vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

126 επισκέπτες, 8 χρήστες
gstamatos, Sergios, Buliwyf, Milarepa, grag, bloodlessz, marauder800, lemon78

Twitter

Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #420 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 13:10 »
Τι έγινε βρε παίδες με την σοκολάτα;
Θα μας πείτε πως ειναι μετα από την ωρίμανση που πρότεινε ο Κώστας;

Αποσυνδεδεμένος Nosterdamus

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #421 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 13:17 »
Καλησπέρα σε όλους,
 
Έχει κανείς αποτελέσματα από επιτάχυνση ωρίμανσης με Ultrasonic συσκευή; Αν ναι, ποια είναι τα βήματα και οι χρόνοι που ακολουθήσατε;
Επίσης, Κώστα στις συνταγές σου όταν φτιάχνουμε τις ομάδες, η βάση που βάζεις μαζί με τα αρώματα έχει και νικοτίνη ή είναι απλά σκέτη PG/VG και η βάση με τη νικοτίνη μπαίνει στο τελικό μίγμα; Ο λόγος που ρωτάω είναι γιατί διάβασα κάπου ότι εάν η διαδικασία ωρίμανσης είναι κοντά στον μήνα, είναι πολύ πιθανό να εξασθενήσει η νικοτίνη. Ισχύει κάτι τέτοιο;
Ευχαριστώ
 

Αποσυνδεδεμένος chrishar

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #422 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 14:22 »
Τι έγινε βρε παίδες με την σοκολάτα;
Θα μας πείτε πως ειναι μετα από την ωρίμανση που πρότεινε ο Κώστας;
Μάλλον δεν αφήνουν από τα χέρια τους το μοντάκι για να πληκτρολογήσουν.
Εγώ πάντως άργησα λίγο αλλά έβαλα μία παραγγελία κοντά στα 60 δολάρια από TPA Αμερικής για πολλά από τα αρώματα που υπάρχουν στις συνταγές του Κώστα που θα ήταν λίγο δύσκολο να βρω στην Αγγλία. (πχ. το cocoa rounds). Έπρεπε πρώτα να κάνω σοβαρή αναβάθμιση στον εξοπλισμό μου και μετά να ξεκινήσω τις γκουρμέ συνταγές. Αλλά δεν νομίζω να αφήσω συνταγή σου Κώστα που δεν θα την δοκιμάσω!!!

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #423 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 15:49 »
...
Υ.Γ θελεις και σοκολατα να εχει ?
...

Βέβαια  :yes:.
Βάζω σοκολάτα σχεδόν παντού... :-[

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #424 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 23:42 »
                        Chocolengo
Ιδού λοιπόν κύριοι ανυπόμονοι τα αποτελέσματα της δοκιμής  :yes:
Η καθυστέρηση έχει λόγο ύπαρξης, τουλάχιστον για μένα.
   Όπως είχα πει, αποφάσισα να δοκιμάσω την συνταγή του Κώστα σε μεσάτο ατμοποιητή.
Και αυτό έκανα σήμερα το πρωί.
Βάζω λοιπόν 14 Βαττ ατμίζω και...
Ελαφριά υποψία Σοκολάτας με ποτό.
Δεν μπορεί ! Πάμε 15 Βαττ.
Σχεδόν τα ίδια. Πάμε 18 να σώνουμε !
Έχετε πάρει καμένο από μεσάτο στημένον με rope ; Ε μη δοκιμάσετε  :tongue_smilie:
  Αναστάτωση, στεναχώρια και κάπου εκει θυμάμαι τον magma.
Του ρίχνω 1 μέλι ρουφάω και.... απόλαυση.
Σε καλό της, τι φταίει και ο Βασιλεύς TNS δεν την θέλει;;;
Ξαναπάω στο βιντεάκι, παρατηρώ προσεκτικά και στο τέλος  :eyesplash: :eyesplash:
PG/VG 20/80 !!!!!!!! που να τροφοδοτήσει το παλαμάρι του TNS.
   Επειδή ο Κώστας έχει μεγάλες προσδοκίες απο την συνταγή και προσωπικά είχα αγχωθεί και εγώ, επιστρατεύω παλιές δοκιμασμένες λύσεις. Ιθάκη λοιπον με update 0.32 A1, 2.5mm, 1.15 Ohm, KGD.
Πάμε.
   Εισπνοή ανάλαφρα αρωματική, ελαφρώς γλυκιά με λίγο πιπεράτη γεύση κονιάκ-μπράντυ.
Όλα τα λεφτά είναι όμως στην εκπνοή και στην επίγευση.
Νομίζεις πώς ήσουν πάνω από μια κούπα αχνιστή σοκολάτα γλυκόπικρη και αρωματική.
Στην γλώσσα παραμένει η γεύση μιας πολύ ραφιναρισμένης Ελβετικής σοκολάτας.
Στον χώρο το άρωμα είναι μοναδικό. Σαν να είσαι στο καφεκοπτείο που ψήνουν τους κόκκους του κακάο πριν το αλέσουν.
  Μπράβο Κώστα, άξιζε ο κόπος σου και η αναμονή.
Πέτυχες σε δύσκολα και πολύ βαθιά νερά.
   
υ.γ. Την συνταγή θα την κάνω με 50% επιπλέον αρώματα (κονιάκ το ίδιο) και σε max 60% VG.


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #425 στις: Δεκεμβρίου 12, 2015, 09:01 »
Το δικό μου μπουκαλάκι έχει ακόμα 3 μέρες για να κλείσει τον κύκλο της ωρίμανσης. Από πλευράς όσφρησης με την μυρωδιά από το υγρό μέσα από το μπουκάλι, νομίζω ότι θα είναι όπως τα λέει ο netsplit.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 12, 2015, 09:07 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος karas121173

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #426 στις: Δεκεμβρίου 12, 2015, 19:48 »
Πρώτη εβδομάδα ωρίμανσης για το Paladino pipe και από ένα 10μελο που έφτιαξα για παρακολουθώ τα στάδια ωρίμανσης, μέχρι να ανοίξω το 100μελο, έβγαλα 2 ml και αφού έπλυνα το φαινόμενο, έστριψα μια αντίσταση στα 1,6Ω και την πότισα με το υγρό.Δεν σου κρύβω φίλε Κώστα ότι στην αρχή, όταν έκανα την μίξη των υγρών είχα ξενερώσει λίγο από το έντονο άρωμα του cubano και του perique black, ενώ όλα τα άλλα αρώματα μου άρεσαν πολύ.Αυτά τα δύο κάλυψαν όλα τα άλλα. Μέτα από μια εβδομάδα νομίζω ότι έρχεται σιγά σιγά η ισορροπία και μου έδωσαν ένα πολύ όμορφο υγρό αλλά και πολύ άγουρο ακόμα. Αν συνεχίσει έτσι μέχρι την τέταρτη εβδομάδα που θα ανοίξω το 100μελο πιστεύω ότι θα έχεις φτιάξει ένα καταπληκτικό υγρό. Και πάλι μπράβο φίλε. Όσο για την σοκολάτα, τα είπε όλα ο netsplit.


Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #427 στις: Δεκεμβρίου 12, 2015, 19:49 »
Τωρα μπορεσα να απαντησω γιατι  εκανα edit  το καινουριο βιντεο (VLOG) που θα ανέβει  ή αποψε ή αυριο ... και εχω να πω και να δειξω καποια πραγματακια ... δεν ειναι παρουσιαση αλλα ΕΓΩ...  χαχαχαχχαα


Καποιος επιτελους εκανε την αρχη  :yes:

Μητσο με τοση παραστατικοτητα με ελιωσες !!!!!   Απο οτι καταλαβα σε magma  το απολαυσες και στον TNS το εχασες ....  αλλα στην Ιθακη μαλλον το βρηκες σαν την Ιθακη του Οδυσσεα  ;) :laugh1:

Μου αρεσε ο τροπος που το παρουσιασες και καταλαβα οτι το υγρο εχεις διαφορα προσωπα σε διαφορους τυπους  επισκευασιμων ....

Εισουν απολαυστικος .. περιμενω και ατα αλλα παιδια τις γνωμες τους και εσενα αν εχεις κατι αλλο να προσθεσεις ..
ΥΓ βλεπω του εβγαλες και το ονομα .χαχαχχαχαχα


Γιαννη περιμενω με αγωνια και σενα


Δημητρη ...  αστο να ωρημασει και θα δεις θα αλλαξει  χαρακτηρας του και αλλο .. αν θελεις αστο ανοιχτο κανα τριωρο  το καπακι πριν τελειωσει η ωρημανση  αλλα γενικα σου λεω οτι ο χαρακτηρας θα γινει θεσπεσιος .. δοκιμασε με αυτο το δεκαμελο και με ενα ντριπερ  αν  εχεις με ενδιαφερει και εκει η αποψη σου στην πρωτη εβδομαδα
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 12, 2015, 19:56 από kostas44 »

Αποσυνδεδεμένος karas121173

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #428 στις: Δεκεμβρίου 12, 2015, 20:03 »
Δεν έχω ντρίπερ, αλλά την Δευτέρα θα πάρω άπο ένα φίλο και θα σου πώ. Θεώρισα ότι δεν έχει νόημα να αναλύσω τις γεύσεις ακόμα αλλά εδώ πρέπει να πώ ότι στον χώρο το άρωμα που αφήνει είναι φανταστικό.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #429 στις: Δεκεμβρίου 12, 2015, 20:13 »
Δημητρη αυτο ειναι πολυ βασικο σε καπνο πιπας να μην αφηνει ασκημη μυρωδια στο χωρο αλλα να ξερεις η γευση του υγρου θα ειναι εντονη γευση πιπας ..  αυτο με το χωρο ηταν ενα θεμα που επρεπε να λυσω οποτε το πετυχα ..

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #430 στις: Δεκεμβρίου 12, 2015, 21:10 »
    Απο οτι καταλαβα σε magma  το απολαυσες και στον TNS το εχασες ....  αλλα στην Ιθακη μαλλον το βρηκες σαν την Ιθακη του Οδυσσεα  ;) :laugh1:

Μου αρεσε ο τροπος που το παρουσιασες και καταλαβα οτι το υγρο εχεις διαφορα προσωπα σε διαφορους τυπους  επισκευασιμων ....
 
   Ακριβώς Κώστα.
Το υγρό ήθελε την Ιθάκη του για να αποδώσει.
Όταν έχασα την μπάλα με τον μεσάτο, ξαναείδα προσεκτικά το βίντεο και τον άτμο που χρησιμοποιείς.
Γιαυτό και επειδή ξέρω από πρώτο χέρι την αγωνία που περνάς μέχρι να ακούσεις τρίτες γνώμες για τα ατμιστικά σου τέκνα, δεν το έβαλα κάτω.
  Οι ατμοποιητές του Golden Greek είναι σταθερές αξίες παγκοσμίως. Οπότε πάντρεψα το υγρό που μέσα μου ήξερα πως είναι θεσπέσιο με το απόλυτο.
   Και το αποτέλεσμα σε δικαίωσε.
Μένει να το δοκιμάσω σε subohm κατάσταση αν και λόγω μπράντι το βλέπω κάπως.
Συνέχισε το έργο σου φίλε μου, κρεμόμαστε πλέον από τα χείλη σου  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος aenaos

  • **
  • 220
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \\\"Separate Steeping\\\"
« Απάντηση #431 στις: Δεκεμβρίου 12, 2015, 21:11 »
δεν κρατηθηκα μεχρι τις 15-12 που λεει ο κωστας και εβαλα ενα tank σε kayfun lite 1.6ohm ff2....
παμε.....απο μυρωδια μολις ανοιξα το μπουκαλι.......θελω και εγω σοκολατακι φωναζει η γυναικα που ηταν διπλα.....
απο χρωμα καφεμελιχρυσοκιτρινο :wall: πολυ μπανικο
τωρα απο γευση....πως τα καταφερες ρε μαγκα να εχει αλλη γευση στην εισπνοη και αλλη στην εκπνοη :respect:
εισπνοη ενα σοκολατακι με αλκοολ καραμελωμενο μπορω να πω πολυ ομορφα δεμενο με το ..μπραντυ να κρυβετε πισω απο την σοκολατα
παμε τωρα στην εκπνοη...κακαο ροφημα ....απο τα ακριβα ε..που σε καμια περιπτωση δεν περιμενεις να εχεις αν κρινεις απο την μηρωδια που σου δινει ανοιγοντας το μπουκαλι και απο την γευση που εχεις οταν τραβας τζουρα
επιγευση ..μια γλυκοπικρη μαυρη? σοκολατα που νομιζεις οτι μολις την δαγκωσες
μυρωδια....το πρωι μαζι με φιλους ημουν σε ατμιστικο μαγαζι και μια νεα ατμιστρια μεσα σε ολο το ντουμανι που επικρατουσε  ρωταει....σοκολατα βιενουα? :laugh1:
ηπεροχη
κωστα μπραβο :bow:


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
ερωτηση
τι βαση εχεις.......μαρκα

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #432 στις: Δεκεμβρίου 12, 2015, 22:07 »
Αρε Δημητρη διαβαζω περιγραφη και σκεφτομαι ποσο πισω ειμαι στις περιγραφες μου σε σχεση με σας !!! χαχαχχα
Η βαση που χρησιμοποιω τον τελευταιο καιρο ( και που εκανα τα υγρα σας ειναι PINK MULE)

Θελω να ακουσω  και αν σας χαλαει κατι και να το διορθωσουμε ... αλλα αυτο που ειπαν μεχρι τωρα τα παιδια ειναι αυτο που ηθελα και μεχρι τωρα αυτα επαιρνα και εγω στην γευση αρα παμε καλα !!! 

περιμενω και απο τα αλλα παιδια την γνωμη τους και με διαφορετικα σεταρισματα γιατι εχω τωρα 3 μερες που εχω κατεβασει μισο  μπουκαλι 30μελο σε ντριπερ και μαλιστα σε διαφορετικους και παιρνω  και κατι λιγο το διαφορετικο ... υγρο χαμαιλεων χαχαχχαα 

Αποσυνδεδεμένος constantinos77

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #433 στις: Δεκεμβρίου 12, 2015, 22:54 »
Μου τρέχουν τα σάλια από τις περιγραφές αλλά θα κρατηθώ ακόμη 3 ημέρες, όπως γράφει το μπουκαλάκι. :'(  Ετοιμάζω dripperάκι για να κατεβάσω το 30μελο :yes:


Κώστα ήμουν σχεδόν σίγουρος ότι θα ήταν Pink Mule η βάση γιατί το υγρό είναι τόσο παχύρευστο που με δυσκολία μπαίνει στη πιπέτα :laugh1: 


Τί περιεκτικότητα νικοτίνης έχει;




Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #434 στις: Δεκεμβρίου 12, 2015, 23:10 »
Πως και ετσι  Κωνσταντίνε και συγκρατηθηκες ?  χαχαχχαα    :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Την βαση την αραιωσα με 5% γιατι δεν ηξερα πως θα σας φαινοταν με μεγαλυτερη αραιωση και το ποσοστο vpg  ειναι 70-30 (vg pg)  με 6 mg  νικοτινη

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 42 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 92 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20421 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280265 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207803 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65252 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173862 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312478 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124456 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93430 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix