vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

78 επισκέπτες, 8 χρήστες
Aoratix, infernity, Christos Z, Sergios, camber, FaniFox, yorgoss, Jorge

Twitter

Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"

Αποσυνδεδεμένος nais

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #675 στις: Απριλίου 06, 2016, 23:33 »
Καμιά ιδέα που θα βρω Brandy και Sweet Strawberry από capella???  :HelpSDS:
Στα γνωστά μαγαζιά έχει εξαντηληθεί...
... κι έχω την κατσαρόλα στη φωτιά!!! :BadLuck:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #676 στις: Απριλίου 07, 2016, 15:39 »
βαλε αυτο το  brandy   σε αρωμα και απο sweet strawberry  βαλε αυτο αφου δεν βρισκεις καποιο αλλο

@ postfire  απαντησα στο πμ σου :yes:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #677 στις: Απριλίου 07, 2016, 15:47 »
Banana Shock  σημερα εκανα τη δοκιμη και μπορω να πω οτι δεν περιμενα το αποτελεσμα αυτο παρα πολυ καλη συνταγη ακομα και εγω που ειμαι ποιο πολυ του καπνικου μου αρεση παρα πολυ.
 1)Κωστα για αλλη μια φορα σε ευχαριστω.
 2)ποια απο τα καπνικα που εχεις δωση μου προτινης ειμαι φαν του Virginia.

σε virginia  δεν εχω κατι μεχρι στιγμης γιατι δεν εχω βρει ακομα το αρωμα που να μου κανει κλικ σε καπνικο virginia..
αρχισε με αυτα που προτειμουν και οι αλλοι εδω απο τον πινακα της ψηφοφοριας ... crime scene   ,   after work  και συνεχιζεις ... ολες τις εχω προσεξει πολυ για να δινουν απολυτη γευση .. βεβαια με τα πολυ δυσκολα γουστα τα δικα μου που παντα ειμαι λιγο περισσοτερο δυσκολος σε συνταγες που δοκιμαζω ή υγρα .. θελω να εχουν γευση που να μην ειναι φαρμακιλα

Αποσυνδεδεμένος ElQuico

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #678 στις: Απριλίου 07, 2016, 15:54 »
Κώστα το American Red Tobacco έχει αλλάξει όνομα και λέγεται Red Type Blend?

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #679 στις: Απριλίου 07, 2016, 16:01 »
ναι αυτο θα βαλεις

εχει αλλαξει ονομα και τωρα λεγεται αντι American Red Tobacco (TPA)  σε Red Type Blend  (TPA) οποτε εδω αν θελετε λιγο προσοχη να μην μπερδευτειτε
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 07, 2016, 16:12 από kostas44 »

Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #680 στις: Απριλίου 07, 2016, 22:49 »
μολις εφτιαξα την συνταγη banana shock και οριμαζουν!!!

θελω να πω ενα μεγαλο ευχαριστω στον kostas44 για την υπομονη του και την βοηθεια που μου εδωσε για να φτιαξω την συνταγη!!
θα πω εντυπωσεις μολις ειναι ετοιμη. :)

ΜΙΑ απορια που εχω να πω για την συνταγη.
το bavarian cream + black honey tobacco = 4 μερες
το peanut butter + banana foster = 4 meres
το banana - atmos lab = 2μερες

η απορια μου ειναι αφου τα 2 δευγαρια θελουν 4 μερες πριν τα αναμιξουμε ολα μαζι
δεν θα μεινει αναγκαστικα και το τριτο banana atmos 4 μερεσ? :confused1:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 07, 2016, 23:16 από postfire »

Αποσυνδεδεμένος IronMike4

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #681 στις: Απριλίου 08, 2016, 00:40 »
Καλησπέρα Κώστα και από εμένα.Ξεκίνησα λοιπόν και εγώ και έφτιαξα την  πρώτη συνταγή σου.το Banana shock το οποίο είναι σε διαδικασία ορίμανσης.Έχω πάρει και τα αρώματα για να φτιάξω και to Crime scene και το After work.Το μόνο μου θέμα είναι οτι στο crime scene δεν μπορώ να βρω το acetyl pyrazin 10%...Έχω όμως το 5%..θα μπορούσα μήπως να βάλω αυτό και αν ναι σε τι ποσοστό??Πρέπει να αυξήσω λογικά λιγάκι την ποσότητα του??Και αν ναι πόσο να το πάω?Μόλις είναι έτοιμο το banana shock θα γράψω εντυπώσεις.Ευχαρίστω.

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #682 στις: Απριλίου 08, 2016, 00:54 »
μολις εφτιαξα την συνταγη banana shock και οριμαζουν!!!

θελω να πω ενα μεγαλο ευχαριστω στον kostas44 για την υπομονη του και την βοηθεια που μου εδωσε για να φτιαξω την συνταγη!!
θα πω εντυπωσεις μολις ειναι ετοιμη. :)

ΜΙΑ απορια που εχω να πω για την συνταγη.
το bavarian cream + black honey tobacco = 4 μερες
το peanut butter + banana foster = 4 meres
το banana - atmos lab = 2μερες

η απορια μου ειναι αφου τα 2 δευγαρια θελουν 4 μερες πριν τα αναμιξουμε ολα μαζι
δεν θα μεινει αναγκαστικα και το τριτο banana atmos 4 μερεσ? :confused1:
Το φτιάχνεις 2 μέρες μετά από τα άλλα 2. ;)

Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #683 στις: Απριλίου 08, 2016, 01:02 »
τωρα τα εφτιαξα τι κανω? :confused1:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #684 στις: Απριλίου 08, 2016, 01:15 »
δεν πειραζει γιαυτην την φορα αστο ετσι .. την αλλη φορα καντο  2 μερες μετα ..  οπως σου ειπε φιλος μας παραπανω !!!!!

παρε pyrazine 5%  βαλε παλι το ιδιο ποσοστο οπως η αλλη με 10%

Αποσυνδεδεμένος trigkageod

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #685 στις: Απριλίου 08, 2016, 08:07 »
Αναδευση πότε κάνουμε Κώστα?
Υπόψη έχω μαγνητικό αναδευτηρας

Στάλθηκε από το SM-G800F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #686 στις: Απριλίου 08, 2016, 09:08 »
Αν ακολουθησεις την μεθοδο μου και θελεις και αναδευση τοτε.... μολις τα βαλεις ολα μαζι ( ομαδες) στο τελικο μπουκαλι τοτε   κανεις  αναδευση οπως κανεις σε οποδηποτε υγρο που φτοιαχνεις

Αποσυνδεδεμένος trigkageod

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #687 στις: Απριλίου 08, 2016, 09:50 »
Ευχαριστώ πολύ ανυπομονώ για την δοκιμή του after work and frozen forest

Στάλθηκε από το SM-G800F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #688 στις: Απριλίου 08, 2016, 10:44 »
Ενα λίγο γενικό ποστ για τις ως τώρα δοκιμές, εχω φτιάξει After Work, Dominion, Cotsolate, StarKiss και ακολουθει το gelato straw.
Βασικά τα ατμίζω σε cloud, τηλέμαχο και ubertoot, σε αντιστάσεις κοντα στο 1Ω, αυτό που με ξετρέλανε είναι το Dominion,
η σοκολάτα είναι πάρα πολύ καλή επίσης αλλά με την αντίσταση να κρατάει δύο-τρια  τανκακια λόγω του κακάο δεν μπορώ να πω ότι την κάνω τακτικά, αυτό είναι γενικό πρόβλημα με τις σοκολάτες οπότε ήξερα που έμπλεκα ούτως η άλλως,
το After work  είναι αρκετά καλό και εύκολο για καθημερινό υγρό με μόνο θέμα ότι αν μείνει πάνω απο δύο μήνες γίνετε πάρα πολύ έντονη η καραμέλα βουτύρου λόγω του RY,  
το StarKiss μου έχει αφήσει ανάμικτα συναισθήματα, γενικά μου αρέσει αλλά νομίζω ότι με χαλάει ο συνδιασμός του ροδάκινου με το αχλάδι γιατί και τα δύο είναι πολύ γλυκά στο τέλος και κάπου χάνω τις κρέμες, δεν έχω κατασταλάξει πλήρως ακόμα για αυτό, αλλά σίγουρα είναι μια εξαιρετική βάση για να κάνω μερικές δοκιμές.
Καταρχήν να σε ευχαριστήσω πάρα πολύ για το ότι έχεις μοιραστεί τον κόπο σου και το κυριότερο το χρόνο σου μαζί μας και μας έχεις δώσει κάποιες εξαιρετικές συνταγές και μια πολυ καλη βασή για την κατασκευή τους (Separate Steeping)
Μερικές ιδεές τώρα,
στο dominion προσπαθώ να αλλάξω το Dulche με άλλο βουτηρωμένο γάλα, είναι ακόμα σε φάση δοκιμών αλλά η προσπάθεια θα περιστραφεί γύρω απο cream fresh - vienna cream FA, τώρα είναι σε φάση ωρίμανσης το υγρό οπότε δεν ξέρω ακόμα πως θα πάει, δεν θέλω να αλλάξω την τελική γεύση απλά να βγάλω την γεύση που έχει ακετόνες.
Στο starkiss, θα προσπαθήσω να βγάλω λίγο ποιο πολύ την βανίλια κρέμα, τονίζωντας στην διαδικασία λίγο παραπάνω το μπισκότο και θα αλλάξω τα φρούτα με κάτι που δεν εχω αποφασίσει ακόμα αλλά σίγουρα το ένα απο τα δύο (το γλυκό ) θα είναι μπανάνα το όξινο ίσως είναι το dragonfruit θα δω.
Η αλλαγή στις κρέμες θα είναι το dx bavarian cream στο 1% και αντι για vanilla custard v2, vanilla swirl στο 2%( απο εδώ θα ανέβει λίγο και το μπισκότο της γεύσης πιστεύω).
Αν έχεις κάποια προσθήκη - αλλαγη - σκέψη για τις παρακάτω συνταγές είναι ευπρόσδεκτη.
Δύο μίξεις διαφορετικών συνταγών που έχω βρεί Online που πλησιάζουν το milkman OHW, δοκιμασμένες και οι δύο απο μένα, είναι πολύ αποδεκτές για άτμισμα , το κατα πόσο πάνε προς το γνήσιο τώρα είναι άλλο θέμα, πιστεύω πάντως ότι πλησιάζουν.
Τις γράφω και τις δύο γιατί κάνουν διαφορετική προσέγγηση και γιατί και οι δύο είναι μια χαρά για καθημερινό άτμισμα αν αντικατασταθούν οι γεύσεις που έχουν διακετύλιο ειδικά στη version 4. Τα ποσοστα έχουν κρατηθεί στο μικρότερο δυνατό επίπεδο και η ομαδοποιήση έχει βγεί πάνω σε αυτά που έχω καταλάβει απο αυτά που μας έχεις πεί και έχω δοκιμάσει η ωρίμανση βγαίνει βάση των γενικών κατηγοριών με τις γεύσεις που έχουν βουτηρικο οξύ να θέλουν πάνω απο δύο βδομάδες σίγουρα.

Milkman V3
1%  Dulce de Leche (TPA)  
2% DX Sweet Cream (TPA)  
3% Strawberry (Ripe) (TPA)  
2% Sweet Strawberry (CAP)  
0.5% Sweetener (Sucralose) (TPA)  
2.5% Vanilla Custard v2 (CAP)  
2% Vanilla Swirl (TPA)  

Flavor total: 13%
team 1
vanilla custard + dulce + sweetener 10ml 7days

team 2
strawberry ripe + sweet strawberry + vanilla swirl + dx sweet cream 10ml 6days


Milkman V4


2% (TPA) Berry Cereal
1% Acetyl Pyrazine 5%  
2%  Bavarian Cream (TPA)  
2% Cookie (FA)  
2% DX Hazelnut (TPA)  
3% Meringue (FA)  
3% Strawberry (Ripe) (TPA)  
2%  Sweet Cream (TPA)  
3.5%  Vanilla Custard v1 (CAP)  


Flavor total: 20.5%
Ομάδες
1. meringue + cookie + acetyl pyrazine 6 μέρες
2. strawberry+berry cereal + sweet - 4μέρες
3 Bavarian+vanilla custard+hazelnut - 7 μέρες



* Ξαναδιάβασα την περιγραφή σου στο Starkiss μόλις τώρα και συνιδητοποιώ ότι αυτά που γράφεις ισχύουν και σε αυτό που δοκιμάζω αλλά το πρόβλημα μου μάλλον ήταν ότι δεν το εχω δοκιμάσει στον cloud αλλά μόνο στον Ubertoot, ο οποιός γενικά ανοίγει τις επιμέρους γεύσεις σαν βεντάλια αντίθετα απο τον cloud που τις μαζεύει, οι αναλογίες είναι αρκετά χαμηλές και το αποτέλεσμα είναι μάλλον υποτονικό σε αυτό τον ατμοποιητή τελικά, αυτό που χάνετε είναι η ψημένη κρούστα. Θα το δοκιμάσω και αλλού πάντως οπως και να εχει γιατί είναι όντως ενδιαφέρον υγρό ακόμα και για τον Ubertoot.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 08, 2016, 11:11 από alex74 »

Αποσυνδεδεμένος terabest39

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #689 στις: Απριλίου 08, 2016, 13:39 »
Έχω Vanilla Bourbon και καραμέλα της FA και όχι TPA. Να κρατήσω τα ίδια ποσοστά στις συνταγές;
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 08, 2016, 13:46 από terabest39 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 210 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20817 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281641 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207947 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66044 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174711 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312961 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14382 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124886 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93627 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4221 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix