vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

86 επισκέπτες, 7 χρήστες
manoslykos, Aoratix, infernity, Christos Z, Sergios, camber, FaniFox

Twitter

Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #600 στις: Φεβρουαρίου 25, 2016, 09:32 »
Αυτο ειναι το θεμα μου ακριβως με αυτο το αρωμα ... βγαζει αυτη την μυρωδια στο χωρο ... στο ατμισμα δεν το καταλαβαινω πολυ αλλα στο χωρο αρκετα :shock_sick_02: :shock_sick_02: :shock_sick_02: :shock_sick_02:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #601 στις: Φεβρουαρίου 25, 2016, 10:20 »
Μία φορά πήρα ry4 asian και έφτιαξα ένα υγρό, μία φορά το άτμισα στο σπίτι, μία φορά έπεσε παντόφλα από τη γυναίκα για τη μυρωδιά... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος kaozgoat

  • **
  • 252
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #602 στις: Φεβρουαρίου 25, 2016, 11:41 »
Ομοιοπαθης ρε netpoet!! Χαχα!! Για τον ιδιο λογο εφαγε παντόφλα και το smokey caramel που περιέχει ry4 asian!

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #603 στις: Φεβρουαρίου 26, 2016, 12:27 »
Κωστα ευχαριστω πολυ για την βοηθεια οσον αφορα τα σταδια στο υγρο που ετοιμαζα. Οπως ειχα πει στο πμ η γευση ειχε βγει φλατ και ευθυνονταν το φουντουκι οποτε εφτιαξα αλλα 60 ml χωρις καθολου φουντουκι κανοντας την ιδια διαδικασια και χθες τα αναμιξα (ξερω θελει και μια τελικη ωριμανση αλλα δεν αντεξα να μη δοκιμασω).
Τελικα βγηκε 120 ml ενα πολυ ωραιο καπνικο υγρο με επιγευση καστανου και ξηρων καρπων. Δεν ειναι αυτο που ειχα στο μυαλο μου αλλα σα γευση ειναι απιστευτα καλη και τωρα θα το αφησω καμια 10ρια μερες να ωριμασει και να βγαλει ολο του το αρωμα 

Αποσυνδεδεμένος jhon100

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #604 στις: Φεβρουαρίου 27, 2016, 21:33 »
Συνχαρητηρια Κωστα για τις συνταγες και τον χρονο που αφιερωνεις, αλλα και σε ολους τους αλλους για τις παρατηρησεις τους. Θελω να φτιαξω το crime scene που μου αρεσε απο την περιγραφη. Ατμιζω σκετη βαση, αφου κανενα καπνικο εως τωρα δεν μου αρεσε. Το φανταζομαι ισοροπημενο στην γλυκαδα και να μην κουραζει αφου το θελω για ολη την ημερα.  Ερωτησεις:  1. Μπορω να το κανω σε βαση umami media 50vg 50pg που μου αρεσει ή θα χασει?  2. Acetyl pyrazine 10% που εχεις, βλεπω στο fabvape που ψωνιζω οτι εχει μονο με 5%. Οποτε διπλασιαζω την ποσοτητα, δηλαδη αντι 0,09 βαζω 0,18 ml?  3. Vanilla bourbon που προτεινεις δεν υπαρχει και μαλλον δεν θα φερουν. Οποτε τι προτεινεις σε αντικατασταση?  4. Η συνταγη ειναι για 30 ml. Αν θελω να κανω περισσοτερο πχ 60 ml, απλα διπλασιαζω τις ποσοτητες των αρωματων? Και οι χρονοι ωριμανσης παραμενουν οι ιδιοι ή και αυτοι διπλασιαζονται?  5. Aν καποια αρωματα σταματησουν να παραγονται, με ποια μπορουμε να τα αντικαταστησουμε, ακομη και αλλης εταιρειας. Ευχαριστω και sorry που σας ζαλισα.    
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 27, 2016, 22:54 από jhon100 »

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #605 στις: Φεβρουαρίου 28, 2016, 22:45 »
σορρυ αν αργησα να σου απαντησω αλλα ειμουν πολυ busy  ... λοιπον απαντω στα ερωτηματα σου

 1. Μπορω να το κανω σε βαση umami media 50vg 50pg που μου αρεσει ή θα χασει?  Μπορεις να την κανεις με οτι χαρμανι εσυ συνηθιζεις να ατμιζεις
2. Acetyl pyrazine 10% που εχεις, βλεπω στο fabvape που ψωνιζω οτι εχει μονο με 5%. Οποτε διπλασιαζω την ποσοτητα, δηλαδη αντι 0,09 βαζω 0,18 ml? δεν διπλασιαζεις τιποτα απλα βαζεις αυτη που εχεις .. αν στο μελλον θελεις και αλλο βαζεις αλλα θα σου συνηστουσα με μετρο την πιραζιν...
  3. Vanilla bourbon που προτεινεις δεν υπαρχει και μαλλον δεν θα φερουν. Οποτε τι προτεινεις σε αντικατασταση?  εχει εδω  αν δεν βρεις και εδω απο Fa αν βαλεις κατι αλλο θα αλλαξει η συνταγη λιγο
 4. Η συνταγη ειναι για 30 ml. Αν θελω να κανω περισσοτερο πχ 60 ml, απλα διπλασιαζω τις ποσοτητες των αρωματων? Και οι χρονοι ωριμανσης παραμενουν οι ιδιοι ή και αυτοι διπλασιαζονται? οι χρονοι μενουν οι ιδιοι διπλασιαζεις μονο τα αρωματα , αν φτοιαξεις 60 ml  βαλτο σε ενα 100αρι μπουκαλι απο βαση για να εχει χωρο μεσα για αερα για την ωρημανση ..
  5. Aν καποια αρωματα σταματησουν να παραγονται, με ποια μπορουμε να τα αντικαταστησουμε, ακομη και αλλης εταιρειας.Ναι φυσικα αλλα πρεπει να κανεις μερικα πειραματακια μετα αν σου αποδιδουν καλα τα ποσοστα που θα βαλεις απο την συνταγη με αλλα αρωματα εταιρειων



ελπιζω να σε βοηθησα :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος iakinthos

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #606 στις: Φεβρουαρίου 29, 2016, 01:03 »
Σήμερα δοκιμάστηκε το crime scene, μετά από 14 μέρες ωρίμανσης (+ 6 μέρες το separate). Αντί για sweetener έβαλα 2 σταγονές EM. Τελικά θα είναι το all day καπνικό υγρό μου. Στον eviva πήρα ένα κλικ παραπάνω απόδοσης και πιο ξεκάθαρης γεύσης της βανίλιας, που ήταν λίγο πιο υποτονική στον phenomenon lite. Ξεκίνησα ήδη παρασκεύη 50ml After Work. Στις υπογλυκαιμίες μας τώρα. Όπως σου είπα στο κανάλι του youtube, έχω γύρω στα 25ml έτοιμο υγρό μήλο 6mg VG70/30PG (κινεζομάρκα από FT). Άλλο έτοιμο υγρό δεν υπάρχει παρά αρώματα. Σκέτο το μήλο δε μου αρέσει και για να μη το πετάξω, σκέφτηκα να το συνδυάσω με caramel, brown sugar (καραμελωμένο μήλο), graham cracker και kentucky bourbon. Στο μυαλό μου το φαντάζομαι σα καραμελωμένο μήλο πάνω σε μπισκότο με μια ''πρέζα'' bourbon και ίσως λίγη vanillin. Θα συνδυάζονται μεταξύ τους αυτά τα αρώματα και σε ποιά ποσότητα το καθένα? Το αφήνω πάνω σου να τροποποιήσεις, όπως εσύ νομίζεις τη συνταγή, με προσθαφαίρεση αρωμάτων. Αν νομίζεις χρειάζονται (και) άλλα αρώματα, απλά πεσ μου τα να δω αν τα έχω. Υπάρχουν αρκετά. Αν βγει καλό το αποτέλεσμα, θα σου δώσω το δικαίωμα να το βαπτίσεις  και να κάνεις κανονική παρουσίαση στο κανάλι. :tongue_smilie: ;D :tongue_smilie:
ΥΓ. Αν δε πετύχει, θα πάρω 12 σοκολατίνες πάστες, θα σου στείλω τις 6 και θα ρυθμίσουμε την υπογλυκαιμία :))

Αποσυνδεδεμένος jhon100

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #607 στις: Φεβρουαρίου 29, 2016, 07:47 »
Ευχαριστω για τον χρονο που διεθεσες να μου απαντησεις με τοση λεπτομερεια. Για την vanilia bourbon εχει η fabvape, απλα δεν εχει της tpa που προτεινεις στην συνταγη αλλα εχει της flavour art. Oποτε παραγγελια και αναμονη.....

Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #608 στις: Μαρτίου 01, 2016, 01:45 »
καμια συνταγουλα με μηλο και κανελα?
οχι μηλοπιττα αλλα να εχει μηλο κανελα και να βγαζει και αλλες νοτες δλδ να εχει και αλλα υλικα μεσα

υ.γ να πω οτι δεν μαρεσουν καθολου τα καπνικα μου ερχεται αναγουλα
ευχαριστω και να πω οτι εισαι ταλεντο!

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #609 στις: Μαρτίου 02, 2016, 18:09 »
Συντομα θα υπαρχει μια συνταγη με μηλο...  οποτε αναμενετε... δεν λεω πολλα γιατι ειχα πει οτι θα την ανεβασω αλλα δεν μου αρεσε τελικα  διορθωθηκε και θα ανεβει συντομα

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #610 στις: Μαρτίου 04, 2016, 14:50 »
Δεύτερη συνταγή το dominion και είναι πάρα πολύ καλό!
Συγχαρητήρια Κώστα
Αλλά για την δεύτερη παρτίδα έχω μια ερώτηση, το double apple της FW δεν είναι εύκολο να βρεθεί (σε αυτή τη φάση έχει η zerobacco βέβαια) έχει μεγάλη διαφόρα απο το double apple της Capella, τα έχει δοκιμάσει κανένας και τα δύο?

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #611 στις: Μαρτίου 04, 2016, 15:28 »
Alex βαλε αυτο  του cappella ειναι πολυ ωραιο και αυτο στα ιδια ποσοστα .. εγω πολλες φορες πια κανω την συνταγη με αυτο :yes: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #612 στις: Μαρτίου 04, 2016, 20:36 »
Ήρθαν τα αρρώματα :D Επένδυση για το μέλλον. Σήμερα παρήγγειλα και ηλεκτρονική ζυγαριά ακριβείας :) Όχι άλλες σύρριγγες. Ωραία και εύκολα πράματα. Το Thread του Κώστα στο φόρουμ μας, είναι φοβερή δουλειά, κανείς δεν πρέπει να το αφήνει ανεκμετάλευτο. Μπράβο chef :respect:

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #613 στις: Μαρτίου 04, 2016, 22:01 »
εγω εβαλα μπρος ενα 30μελο after work αλλα με 2πλασιες αναλογιες και αν ειναι βαρυ θα το σπασω με βαση
απο πρωτη μυρωδια φαινεται πολυ πρωτο... :thumpup:
θα πω εντυπωσεις σε 15-20 μερες

Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #614 στις: Μαρτίου 04, 2016, 23:15 »
Συντομα θα υπαρχει μια συνταγη με μηλο...  οποτε αναμενετε... δεν λεω πολλα γιατι ειχα πει οτι θα την ανεβασω αλλα δεν μου αρεσε τελικα  διορθωθηκε και θα ανεβει συντομα

δωσε πονο φιλε κωστα!!   :D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 210 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20819 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281645 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207947 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66048 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174711 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14383 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124890 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93627 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4221 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix