vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Phenomenon by Gus

Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #915 στις: Ιουνίου 18, 2015, 09:36 »
Παιδιά ο lite με τον zest έχουν κάποια διαφορά στη γεύση;

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #916 στις: Ιουνίου 18, 2015, 10:01 »
Εχουν την ιδια βαση, παιζουν με τις ιδιες καμπανες (διαφορες μικρες αναμεσα τους απ οτι λενε αυτοι που τις εχουν και τις 2), το τανκ δεν πολυπαιζει ρολο, ΑΡΑ ΟΧΙ...

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #917 στις: Ιουνίου 18, 2015, 10:13 »
Προσωπική εντύπωση... γιατί μπορεί να είναι και προκατάληψη :tongue_smilie: .


Ο Zest ελάχιστα πιο πάνω... Όμως αυτό που παίζει τον κυρίαρχο ρόλο είναι το σετάπ που θα τους κάνεις...


Αν πχ στον Zest κάνεις ένα όχι τόσο καλό setup είναι λογικό ότι ο Lite θα έχει καλύτερη γεύση...


Στην τελική όμως είναι τόσο μικρή η διαφορά που μόνο αν οι γευστικοί σου κάλυκες είναι σε πολύ καλή φόρμα, αν θα καταλάβεις διαφορές.


Όποια βάση και να έχεις, θα ξαναγνωρίσεις τα αρώματα που κάνεις...


ο Vato (που αγόρασε τον Lite με το bell cup) κάνει μια από τις καλύτερες περιγραφές!!!



Απο την αρχή φάνηκε οτι η γεύση είναι αλλού.
Ως επίγευση σου αφήνει αυτό που μυρίζεις στο μπουκάλι και λες "γιατί δεν το παίρνω αυτό ατμίζοντας ρε γ@μώτο και μυρίζει τόσο ωραία".
Στην αρχή είπα "ναι, οκ, φαίνεται να είναι λίγο πληρέστερη η γεύση αλλά όχι κάτι φοβερό".
Μέχρι που έκανα συγκριση. Το ίδιο υγρό σε kayfun lp. Μια τζούρα απο τον ένα, μια απο τον άλλο.
Εκεί πραγματικά ξεχώρισαν οι άντρες απο τα αγοράκια.
Υπέροχος.
Και ξαναλέω, έπαθα πλάκα γιατί τόσα χρόνια το είχα καημό που ένα υγρό μύριζε τόσο ωραία στο μπουκάλι και ατμιστικά έπαιρνα το 70% απο αυτό που μύριζα.
Τώρα μάλιστα.

Ειδικά μετά που βγάζεις τη τζούρα, στην επόμενη εκπνοή λες "ρε φίλε, gambit"


Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #918 στις: Ιουνίου 18, 2015, 10:25 »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Τείνω προς τον zest μιας και, αργά ή γρηγορα, θα πρέπει να αλλάξω το πλαστικό κομμάτι στον lite.

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #919 στις: Ιουνίου 18, 2015, 10:32 »
Θεμα αισθητικης ειναι περισσοτερο για μενα (χωρις να χω δοκιμασει τον Zest) !
Αλλα το μεσαιο πλαστικο χρειαζεται για να ελεγχεις τη σταθμη του υγρου σου....Στον Zest παιρνει και απο Kayfun αν τυχον εχεις, ενω στον Lite παιρνει μονο το δικο του...

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Στην αρχή είπα "ναι, οκ, φαίνεται να είναι λίγο πληρέστερη η γεύση αλλά όχι κάτι φοβερό".
Μέχρι που έκανα συγκριση. Το ίδιο υγρό σε kayfun lp. Μια τζούρα απο τον ένα, μια απο τον άλλο.
Εκεί πραγματικά ξεχώρισαν οι άντρες απο τα αγοράκια.
Υπέροχος.


Γενικά τον έχω λατρέψει μέχρι στιγμής. Έχω κάνει σχεδόν 1 τανκ χωρίς να το πάρω χαμπάρι. Πιπίλα.
Όσοι ενδοιασμοί είχα για το αν άξιζε τα λεφτά σε τέτοιες εποχές, απλά έφυγαν απο το παράθυρο.
Πραγματικά απο τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει.


Σου χα πει καποια ποστ παραπανω  "Θα σου προτεινα να εχεις φρεσκοστημενο τον καυφουν σου οταν θα τον πρωτοπιασεις στα χερια σου και θα τον στησεις και να βαλεις το ιδιο υγρο...Τραβα μετα τζουρες μια απ τον εναν και μια απ τον αλλον (ακομα και αν δεν ειναι πετυχημενο το στησιμο του φαινομενου)...ΤΟΤΕ θα ξεχασεις το ποσο που εδωσες για να τον αποκτησεις!!! "

Πιστευω το πετυχαμε!

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #920 στις: Ιουνίου 18, 2015, 18:24 »
Καλησπέρα! Ο lite με ποια καμπάνα έρχεται? Και επίσης που ειναι πιο εύκολο να τον βρούμε? Στο σάιτ του Gus?


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #921 στις: Ιουνίου 18, 2015, 20:14 »
την τρουλοειδές.
Ναι καλύτερα απο τον Gus

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #922 στις: Ιουνίου 18, 2015, 20:18 »
To νεο μου Φαινομενο με λιγες τροποποιησεις στο ντεκ
και στις τρυπες εισαγωγης αερα ...





και μια πινελια στο τοπ καπ ...







Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #923 στις: Ιουνίου 18, 2015, 21:13 »
Δεύτερη μέρα και έχω κάνει 4 στησίματα.
Όχι επειδή είχα κάποιο θέμα αλλά απο περιέργεια να ανακαλύψω τις άγνωστες πτυχές των γεύσεων που έκανα στον kfl+
Ε με έτρωγε πχ να δω πως είναι και το castle long στον phenomenon (δεν περιγάφω άλλο).
Διαπίστωσα οτι και τα 4 στησίματα έγιναν χωρίς καμία ιδιαιτερότητα, πολύ εύκολα και γρήγορα και χωρίς να αντιμετωπίσω κάποιο θέμα δοκιμάζοντας διάφορες περιεκτικότητες.
Και 5pawns που είναι 50/50, mr good vape που είναι 70/30 vg/pg αλλά και μια ιδιοκατασκευή με umani suave (σκέτη vg).
Σε καμία περίπτωση δεν είχα ούτε υποτροφοδοσία ούτε υπερτροφοδοσία.

Οι παρατηρήσεις που έχω είναι οι εξής:
Τις περισσότερες φορές (αν όχι όλες) βλέπω τη φυσαλίδα απο τη μια μόνο πλευρά. Δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό ή αν κάτι πάει λάθος, αλλά ατμιστικά πάντως δεν υπήρξε θέμα.
Επίσης διαπίστωσα οτι θέλει λίγο στρώσιμο το νέο set-up.
Δηλαδή στις πρώτες τζούρες (περίπου για μισό ml) γεύση/χτύπημα/ντουμάνι είναι λίγο υποτονικά.
Μετά βέβαια που παίρνει μπρος... οργασμικά δάκρυα κυλούν στα μάτια μου.
Αυτή είναι μια διαφορά (που είδα εγώ τουλάχιστον) σε σχέση με τον kfl+ ο οποίος δίνει πόνο κατευθείαν.
Τώρα βέβαια θα μου πείς οτι ο kfl σου δίνει κατευθείαν το maximum του το οποίο όμως είναι 6, αλλά ο pheno μόλις πάρει μπρός δίνει 8-ράκι για πλάκα.
Είναι σαν τα αυτοκίνητα. Στο ένα απο τα 70km/h κι όλας έχεις βάλει τετάρτη, αλλά το άλλο πιάνει 180.

Αποσυνδεδεμένος MARK-ANTONY

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #924 στις: Ιουνίου 18, 2015, 22:01 »
<<Μετά βέβαια που παίρνει μπρος... οργασμικά δάκρυα κυλούν στα μάτια μου>> Ωραίος!! :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #925 στις: Ιουνίου 18, 2015, 22:24 »
Άσε με ρε Λιάκο βραδυάτικα!!! :angry_orange:






Ζημιάρη!!!! :tongue_smilie: :))

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #926 στις: Ιουνίου 18, 2015, 22:37 »
Λιακο περιμένουμε κάτι καινούργιο ; να ανέμενω ή να τον πάρω ?

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #927 στις: Ιουνίου 19, 2015, 13:22 »
Νέοι έρωτες ξύπνησαν σήμερα!! :_love_heart:


Λιάκο... κοίτα πάνω δεξιά  ;)



Αποσυνδεδεμένος MARK-ANTONY

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #928 στις: Ιουνίου 19, 2015, 13:35 »
demkoni, το modάκι ποιό είναι?το lord full ss??Το έχω βάλει στο μάτι αλλά κάτι με τρώει να περιμένω το boxάκι που λέει ότι θα βγάλει(όχι βέβαια το συλλεκτικό γιατί λεφτά ντεν αλλά το πιό λογικό σε τιμή που είπε ο gus!)Πάντως όσοι έχετε ήδη phenomenon και modάκι-α από gus ειλικρινά σας ζηλεύω!Πού θα πάει δεν θα ξαναβρώ δουλειά?Κατ'ευθείαν καστοριάς 28 :)) :))

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #929 στις: Ιουνίου 19, 2015, 14:42 »
Λίγο πολύ τις διαφορές ανάμεσα σε Zest και Lite τις έχω καταλάβει,έστω στο μυαλό μου και όχι
στην πράξη δυστυχώς.

Μπορεί κάποιος να μου πει με σιγουριά όμως,αν ο Zest έχει βγεί σε 2 εκδόσεις; Κάπου διάβασα αλλά
δεν θυμάμαι που,που την πρώτη έκδοση,την σταμάτησε,και πλέον την αναβάθμισε,όπου και στην πορεία
μετά έβγαλε και τον Lite.

Κάποιος;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499478 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 232 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20920 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194735 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1663 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4814 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180821 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2070 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1461 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25493 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy