψάχνεσαι με Αμερική,  το Fabvape φέρνει Halo Made In USA ;)

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3040 στις: Μαΐου 05, 2015, 16:33 »
Το ιδιο και η alterego που ειναι ο επισημος διανομεας της Halo στην Ελλαδα. Η αληθεια ειναι οτι τα ποιοτικα υγρα τα ακριβοπληρωνεις. Δε θα βρεις premium υγρα με 12 €.

Στάλθηκε από το GT-S7582 μου


Αποσυνδεδεμένος havales

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3041 στις: Μαΐου 05, 2015, 17:51 »
Made in USA λέει και το δικό μου, αλλά κάτω- κάτω δεξιά στην πίσω πλευρά γράφει: distributed(διανέμεται) by τάδε-τάδε LTD, Boulgaria.Δεν τίθεται θέμα αμφισβήτισης, ορίντζιναλ είναι το υγρό.Ελπίζω μόνο να μην υπάρχουν Α' και Β' κατηγορίας αναλόγως την χώρα.Και πάλι επαναλαμβάνω ότι δεν έχω μέτρο σύγκρισης, το πρώτο ήταν που αγόρασα, αλλά και πάλι δεν γίνεται εγώ να νιώθω ότι βρωμοκοπάει και άλλοι να πίνουν νερό στο όνομά του.Και πάντα ατμιστής, έστω και νέος, με αδυναμία στα καπνικά.

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3042 στις: Μαΐου 05, 2015, 19:24 »
Γι αυτα μιλαω κι εγω. Ειναι σκετο χαλι το βουλγαρικο. Αν παρεις απο την alterego δεν εχει καμια σχεση με αυτην την αηδια.

Στάλθηκε από το GT-S7582 μου


Αποσυνδεδεμένος yakub

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3043 στις: Μαΐου 05, 2015, 20:13 »
Το έχετε αφήσει ανοιχτό το μπουκάλι για καμιά μέρα; Εμένα ένα μπουκάλι από Ισπανία ήρθε στα ίσα του μετά από 24 ώρες "αερισμού", πιο πρίν δεν ατμιζόταν.

Αποσυνδεδεμένος G.K.77

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Γιώργο και είμαι καλά.
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #3044 στις: Μαΐου 05, 2015, 20:59 »
Γι αυτα μιλαω κι εγω. Ειναι σκετο χαλι το βουλγαρικο. Αν παρεις απο την alterego δεν εχει καμια σχεση με αυτην την αηδια.

Στάλθηκε από το GT-S7582 μου

Η μόνη διαφορά είναι ότι χάνει λεφτά ο alterego 8)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 70 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20333 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207788 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65142 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173841 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312388 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13595 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124400 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1402 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro